Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

42 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én olyan rávezető sorozatnak örülnék ami a film előtt kerül adásba. Persze utána jöhetne a nagyobb sorozat. :D

Ez tök jó lenne. Én egy Forces of Destiny hoz hasonló animációval megáldott, kis, 1 évados, kb. 16-20 részes minisorozatot szívesen elnéznék idén ősztől jövő tavaszig, amely elmeséli a fontosabb dolgokat a 8 és a 9 között, aztán meg amikor lemegy a 9. rész, 2020 -tól jöhet a nagy medve. :D

 

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Lando-t

Megmondom őszintén, én őt mostmár sehogyse várom. Ha eddig nem tűnt fel - sőt nem is említették, akkor a végjátékra miért kéne behozni? Egyáltalán azt se tudjuk, hogy él -e. (6 évvel a 7. rész előtt még élt, de azóta semmi hír róla)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Bence1997 írta:

Megmondom őszintén, én őt mostmár sehogyse várom. Ha eddig nem tűnt fel - sőt nem is említették, akkor a végjátékra miért kéne behozni? Egyáltalán azt se tudjuk, hogy él -e. (6 évvel a 7. rész előtt még élt, de azóta semmi hír róla)

Egyrészt, mert érdekel mi van vele, másrészt esetleg Felhőváros és/vagy egyéb üzleteinek biztonsági személyzete lehetne az alapja az új Lázadásnak harmadrészt tiszteletből is illene szerepeltetni, ha már mindenki más is szerepelt az új trilógiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Nem úgy. :D Hanem mint Snoke-nál például. 

? Snoke-nál a sötét oldal okozott torzulást? Nem valami balesete volt, amiben megsérült? Vagy harcban? Ha már sötét oldal általi torzulás, akkor szóba jöhetne a sárga szem, de szerintem amúgy Kylonál nem lesznek ilyen "tünetek". Vagy ki tudja, ha végre egyszer sikerülne neki tényleg elmélyülni a sötétségben.

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Reynek valami tanítvány "kezdeményeket"

Akrobatikusabb  fénykard párbajokat

Lando-t

Én nem annyira örülnék, ha Reynek tanítványai lennének, akár csak "kezdemények" is. Luke is belebukott ebbe, pedig sokat kutatott előtte. Rey inkább legyen óvatosabb és ha lesz is majd tanítványa, akkor is legyen lehetőleg minél kevesebb, legjobb, ha csak egy.

A fénykardpárbajokkal nekem nem volt bajom, bár sokat nem láttunk. Főleg ha nem számoljuk a gárdistákat, de amúgy ez a harc elég látványod volt. Felőlem lehet akrobatikusabb is a következő párbaj, de ha nem, azzal se lesz bajom.

Landora én nem vagyok különösebben kíváncsi. Szerintem nem kell azért minden korábbi szereplőt visszahozni, ő se annyira kritikus azért.

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Lezárást mindenképp

Luke Erőszellemet

Jedi Rend újjáélesztését (akár új alapokon)

Ezek jól hangzanak. Luke mellett én már nagyon várnék egy Anakint is vissza. Sőt, én legjobban ezt várom már amióta felmerült, hogy lesz sequel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyrészt, mert érdekel mi van vele, másrészt esetleg Felhőváros és/vagy egyéb üzleteinek biztonsági személyzete lehetne az alapja az új Lázadásnak harmadrészt tiszteletből is illene szerepeltetni, ha már mindenki más is szerepelt az új trilógiában.

Én Phasmát várom vissza. :D

 

4 perccel korábban, pb69 írta:

Ha már sötét oldal általi torzulás, akkor szóba jöhetne a sárga szem, de szerintem amúgy Kylonál nem lesznek ilyen "tünetek". Vagy ki tudja, ha végre egyszer sikerülne neki tényleg elmélyülni a sötétségben.

Én eddig mindig úgy tekintettem erre mint a sith-ek sajátjára. Ennek hiánya is jól mutatja, hogy Snoke és Kylo nem sith-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egyik dolog amivel az előző két trilógia fölé nőttek máris az a fénykardpárbajok/technika.

Ugye érthető miét volt olyan akrobatikus a PT vívás stílusa(rengeteg Jedi,hosszú tanulási folyamat=kifinomultabb technika) és kb ugyanez volt az oka amiért az OT nem.

Mindenesetre a ST nagyon megtalálta az összhangot a mozgásban,ettől-nekem legalábbis-nem kell se több se kevesebb. Vagány,de mégsincsenek helyből dupla szaltók. Egyszerű de mégis látványos mozdulatok.
 

Ezt remélem megtartják a IXben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én eddig mindig úgy tekintettem erre mint a sith-ek sajátjára. Ennek hiánya is jól mutatja, hogy Snoke és Kylo nem sith-ek.

Szerintem a sárga szem inkább annak a jele, hogy az illető annyira átadja magát a sötét oldalnak, hogy az elhatalmasodik rajta. Ezrát is láttuk sárga szemekkel, vagy Anakint a Mortison, pedig egyikük sem Sith. De fordítva is igaz: Sidious, Dooku és Vader "emberi" szemekkel is Sith-ek voltak. :) 

 

A témához kapcsolódva, én valami olyasmit képzelek el az Ep9-re, hogy Rey vezetésével létrejön egy Egyensúlyon alapuló Erő-használó szervezet. Egy olyan, amelyik nem végletekben gondolkodik (sötét és világos oldal), hanem a kettő közti vékony határvonalon egyensúlyozik, egyúttal az Erőt is egyensúlyban tartva. Egy olyan Jedi Rend, ami nem zárkózik el a sötét oldal megismerésétől sem, de tagjai megtanulják kontrollálni azt. Egyesítve a világos és sötét oldalt új lehetőségek tárulhatnának fel (amit a Rebels holokron-egyesítő jelenete is megmutatott). A TCW-s Mortis-szálon és a 6. évados Yoda részen kívül számos utalás volt erre az Egyensúly értelmezésre, az új kánonban. Többek közt a Rebelsben, vagy a Poe Dameron képregényben Lor San Tekka kapcsán. Mivel a két oldal harca egy állandó, véget nem érő konfliktusforrás, szép lezárása lenne a Sagának, ha az Erő tényleg egyensúlyba kerülne. Annak nem sok értelmét látnám, ha ismét feltámadna egy nagyjából ugyanolyan Jedi Rend, mint a korábbiak, vagy annak, ha végleg eltűnnének. A végtelen körforgást szerintem csak a fentiekhez hasonló módon lehetne megtörni.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Landora én nem vagyok különösebben kíváncsi. Szerintem nem kell azért minden korábbi szereplőt visszahozni, ő se annyira kritikus azért.

Ezek jól hangzanak. Luke mellett én már nagyon várnék egy Anakint is vissza. Sőt, én legjobban ezt várom már amióta felmerült, hogy lesz sequel. :)

Én ordas nagy szemétségnek érezném, ha Lando nem szerepelne, viszont én Anakin szellem nélkül simán meg lennék, gyakorlatilag semmi személyes kapcsolata nincs egyik életben lévő szereplővel sem.

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én Phasmát várom vissza. :D

Ő szerintem borítékolható :)

2 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Szerintem az egyik dolog amivel az előző két trilógia fölé nőttek máris az a fénykardpárbajok/technika.

Nahát ebben nem értünk egyet.

2 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Mindenesetre a ST nagyon megtalálta az összhangot a mozgásban,ettől-nekem legalábbis-nem kell se több se kevesebb. Vagány,de mégsincsenek helyből dupla szaltók. Egyszerű de mégis látványos mozdulatok.

Nem azt mondom, hogy ettől kevesebb a film csak olyan mint egy hátra lépés szerintem.

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

A témához kapcsolódva, én valami olyasmit képzelek el az Ep9-re, hogy Rey vezetésével létrejön egy Egyensúlyon alapuló Erő-használó szervezet. Egy olyan, amelyik nem végletekben gondolkodik (sötét és világos oldal), hanem a kettő közti vékony határvonalon egyensúlyozik, egyúttal az Erőt is egyensúlyban tartva. Egy olyan Jedi Rend, ami nem zárkózik el a sötét oldal megismerésétől sem, de tagjai megtanulják kontrollálni azt. Egyesítve a világos és sötét oldalt új lehetőségek tárulhatnának fel (amit a Rebels holokron-egyesítő jelenete is megmutatott). A TCW-s Mortis-szálon és a 6. évados Yoda részen kívül számos utalás volt erre az Egyensúly értelmezésre, az új kánonban. Többek közt a Rebelsben, vagy a Poe Dameron képregényben Lor San Tekka kapcsán. Mivel a két oldal harca egy állandó, véget nem érő konfliktusforrás, szép lezárása lenne a Sagának, ha az Erő tényleg egyensúlyba kerülne. Annak nem sok értelmét látnám, ha ismét feltámadna egy nagyjából ugyanolyan Jedi Rend, mint a korábbiak, vagy annak, ha végleg eltűnnének. A végtelen körforgást szerintem csak a fentiekhez hasonló módon lehetne megtörni.   

Nézői szempontból szerintem az Erő Egyensúlya abszolút irreleváns, sőt! Ha most szépen egyensúlyba kerül az Erő akkor mindenki peace and happy lesz, ebből nem lehet filmet forgatni vagy legyen idővonal szerint az EP IX az utolsó film? Hát azt azért nem szívesen kajálnám meg. Legyenek csak konfliktusok a jövőben is abból lehet izgalmas történetet kerekíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint más korszakokra gondolsz ugye? Remélem! 

 

De ha mondjuk elugranak pl. 200 évet a jövőbe és ott meg nincs Egyensúly (hogy lehessen konfliktus) az a IX-ben esetlegesen kialakuló Egyensúlyt tenné súlytalanná.

 

Plusz nemcsak a filmekre gondolok, ott vannak a könyvek, képregények, játékok. Vagy akkor az EP IX utáni éveket sötét homály fogja fedni, mert ahogy Reyék békében kötögetnek arról nem igazán lesz érdemes bármiféle alkotást kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más korszakra gondolok. Szerintem csak fantázia kérdése, hogy elszakadjunk a fő sodortól. Nem kell mindig galaktikus nagyságú konfliktusokban gondolkodni. De ez már nem ennek a topiknak a témája. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nézői szempontból szerintem az Erő Egyensúlya abszolút irreleváns, sőt! Ha most szépen egyensúlyba kerül az Erő akkor mindenki peace and happy lesz, ebből nem lehet filmet forgatni vagy legyen idővonal szerint az EP IX az utolsó film? Hát azt azért nem szívesen kajálnám meg. Legyenek csak konfliktusok a jövőben is abból lehet izgalmas történetet kerekíteni.

Attól még, mert az Erő két oldalának képviselői már nem harcolnak, a Galaxisban még dúlhatnak konfliktusok nélkülük is. Egymással szemben álló szervezetek, politikai felek, fejvadászok, stb. De kisebb volumenűek, amik már nem tartoznak az Ep1-9-hez és az Erőhasználók harcához. Persze így felmerül a kérdés, hogy az Egyensúly mit ér, ha csak az Erőhasználók "nem bántják" egymást, míg a Galaxis többé-kevésbé ugyanolyan erőszakos marad. Ettől függetlenül szerintem kell egy befejezés érzetét keltő lezárás a történet végére, ami keretbe foglalja a Sagát és ívet ad neki, mondván a 9 rész során eljutottunk A-ból B-be. Az élet nyilván fog megállni az Ep9 után sem, örökké tartó béke pedig nem létezik. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kell egy pont a történet végére. Annak semmi értelme, ha teszem azt 30 évente felborul az egyensúly. Vagy talán abban az esetben ha annak már nem lesz köze pl. a Skywalkerek-hez. Viszont én arra gondolok, hogy az új trilógia inkább a régmúltban fog játszódni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, pb69 írta:

? Snoke-nál a sötét oldal okozott torzulást? Nem valami balesete volt, amiben megsérült? Vagy harcban? Ha már sötét oldal általi torzulás, akkor szóba jöhetne a sárga szem, de szerintem amúgy Kylonál nem lesznek ilyen "tünetek". Vagy ki tudja, ha végre egyszer sikerülne neki tényleg elmélyülni a sötétségben.

 

 

Utána néztem, valószínűleg harcban szerezte a múltban :) A sebeit pedig Első Világháborús sérülések ihlették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok ti azt eltudjátok képzelni, hogy lesz még dezertálás az Első Rend rohamosztagosainál? Mint pl. Finn. Elképzelhető, hogy akár Finn is részt vesz ennek kirobbantásában? 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Srácok ti azt eltudjátok képzelni, hogy lesz még dezertálás az Első Rend rohamosztagosainál? Mint pl. Finn. Elképzelhető, hogy akár Finn is résztvesz ennek kirobbantásában? 

Még nem gondoltam erre, de lehet rá esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit várok az ep.9-től:

 

A filmtörténelem legnagyobb sci-fi csatáját

Amikor még úgy volt, hogy a Jedi visszatér a Saga záródarabja, akadt egy komoly bajom a dologgal: még pedig az hogy az endori csata egyáltalán nem úgy néz ki mintha a világ legepikusabb és legjobb űroperájának lenne a záró akkordja. A három szálon futó befejezésnél egyedül a Palpatine-Vader-Luke trió jelenetei tudtak felnőni a feladathoz. Egyébként az űrcsata jó volt meg rendben volt, de már megint egy Halálcsillagot iktattak ki ráadásul egyetlen főszereplő se vett részt az ütközetben. Csak Lando, ő meg aligha nevezhető igazán fontosnak. Ehelyett a főhősök inkább az Endor felszinén zajló akcióban lőtték halomra a rohamosztagosokat, ami.... hát hogy is mondjam... a Saga zárócsatájától az ewokok vs. birodalmiak felállásnál mindenképp valami komolyabbat várnék. 

Azt szeretném, ha az ep.9-el nem csak az ep.6-ot akarnák felülmúlni hanem olyan nagyszabásút alkotnának amire 10-20 év múlva is elégedett fejbólintással emlékszünk vissza. Legyenek ambiciózusak, irjanak filmtörténelemet és hozzanak össze egy olyan csatát, hogy az utolsó fél órában végig az állunkat kelljen keresgélni.

 

A Kylo szál katartikus zárását

Na most hogy ennyit belerúgtam az ep.6-ba, veszek is gyorsan egy 180 fokos fordulatot: az ahogy Vader szálát lezárták az egyszerüen mesteri. Méghozzá azért, mert a vége nem csak arról szól hogy Luke mint a pozitiv hős alaposan bepancsol a rosszfiúknak aztán kinyirva a főszemetet megmenti a galaxist. A Star Wars legalább annyira szól a felhőtlen kalandról mint a jó melodrámáról. Az ep.6 pedig nagyon jó ebben: remek húzás volt, hogy Luke azzal nyer hogy eldobja a fegyverét ahogy az is hogy Vader végül abba hal bele hogy megmenti a fiát. 

Látva a sequel trilógia eddigi két részét egy biztos: nekem az lenne a legnagyobb csalódás, ha a zárásnál Rey kardpárbajban simán legyőzné és megölné Kylo-t. Kylo nem egy szimpla két dimenziós gonosz. Ha csak simán kinyirják az nagyon lapos és nem méltó az eddigi részekhez. Valami jó melodráma kell. Nagyon sok irányba elmehetnek: lehet az is, hogy Kylo még a halála előtt átáll és tevékenyen részt vesz az Első Rend kiiktatásában, lehet az is hogy végez magával, vagy teljesen átáll a jófiúkhoz.... most ezek csak random ötletek amik eszembe jutottak, igazából lehet bármi csak ne nyirják ki simán mint valami B-kategóriás főellent. Fénykardpárbaj nyugodtan jöhet (sőt várom is!) csak ne a kardozás legyen a megoldás Kylo kiiktatására.

 

Sok-sok idegen lényt

Luke hőstette minden valószinüség szerint felébresztette a galaxist. Remélhetőleg ez nem csak az embereket jelenti. A galaxis egy szines hely sok-sokféle fajjal. Eddig érthető volt hogy keveset láttunk közülük hisz az Első Rend láthatóan a Birodalom nyomdokain jár és alig foglalkoztatnak nem-emberi fajú lényeket, az Ellenállás meg egy maroknyi csapatból állt, főként Leia volt haverjaiból akik között azért igy is volt elvétve itt-ott egy két idegen lény. Nade most hogy kiszélesedik a konfliktus mindenképp egy roppant színes Ellenállást várnék (titkon reménykedek benne, hogy -legalább majd valahol a háttérben- láttunk majd twi'lek harcosokat is. A humanoid fajok közül ők a kedvenceim)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellenének már az ismerős helyszínek és lények. Mintha valami tök idegen galaxisban lennénk, de minimum az ismeretlen régióban kalandoznánk. Pedig nem így van. A sok alig lakott, sivár bolygó miatt már olyan érzésem van, hogy ezt a galxist nem is érdemes megmenteni az Első Rendtől. Kellene valami élet. Persze az OT-ben sem volt másként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős helyszín volt elég az EPVII-ben, de még a VIII-ban is. Ebbe milyet akarsz? :) Egy új Endort? Tök idegen galaxis? Miért? Mert vannak új fajok? A régiekből valóban rakhatnának be többet, de ezek a filmek így is 100% -ig SW filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre lesz 20 éves a TPM :). Szerintem tuti, hogy lesz benne PT feeling. Meg hát JJ Abrams azt is mondta, hogy a kilencedik rész keretbe foglalja az összes eddigit. Szóval szerintem lesz benne sok-sok finomság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Jövőre lesz 20 éves a TPM :). Szerintem tuti, hogy lesz benne PT feeling. Meg hát JJ Abrams azt is mondta, hogy a kilencedik rész keretbe foglalja az összes eddigit. Szóval szerintem lesz benne sok-sok finomság. :)

Remélem így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.