Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez de komoly, Bomarr! Tényleg át kell értékelnem pár alapvetésnek hitt nézetemet. Ha neked nem hiányzik a nagy vászon, akkor sokan lehetnek még így ezzel. Ez is meglep, de nagyon. Máris jobban értem a BO adatokat. Meg ezt az egész rajongás dolgot. Ahány ember annyi Star Wars. De tényleg. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Bármilyen fantasztikus látvány volt az első csillagromboló beúszása csak készült azóta animációs film, sorozatok, pár perces animációs Youtube videók, meg TV-filmek az előző érában. A Star Wars több izben bizonyitotta, hogy nem csak a moziban életképes, a Disney pedig több izben jelezte hogy nem csak mozira akarnak SW kontentet gyártani. Nem értem miért vagytok pont a streaming film ellen igy kikelve. Az a baj hogy a mozin kivül is készül igényes, kifejezetten magas szinvonalon kivitelezett produkció? Komolyan nem értem...

Neves alkotók készítenek befutott szinészekkel meg pofás effektekkel különféle produkciókat a stream szolgáltatásokra. Ez a jelen. Ettől még senki nem fogja kulcsra zárni a mozikat és ha teszem azt két év múlva lejön egy SW film streamingre még nem fognak csak ezért végleg kivonulni az SW alkotások a mozikból.

A Solo pedig sajnos ahogy te is mondod bebizonyitotta hogy nagyon nem mindegy milyen a témaválasztás. Emiatt szerintem várható hogy ezen a téren ovatosabbak vagy legalábbis körültekintőbbek lesznek. Ha pedig Rian-nak van egy réteg témája én örülnék ha nem higitanák fel...

 

Az már csak személyes véleményem, hogy a mozi túlértékelt. Én amit igazán szeretek az SW premierekben az a társaság (na meg nyilván nem birnék hónapokat várni arra hogy milyen a film). Viszont emiatt lassan más filmet nem is nézek nagyvásznon. A látvány és a hangzás itthon az igazi. Eddig mindegyik SW film jobban tetszett itthon mint a moziban. Meg eleve én a TV-n szerettem bele a franchise-ba. Már több mint 10 éve rajongó voltam mikor először láttam SW filmet moziban.

Hát ezt nem fogom tudni megérteni, ne haragudj. Én a mozival lettem rajongó, az EpII 2002-ben elsőre beszippantott. Lesokkolt az EpIII és a VIII is és azt az érzést amit a közös várakozás és a néma csendes Lucasfilm logó vagy a berobbanó TFA beüszó szöveg adott - nem adja vissza semmi. Ezért sem vagyok rápörögve a BD megjelenèsekre. Persze fontos, hogy megnézhessem, amikor én akarom, de a mozis varázst sosem tudja visszaadni. Egy másfajta élményt, kikockázást igen, de az más. 

 

Én amúgy nem építenék trendet Bonarr véleményére, hiszen ő messze túllépett az átlag filmfogyasztáson így a gondolatmenete sem az átlag filmnézőét tükrözi. Ilyen szempontból a globális mozibevételek vs. streaming piac szignifikáns, de én továbbra is tartom, hogy a streaming nem ugyanazt a szolgáltatást nyújtja, mint a mozi, így csak rész hasítást végezhet a mozi piacából. 

 

Halkan jegyzem meg, hogy miközben a mozi halálát vizionáljuk, 2015-ben egy SW rekod BO-t nyomott. Baromira meglepődnék, ha nem valami nagy robbantás lenne a cél az új trilógia nyitójával is, hanem inkább beáldoznák streaming zászlóshajónak 0 BO bevétellel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon szeretek moziba járni, részben a látvány miatt, részben viszont azért, mert otthon nincs olyan TV és hangrendszer, ami a moziélményt akár csak megközelíthetné, és mert nincs olyan nyugi sem, jövés-menés van, kivéve éjjel, de akkor meg már fáradt vagyok filmezni, plusz még mindig ott az első szempont. Szóval nekem nagyon-nagyon hiányozna az SW-mozizás, és egyébként más mozizás is. Lehet, nem én vagyok az átlagnéző, de azt azért talán ki lehet mondani, hogy kevés családnak van otthon olyan infrastrukturája, mint Bomarrnak vagy Porgnak, ahol valóban moziélményt kap az ember.

Egyébként már én is neztem Rebels epizódot a telefonomon is, de filmet még nem, a Star Wars filmek pedig (és akkor én is ide venném még Harry Pottert és a Tolkien történeteket, mint hasonló élményeket) pláne más kategória. Belátom, hogy lehetséges, a streaming a jövő, de remélem, ezzel még várnak jó pár évet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is jó házimozim van de a klasszikus mozit nem hagynám ki.

 

Nekem erről a stream-film dologról mindig a gagyi B filmek jutnak eszembe, amiket csak DVD-n adtak ki, moziban már be se mutatták őket. Persze értem, hogy ez most nem pont ugyanaz, de így is kicsit degradáló. Egyébként nem hinném, hogy annyi új előfizetőt hozna ez, hogy megérné de persze ki tudja.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hát... őszinte leszek, csak azért, hogy Star Wars filmeket nézzek legálisan, nem fogok előfizetni ilyesmire :( Minek fizetnék elő, ha csak és kizárólag egyetlen tartalom érdekel? És ezzel szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki így van vele.

Egyetértek. Én se fizetnék elő csak Star Wars tartalom miatt egy ilyen dologra.

21 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez hosszútávú befektetés. A mozik forgalma ugyanis évről évre csökken, a streaming viszont jön fel mint a talajviz. A Netflix-nél 125 millió ember fizeti ki havonta a 8, a 10 vagy a 12 dolláros tagságot (attól függően melyik konstrukcióra fizetnek be). Ha a Disney minden nagy produkcióját moziba küldi az olyan mint az olajtársaság ami nem hajlandó zöld technológiába fektetni. Hosszútávon megnyuvad. Nem a mozié a jövő. 120-130 millió előfizető meg komolyabb projektek nélkül nemigen lesz. A Disney már be is jelentette, hogy nem minden klasszikus rajzfilm adaptációjuk megy a moziba. Lesz olyan ami streamingre megy. Star Wars film pedig készült már kisképernyőre: a két Ewok film. Persze nyilván annál mostmár valami igényesebb kéne. 

Egyébként ha mást nem a Benioff & Weiss produkciónál mindenképp streaminget képzelek, hisz ott mozisorozatról és nem trilógiáról volt szó. Nehezen hiszem hogy egy hosszabb filmsorozatot egyetlen alkotópárossal bevállalnának a moziban.

A film egy "online videotékába" kerül ahol bármikor megnézhető, márha előfizető vagy. A DVD kiadást nem érinti és amig a Disney a szolgáltatását nem terjeszti ki Magyarországra addig a helyi adók megvehetik a forgalmazási jogot és leadhatják.

Köszönöm,. Ez a steaming dolog nekem nem tetszik. Kicsit se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem is jó házimozim van de a klasszikus mozit nem hagynám ki.

 

Nekem erről a stream-film dologról mindig a gagyi B filmek jutnak eszembe, amiket csak DVD-n adtak ki, moziban már be se mutatták őket. Persze értem, hogy ez most nem pont ugyanaz, de így is kicsit degradáló. Egyébként nem hinném, hogy annyi új előfizetőt hozna ez, hogy megérné de persze ki tudja.

 

 

Meg szépen is néznénk ki, hogy a nagy demokratizálódás időszakában a nagy képernyős SW csak kevesek (és a gazdagok) kiváltsága lehetne. Egy 1000-1500 forintos mozijegy árát valahogy a legtöbben azért össze tudják szedni. Egy komplett vásznas házimozi rendszert azért kevesebben. Márpedig az SW mozira termett, elég csak a zseniális látványra, a kifinomult hangzásra gondolni. De nálam rengeteget ad hozzá a közösségi élmény is, hogy nem egyedül nevetek azon, hogy Luke a háta mögé vágja a fénykardot, hanem az egész mozi együtt nevet fel.

Ilyen szempontból sokkal inkább érzem a streaminget a BD és DVD-k konkurenciájának. Sokan lehet nem veszik meg fizikai hordozón, inkább csak hozzáférést biztosítanak maguknak a filmekhez online.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Baromira meglepődnék, ha nem valami nagy robbantás lenne a cél az új trilógia nyitójával is, hanem inkább beáldoznák streaming zászlóshajónak 0 BO bevétellel...

Abban én is 100 százalékig biztos vagyok hogy a Disney az ep.9 után valami nagyon nagyot akar villantani a mozikban és Saga film szintü eventmozit akar kalapálni óriási BO forgalmat várva. Ami a nagy különbség szerintem kettőnk álláspontja között hogy szerintem nem 100 százalékig biztos hogy a nagy event filmjüket Riantól várja majd a Disney illetve a Lucasfilm. Ugye a történet úgy szól hogy kapott egy megbizást egy trilógiára úgy hogy se a Disney se a Lucasfilm és se Rian nem tudják hogy ez mi az istenről fog szólni. Én nem vagyok benne biztos hogy ez egy következő nagy eventfilm történetének a kezdete. Az is lehet de nem biztos. Mert amikor ez az egész be lett jelentve akkor még nagyon homályos volt az egész. És a Disneynek és a Lucasfilmnek nem az a fontos hogy Rian trilógiájából minden áron event film legyen, hanem a lényeg a képletben hogy legyen event film. Akár Riannel akár nélküle. És ha nélküle akkor a beigért projektjét áttolhajták streamingre. Szerintem. Sőt ki is rúghatják még -nem ő lenne az első- de ezt egyelőre valoszinütlennek érzem.

De nálam rengeteget ad hozzá a közösségi élmény is, hogy nem egyedül nevetek azon, hogy Luke a háta mögé vágja a fénykardot, hanem az egész mozi együtt nevet fel.

Irigylem hogy ilyen pozitivak a tapasztalataid. Az SW premiereket leszámitva nekem általában borzasztóak az élményeim. De most is például nézzük a Solot a premier napján és percekkel a film indulása után még emberek mennek a helyükre az elöttünk lévő sorokban.... és ezek az SW premierek általában a csúcsok, ennél csak rosszabb később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Abban én is 100 százalékig biztos vagyok hogy a Disney az ep.9 után valami nagyon nagyot akar villantani a mozikban és Saga film szintü eventmozit akar kalapálni óriási BO forgalmat várva. Ami a nagy különbség szerintem kettőnk álláspontja között hogy szerintem nem 100 százalékig biztos hogy a nagy event filmjüket Riantól várja majd a Disney illetve a Lucasfilm. Ugye a történet úgy szól hogy kapott egy megbizást egy trilógiára úgy hogy se a Disney se a Lucasfilm és se Rian nem tudják hogy ez mi az istenről fog szólni. Én nem vagyok benne biztos hogy ez egy következő nagy eventfilm történetének a kezdete. Az is lehet de nem biztos. Mert amikor ez az egész be lett jelentve akkor még nagyon homályos volt az egész. És a Disneynek és a Lucasfilmnek nem az a fontos hogy Rian trilógiájából minden áron event film legyen, hanem a lényeg a képletben hogy legyen event film. Akár Riannel akár nélküle. És ha nélküle akkor a beigért projektjét áttolhajták streamingre. Szerintem. Sőt ki is rúghatják még -nem ő lenne az első- de ezt egyelőre valoszinütlennek érzem.

Értem.

Ha én meghallom a trilógia és a Star Wars szavakat együtt, akkor egyből arra ugrik az agyam, hogy ez lesz a következő nagy durranás. Valahogy az, hogy egyből 3 filmet jelentettek be, ráadásul az egész estés, VIII. rész rendezőjével nekem ezt üzeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig is az volt az érzésem, hogy amellett, hogy óriási bizalmuk volt Rianben, kicsit az ep.8 szekerét is tolni akarták azzal a bejelentéssel. Más franchise-oknál is előfordul hogy pont a bemutató előtt bejelentik hogy már meg is van rendelve a folytatás hogy lássák mennyire elégedettek. Valahogy itt is ilyesmit éreztem pláne úgy hogy a felek bevallották hogy fogalmuk sincs miről szól majd ez az egész. Akkor miért jelentik be -úgy hogy még a bemutató évét se tudják megsaccolni-, ha csak nem azért, hogy kifelé magabiztosságot sugalljanak? Ami valszeg nagyrészt meg is volt. De pont azért mert még csak most derül ki, hogy mi ez az egész -maga a stúdió előtt is- szerintem nincs kőbe vésve a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Bomarr írta:

Nekem mindig is az volt az érzésem, hogy amellett, hogy óriási bizalmuk volt Rianben, kicsit az ep.8 szekerét is tolni akarták azzal a bejelentéssel. Más franchise-oknál is előfordul hogy pont a bemutató előtt bejelentik hogy már meg is van rendelve a folytatás hogy lássák mennyire elégedettek. Valahogy itt is ilyesmit éreztem pláne úgy hogy a felek bevallották hogy fogalmuk sincs miről szól majd ez az egész. Akkor miért jelentik be -úgy hogy még a bemutató évét se tudják megsaccolni-, ha csak nem azért, hogy kifelé magabiztosságot sugalljanak? Ami valszeg nagyrészt meg is volt. De pont azért mert még csak most derül ki, hogy mi ez az egész -maga a stúdió előtt is- szerintem nincs kőbe vésve a sorsa.

Én úgy éreztem, hogy a formátum mellett elkötelezték magukat, csak a tartalom a kérdéses.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tapasztalom a RO-hoz, a Rebelshez, a TCW-hez való rajongói hozzáállás alapján, hogy a kisebb projektek kapcsán kisebbek az elvárások, és tudnak örülni a rajongók simán ezeknek a projekteknek. Rian új trilógiájának is, ami nem Luke sorsát zárja le, vagy ilyesmi, hanem egy totál független storyline-t nyit, megvan a lehetősége, hogy eljusson a rajongók szívéhez, és talán sokan meglepődnének, hogy Johnson mit tud, mert nem lenne bennük az az előítélet, hogy most nem olyan irányban halad tovább a Skywalker-saga, ahogy várták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozi halálát már sokszor megjósolták. Először pont a tv-készülékek megjelenése idején, majd a vhs-magnók korában. Aztán a mozi él és virul.

Pont amiatt lesz létjogosultsága amit Donát is ír. A közösségi élmény miatt. Mert ha elmegy az ember a barátaival moziba azt nem csak a filmért teszi. Hanem pl az utána való kibeszélésért is. Otthon ezt nem lehet megtenni.

Nekem is egy elég jó házimozim van már a bd-im képminősége simán verik a mozi képminőségét. Sőt mondhatom azt hogy egy mai jó minőségü tv jóval szebb képet ad mint a mozi képe, és nem a méregdrága(1 miilió ft és feletti) tv-kre gondolok. Egy 200 000 ft-os tv-nek is ma már állleesős képe van. A mérettel sincs gond hisz kaphatóak 55"(nekem ilyen van) és efeletti átlójú készülékek amik azért nem kicsk valljuk be.

A hang persze kicsit más mert ott ha jót akar az ember mélyen a zsebébe kell nyúlnia. Nekem egy alap H/K rendszerem van de imádom mert marha jól szól.

Szóval igazából már a látványért sem éri meg nagyon moziba járni.

De a közösségi élmény az amit nem lehet máshogy überelni.

Ugyanakkor Bomarral is egyetértek a kukoricanyelő réteg miatt. Szó szerint katasztrófa az hogy már megy a film és jönnek be az ölében 20 kg kukoricával. Úgy hogy a dilm a hivatalos kezdési időopont után negyedórával kezdődött. Úgy megkérdezném komolyan azt hogy: Nem birsz ki 2 órát zabálás nélkül?

 

Na és Odyval is egyetértek mert a streamingnek van egy B-kategóriás vonulata. Jó példa Adam Sandler aki kibukott a mozikból és az utóbbi filmjei már "csak" a Netflix-en mennek és ők is gyártják. Ráadásul az említett Robert De Niro és Al Pacino sincs szerintem ma az A-ligában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ha jól emlékszem, még a nyár elején jött a hír, hogy Rian -nek már megvan az ötlet. Ez jó hír, szerintem bőven ráér még, mielőtt még konkrét infókat leközöl. Szerintem leghamarabb a jövő évi Celebration -ön fogunk hallani valami infót a projekt kapcsán - esetleg egy nagyon korai premierdátumot.

 

Mondjuk bírom az embereket. Valaki azt mondja, hogy a projekt még folyamatban van, de a Disney és Iger könnyen kaszálhatja. Vicces, mert Iger nagy rajongója a TLJ -nek, és Rian -nek biztos helye van a Lucasfilmben egy hosszú ideig. De attól még kasza lesz a stúdiónak. :lol:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az erős mozis bevétel és BD eladások nekem azt is sugallják, hogy nem csak anyagilag. BD-t szerintem nem vesz olyan, akinek nem tetszett a film, a Solo meg bebizonyította, hogy azért, mert valamire rásütik, hogy Star Wars, még nem fog milliárdot hozni (pedig a Solo még nem is rossz film). Ha a TLJ tényleg olyan rossz lenne és annyian utálnák, mint ahogy a nagy többség próbálja beadni, akkor szerintem az a BD eladásokon látszódna, de valószínűleg a mozi pénztáránál is feltűnt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. Régen 1-2 videójába bepillantottam, akkor még nem tudtam, hogy ilyen híres. :D 

Dehát sok barom van aki követi őt, sajnos vak bárányok azok. :(

 

Node én már nagyon várom, hogy mit fog elénk rakni Rian. Elgondolkoztam már régebben is, hogy ha a régi időket látnánk, akkor esetleg visszatérnénk az Ahch-to -ra? Látnánk az első jediket és kultúrájukat? :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Rianék a héten befejezték a Knives Out c. film forgatását! Ez kettőt jelenthet:

1. a jövő év nyarán/őszén jön a film

2. akörül elkezd teljes egészében a trilógiáján dolgozni! :yes: (ha jól tudom azt mondta régen, hohy csinál egy non-SW filmet a trilógiája előtt. Nos ez félig már megvan. :D)

 

szerk.: közben kiderült a Knives Out 2019. november 27. én érkezik!

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a 9 után érkező alkotások közül ezt várom a legjobban. Miért? Mert Rian már lerakott elénk egy nagyon jó SW filmet. A GoT -os srácokét is várom, de ott azért hozzá kell tenni, hogy szerintem a GoT amíg követte a könyveket, nagyon jó volt, most is jó, de valami hiányzik. A Cassian is várós, bár nem mozgatott meg annyira, mint anno a Mandalorian. :)

 

Rian 3 napja fejezte be a Knives Out c. film forgatását, jön az utómunkálatok tömkelege. Az utóbbi időben gondolom nem nagyon nyúlt SW -hez a film miatt, de az ötlet már megvan, az Erő is szerepet fog játszani benne. Várós a trilógia nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Iger arról beszélt, hogy le fognak lassitani az SW mozifilmekkel akkor az ep.9 utáni projektekből csak egyet emlitett: a Trónok harca alkotók mozi-sorozatát. Ez alapján szerintem az jön előbb. Én speciel azt várom a legjobban. De ha Rian trilógiája jön előbb akkor se dőlök a kardomba mert az is nagyon várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.