Ugrás a kommentre

Ki mit vár a kilencedik epizódtól?


Ajánlott hozzászólás

2018. 06. 09. - 10:30, Ody Mandrell írta:

A VII azért volt jó mert hozott egy fantasztikus VIII-at. Nem kellene visszalépni csak a bevétel miatt. Rey és Kylo párosa fantasztikus, velük nagyot lehet dobni. 

Igen. Csak ne legyen biztonsági játék. :) Pedig lehet lesz bennük késztetés, mert a VIII kapott hideget-meleget az újításokért. Igaz, előtte a VII. is a "copy"-ért. Ki érti ezt. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy SW csoportban írta valaki ötletként, hogy Kylo az első jelenetében megfojthatná Huxot, és kinevezné a helyére a helyére a megöregedett Thrawnt. Nekem bejönne egy ilyen húzás, szerintem Hux karakterében nem maradt már túl sok lehetőség, és Thrawn is nagyobb fenyegetést jelentene a hőseinknek.

 

Persze én is tudom, hogy zéró az esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az a baj, hogy Thrawn egy kalapból nyuszi kategória lenne. Miért csak most kerülne elő? Szerintem ez elég gyenge lenne így. A fele film arra menne el, hogy elmeséljék eddig hol volt Thrawn. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom. Meg szerintem Thrawn sorsát később meg fogjuk tudni, és el lesz szeparálva ettől az egész Ellenállás-Első Rend mizériától. Ha a Resistance -ben szerepelni fog, oké, de van egy érzésem, hogy nem. Ha jön egy Ezrát kereső sorozat, abban remek lenne, és így a fenyegetést is kitudnák bontani. Ott lehetne vele és a népével játszadozni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Yoda József írta:

Nekem bejönne egy ilyen húzás, szerintem Hux karakterében nem maradt már túl sok lehetőség, és Thrawn is nagyobb fenyegetést jelentene a hőseinknek.

Szerintem meg nagyon is sok maradt Hux-ban, igazából most kaphat valami érdemi szerepet is. Nem azt mondom, hogy kiteljesedhet, mert aligha róla fog szólni a 9, de a lehetőség megvan arra, hogy több teret kapjon. A 7-ben felvezettek egy érdekes karaktert, akiből a 8 bohócot csinált, 1-2 érdekesebb megmozdulással. Ha akarnak valamit kezdeni a karakterrel, akkor arra a 9-ben van esély. Szerintem megérdemelné.

 

Én eleve nem hoznék be érdemi új szereplőt a 9-re. Sztoriban el kell jutnunk a végkifejlethez és le kell zárni a trilógiát, beleértve a főbb karakterek sorsát is. Emellett nem igazán fér bele az, hogy most szedjenek elő új fazonokat, akiket normálisan fel kell építeni, majd rögtön pontot tenni a dolgaikra. Nyilván nem azért építgetett ennyi szereplőt a 7-8, hogy aztán a 9-ben még valaki újra kerüljön a fókusz.

Még így is esélyes, hogy a Reneket be kell hozni a képbe, mert egyelőre nagyon lógnak a levegőben. Már ez sem lesz egyszerű mutatvány, semmi szükség újabb nehézségre. Thrawn amúgy is fajsúlyosabb és érdekesebb, izgalmasabb karakter annál, mintsem hogy "elpazarolják" egy trilógia zárására. Ő ilyen szempontból egy tipikus sorozatszereplő, akit ott volt/van idő részeken keresztül fokozatosan felépíteni, ügyesen adagolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki azt írta, hogy Kylo megfojthatná Huxot az ep9 elején, majd beránthatnák Thrawnt, az annyit ért a történetíráshoz, mint én a kohászathoz, azaz abszolút semmit. Már a felvetés is abszurd, mert rengeteg amatőr problémát szülne.

1) Minek építettek két részen át Kylo és Hux között egy rivális kapcsolatot, ha ezt az ep9-ben azonnal kidobják a kukába? Amatőr. Roppant amatőr húzás lenne.

2) Hol volt Thrawn? Nem egy "semmiből jött" vadonatúj karakter, mint Snoke, hiba hozzá hasonlítani. Snoke egy ismeretlen figura, aki bár Erőhasználó, olyan vígan ellehetett az Ismeretlen Régiókban csendben és nyugalomban, mint Yoda a Dagobah-n. Thrawn ellenben két évadnyi Rebelsben lett bemutatva, plusz kapott két könyvez is, és mindegyik műben A-listás f*szagyerek, aki mellett Hux nem lehet vezető. Nincs olyan szkenárió, amiben Hux Thrawn fölé keveredhetne. Akkor mégis hogyan lehetne behozni? Thrawn egész végig ott volt valami kifutófiúként, kerülve azokat a helyzeteket, amikben a stratégiai lángelméjére égető szükség van, és helyette Hux akciózik? Biztos jót tenne a karakter megítélésének. Másodhegedűs Hux mellett. LOL!!!! :lol2:

3) Snoke a semmiből jött, Thrawn-tól elváltunk. Már a megjelenése olyan kérdéseket vetne fel, hogy ihaj. Hol van Ezra, Sabine és Ahsoka? Mi lett velük? Honnan és hogyan tért vissza Thrawn? Ezek a kérdések pedig fontosak, mert ezek miatt a kérdések miatt a gonoszok története, aminek Kylóra (és Huxra) kell koncentrálnia, az első másodpercben eltolódnának Thrawn-ra. Egy mellékszereplő pedig nem kaphat ilyen hangsúlyt. Nem lehet hangsúlyosabb a főszereplőnél, márpedig hiába érdekesebb Kylo Ren, Thrawn régebb óta ismert és még a kánonban is több sztorival bír.

4) Kylo miért évekkel később ölné meg Huxot? Ha annyira megakarná nyúvasztani, már a Supremacy-n kinyírta volna.

 

És Hux pont azzal vált érdekessé, hogy most már nincs ott apuci, aki kordában tartaná a veszekedő testvéreket. Snoke híján Huxot senki sem fogja vissza, és ez látszik is a tekintetén, amikor az ep8 végén sasolja Kylót. Ha csak a két film között Ren nem embereli meg magát és érez rá, hogyan kell Armatige-t féken tartani, komoly gondjai lesznek. Amúgy pont ezért nem lennék meglepve, ha Kylo vesztét végül Hux okozná valahogy.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
29 perccel korábban, Frenkie írta:

Fejből már nyilván nem emlékszem rá, de a logika azt diktálja hogy Magyarországon is ezzel a kezdéssel kellett hogy menjen.

Az ep5 igen, már így kezdődött, de az ep4 nem. Ez az eredeti változat, a legelső, az 1984-es szinkronnal:

A konklúzióval viszont egyetértek, az ep5 bemutatója után már tudtátok (tudtuk) hogy egy sztori közepe. De 1977-ben ezt még senki sem tudta. És az is igaz, hogy én 1997-ben is olvastam olyat, hogy miért lett az ep4 4. rész. Ez nyilván nem a filmek hibája, hanem a magyar néző tudatlansága.

 

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az EPI-ben kimondják, hogy a prófécia alapján a kiválasztott egyensúlyt hoz az Erőbe. Ez az EPVI végén megtörténik. Való igaz nem mondják ki, de ezt lehet tudni az addig kapott információkból. 

Amely információkat maga Yoda von kétségbe. ;) És továbbra sem tudjuk, mit jelent ez az egyensúly. Miben mutatkozott meg? Mi volt az ep6 és az ep7 között, ami más volt az Erőben? És miért tartott kevesebb ideig az egyensúly, mint amennyi időt Anakin szenvedett érte. Érezhetően ennek a vonalnak jelenleg se füle, se farka. Egyszerűen súlytalan, és ennek bizony Lucas az oka, miután bemesélt egy jelentős dolgot úgy, hogy közben már volt három filmje, ami érintőlegesen sem foglalkozott vele és a művekben azóta sem lett elmagyarázva, mi ez és miért jelentős.

Ez a sztori nem kerek. Ha az lenne, senkiben sem lenne kétség, márpedig bennem csak az van ezzel kapcsolatban, és nyilván nem én vagyok az egyetlen, hiszen itt is rengetegszer jön elő. Ezért is nagyon remélem, hogy ez a téma távolról sem lett letudva Luke mondatával. Nagyon gáz lenne, ha annyi az Egyensúly. Egy sosem mutatott valami, amiért egy egész Galaxis szenvedett két évtizeden át, és annyi ideig sem maradt fenn, ami egy ember számára sem túl jelentős? Ez így gagyi. Az ep9-nek ezzel foglalkoznia kell, tisztázni a dolgokat. Konkrétan, nem misztikusan. Ezt minimum elvárom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy a politikai hadszíntéren milyen végkifejletet kapunk majd. Illetve, hogy lehet az eddig felvázolt konfliktust (Első Rend vs. Köztársaság/Ellenállás) úgy lezárni, hogy az teljesebb befejezést nyújtson, mint az Ep6 végén a Birodalom vs. Lázadók harca. Mert Rey és Kylo szembenállása csak a történet egyik oldala. Kylo kivonásával (mert azt szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy ő ki fog kerülni a képből valami módon) a jelen állapotok szerint, ugyanúgy ott lesz egy galaxist domináló birodalom, ami nem fog attól összeomlani, hogy elveszti a vezetőit (Kylo és/vagy Hux). Egy békeszerződés már csak azért sem adna "happy end" ízt a történetnek, mert láthattuk, hova fut ki (előbb-utóbb az egyik fél nekimegy a másiknak). Azt is nehezemre esik elképzelni, hogy minden első rendi egyént börtönbe dugnának háborús bűnökért, főleg azokat a rohamosztagosokat, akiket akaratuk ellenére raboltak el, majd képeztek ki gyerekként. Tehát, felmerül a kérdés, hogy mi lehet az a megoldás, ami lezárást tud nyújtani ennek a több évtizedes viszálynak. :hmm:   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klón háborúkat is lezárták egyetlen filmben. ;) 

Szerintem a béke sem feltétlen kizárható. Ha Kylo és Hux helyére olyan ember kerül, aki ugyan egyetért azzal, hogy a monarchia a jobb államforma, de nem célja az egész Galaxist uralni és megfér egy másik állam, teszem azt a Köztársaság mellett. Ez lehet egy teljesen új szereplő vagy akár a Vérvonalból átemelhetnék Ransolm Casterfót is. Tehát Kylo és Hux eltűnik az Első Rend éléről valamilyen formában (nagy eséllyel meghalnak) és a helyükbe lépő figura már rendes békét köt a Köztársasággal, felosztják a Galaxist. A béke persze megszűnhet előbb-utóbb, de láthattuk, hogy akkor sem marad örökre béke, ha csak egy állam uralja a Galaxist.

Ugyanakkor ha az Első Rendet békepárti fővezér uralja és a Köztársaság nem szereli le a hadserege nagy részét és nem dugja a homokba a fejét, a Jedi Rend pedig mindkét államtól függetlenül őrzi a békét és az igazságot a Galaxisban, akkor szerintem jó hosszú időre megszűnnének a galaktikus háborúk. És ez lehetne egy megfelelő lezárása a történet politikai/katonai oldalának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Klónháborúknál annyiból más volt a helyzet, hogy egy személy irányította mindkét felet, így akkor lehetett vége a konfliktusnak, amikor ő akarta. 

Egyelőre én is a béke felé hajlok, de bízom benne, hogy meglepnek ezen a téren is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Klónháborúknál annyiból más volt a helyzet, hogy egy személy irányította mindkét felet, így akkor lehetett vége a konfliktusnak, amikor ő akarta. 

Kicsit sem más, mert ez baromira nem számít filmes szempontból, mert nem Palpatine a törétnet írója. Lucas, az igazi író viszont ugyanúgy elmesélhette volna egy komplett trilógiában, vagy egy sorozatban... Ja, az meg is történt. ;) A történet szempontjából lényegtelen, hogy ezer ember vagy egy irányít egy konfliktust a sztoriban, a történetíró akkor és úgy zárja le, ahogy akarja. És az ep3 megmutatta, hogy egy író képes egy galaktikus háborút lezárni egy filmben, nem számít, hogy az az előző film végén kezdődött el.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig pont a Poe képregény mutatja meg, hogy a koncepció már régóta megvan. Elég csak Lor San Tekkára célozni. Minden szava arany, és azt vetíti előre mi várható a IX-ben az Erő vonalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, de mi lesz a fanatikus rohamosztagosokkal, tisztekkel? Ők nem fogják hagyni, hogy egy békepárti legfőbb vezér mindent "tönkretegyen".

Miért, van választásuk? Katonai hierarchiában élnek, azt kell tenniük, amit a felettesük mond. Ha nem teszik, akkor azok a tisztek eleve nem hisznek fanatikusan a rendszerben. Ha a rohamosztagosok meg arra vannak kondicionálva, hogy a fővezér szava szent, akkor eleve nincs kérdés. Ha arra utasítja őket, hogy tegyék le a fegyvert, le fogják tenni.

De még csak az sem biztos, hogy az Első Rend minden tisztje fanatikus, vagy van elég, hogy az gondot okozzon. Eddig csak Huxot láttuk, aki tényleg fanatikusan imádja az Első Rendet és annak céljait, de a felettesének beszólogató Canady, vagy a szemét folyton forgató Peavey nem igazán tűnik annak. Phasma meg ugye alaposan bebizonyította, hogy az egyetlen dolog, amiben hisz, az a saját túlélése. Finn meg azt bizonyította, hogy azért az a kondicionálás sem minden esetben hatásos.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sincs nagy fanatizmus az Első Rendnél. Abból a rendszerből ahonnan egy Finn kikerülhet minden, csak nem fanatikus. Főleg ha ide vesszük Terex esetét akkor ez a kép igen csak árnyalt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.