Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?

Ajánlott hozzászólás

Mit szólnátok, ha mondjuk valamiben hasonlítana Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés című regényéhez? 
Szerintem remek "rögtönzött Rogyion Romanovics Raszkolnyikovval" rendelkezünk Ren személyében.

Szerkesztve: - Max Stirner
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW-nek szerintem már megvolt a maga Macbethje. Anakin. Egy látomás miatt indul el a rossz irányba. Az első gyilkosságot (Windu) csak komoly vivódás után és külső hatásra/biztatásra tudja elkövetni de aztán egyre jobban elmerül a sötétségben. Kylo egyébként milyen irányba indulna el, ami Macbeth-szerű lenne?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
15 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az SW-nek szerintem már megvolt a maga Macbethje. Anakin. Egy látomás miatt indul el a rossz irányba. Az első gyilkosságot (Windu) csak komoly vivódás után és külső hatásra/biztatásra tudja elkövetni de aztán egyre jobban elmerül a sötétségben. Kylo egyébként milyen irányba indulna el, ami Macbeth-szerű lenne?

Jogos. Átgondoltam és valóban Anakinra jobban illik. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hello Mindenki! :)

Másokhoz hasonlóan én is elábrándozok azon, hogy mi lehet az ep.9-ben. Én ilyesminek képzelem.

Időben kicsit előrébb járunk, Finnek kicsit hosszabb a haja, Kylo Rennek van egy kis bajsza-szakálla, talán csak 1-2 év telt el.

Rey és a többiek elmentek a Falconnal egy ismeretlen helyre, ahol felvették a kapcsolatot a Peremvidéken tartózkodó többi ellenállóval, és kikupálódva megerősítették soraikat. Új szereplők kerülnek a történetbe. Mindeközben Rey a Szent Jedi Írásokat tanulmányozza, és Luke erőszellemének segítségével tovább növeli erejét. A törött fénykard kristályát felhasználva új kardot készítenek, ami talán a két végén kéken világít, és hasonlít Rey verekedő botjához, így az új kard jobban a kezére fog esni.

Mindeközben Kylo Ren is a veszteségeit próbálja pótolni és megerősíteni a flottáját. Továbbra is célja, hogy az Első Rend által uralja a Galaxist, és egy ellenállóktól, sithektől, jediktől stb. mentes világot hozzon létre, hogy véghez vigye Darth Vader célkitűzését. A sisakját újra elkészíti (nem a régit javítja meg, hanem egy teljesen újat készít), ami esetleg egy kicsit máshogy is néz ki. Most hogy Snoke és a Pretoriánus testőrsége halott, felkeresi a Ren lovagokat, ők Kylo személyes katonái lesznek, elméletileg 7-en vannak Kylo Rennel együtt. Elképzelhető, hogy Kylo Ren velük megy el ilyen kisebb portyázásokra vagy leszámolásokra , nem a rohamosztagosokkal.

Ep.7-ben Rey látomásában van egy olyan jelenet, hogy Rey a földön fekszik, egy bili-sapkás fazon éppen le akar sújtani rá, amikor Kylo Ren a fazon mögé lép és hátulról felnyársalja (ergo megmenti Reyt – már megint). Akkor látni a Ren lovagokat, és halottak vannak a földön mindenfele.

Mivel a rohamosztagosok közvetlen felettese Hux, és mivel Hux szívesebben látná Kylo Ren holtan, mint élve, elképzelhető, hogy megpróbál fellázadni Kylo ellen. Hux is hatalommániás, viszont Kyloval ellentétben ő élvezi is a pusztítást.

A film első fele klasszikus Star Wars film lesz, az ep. 7-8 után ismét betámadják a lázadók az Első Rendet, lesz sok lövöldözés, űrhajós jelenet, meg minden. Rey továbbra is morci lesz Kylo Ren irányába (bár lehet még mindig bízik abban, hogy meg tudja téríteni), Kylo Ren is még mindig Reyt „vadászná le” és abban bízik hogy maga mellé tudja állítani. Telepatikus úton többször is fognak egymással beszélgetni.

Összességében úgy gondolom, a film első felében Kylo Ren a sötét oldalon áll, de utána történik valami, ami miatt megváltozik, talán épp Hux lázadása miatt, jó ha ott van a közelben a Falcon és lesz mivel kereket oldania (igen, muszáj vezetnie!), vagy elpusztítják a lázadók a hajóját, és a MF van csak kéznél, hogy elmeneküljön; vagy az ütközet során meghal Leia, vagy nem hal meg, de gondolatban beszélgetnek ők is egymással és sikerül a fény oldalára csábítani (ne felejtsük Kylo Ren mennyire instabil belül, saját szándékából a sötét oldalra tartja magát, de közben a fény mindig hívja maga felé, és most, hogy Snoke meghalt, már nem kell neki sem megfelelni). Meg ott van Rey, akivel szimpatizál, és az Erő egyébként is már összekötötte őket, nem csak gondolatban, de képességeiket is meg tudják osztani. Így én is elképzelhetőnek tartom, hogy Renből Ben lesz, és talán segít az ellenállásnak küzdeni a sötét oldal ellen.

Mondjuk úgy végződhetne a történet, hogy visszaszerzi az Első Rendet irányítását, de megváltoztatja az irányelveket, többé nem az elnyomó hatalmat szimbolizálná, hanem egy megújult, a szó szerinti Első Rendet hozna létre, egy új kort, rendet a galaxisban, ahol nincs elnyomás, így az ellenállás is megszűnne, mert mindenki happy lenne, a katonák is fel lennének szabadítva, csak rendfenntartó szerepük lenne. Ben és Rey is megbékélne egymással, és ha már nem lesz kivel harcolniuk, az sem gond, ha elveszítik az erejüket…

Természetesen akkor se dőlök a kardomba, ha teljesen más irányba fut a történet. :)

• Tetszik 3

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Néha én is hallok ezt-azt, de a pletykákkal mindig óvatosan kell bánni, sosem szabad készpénznek venni! Nem jó, ha valaki beleéli magát valamibe, aztán jön a koppanás. Olyan ez, mint amikor ep.7 után valaki beleélte magát abba, hogy Luke most majd kardjával a kezében visszavág a Rendnek, aztán már az ep.8 legelején azzal szembesül az illető, hogy hoppá, mégiscsak teljesen más irányba megy a történet. :) (Ilyenkor persze a dühös, csalódott emberek szidják a filmet.)

De az biztos, hogy szerepelnek az új részben hosszú fekete szőrű piros szemű lovak. :D 

Szerkesztve: - jez

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen ez így van. Sokan élték már bele magukat teóriákba aminek sosincs jó vége. 

A spoileres topikban sok állítólagos infó található. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
7 órával ezelőtt, jez írta:

Nem jó, ha valaki beleéli magát valamibe, aztán jön a koppanás. Olyan ez, mint amikor ep.7 után valaki beleélte magát abba, hogy Luke most majd kardjával a kezében visszavág a Rendnek, aztán már az ep.8 legelején azzal szembesül az illető, hogy hoppá, mégiscsak teljesen más irányba megy a történet. :) (Ilyenkor persze a dühös, csalódott emberek szidják a filmet.)

Ezért van az, hogy én csak annyit várok, hogy legyen a film jó. :) Elképzeléseim vannak, de semminek nem vagyok ellenére, ami a film hasznára válik. Pont így voltam azzal is, ahogy Luke karaktere más irányt vett: megdöbbentett, de a történetnek eszméletlenül jót tett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ: A webhely használatával elfogadod és betartod a fórumszabályzatot.