Ugrás a kommentre

Zene


luke19

Ajánlott hozzászólás

Most hallgatom. Egész kellemes.

 

Végig hallgatva azt kell mondjam nagyon jó lett! Sok lett benne az újdonság, igazán egyedi mint Giacchino soundtrackje. Szuper!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, RacerX írta:

Nekem a Millennium Falconhoz írt téma tetszik nagyon. Főleg amikor belép az újrahangszerelt klasszikus dallam. Hidegrázós volt a moziban.

Az annyira jó, ott rázott ki először jó értelemben a hideg. Ahogy a hajót meglátja Han és Chewie, az annyira frankó.

3 perccel korábban, luke19 írta:

Nálam Enfys Nest, és csapatának a témája szól már két napja.

Először annyira nem tudtam mit kezdeni ezzel a zenével, nekem első hallásra baromira kilógott a zenei anyagból. De a második alkalommal, amikor már a Savereenen jelentek meg, ott meg annyira adta magát, hogy egyből belehabarodtam. Lehet ezzel is azt akarták jelezni, hogy ők kilógnak a filmből, mert nem önös érdekű bűnözők, hanem valójában a fősodorhoz kapcsolódó lázadók.

 

Amúgy a zenei anyaggal én összességében elégedett vagyok. Ha én csináltam volna, valószínűleg sokkal westernesebb lett volna az alaphang, de ez is jó, mert így legalább meglepett. Valahogy olyan sunyin fülbe mászó, például a főtéma nekem sem megy ki napok óta fejemből. Rendre azon kapom magam, hogy dúdolom, pedig első hallásra az is furcsa volt. Aztán rájöttem, miért ragadt meg ennyire a kobakomban: a '80-as, '90-es évek "ifjusági" sci-fi filmjeinek zenéjére emlékeztet, mint a Navigátor vagy Az utolsó csillagharcos. Van benne valami gyerekes báj, ifjonti könnyedség, ami amúgy Hanra nagyon jellemző ebben a filmben.

 

Viszont amit én negatívumként említenék, hogy bármennyire is jó az eredeti témákat hallani, szerintem Powelnek nem sikerült belesimítani a Solo hangzásvilágába. A Rogue One-ban ilyen gondom nem volt, de itt a Solónál külön hallgatva, például a Reminiscene Therapy-nál olyan érzésem van, mintha Powel csak hozzávágta volna az ep5 The Asteroid Field zenéjét, amit szintén kicsit megnyesett. Pedig az említett L5 & Millennium Falconnál nagyon szépen sikerült az átmenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a The Adventures of Han, a Meet Han, és az L3 & MF zenéi bejöttek, de a Flying with Chewie/Break Out is megállja a helyét. Enfyst témája is tetszik, a többi pedig szerintem jól sikerült. 

 

Powell jó munkát végzett, bár való igaz, számomra is a Reminiscene Therapy az egyik, amely valamennyire kilóg a sorból, annak ellenére, hogy a klasszikus darabok közül válogatott a zeneszerző. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szegény Solót az ág is húzza. Ha ez nem balszerencsés film, akkor semmi sem az.

Nagyon nagy kár érte sőt még annál is jobban mert számomra a Disney legjobbja volt eddig kérdéstelenül. Így az erőben vérzik a szívem, de úgy látom DVD,BR, eladások nem rosszak így talán van még remény,hogy visszatér kis költségvetéssel valamilyen formában. 

 

Komolyan mondom,ha lenne lehetőségem, hogy beleadjak pénzt a feltámasztásába nem haboznék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én már a TLJ zenéjétől sem voltam elájulva, de a Solo még annál is semmilyenebb lett. Egyedül ami megmaradt, az Enfys Nest témája, de a többi teljesen a feledés homályába merült. Ennek ellenére igazán lehetett volna nevezni, de a győzelemre ígysem lett volna sok esélye

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Hát én már a TLJ zenéjétől sem voltam elájulva, de a Solo még annál is semmilyenebb lett. Egyedül ami megmaradt, az Enfys Nest témája, de a többi teljesen a feledés homályába merült. Ennek ellenére igazán lehetett volna nevezni, de a győzelemre ígysem lett volna sok esélye

 

Nekem meg pont fordítva tiszta felüdülés Powell scorja ami persze merít a régiekből, de belevitte a stílusát, és nekem nagyon egybe van.  A TLJ-re se mondanám, hogy semmilyen, de nálam eddig az a leggyengébb mondom ezt úgy, hogy ott is vannak jó témák. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tegnap este néztem a Solo-t a fiammal együtt. Neki is mondtam, hogy mekkorát tévedtem anno, amikor elég keményen kiakadtam a zenére. Azóta széthallgattam a muzsikát, és a filmet is láttam 7-8x kb. Nagyon ott van, a régi dallamokat zseniálisan használja, és remek hangszerelések, jó zenei poénok születtek. Friss anyag, és nagy zeneszerzői tudásról árulkodik. Szeretem nagyon, ahogy a RO anyagát is. Már egyáltalán nem aggódom a Williams mester utáni korszakon, pedig...  ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.