Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

Az eddigi infók alapján a magam részéről továbbra is túl sok hasonlóságot látok az eddigi filmekkel, főleg a TFA-val. Sajnálom, de ez minden egyes hírrel egyre inkább érződik. Ami miatt bosszantó, hogy ha ilyen dolgokban a biztosra és a klisékre megy rá Abrams akkor a story se lehet másmilyen. A TFA ugye nem a bátorság filmes megtestesítője. Miért is bízzunk benne, hogy most majd forradalmi lesz? Szerintem semmi okunk nincs rá. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig túl keveset (mondhatni semmit sem) tudunk a filmről ahhoz, ennyire vészmadárkodjunk :) De aláírom, tényleg nyugtalanító a hasonlóság

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Miért is bízzunk benne, hogy most majd forradalmi lesz?

Én egyáltalán nem bízom ebben, sőt, szerintem idióta, aki ezt elvárja bármelyik filmtől, és rohadtul megérdemli, hogy csalódjon egy hatalmasat. Én csak annyit várok, hogy ez is olyan szórakoztató legyen, mint a többi SW.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Még mindig túl keveset (mondhatni semmit sem) tudunk a filmről ahhoz, ennyire vészmadárkodjunk :) De aláírom, tényleg nyugtalanító a hasonlóság

Tudom, épp azért írtam, hogy azok alapján amit eddig hallottunk. :) Most konkrétan ezen a Starkiller klón képen akadtam ki. Nem is akartam betenni összehasonlításnak a képpárt, ahhoz már nem volt kedvem. :D 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én egyáltalán nem bízom ebben, sőt, szerintem idióta, aki ezt elvárja bármelyik filmtől, és rohadtul megérdemli, hogy csalódjon egy hatalmasat. Én csak annyit várok, hogy ez is olyan szórakoztató legyen, mint a többi SW.

Azért nekem kicsit magasabban van az igényem ennél. A forradalmi majd az Avatar 2 lesz, de ez attól még lehetne egy olyan film ami kissé elmer szakadni a nagy elődöktől (4-5-6). Rian megcsinálta Canto Bight-ot, olyan jó volt a szemnek. Most meg megint jönnek a Jakku meg Starkiller klón képek. És még mielőtt megkapnám, hogy miért picsogok amikor nem láttunk semmit a kész filmből, esküszöm a s*ggemet fogom verni a földhöz ha valami eredeti dolog is felüti végre a fejét. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt is pedzegetik, hogy a Batuu nevű bolygó is megjelenik majd. Szóval az lehet egy újítás. Azért emlegetik sokan, mert ez szerepel a Galaxy Edgeben is és sokan azt tippelik, hogy a marketing miatt, (hogy mégtöbb látogatót vonzzon) majd berakják a filmbe is. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok rá, mert ez egy jó helynek tűnik. Egyébként most jelent meg egy képregény amiben szerepel. Han és Hondo kalandjában.

 

Azt viszont tudjuk, hogy a Takonadaról is milyen mesés képek voltak a TFA art of könyvben, amiből Abrams semmit nem használt fel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért nekem kicsit magasabban van az igényem ennél. A forradalmi majd az Avatar 2 lesz, de ez attól még lehetne egy olyan film ami kissé elmer szakadni a nagy elődöktől (4-5-6). Rian megcsinálta Canto Bight-ot, olyan jó volt a szemnek. Most meg megint jönnek a Jakku meg Starkiller klón képek. És még mielőtt megkapnám, hogy miért picsogok amikor nem láttunk semmit a kész filmből, esküszöm a s*ggemet fogom verni a földhöz ha valami eredeti dolog is felüti végre a fejét. 

Az Avatar 2 sem lesz forradalmi. És persze, lehetnek magasabban az igényei bárkinek, de azért ne a csillagos égbe lőjük már fel, ne essünk át a ló túloldalára. A forradalmi vagy bármi ezen egy szinten lévő elvárása márpedig az. A lehetetlen elvárást pedig lehetetlen teljesíteni.

Canto Bight is csak egy tisztességes SW világ volt, de azóta azért akadt már pár ilyen: Jedha, Corellia, Kessel, Kafrene Gyűrűje, de szerintem a Solóban, annak ellenére, hogy havas világ, a Vandor is egy szép és egyedi világ lett, ami vígan odaállhat az amúgy sivatagvilág Cantonica mellé. Semmi sem garantálja, hogy az ep9-ben nem lesz hasonló, mégis már előre jönnek a negatív felhangú megszólalások a félelemtől, miközben még egy képet sem láttunk a filmből. Mi lenne, ha egyszer a változatosság kedvéért nem előre rettegnénk (pláne nem négy jól sikerült Star Wars után), hanem, ha úgy alakul, akkor utólag menne a jogos szitkozódás? Legalább a trailert vagy az első TÉNYLEGESEN A FILMBŐL SZÁRMAZÓ képet várjuk már meg a negatív felhangokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az Avatar 2 sem lesz forradalmi. És persze, lehetnek magasabban az igényei bárkinek, de azért ne a csillagos égbe lőjük már fel, ne essünk át a ló túloldalára. A forradalmi vagy bármi ezen egy szinten lévő elvárása márpedig az. A lehetetlen elvárást pedig lehetetlen teljesíteni.

:? Az lehetetlen elvárás, hogy legyen egy Felucia-i vagy egy Neimodia-i stílusú világ? Jól nézünk ki, ha ez az űrbe fellőtt igények netovábbja. :lol: Persze lehetnek még ilyen világok benne és legyenek is, hajrá.

 

Amiből az egész kiindult azok a JELENLEG KIKERÜLT KÉPEK ALAPJÁN leszűrhető dolgok. Anno is ment ez a Jakku-Tatooine klón kapcsán, ami végül is jól sült el, de azért aki azt mondja, hogy a két bolygó igen csak hasonlít egymásra azt igen nehéz leszerelni. Egyébként ha van valami anyag akkor miért ne lehetne beszélni róla? Nem kell malmozni a filmig. Lehet vélemény róla így is, legfeljebb később fejlődik a dolog. Ha pl. Batuun lesz az amit láttunk az már jobb felállás. Persze legyen úgy, hogy Abrams tartsa benn a legjobb képeket. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az lehetetlen elvárás, hogy legyen egy Felucia-i vagy egy Neimodia-i stílusú világ? Jól nézünk ki, ha ez az űrbe fellőtt igények netovábbja. :lol: Persze lehetnek még ilyen világok benne és legyenek is, hajrá.

A forradalom elvárása a lehetetlen. Lehet, hogy te nem, bár te dobálóztál ezzel, de sokan ezt várják. Amúgy meg, Felucia és Cato Neimoidia speciel pont nem szerepelt többet a filmekben, mint az ep7-ben Hosnian Prime, szóval ezt a szintet teljesítette az ep7 is, ami rövid jelenléte ellenére a film legegyedibb helyszíne, és szerintem ez is odaállhat a felsoroltak közé. Persze nyilván, az ep3-ban még ott van újdonságnak Mustafar és Utapau, de én ugyanígy bírom Jakkút is és a Csillagpusztítót is.

 

Meg persze, beszéljünk róla, szűrjünk le dolgokat, de muszáj negatívnak lenni? Engem ez dühít! Régen, ha kijött egy kép, még ha csak egy zöld háttér elé letett akármi is volt (amiről a mai napig azt sem tudjuk, hogy benne volt-e a filmben, de akkor még Sith Holokronnak is kikiáltottuk, amit Yoda talál a Kashyyykon), ment a hű meg há. Ma meg, ha kijön egy komplett kép a forgatási helyszínről, csak a bú meg bá van, erről írunk, nem arról, hogy mi lehet ott, mit fognak találni a szereplők, miért mennek oda. Régen örültünk előre, és örültünk utána. Ma picsogunk előre és örülünk utána - a végkimenetel jó, de az odatartó út frusztráló. Sokkal jobban szerettem az ep3-ra várni, mint az új filmekre, akkor még volt lelkesedés. Hogy hová lett, azt nem tudom, mert a filmek még nem adtak okot a többségünknek arra, hogy ne lelkesedjünk a következőért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A forradalom elvárása a lehetetlen. Lehet, hogy te nem, bár te dobálóztál ezzel, de sokan ezt várják. Amúgy meg, Felucia és Cato Neimoidia speciel pont nem szerepelt többet a filmekben, mint az ep7-ben Hosnian Prime, szóval ezt a szintet teljesítette az ep7 is, ami rövid jelenléte ellenére a film legegyedibb helyszíne, és szerintem ez is odaállhat a felsoroltak közé. Persze nyilván, az ep3-ban még ott van újdonságnak Mustafar és Utapau, de én ugyanígy bírom Jakkút is és a Csillagpusztítót is.

Én azt várom amit leírtam. Nem várom forradalmira mert akkor idióta leszek. ;) Tök mindegy mennyit van jelen, csak legyen, adja meg a hangulatot.

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Meg persze, beszéljünk róla, szűrjünk le dolgokat, de muszáj negatívnak lenni? Engem ez dühít! Régen, ha kijött egy kép, még ha csak egy zöld háttér elé letett akármi

is volt (amiről a mai napig azt sem tudjuk, hogy benne volt-e a filmben, de akkor még Sith Holokronnak is kikiáltottuk, amit Yoda talál a Kashyyykon), ment a hű meg há.

Az 14 évvel ezelőtt volt.  Most is menne a hű meg a há, de mire? :) Az egész forgatás olyan mint egy CIA akció. Ilyenkor ez van.

Idézet

Ma meg, ha kijön egy komplett kép a forgatási helyszínről, csak a bú meg bá van, erről írunk, nem arról, hogy mi lehet ott, mit fognak találni a szereplők, miért mennek oda. Régen örültünk előre, és örültünk utána. Ma picsogunk előre és örülünk utána - a végkimenetel jó, de az odatartó út frusztráló. Sokkal jobban szerettem az ep3-ra várni, mint az új filmekre, akkor még volt lelkesedés.

Tessék, lehet írni róla. Ki miért megy oda, mi lesz a szerepe, stb. Könnyű sírni, hogy jaj régen milyen jó volt most meg nem olyan. Miért is nem? Mert nem tetszik valami most éppen? Úgy beszélsz mintha ez lenne itt az általános, vagy én nyafognék folyton. Ahogy írod is régen ment a teória gyártás egy ilyen képre. Most miért nem gyártasz Te, vagy más ős tag teóriát? Akkor nem kellene az én nyafogásomat olvasni. :) De ugye régen a teóriák is sűrűbben jöttek, ez is másképp volt, ma már csak az maradt, hogy azon nyüszögjünk, miért nem írunk teóriát. :D Szóval mindenki ROTS tag nézzen szét a saját háza tájékán.

Idézet

Hogy hová lett, azt nem tudom, mert a filmek még nem adtak okot a többségünknek arra, hogy ne lelkesedjünk a következőért.

Ki nem lelkes itt? Egy...azaz egyetlen egy kritikából kijött az, hogy rossz várni a IX-re mert nincs lelkesedés. Az milyen frankó lenne, ha minden ilyen képnél beírnánk mekkora király és zseniális. :D Akkor lenne lelkesedés. 

 

Szóval várom akkor a teóriákat a bolygó topikba. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, nem csak ez az egy posztod akasztott ki, régóta érzem ezt, és nem egyszer szóvá is tettem (már az előző filmeknél is, már az ep7-nél is!!!!), hogy ez az előre picsogás a halálom. És ne tőlem kérj számon teóriákat, aki elég sokat legyártott már. Nem is kell messzire menned, csak tekerj fel eme topikban az előző oldal tetejére. Épp csak a befejezésre gyártottam teóriát. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

                                                                                                                        

 

 legyen a tortenetben egy gonosz figura,

olyan fegykard parbaj legyen hogy a vaszon leszakadjon, 

hasznalják az erőt izombol !!!!!!

uj fajok, bolygok,

ne legyenek bugyuta vicccek

űrcsatát!!!!    veletlenul sem hasonlitson a 8. reszben latottakra mert az botrany volt

luke skywalker terjen vissza es legyen 3 ertelmes mondata / mert ez nagyon is jar neki

ROSE- nak a neve fel sem merul  

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, redknight írta:

                                                                                                                        

 

 legyen a tortenetben egy gonosz figura,

olyan fegykard parbaj legyen hogy a vaszon leszakadjon, 

hasznalják az erőt izombol !!!!!!

uj fajok, bolygok,

ne legyenek bugyuta vicccek

űrcsatát!!!!    veletlenul sem hasonlitson a 8. reszben latottakra mert az botrany volt

luke skywalker terjen vissza es legyen 3 ertelmes mondata / mert ez nagyon is jar neki

ROSE- nak a neve fel sem merul  

 

 

 

 

Igen valahogy így kellett volna a végét megfűszerezni vagyis részben :D

 

De amúgy, hogy beszáljak én is mit várok: Tudom tudom úgyse jön össze, de reménykedek egy Luke vs Snoke hatalmas párbajban amiben nem hogy az emberek tátott szájjal fognak nézni, hanem még a mozi is leszakad közbe :D 

Persze új fajok, bolygók jöhetnek egy SW-be kell is.  Szegény Rose itt is kapja az ívet pedig nem volt ő olyan rossz mondjuk jó se.

 

A másik én kivételesen örülök, hogy JJ visszatért /bár el se kellett volna mennie/, és még ezek a képek se tudják elvenni a kedvem várjuk ki a végét én azt mondom. Nekem az már alapvetően bizakodó, hogy Leia-t nem CGI-vel, és más színésszel oldja meg a rendező, hanem méltóan nyúl a karakterhez legalábbis az eddigi interjúk alapján főleg Fisher testvére is örül ennek szóval én úgy érzem elrontva nem lesz. A másik meg itt lesz Lando aki miatt még egy pacsit adok JJ-nek mert rá valahol már nem is számítottam.  

 

 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Kargarosz írta:

 

Igen valahogy így kellett volna a végét megfűszerezni vagyis részben :D

 

De amúgy, hogy beszáljak én is mit várok: Tudom tudom úgyse jön össze, de reménykedek egy Luke vs Snoke hatalmas párbajban amiben nem hogy az emberek tátott szájjal fognak nézni, hanem még a mozi is leszakad közbe :D 

Persze új fajok, bolygók jöhetnek egy SW kell is.  Szegény Rose itt is kapja az ívet pedig nem volt ő olyan rossz mondjuk jó se.

 

A másik én kivételesen örülök, hogy JJ visszatért /bár el se kellett volna mennie/, és még ezek a képek se tudják elvenni a kedvem várjuk ki a végét én azt mondom. Nekem az már alapvetően bizakodó, hogy Leia-t nem CGI-vel, és más színésszel oldja meg a rendező, hanem méltóan nyúl a karakterhez legalábbis az eddigi interjúk alapján főleg Fisher testvére is örül ennek szóval én úgy érzem elrontva nem lesz. A másik meg itt lesz Lando aki miatt még egy pacsit adok JJ-nek mert rá valahol már nem is számítottam.  

 

 

JJ-nek én is örülök. és persze landonak is. Egy LUKE VS SNOKE  csata fenykard parbaj erő villám erő lökés pörges forgás a vásznon! DE BOLDOG LENNÉK! 

MERT kell ide valami ami a vásznat le robantja, mert az uj karakterek sulytalanok nagyon 

de kivancsi lennék mit hozna ki MEL GIBSON a filmbol?!!! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Bár tudod, hogy szeretem az EpVII-et, de azért Abrams bőven adott okot arra, hogy bizonyos tekintetben féljünk attól, hogy megint belefut egy copy műveletbe. Ennek szóltak fentebb Ody aggályai is. Csak nem szeretnénk, ha ismét biztonsági játékra menne. A VII-nél még lehetett ellensúlyozni ezt a karakterekkel és a hangulattal, de a IX-be ez már nem fog beleférni. :peace: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké de tényleg amolyan kötelező körré vált gyakorlatilag minden egyes SW produkciónál a kémfotók fölötti aggódás. Mikor volt utoljára hogy a forgatásról kikerült képek valami bazi érdekes dolgot mutattak? Ráadásul úgy hogy alig láttunk valamit máris kiderült hogy lesz egy kifejezetten egyedi nagyváros az ep.9-ben. Az egyik kémfotón ott van az egyik utcarészlet diszletei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez oké de tényleg amolyan kötelező körré vált gyakorlatilag minden egyes SW produkciónál a kémfotók fölötti aggódás. Mikor volt utoljára hogy a forgatásról kikerült képek valami bazi érdekes dolgot mutattak? Ráadásul úgy hogy alig láttunk valamit máris kiderült hogy lesz egy kifejezetten egyedi nagyváros az ep.9-ben. Az egyik kémfotón ott van az egyik utcarészlet diszletei.

Én személy szerint még nem aggódom (írtam is korábban viccesen ezzel kapcsolatban), de meg tudom érteni azokat is, akik felvonják a szemöldöküket az eddig érkező hírek kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez oké de tényleg amolyan kötelező körré vált gyakorlatilag minden egyes SW produkciónál a kémfotók fölötti aggódás. Mikor volt utoljára hogy a forgatásról kikerült képek valami bazi érdekes dolgot mutattak? Ráadásul úgy hogy alig láttunk valamit máris kiderült hogy lesz egy kifejezetten egyedi nagyváros az ep.9-ben. Az egyik kémfotón ott van az egyik utcarészlet diszletei.

A díszlet remek. De itt ugye felmerült a ROTS várás varázsa. És valóban! ha emlékszel ott a BTS képeken olyan dolgok voltak megmutatva amik egyszerre voltak izgalmasak és titokzatosak. Itt ilyenről most szó sincs, hisz vagy erdőt látunk vagy sivatagot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kijelenthető, hogy 1 év fog el telni a sztoriban. Kíváncsi vagyok, hogy Kylo vajon mivel tölti az idejét? Csak annyi lenne, hogy üldözi az Ellenállást meg Rey-t? Remélem nem, hanem mondjuk képzi magát és esetleg kutakodik a sötét oldali tudás után. Mondjuk járja a galaxist és ellátogat Mustafarra. Rey pedig a kódexekből tanul és esetleg ő is járja a galaxist a Jedik tudása miatt. Poék meg gondolom szövetségeseket keresnek a harcukhoz. Remélem sok mindenre választ kapunk majd. Csak már jönne valami hivatalos infó! :D

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra leszek még kíváncsi, hogy hogyan kötik majd össze a 9 részt egymással. Gondolom az Erőnek nagy szerepe lesz ebben és a Kiválasztott próféciának is. Ezeken kívül gondolom azért lesz számos utalás, easter egg a korábbi trilógiákra is. Jöhetne már az a cím! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként bennem még mindig kérdéses, hogy ez tényleg a Skywalker Saga lezárása lesz-e, vagy x év múlva kapunk még számozott részeket egy új trilógia formájában? Mert ha pontot tesznek a Skywalkerek történetének végére, akkor valószínű, hogy nem marad élő leszármazott (Luke halott, Leia bizonyára szintén az lesz, Kylón kívül pedig nem tudunk senkiről). Ellenkező esetben mindig fennállna a "veszélye" egy folytatásnak. Nem tudom, melyik opció lenne a jobb: ha meghalna Kylo (az elvileg utolsó Skywalker), vagy ha folytatódna a vérvonal, legalábbis nyitva hagynák a lehetőségét. Az az abszurdnak tűnő gondolat is felmerült bennem, hogy Kylo és Rey adnak életet egy új Skywalkernek. Durva Erő-használó lenne a srác/lány. :D Plusz egyesülne benne a Világos- és a Sötét oldal hatalma, egyfajta szimbólumaként az egyensúlynak. Ismerek olyan sztorit, ahol egy Jedi és Sith esnek szerelembe, ami elsőre röhejesnek tűnt, de a meglepő az, hogy hitelesen van ábrázolva.

Jelen állás szerint persze nem erre halad a sztori, mert Rey látszólag lemondott Kylóról, aki egyértelműen a Sötét oldalt választotta. De az biztos, hogy meglepő fordulat lenne és persze sokaknak elég ok arra, hogy miért sz*r a IX. rész. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne alaptalan egy ilyen szál a TLJ-ben látottak után, viszont elég nehéz lenne ezt összehozni. Csak úgy tudom elképzelni ha Kylo és Rey kiszállna a történetből. Anno Padmé is ezt akarta. Persze Anakinnal ők szerelmesek voltak egymásba, amiről itt szó sincs. Mindenesetre szép lenne ha Rey lenne Ben számára a megváltás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 09. - 12:32, Kenobi tábornok írta:

Kíváncsi vagyok, hogy Kylo vajon mivel tölti az idejét? Csak annyi lenne, hogy üldözi az Ellenállást meg Rey-t?

Hát mondjuk neki, mint új legfőbb vezérnek, szerintem pont lesz feladata elég. :)

2019. 01. 09. - 12:32, Kenobi tábornok írta:

Remélem nem, hanem mondjuk képzi magát és esetleg kutakodik a sötét oldali tudás után. Mondjuk járja a galaxist és ellátogat Mustafarra.

Nagyon szeretnék, na jó, ez így nem elég hű megfogalmazás, nagyon AKAROM látni Anakint Erőszellemként a ST-ban. Ez egy akkora ziccer, ami egyébként is kihagyhatatlan, de az események tükrében pláne. Egyrészt, le kell zárni a Skywalkerek sztoriját.

Másrészt, Kylot folyton Vaderhez mérték, ő maga is őt tekintette példaképnek, illetve Vader eleve az ultimate gonoszként szerepel ebben a trilógiában is. Ez nekem nagyon böki a csőröm, mert a 6, ezáltal pedig az egész OT kifutása az, hogy Anakin megtért. Az, hogy ezután úgy menjen le egy trilógia, hogy  még csak meg se említik, mint pozitívumot, sőt kifejezetten ő a patás ördög, aki minden genya számára a referencia, hát nem túl frankó.

Harmadrészt, Luke is eggyé vált az Erővel, és Leia-nak is hamarosan ez lesz a sorsa, ha még nem lett. Teljes lesz a Skywalker család az Erőben, így minden tudásuk, tapasztalatuk és érzésük egyesülhet. Ha már Luke-kal nem játszották meg, hogy beszéljen az öregével, akkor ott van Kylo. Képzeljünk el egy jelenetet, ahol megjelenik Kylonak Vader. A példaképe, akit a zabolátlan és tökéletes gonoszsággal azonosított. Aztán mondjuk az anyja vagy Luke, amely szituból valahogyan kikerekedik az igazság, miszerint itt Vader nagyon nem az volt, akinek Kylo gondolja. Az lenne akkora leleplezés és "csalódás", mint Reynek, amikor Luke-ról és Kyloról derült ki az igazság.

Ezt igazából csak azért írtam le,m mert eszembe jutott arról, hogy Kylo a sötét oldal után kutakodik, illetve akár eljuthat a Mustafarra is. Amúgy kutakodhat Snoke után is, mert azért azt is érdemes lehet. Aztán ugye Snoke-ot meg szintén nagyon érdekelték a Skywalkerek, ill. ha jól rémlik van is neki valamilyen kis kabalája a Mustafarról.

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként bennem még mindig kérdéses, hogy ez tényleg a Skywalker Saga lezárása lesz-e, vagy x év múlva kapunk még számozott részeket egy új trilógia formájában?

Elvileg arról volt szó, hogy a Skywalkerek történetét lezárják, nem? Persze tudom, hogy ettől ez még nem feltétlenül lesz így, de szerintem nem kéne már ezzel tovább játszani.

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Nem tudom, melyik opció lenne a jobb: ha meghalna Kylo (az elvileg utolsó Skywalker), vagy ha folytatódna a vérvonal, legalábbis nyitva hagynák a lehetőségét.

Ha le akarják zárni a Skywalkerek sztoriját, akkor szerintem Kylo is tűnjön el végleg. Ill. fordítva is igaz, ha Kylo életben marad, akkor ne is mondják, hogy a Skywalker-saga véget ért. Egy másik topikban felmerült, hogy Kylo azért inkább Solo, nem olyan Skywalker ő már, szóval végül is, ha életben marad, akkor is tekinthető lezártnak a család története. Én ezt azért nem szeretném, mert az amúgy is hányatott sorsú Leia-ra ez gyakorlatilag végleg rányomná a pecsétet, hogy ő nem is igazán Skywalker. Szóval nálam ennek rossz lenne az üzenete,

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az az abszurdnak tűnő gondolat is felmerült bennem, hogy Kylo és Rey adnak életet egy új Skywalkernek. Durva Erő-használó lenne a srác/lány. :D Plusz egyesülne benne a Világos- és a Sötét oldal hatalma, egyfajta szimbólumaként az egyensúlynak.

Hát nem tudom, ez így elsőre jópofának hangzik, de egyáltalán nem biztos, hogy így van. Rey szülei senkik, mégis elég erős az Erőben. Ezra szintén. A jediknek tiltva volt a kufirc, szóval lényegében az összes jedi csak úgy a "semmiből" jött, pedig voltak köztük bitang erősek. Anakin az Erő gyermeke, ez oké, bár hozzátenném, hogy ha szigorúan azt nézzük, hogy az Erő tekintetében mit ért el, akkor azért messze nem akkora az ő hagyatéka.

Piszok jó harcos volt, egy nagyon erős jedi, akiből aztán egy nagyon erős sith lett, de a nagy tette nem ezekhez kötődik. A megváltása egy emberi, morális siker, ahogyan a 3-ban látott megromlása és átállása is, csak ellenkező előjellel. Nem tudom mit hozhatott volna ki magából Erőhasználat terén, de amit láttunk, az alapján pl. Yoda vagy Sidious közelébe nem ér. De a nem épp képzett fia is lenyomta erőből, anno Obi-Wan is legyőzte, Ahsoka is derekasan helytállt, majdnem meg is ölte.

Leia és Luke pedig ugyebár Anakin gyermekeiként mondhatni az Erő unokái. Ennek ellenére Leia-nak volt 1-2 fellángolása, de Luke-nak se sokkal több. Legalábbis, amit láttunk. Az OT-ban Luke-ról megint csak hasonló mondható el, mint Vaderről, nem Erőhasználóként volt akkora spíler, hanem emberileg, hogy megtérítette az apját. Luke igazán nagy dobása az Erő kapcsán az a mutatvány volt, amit a 8-ban láttunk tőle. Na, az tényleg odavert, de őszintén szólva, ettől függetlenül nem eshettünk tőle sem hasra.

Mindezekből csak azt akarom kihozni, hogy ha Rey és Kylonak lenne is gyermeke (ami most szigorúan csak egy teoretikus felvetés), egyáltalán nem biztos, hogy annyira Erőérzékeny lenne. Vagy ha az is lenne, hogy ebből a potenciálból tudna is annyit realizálni, hogy olyan kimagasló Erőhasználó legyen.

A világos és sötét oldal egyesülése meg megint olyan, hogy nem igazán tűnik értelmezhetőnek. Eleve, az Erő egy egységes egész, amit több oldalról lehet megközelíteni, sokféleképp lehet használni. A sötétség és világosság sokkal inkább mesterségesen kreált emberi fogalmak, így egy sötét és világos oldali Erőhasználó frigyéből születő utód esetén ez az Erő szempontjából aligha jelent bármit is. A mi világunkban a természetet tekintve mekkora jelentősége van annak, hogy egy velejéig romlott gonosztevő és egy Földre szállt angyal összehoz egy porontyot? Lényegében semmi.

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Jelen állás szerint persze nem erre halad a sztori, mert Rey látszólag lemondott Kylóról, aki egyértelműen a Sötét oldalt választotta. De az biztos, hogy meglepő fordulat lenne és persze sokaknak elég ok arra, hogy miért sz*r a IX. rész. :P

Na igen, egyelőre nagyon másfelé építkezett a sztori. Ezután már szerintem nem állna jól az egésznek, ha ebből visszakoznának. Főképp, hogy itt lezárni kellene egy sztorit, nem pedig elindítani egy újat.

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem lenne alaptalan egy ilyen szál a TLJ-ben látottak után, viszont elég nehéz lenne ezt összehozni. Csak úgy tudom elképzelni ha Kylo és Rey kiszállna a történetből. Anno Padmé is ezt akarta. Persze Anakinnal ők szerelmesek voltak egymásba, amiről itt szó sincs.

Mondjuk Padmé és Anakin szerelme is igen furcsán, spontán alakult ki. Egy 8 éves gyerek aligha lehet ténylegesen szerelmes, ahogyan egy 14 éves lánynál is erősen megkérdőjelezhető. De még ha lehet, akkor se egy kisgyerekbe lesz szerelmes. Szóval ez csak valami furcsább kapocs volt köztük, ami 10 évvel később egy közös kaland során olyan szinten kiteljesedett, hogy ugyan mindketten lehetetlennek gondolták a dolgot, mégis titokban összehozták.

Na most ennyi kapocs Rey és Kylo között is van. Az más kérdés, hogyan gabalyodhatnának ők úgy össze, hogy kialakulhasson valami mélyebb is köztük. Főleg, hogy a 8 után mindketten mással lesznek elfoglalva, lesz is dolguk bőven. Kiszállniuk a történetből furcsa lenne, ehhez is kellene az a bizonyos "közös kaland", ami kivezethetne a jelenlegi helyzetükből. Ezzel csak az a baj, hogy ez így már önmagában alig férne bele egy filmbe, a 9-nek pedig ugye messze nem csak erről kell szólnia.

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mindenesetre szép lenne ha Rey lenne Ben számára a megváltás. 

Hát nem is tudom... Ez egy baromi klisés húzás lenne, amit nehéz úgy tálalni, hogy ne legyen giccses és nyálas. Ugyanakkor az is igaz, hogy a SW-ban még nem volt ilyen. Talán meg lehetne úgy valósítani, hogy bejövős legyen. Viszont egyelőre azt mondanám, hogy ehhez a 8-at is másképp kellett volna zárni.

Abban pedig pláne nem vagyok biztos, hogy Ben számára a megváltásban kéne keresni a megoldást, már ami a karakterét illeti. Jó lenne nem újra azt látni, hogy a vívódó gonosz megtér a végén. Arról nem is beszélve, hogy ugyan olyat még nem láttunk, hogy a szerelem jelentse valakinek a megváltást, viszont olyat már igen, hogy a szeretet töltse be ezt a szerepet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

1 órával korábban, pb69 írta:

Egy 8 éves gyerek aligha lehet ténylegesen szerelmes, ahogyan egy 14 éves lánynál is erősen megkérdőjelezhető. De még ha lehet, akkor se egy kisgyerekbe lesz szerelmes.

Nem is volt belé szerelmes akkor, ez mind az EPII-ben alakult ki így amikor már felnőttek. Az EPI-ben csak szimpátia volt, senki nem beszélt szerelemről. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.