Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Meg lehet nézni bárhogyan, de én javasolnám mindenkinek hogy legalább az utolsó 4 filmet (Guardians 2, Homecoming, Ragnarok, Black Panther) pótolja, mert a film erőteljesen épít rájuk. Értelmezhető a film ezek nélkül is, de sokkal kevésbé katartikus. 

Én szerdán megyek majd, érdekes, hogy a Homecomingra is épít, nem nagyon véltem felfedezni a megnézésekor olyan dolgot amit össze lehet hozni Thanossal, jó lesz majd rájönni az Infinity War megtekintésekor. :)


WTF?! Csekkoltam az MCU Timeline-t most több helyen is... a Runaways része az MCU-nak :o:o:o azt hittem különálló teljesen.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel filmeknél épp az a ritkaság, ha jól esnek. Általában az első hétvégéjükön szedik össze a bevételük igen tetemes részét. Például:

Thor: Ragnarök - Az első hétvége tette ki a forgalom 39 százalékát

Avengers 2 - A teljes forgalom 41 százaléka az első hétvége

Iron-Man 3 - 42 százalék

Civil War - 43 százalék

Thor 2 - 41 százalék

Galaxis őrzöi 2 - 37 százalék

Amerika Kapitány 2 - 36 százalék

Doctor Strange - 36 százalék

Legújabb Spider-Man - 35 százalék

 

Nagyon ritka amikor 30 százalék alatt van az első hétvége részesedése a teljes bevételből. Ilyen lett Galaxis őrzöi első része (28 százalék) és a Black Panther (29 százalék), ami ugyebár jelenleg a legsikeresebb Marvel film Amerikában. Mindkettő  rengeteget köszönhet a jó szájhagyománynak és annak hogy a hype a bemutató után is fokozódott, rengeteg olyan ember aki eredetileg nem tervezte hogy megnézi őket végül elment rájuk. Viszont még ennél a két filmnél is jobb aránya van az ep.7-nek: ott a nyitóhétvége csak a teljes forgalom 26 százalékáért felelt. Ilyen jó esést soha egyetlen Marvel film se produkált.

 

Igazából az újkori Star Wars filmek eddig átlagban egyértelműen jobb eséseket produkáltak a Marveleknél. Amellett hogy az ep.7 ezen a téren elképesztően teljesitett a Rogue One-nál is az első hétvége a forgalom 29 százalékáért felelt, tehát a Black Panter-hez hasonló esést produkált (bár a Black Panthert még játsszák a mozik ez inkább ahhoz lesz elég hogy pont feljöjjön a Rogue One szintjére már ami az esést illeti). A Last Jedi-nál pedig a nyitóhétvége az össz észak-amerikai forgalom 35 százalékáért felelt, ami úgy hogy egyértelműen a leggyengébb eredmény SW fronton, Marveles mércével mérve teljesen jónak számit.

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Amerikában a BP már régen leelőzte a TLJ-t, szerintem a TFA-t nem fogja.

A BP alig hoz pénzt már és vagy 250 millióra van a TFA eredményétől. A közelébe se megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az új bosszúállók, számomra eddig a legjobb MCU film. Pedig már kezdtem unni őket a kiszámíthatóság, és tét néküliség miatt.  Na erre a filmre ezeket nem lehet mondani. A poénok most tényleg nagyon jók voltak, még jobb volt a főgonosz motivációja. És a szinkron is megérdemel egy kis elismerést. Ahhoz képest hogy hol tart ma a magyar  szinkron, dícséretre méltó, hogy mennyi jól megszokott szinkronszinészt össze tudtak szedni erre a filmre. Ráadásul 10 éve szinte mindenkinek megvan az állandó magyar hangja és alig volt változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, ati írta:

És a szinkron is megérdemel egy kis elismerést. Ahhoz képest hogy hol tart ma a magyar  szinkron, dícséretre méltó, hogy mennyi jól megszokott szinkronszinészt össze tudtak szedni erre a filmre.

Ezt kifelejtettem a tegnapi kommentemből. Tényleg nagyon jó a szinkron.

8 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Meg lehet nézni bárhogyan, de én javasolnám mindenkinek hogy legalább az utolsó 4 filmet (Guardians 2, Homecoming, Ragnarok, Black Panther) pótolja, mert a film erőteljesen épít rájuk. Értelmezhető a film ezek nélkül is, de sokkal kevésbé katartikus. 

Én a Thor: Ragnarököt nem láttam még. Ha jól gondolom, az Infinity War eleje ahhoz kapcsolódik. Ugye? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a film. 10 évnyi univerzumépítés tetőpontja volt. Én azt mondom, hogy aki nem csinált maratont, gyorsan kezdje el.
A film nem pocsékolta az időt üresjáratokkal. Egyből a lényegre tért. A karakterek közti kémia nagyon működött. Kedvenceim a két Sherlock közti beszélgetések, valamint Űrlord és Thor párbeszédei. :D Hihetetlen hogy a Russo testvéreknek sikerült ennyi karakterrel jól bánnia.
Sajnos egy évet még várni kell a folytatásig.
Azt ugye mondanom sem kell hogy a stáblistát érdemes végigülni. Ezúttal egy jelenet van. Bár nálunk is az volt mint Csoliéknál, odapörgettek. :D
 

Spoiler

Thanos végre egy olyan gonosz karakter, aki nem egysíkú. Megvannak a motivációi. Néha még sajnáltam is. Főleg amikor megölte Gamorrát. Akit tényleg szerethetett ezek szerint.
Amin majdnem felugrottam a székben. A VÖRÖS KOPONYA!!! Nem hittem volna hogy újra látni fogom. Évek óta pletykálták hogy újra feltűnhet még. Meglepő volt nagyon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Én szerdán megyek majd, érdekes, hogy a Homecomingra is épít, nem nagyon véltem felfedezni a megnézésekor olyan dolgot amit össze lehet hozni Thanossal, jó lesz majd rájönni az Infinity War megtekintésekor. :)

Nem történetben épít rá, inkább a karakterek szempontjából, de nem akarok semmit elspoilerezni, szóval majd megírom ha már láttad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nekem is tetszett a film, Thanos messze a legjobb Marvel gonosz. Egy dolgot sajnálok, hogy 

Spoiler

a film végi halálok mennyivel nagyobbat ütöttek volna, ha nincsenek előre bejelentve a karakterek filmjei. Így nézőként nekem súlytalanok voltak ezek a halálok, viszont a filmbeli karakterek szempontjából súlyos.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Marvel filmeknél épp az a ritkaság, ha jól esnek.

Ez relatív. Ha az SW a viszonyítási alap, akkor szinte minden rossz, hiszen az újkori SW rengeteg kategóriában verhetetlen. A Marvel filmek nem (gyakran) mutatnak be világverő esési statisztikát - bár a Black Panther épp ezt tette és teszi - de képesek rá ha jó a film és átlagban is erősek.

De ami fontosabb, hogy most az Infinity War a téma ez nem csak egy Marvel film. Ettől mindenki átlagon felüli (sőt legendás) teljesítményt vár. Ahogy azt te is említetted a jó szájhagyomány már többször is csodákat tett Marveléknál, szóval lássuk mi lesz most. Jelenleg kedvező a fogadtatás.

 

Plusz Amerika mellett azért érdemes lesz figyelni a nemzetközi bevételeket is, mert az is szoros lehet. Európában jól hozott a TFA, de Ázsiában ráverhet az IW, szóval azért az is érdekes lehet.

 

@Ody Mandrell

Eddig elég jó a helyzet és 240+-os nyitóhétvégét jósolnak. Ha jók az esések akkor tarthatja a TFA szintet. Persze a kérdés hogy meddig, mert a TFA egy igazi box office halálcsillag volt.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, luke19 írta:

Egy dolgot sajnálok, hogy 

Spoiler

Ezt én is sajnáltam, de ha beleképzeltem magam a filmbe, akkor azért így is ütött a dolog. Ezért is írtam feljebb a pókember filmet mint megtekintendő darabot a film előtt. Az ahogy Pókember összeesik Vasember kezeiben... az azért mellbe vágott.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2,1 millióval többet hozott az Infinity War mint a TFA az első hétvégéjén (az első becslések szerint... a végleges különbség kisebb és nagyobb is lehet). Új rekord, ha igy van! Nem semmi!

51 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

De ami fontosabb, hogy most az Infinity War a téma ez nem csak egy Marvel film. Ettől mindenki átlagon felüli (sőt legendás) teljesítményt vár.

Viszont sok esetben pont az óriási várakozással várt filmek nagyobbat esnek pont azért mert az emberek annyira várják a kérdéses filmet hogy az érdeklödők jó része rohan megnézni az első hétvégén. Pont ezért a folytatások amik viszonylag közel vannak bemutatva az előző részhez képest nagyobbat szoktak esni. Ez látható az Avengers 2-nél a Galaxis őrzöi 2-nél de ugyanez volt az összes Star Wars folytatásnál vagy a Gyűrűk Ura filmeknél is. És ezért tudott olyan jó eséseket produkálni mondjuk a Galaxis őrzöi ahol az emberek jó része nem számitott ennyire jó filmre.

Persze az Infinity War-nál benne van a levegőben hogy átirja a szabályokat és teljesen rendhagyó módon fog viselkedni. Érdekes lesz látni hogy mit hoznak a következő hetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nem sajnálom a Végtelen háborútól a szép nyitóhétvégét, mert valóban olyat csináltak, amit előttük senki. Azóta már sokan próbálták utánozni őket, de sikerült bárki másnak is a Démonok között-univerzumon kívül? 10 éven és 18 filmen keresztül tudatosan építkeztek, hogy majd itt csúcsosodjon ki a dolog. Számomra az MCU-filmek nem váltják meg a világot, de azért engem is szórakoztatnak és baráti mozizásokra tökéletesek.

Az aeonflux blog-on most az tippelik, hogy hazai pályán 750-et fog hozni, összesen pedig az Avatar mögött a második helyet is megcsípheti. Ez utóbbit azért már sajnálnám. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komálják a népek, az imdb-n is 9.1 ami tényleg döbbenet. A kritikusok viszont nem estek hanyatt tőle. A pénzt viszont a nézők hozzák, abból pedig van dögivel. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hol van egy Avengers egy SW-hez képest most komolyan?

Ez egy filmtörténeti mérföldkő. A Marvel a világon először sikeresen megcsinálta a filmes univerzumot (volt már rá sikertelen kísérlet előtte is, pl X-men és azóta is pl. DC) és szépen építgette azt, hosszú éveken át. Most pedig kicsúcsosodik a kemény munka gyümölcse. Az emberek gyakran ledegradálják a Marvel filmeket mondván hogy "bugyuta gagyi szarságok" de én azt gondolom, ez nem helyes hozzáállás. A fiatalok körében ma épp úgy hódít a Marvel láz, mint amikor én kicsi voltam és fénykardoztunk a barátaimmal az udvaron Darth Maul, Qui-Gon és Obi-Wan párharcának koreográfiáját gyakorolva. Ebből is legenda lesz majd... idővel

 

Arról nem is beszélve, hogy filmes szempontból A Marvel számára megfelelni a rajongók elvárásainak semmivel sem könnyebb mint az SW esete. Őrületes meló a rajongók elvárásait kiszolgálni. Van akinek a Ragnarok bohóckodása és van akinek a Black Panther relatíve komoly hangulata jön be jobban. Az Infinity War megpróbált minden Marvel rajongó számára adni valamit és a reakciók alapján ezt sikerrel tette. Ez már önmagában is olyan teljesítmény ami miatt örülni tudok a film sikerének, pedig még csak Marvel rajongó sem vagyok. 

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt ma este a film, azt mindenképpen a pozitívumok közé sorolnám, hogy végig lekötött és egy pillanatra sem jutott eszembe az órára nézni, pedig elég hosszú a játékidő. Ezzel együtt viszont ez az egész képregényfilmes világ már annyira nem vonz be, mint mondjuk az első/második fázis idejében, nem tudok a szereplőkért már annyira lelkesedni és ezáltal a végjátékot sem éreztem katartikusnak. 

Spoiler

A befejezésnél, meg úgy az egész filmen is azt éreztem, hogy nagyon monumentális, drámai hangulatot teremtenek, emellett viszont zavaró volt a szokásos Marveles poénkodás és igazából tét nélkülinek éreztem a finálét. Olyan szereplők tűntek itt el a végén, akik egészen biztos, hogy visszatérnek - Quill, Pókember, T'Challa - (talán csak Vízió nem, bár még akár őt is valamilyen módon visszahozhatják), így igazából ez az egész amit a végén láthattunk egy parasztvakítás volt. Az a jelenet amikor Peter Parker Tony Starkba kapaszkodik és egy pár másodpercre előjön belőle az ijedt gyerek, hogy "nem akarok meghalni" az egy baromi erős, hiteles, drámai pillanat is lehetett volna, ezt is támasztották alá a jelenet megkoreografálásával (ezen a ponton egy kisgyerek előttem azt mondta, hogy "jajj szegény Pókember"), de közbe végig éreztem, hogy számukra ez nem a vége. Úgyis visszatérnek majd, legyőzik Thanost, ha tökösek, akkor Tony meghal (bár inkább valószínűsítem, hogy családot alapít és úgy lép le a bosszúállóktól) és jön az új generáció Pókemberrel, a Fekete Párduccal és a többiekkel és lehet új korszakokat nyitni és még több filmet csinálni. Szerintem fantasztikus dolog, amit a Marvel összehozott, egy ilyen összetett, szerteágazó univerzummal (magával az univerzumépítéssel is lerakta a követendő példát a franchiseaknál), a "szuperhősfilm" kategóriát csúcsra jutattatta, de én már nem tudok annyira lelkesedni ezért az egészért, még a jövőre érkező folytatást megnézem, de számomra ez ennyi volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyesek a gondolataim ezzel az epizóddal kapcsolatban. Zsúfolt és tömény volt, karakterek és történet szintjén is, amire persze előre számítani lehetett. És sok volt a poén is, ami egy lazább filmnek jól áll, de ennek a résznek pont nem. Az Arénában nem tekertek bele a stáblistába, végig néztük normál tempóban. 

Spoiler

A film közben vártam Nick felbukkanására, hát sokáig kellett várnom :D Vajon kinek küldött üzenetet? Netán SHIELD? Légy szí!!

A Guardians első része inkább kapcsolódik hozzá, mint a második, ha már szóba került, hogy mely filmeket érdemes előtte ismerni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Ott Captain Marvelnek üzent, akinek a filmje majd jövőre fog érkezni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, ati írta:

Nem semmi, hogy a Venom második előzetesét már 52 millióan nézték meg 6 nap alatt. :o Ezzel jó néhány MCU filmnek is odavert. Lehet a Sony ezzel durván nagyot fog kaszálni?

Bizakodó lennék, ha nem tudnám, hogy a Sony áll a film produkciója mögött. Az a Sony, amelyik még a Homecominggal kapcsolatos egyetlen feladatát (a merketigot) is képes volt elqrni azal, hogy gyakorlatilag elspoilerezték az egész filmet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Bizakodó lennék, ha nem tudnám, hogy a Sony áll a film produkciója mögött. Az a Sony, amelyik még a Homecominggal kapcsolatos egyetlen feladatát (a merketigot) is képes volt elqrni azal, hogy gyakorlatilag elspoilerezték az egész filmet

Remélem, ha bukik a Sony belátja, hogy ideje odaadni minden jogot a Disneynek, mert ők nem tudnak belőle profitálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Remélem, ha bukik a Sony belátja, hogy ideje odaadni minden jogot a Disneynek, mert ők nem tudnak belőle profitálni.

Bukik? Kizárt. Többen nézték meg az előzetesét mint az ep8-ét. Elképesztő mekkora az érdeklődés a karakter iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a trailer nézettségekből sem szabad sokmindent levonni. A Black Panther és a Justice League előzetesei is kb. összemérhetőek nézettségüket tekintve, erre az egyik egy kolosszális siker, amíg a másik egy kolosszális bukás. Nyilván a nyitány erős lesz a, de ez még nem garantálja, hogy a film végül sikeres lesz-e (az árát valószínűleg azért könnyedén visszahozza), főleg ha olyan rossz kritikákkal illetik majd, mint a JL-et

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, ati írta:

Bukik? Kizárt. Többen nézték meg az előzetesét mint az ep8-ét. Elképesztő mekkora az érdeklődés a karakter iránt.

Ott volt az a kis "ha" szócska, egyébként attól, hogy sokan nézték meg a trailert csak azt vetíti előre, hogy a nyitása jó lesz, ha a film sz*r annak hamar híre megy és sokan inkább nem ülnek be rá + az újranézésektől is elveszi a kedvet.

 

@Nabopolasszar Megelőztél, még épp gépeltem :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.