Ugrás a kommentre

Rian Johnson új trilógiája


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hajaj, ha az isten teremtette istencsászár numberpluszultra, egyszeri és megismételhetetlen, a videojátékok alfáját és omdegájáját jelentő KotOR-t bedózerolják, itt meg lesz erőszakolva a rajongók gyerekkora, de még az ő gyerekeik gyerekorának a gyerekkora is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian annak idején elmondta, hogy nem a Knights of the Old Republic sztoriját dolgozza fel. Ami nem is baj, jöjjön valami új. Abba a több 1000 évbe annyi sztori belefér, hogy az hihetetlen. Egyébként Rian azt is kijelentette, hogy szereti a Knights of the Old Republicot, és megérti azokat  is, akik valami hasonlót akarnak látni.

A Marvel pedig már jelezte, hogy viszket a tenyerük azzal a kapcsolatban, hogy minél hamarabb a Régi Köztársaságba is elmehessenek. Revan karakterét külön ki is emelték, hogy elég nagy kedvenc, alig várják, hogy áthozhassák és játszanak vele új történetekben. Egyébként még ha Rian, vagy Benioffék sztorija teljesen más lesz, az ugyebár nem zárja ki, hogy Revan Zayne Carrick, Kerra Holt... stb visszatérjenek hozzáigazítva az új filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ugyanaz a helyzet csak erről jutott eszembe, hogy először fog előfordulni hogy időrendben valamilyen mű megelőzi a filmeket és az töri az úttat. Resistance akár már az 1. évad végén lehagyhatja a TLJ-t de a 2. évad első fele már biztos túl megy rajta. Nyilván csak elméletben mert a gyakorlatban a kettőt egyszerre fejlesztették így a sorozat igazodott a filmekhez és nem pedig fordítva. Az biztos hogy új korszakokban a filmek fognak nyitni először és többi (képregény, könyv, sorozat) csak utána, és ez így helyes.    

 

Szerk: Másodszor mert a Poe képregény vége már túl ment a TLJ-n. De a Resistnace-nek nagyobb lesz a tere hogy jobban előrébb menjen a IX. előtt.  

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Making Star Wars podcastjében két apróság elhangzott erről a trilógiáról:

 

• Rian Johnson was originally going to release his first film in his trilogy before Benioff and Weiss. They think the shake-up behind the scenes after the ‘Solo’ flopped changed things.

• Heard Rian’s trilogy is being made for a younger audience. G Rated.

 

Az első nekem semleges, mindegy, hogy kinek a művét látom először. Az utóbbi viszont remélem, hogy csak egy rossz vicc. A MSW-t egy megbízható oldalnak tartom, ezért mertem csak ide bemásolni. Azzal nekem semmi problémám nincs, ha készülnek animációs sorozatok fiatalabbaknak (TCW, Rebels), még kisebbeknek (Resistance) vagy a legkisebbeknek (Galaxy of Adventures, Forces of Destiny) is. De az, hogy ha élőszereplős nagy költségvetésű mozifilmet pazarolnak el erre, amiből évente csak egy jön(, már ha egyáltalán..), akkor nagyon mérges leszek.

Tudom, hogy az ep3 előtt PG besorolásúak voltak az SW filmek, de a mai világban már biztos nem úsznák meg ennyivel, és itt nem arról van szó, hogy nem lesz benne káromkodás, vagy erőszak, hanem konkrétan fiatalabb közönségnek szánják. Erre kár lenne Rian Johnson-t is elfecsérelni. Remélem, hogy ez az egész valami félreértés.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugalom: az MSW bevallottan csak saját tippként jegyezte meg  a G besorolást. Nincs olyan kémjelentés ami szerint G lesz. Eleve korhatár-besorolás azaz utolsó vágásnál dől el, itt meg még a forgatókönyvet irják. Szerintem teljesen elképzelhetetlen a G. Még a Frozen is PG.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Star Warsnak a PG-13 áll a legjobban. Az akcióknak van súlya, néha egy-két vércseppecske is belefér (nemrég tünt fel hogy Rey-nek pl. az ep.7-ben azután hogy bunyozott egyet a Jakkun sokáig véres az ökle). Ettől függetlenül egy PG Star Warst is eltudok képzelni. De igen szerintem a régi PG-s Star Warsok ma már PG-13-asok lennének. Ami megintcsak aláhúzza az első mondatomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nyugalom: az MSW bevallottan csak saját tippként jegyezte meg  a G besorolást. Nincs olyan kémjelentés ami szerint G lesz. Eleve korhatár-besorolás azaz utolsó vágásnál dől el, itt meg még a forgatókönyvet irják. Szerintem teljesen elképzelhetetlen a G. Még a Frozen is PG.

Lehet ideje lentebbi polcra rakni az MSW híreket, ha ilyen jó érzékkel tippelgetnek? Mégis mi alapján mondják, hogy G? Teljesen kilóg a lóláb, ha meg van belsős forrásuk, írják azt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Lehet ideje lentebbi polcra rakni az MSW híreket, ha ilyen jó érzékkel tippelgetnek? Mégis mi alapján mondják, hogy G? Teljesen kilóg a lóláb, ha meg van belsős forrásuk, írják azt...

Ez az egész szerintem nem annyira az MSW sara, mint inkább a Reddité. Az MSW-nél csinálnak egy podcast-et ahol elég sokat dumálnak az SW-ről. Az idézett infók itt hangzottak el. A Reddit pedig kilistázott minden ep.9-es fejtegetést még akkoris ha azok egyértelműen csak a srácok ötletelései voltak. Szerintem csak a helyén kell kezelni a dolgokat: ha az MSW készít egy hírt és kirakja hogy mit hallott az informátoraitól arra érdemes figyelni. Egyébként meg ők is "csak" SW fanok akik imádnak az SW-ről beszélni. Alapból nem kell minden szavukat készpénznek venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Johnson körülbelül 2014 augusztusában kezdett el dolgozni az ep.8-on és 2017 derekán fejezte be. Viszont ott egy meglévő sztorit kellett folytatnia. Itt most egy trilógiát kell előre kidolgoznia a nulláról. Úgy hogy tudjuk hogy eleve úgy kezdett neki az egésznek Rian hogy nem volt semmi konkrét ötlete csak tetszett neki a gondolat, hogy a semmiből megalkot három filmet. Mondjuk biztos agyal már egy ideje és az alap koncepció már bőven kész lehet, de az eddigi nyilatkozatok alapján még így is mindig nagyon az elején vannak a dolognak. Mondjuk a 2021-es dátum ettől függetlenül nem irreális. Most sok múlik azon, hogy a két trilógiából a Disney melyiket akarja előbb elindítani (meg persze azon is hogy melyik trilógia hol áll).

Kicsit fura lesz ez meg nem is nagyon tudom elképzelni: a két trilógia egymással párhuzamosan fog futni vajon? Kicsit képzavar lesz az átlag nézőknek. Elindul egy nagy lélegzetvételü sztori úgy hogy aztán következő évben meg elinduljon egy totál másik trilógia.... fura lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy el tudom képzelni, mint az MCU elején, ahogy futott egymás mellett az Iron Man, a Thor és a Captain America, amik szintén trilógiaként mentek. Igaz, azokba még becsavarodott az Avengers és más karakterek is, plusz többé-kevésbé egy érában játszódtak, de valami hasonló felépítés az új SW-knél is lehet. Az átlag néző számára meg már rég képzavaros ez az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nyilván az alábbi cikk erős túlzás de abba érdemes belegondolni, hogy ha most a GoT arcok trilógiája jön, akkor Rian filmje a legjobb esetben is csak 2028 körül várható, ami 11(!!!) évvel lenne a TLJ után. :o

 

https://wegotthiscovered.com/movies/rian-johnsons-star-wars-trilogy-reportedly-cancelled/

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg egyáltalán nem biztos, hogy nem Rian trilógiája jön

 

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/blwo2o/abc_correspondent_clayton_sandell_said_disney/

 

Jövőre a Celebration után okosabbak leszünk már.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos, az eddigi információmorzsák alapján arra van a legtöbb esély, hogy vagy nem lesz belőle semmi, vagy szólnak neki, hogy gyere vissza 9 év múlva.

Valami itt nagyon nem kerek, a Celebration-ön még Kennedy mondta, hogy egy évtizedre előre terveznek és májusban ül össze Johnsonnal és a Trónok harca készítőivel.

Most meg úgy állunk, hogy összesen három film van hivatalosan megerősítve, és a harmadik is 2026-ban jön. Eleve vicces ezt az dátumot nevetés nélkül leírni 2019 közepén.

Talán a Disney intett be? Vagy megvolt az a megbeszélés májusban, és ez lett belőle? Vagy a Celebration-ön még jót kellett mondani?

 

Nehéz téma ez. Az az igazság, hogy Rian Johnson messze a legtehetségesebb rendező a franchise történetében, szinte nem is egy ligában játszik a többiekkel. Igen, Lucas egy megismételhetetlen zseni, de elsősorban nem hagyományos értelemben vett rendezőként tartom zseninek. A The Last Jedit pedig a 2. legjobb Star Wars filmnek vallom, (számomra mindig is az 1977-es eredeti film lesz a legjobb, egy olyan film, amiben nekem minden stimmel. :) )

Viszont, nagyon idézőjelben mondom, "számítottam rá", hogy ezt a trilógia tervet akár törölhetik is. Valószínűleg nem leszek népszerű ezzel a véleményemmel, de az ep8 olyan fokú gyűlöletet hozott a (közösségi) médiában a franchisenak, ami a film bemutatása előtt már nagyon régen nem volt tapasztalható, és amit nem feltétlenül engedhet meg magának a stúdió.

Tudom, hogy szép volt a bevétele, imádták a kritikusok, gyönyörű a cinemascore-on is az eredménye, kimagaslóan fogyott a BD és egy hangos kisebbség őrjöng, de igenis fertőző és olyan szinten rátapadt, ami ellen gyanítható, hogy valamit lépni fognak.

Ha picit visszaemlékeztek, az ep7-et egyáltalán nem utálták ennyien akkoriban, sem a RO-t, sőt az ep8-at is """mindenki""" várta. (persze, fikázók mindig voltak, pláne egy ilyen óriási filmsorozatnál)

De mióta ezt a filmet bemutatták, olyan elementáris gyűlölet van a Star Wars ellen, ami szinte már elviselhetetlen, és nem csak a TLJ-nak szól, hanem az összes új filmnek, úgy, hogy 2015-2017ig közel sem volt ekkora gyűlölet tárgya a TFA, mint most, ott a nethuszárok is azzal vagdalkóztak csak, hogy "remake". Most viszont ti is láttátok, hogy milyen reakciók voltak bármilyen ep9-es hírre, akkor amikor a címét sem lehetett tudni és nézzétek meg, hogy bármelyik pl. Marvel-filmnél mi van, hát ennek az inverze. Az ep8-as híreknél pedig még korántsem volt ilyen durva az arány.

Az ep1-3 ellen is megvolt ez, de akkor még közel sem volt ekkora ereje a közösségi médiának, mint most, és Lucas biztos nem váltotta volna le Lucast. :)

A Disney pedig nem megosztani szeretne, hanem filmet készíteni """mindenkinek""". Ez az ep7, RO esetében hellyel-közzel sikerült is.

Szóval szomorú leszek, ha ez fog történni, mert velünk csesznek ki, de nem fogok meglepődni. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.