Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Darth Krande írta:

Hát.. én nem vagyok elájulva tőle. Persze, újítottak, mertek eltérni a sablontól, de úgy érzem most már nagyon nem sikerült összefogni a karaktereket egy történetté.

Ez az érzés annyira nem csoda olyannál, aki már a "kritikájában" leírta, hogy legalább két szereplőről semmit sem tud, mert nem is látta a filmjüket. :roll: Sőt az írottak alapján a Thor: Ragnarokhoz sem volt szerencséd.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Krande írta:

A feliratoknál jó volt a zene, még úgy is érdemes volt megvárni a végét, hogy a legutolsó jelenetből semmit nem értettem. (Azon túl, hogy régi tradíció szerint, a következő Marvel film első előtti jelenetét láttuk. )

 

 

Azért ez nem minden esetben volt így sőt többször van, hogy az after credit jelenet vagy pusztán humor, vagy későbbi filmre utal, nem a rögtön következőre, egyébként ebben az esetben is ez van. 

 

 


Fury eltűnése közepette Marvel kapitánynak küldött el valamit, az ő jele látható az eszközön a végén.
 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért célszerű lett volna minden filmet megnézned előtte. A Ragnarök pl az egyik legfontosabb.

Más:

Spoiler

A Russo tesók megerősítették azt az elméletet, hogy a Lélek kő egy miniuniverzumot tartalmaz. A csettintés után oda került és ott beszélgetett a kislány Gamorával, akinek a lelkét elraktározta a kő. Valószínű hogy minden halott lelke a kőben van.

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez az érzés annyira nem csoda olyannál, aki már a "kritikájában" leírta, hogy legalább két szereplőről semmit sem tud, mert nem is látta a filmjüket. :roll: Sőt az írottak alapján a Thor: Ragnarokhoz sem volt szerencséd.

 

Csak Strange karakterénél éreztem a látás hiányát :) Fekete Párduc előbb debütált bele a Marvel film-univerzumba, és csak utána kapott saját filmet. Nyilván a szövetségesei, testőrei, húga stb. nem tudom, hogyan kerültek mellé, (dehogynem, utánaolvastam) de itt nem is volt erre az infóra szükség. Vannak, kész. Ugyanis (és nekem ez nagyon fájt) éppen úgy csak látványos csata-kellékek, mint az összes többi szuperhős karakter. A Titánon játszódó jeleneteket meg a retrós csapatot kivéve egyébként szinte mindenki teljesen felcserélhető volt. (Tudom, Dzséjt, ebbe mindjárt bele fogsz kötni, mondván Vízió - de sajnos ő meg egy két lábon járó MacGuffin lett.)

Egyébként az első Amerika kapitányt sem láttam (pontosabban: de, az első húsz percét) mégis az első Avengers olyan profin kezelte a karakterét, hogy nagyon könnyen meg lehetett szeretni. És utána megszeretve is maradt. Na ez tette nagyon magasra a mércét. 

 

 

6 órával ezelőtt, RacerX írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Ez ígéretes, hátha egyszer még kifejtik jobban a két érintett karakter közötti kapcsolatot. Bár szerintem nem az univerzum összes lelke gyűlik oda - a vizes jelenet a vége felé kicsit több statisztát tartalmazott volna, akkor.

Kíváncsi vagyok, a többi kőnek is lesz-e valami hasonló új tulajdonsága. Eddig, ha jól tudom, ugyanazt "tudták" mint a képregényes kövek. 

 

A "Knowhere"-t magyarul hogy fordították? Angolul volt egy dialóg amiben a szereplők először "Nowhere"-nek értik. A "semmi" meg a "Tudástér" annyira nem hasonlítanak...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem olvasni egy Thor-képregényt, és amint megláttam hősünk fején a jellegzetes szárnyas sisakot, elgondolkoztam azon, hogy milyen jó dolog lett volna, ha a filmadaptációkban is láthattuk volna őt a baró fejfedőjével.

Ugyanez megfogalmazódott már bennem több alkalommal Wolverine kapcsán is: bár nem láttam az összes X-Men-alkotást, de tudomásom szerint egyikben sem hordja a jellegzetes sárga-kék öltözetét, amelyet - Thor sitykájához hasonlóan - én iszonyatosan hiányoltam az X-Men-filmekből. Ettől függetlenül persze tetszettek az eddig látott mozik mind a Thort, mind az X-Ment illetően, de szerintem adtak volna hozzájuk egyfajta pluszt ezek a dolgok (Thor sisakja, Wolverine ruhája). :) Ti mit gondoltok? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thor sisakjával kapcsolatban: nekem megmondom őszintén nem hiányzott az eddigi filmekből, jó volt Thor úgy ahogy.

Wolwerine -nél picit hiányoltam, de pl. a tavalyi Logan -nél abszolúte nem kellett, mert a film tkp. egy fél-szuperhősfilm volt, de annak annyira kíváló, hogy szerintem a ruha - legalábbis az én meglátásom szerint, nem tudom ti hogy vagytok ezzel - picit rondított volna ezen az összképen.

De pl. az eredeti X-men trilógiában szívesen láttam volna őt a képregénybeli ikonikus ruhájában. :) (a 90-es rajzfilmekben - X-men, Spider-man - szerettem a kinézetét)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

A "Knowhere"-t magyarul hogy fordították? Angolul volt egy dialóg amiben a szereplők először "Nowhere"-nek értik. A "semmi" meg a "Tudástér" annyira nem hasonlítanak...

Tudástár-Tudástér

 

50 perccel korábban, Dei írta:

Ha jól emlékszem az első Thor filmben viselt sisakot. Legalábbis a film elején. :hmm:

Jól emlékszel.

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ugyanez megfogalmazódott már bennem több alkalommal Wolverine kapcsán is: bár nem láttam az összes X-Men-alkotást, de tudomásom szerint egyikben sem hordja a jellegzetes sárga-kék öltözetét, amelyet - Thor sitykájához hasonlóan - én iszonyatosan hiányoltam az X-Men-filmekből. Ettől függetlenül persze tetszettek az eddig látott mozik mind a Thort, mind az X-Ment illetően, de szerintem adtak volna hozzájuk egyfajta pluszt ezek a dolgok (Thor sisakja, Wolverine ruhája). :) Ti mit gondoltok? 

A klasszikus sárga kék szerintem semmiképp nem passzolt volna a filmbe, a barna-narancssárga-fekete még inkább, de akkor már eleve úgy kellett volna többieket is öltöztetni. Thor-nak szerintem is lehetett volna sityakja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Nyilván a szövetségesei, testőrei, húga stb. nem tudom, hogyan kerültek mellé, (dehogynem, utánaolvastam) de itt nem is volt erre az infóra szükség. Vannak, kész. Ugyanis (és nekem ez nagyon fájt) éppen úgy csak látványos csata-kellékek, mint az összes többi szuperhős karakter. A Titánon játszódó jeleneteket meg a retrós csapatot kivéve egyébként szinte mindenki teljesen felcserélhető volt. (Tudom, Dzséjt, ebbe mindjárt bele fogsz kötni, mondván Vízió - de sajnos ő meg egy két lábon járó MacGuffin lett.)

Nem Vízióba, hanem magába Párducba kötök bele.

Spoiler

Persze, hogy csak egy "csata kellékek", amikor ötleted sincs, kik azok. Jaj, szerepelt a Civil Warban, hát ezzel nem vagy beljebb. Ezzel kimaradt a veleje. Nekem, aki tisztességgel kétszer is megnézte a Black Panthert az IW előtt, k*rva nagy szíven ütés volt, amikor ő vált hamuvá, miközben arra számítottam, hogy Okoye hamvad el, mert olyan prominens hős, mint Fekete Párduc alapból biztonságban van. Hát jött a pofára esés. Pedig a saját filmjében baromira nem is érdekelt a karaktere. Mégis megfogott annyira, hogy széles vigyorral lássam újra Wakandát és már azelőtt tudjam, miért oda akarják vinni Víziót, hogy megmutatnák. Hogy egyből átérezzem, miért akad fenn Okoye azon, hogy a világ felé megnyílás intergalaktikus invázióban nyilvánul meg. Eleve, én tudom, ki az az Okoye, mit áldozott fel T'Challáért. A sok kis belső poén, a tábornok elsápadása Párduc elhamvadásakor, vagy éppen összeállása Fekete Özveggyel, ez mind-mind olyan plusz, amit te, mint olyan, aki nem látta a Black Panthert, nem is érzékelsz, nekem viszont érzelmi többletet ad.

Utánaolvastál? Hadd adjak őszinte reakciót erre: :lol2::lol::drink:Utánaolvasni és átélni két k*rvára különböző dolog.

 

5 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Egyébként az első Amerika kapitányt sem láttam (pontosabban: de, az első húsz percét) mégis az első Avengers olyan profin kezelte a karakterét, hogy nagyon könnyen meg lehetett szeretni. És utána megszeretve is maradt. Na ez tette nagyon magasra a mércét. 

És máris vázolom a problémát:

Spoiler

Elég biztosra veszem, hogy belőled nem szakadt ki egy öblös "baszd meg!" felkiáltás és vontad magadra ezzel a fél mozi kérdő pillantását, amikor megláttad Vörös Koponyát.

Na, itt a különbség a között, hogy ismered a sorozatot, amire beülsz, vagy a felét kihagyva csak úgy beülsz. ;) 

 

5 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Kíváncsi vagyok, a többi kőnek is lesz-e valami hasonló új tulajdonsága. Eddig, ha jól tudom, ugyanazt "tudták" mint a képregényes kövek. 

Ebben az esetben nem érdemes idevonni a képregényeket, mert nagyon más a sztoriuk. Eleve, ott nem Infinity Stones, hanem Infinity Gems a nevük (eredetileg Soul Gems), plusz 2015 óta hét van belőlük.

 

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Elkezdtem olvasni egy Thor-képregényt, és amint megláttam hősünk fején a jellegzetes szárnyas sisakot, elgondolkoztam azon, hogy milyen jó dolog lett volna, ha a filmadaptációkban is láthattuk volna őt a baró fejfedőjével.

Ami azt illeti, benne van, a Thorban az elején ott a sityak. Tervezték is, hogy akárcsak Loki, úgy Thor is tartósabban viseli a sisakot, de olyan kényelmetlen volt Hemsworth számára, hogy nyakfájdalmakat okozott már kevés viselés után is, ezért lemondtak róla.

j30rgP0.jpg

Sőt a Thor: Ragnarokban viselt sisakját is direkt úgy tervezték meg, hogy a képregényes változatot idézze.

48oU478.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o nem tudtak egy hordható sisakot építeni neki? 

 

Spoiler

Ami VK  megpillantását illeti:  másból sem fakadt ki ilyesmi, igaz, nem voltunk sokan a teremben. (Megjegyzem:  róla megnéznék egy  "mi történt vele az elmúlt évtizedekben" filmet. )

Ami meg a szíven ütést illeti.... Csoda, hogy egyáltalán

 

volt, aki életben maradt. Stark túlélését ugye elintézte Strange, nyilván volt oka rá, a többieknél meglepő.  

Igazából egyetlen fordulat volt, ahol  tényleg összeszorult a szívem,

 

 Groot. Az ő kiírására nem számítottam.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Box office: az Infinity War egyrészt szénné keresi magát (az összbevétel túl van az 1 milliárdon) és ahogy számitani lehetett rá, a 2018-as év legsikeresebb filmje lesz (ezt már most boritékolni lehet), másrészt kizárt, hogy Amerikában többet hozzon mint az ep.7. Nem csak hétközben de mostmár hétvégén is kevesebbet hozott, ráadásul egy ideje rosszabbul esik mint az első Avengers. A TFA 10 nap után 540 milliónál járt. Az Infinity War ugyanennyi idő alatt 450 milliót gyűjtött össze. Ami még érdekes hogy az IW szombaton és vasárnap már kevesebbet hozott mint a Black Panther a második hétvégi napokon. De az is lehet hogy alulbecsülték a hétvégi szereplését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA amerikai rekordja már biztonságban van. Az IW bemehet 700 fölé de a 800 elérhetetlennek tűnik, a 900 meg egy messzi messzi galaxis. :saber_kylo:

Ennek ellenére nemzetköziben még van esélye arra hogy odaérjen a Top 3 közelébe, de ehhez kell hogy Kínában (ahol a TFA lényegében leszerepelt) nagyon nagyot szóljon. Ha ott nem hoz 300 felett, akkor nehezen lesz ebből TFA meg Titanic előzés.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black Panther: tegnap este megtekintettem az otthon melegében a filmet, így mostmár szabad az út az IW felé. :D 

Nem ez a legjobb Marvel film, amit láttam, de azért néhány helyen meglepett.

Jó volt Wakanda kultúrájának bemutatása, a törzsek, a királyválasztás, a harci jelenetek is igen dinamikusak voltak.

A főszereplő annyira nem fogott meg, mint kellett volna, pedig nem volt rossz. A többiek mégis sokkal jobbak voltak - legalábbis szerintem, bár a főhős tesója, Suki(?) kicsit fura volt nekem, azért ilyen fiatalon ilyen technológiai vívmányokat kitalálni... wtf :D 

Spoiler

Egy újabb jól megírt főgonosz. Érdekes, hogy ebben a 3. fázisban jobbak lettek a főgonoszok, vagyis hát legtöbbjük túlment azon a cselekedeten, hogy leakarja igázni a világot. Persze Erik is ilyen volt most, de az indítékait meglehetett érteni. És ez tetszett. Bár a karaktere néhol ellenszenves volt - az esetek 70-80% -ában :P - azért együtt tudtam vele érezni, ami nagy szó egy Marveles gonosznál. :) A terve érdekes volt, a halála meg egy szép keretet adott a karakternek a történetre nézve.

Andy Klaw -ja jó volt, meglepett, hogy kimerték csinálni, de jól hozta a szerepet, bár kicsit hülyén viselkedett néhány jelenetben, amúgy meg telitalálat a fickó erre a szerepre. A karja nagyon bejött nekem.

Ross meg... Martin a legnagyobb. :D Bilbó és Gollam jelenete mesés volt, de Ross egész szereplése a film alatt nekem nagyon bejött. Azt hittem meglépik, hogy megölik, szerencsére nem, aminek örülök.

Volt egy-két - számomra nem odaillő - poén, de a többivel úgy-ahogy kitudtam békülni. Eredetfilmnek és egyben folytatása a Civil War -nak szerintem megfelelt, várom a folytatást.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most végeztem a Thor: Újjászületés című képregénnyel. Ez a kötet a Marvel-képregénygyűjtemény 6. darabja.
Őszintén, mikor megláttam a rajzokat, elment a kedvem az egésztől. Thor fejét annyira ocsmányul ábrázolták, hogy nevetnem kellett. De mivel nem volt jobb olvasmány, amit a kezembe vehettem, úgy döntöttem - bármennyire rondán is néz ki benne a viharisten -, elolvasom a képregényt. Rég csalódtam ilyen kellemeset.
A történet tulajdonképpen a Ragnarök elleni harc utáni időszakról szól. Thor a Földre költözteti Asgardot, aztán azon fáradozik, hogy megkeresse eltűnt bajtársait. Nagyjából ennyi a sztori.
A rajzok kiválóak voltak, a végére Thor ocsmány képével is meg tudtam barátkozni. :) Egyedül az nem tetszett a képregényben, hogy Thor egyes mondandóit nem buborékban írta le a szerző, hanem csak simán ráírta őket a képre. Ez így picit gagyi volt, de ezt leszámítva teljesen rendben van a képregény, és merem ajánlani minden Thor-rajongónak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 03. - 15:42, RacerX írta:

Ez kész... :D

tyűűű... :)

 

Egy pár pillanatra nem hittem a szememnek miközben ezt néztem. 

Kevés furcsább párosítást tudnék elképzelni a Deadpool & Celine Dion duónál. De működik. 

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 06. - 18:22, Bomarr írta:

Box office: az Infinity War egyrészt szénné keresi magát (az összbevétel túl van az 1 milliárdon) és ahogy számitani lehetett rá, a 2018-as év legsikeresebb filmje lesz (ezt már most boritékolni lehet), másrészt kizárt, hogy Amerikában többet hozzon mint az ep.7. Nem csak hétközben de mostmár hétvégén is kevesebbet hozott, ráadásul egy ideje rosszabbul esik mint az első Avengers. A TFA 10 nap után 540 milliónál járt. Az Infinity War ugyanennyi idő alatt 450 milliót gyűjtött össze. Ami még érdekes hogy az IW szombaton és vasárnap már kevesebbet hozott mint a Black Panther a második hétvégi napokon. De az is lehet hogy alulbecsülték a hétvégi szereplését.

A hírek szerint Kínában a film akár 200 millióval is nyithat, letaszítva a Fast8-at és egy helyi filmet a Monster Huntot. Elképesztő.

Mi lett volna, ha a Kínában az SW ilyen népszerű.. De ez egy másik történet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bence1997 írta:

Chloe Bennet ezt tweetelte ki pár órája:

...

 

:( 

(teszem hozzá, hogy én még csak 1 részt láttam belőle - valamikor a Viasat3 adta - de sajnálnám ha nem adnának még egy évadot neki, nagyon jókat hallok felőle, csakhát az a fránya nézettség.)

Igen, részben Bennet mai tweetje miatt vagyok 99%-ig biztos a kaszában. Plusz már a készítők a múlt hónapban belengették, hogy eleve úgy írták meg az idei évad utolsó részét, hogy az sorozatzárónak is beilljen, ha úgy hozná a sors. Alapvetően amúgy nem olyan szomorú a dolog, mert az első évad óta leng a feje fölött a kasza, így az, hogy öt évadot kihúzott, igen szép teljesítmény (szvsz. a Marvel Studios tartotta életben eddig).

 

Csak hát na, mégis csak szeretem a sorozatot, érdekelt, hogy milyen kalamajkába kerül Coulson és csapata. De szinte biztos vagyok, hogy az utolsó részben...

Spoiler

Thanos csettintésének következményeit fogjuk látni. Szerintem a S.H.I.E.L.D. ügynökeiből is elhamvad pár. Ugye a mostani részek már párhuzamban futnak az Infinity Warral.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A:IW

:shocked::shocked::shocked: Hétfőn láttam, csak most tudtam ide írni, sok volt. Az, ami a végén történt

Spoiler

wtf... Thanos meg... WTF???

 

Azt hiszem ezt még meg kell nézni nem egyszer, nem kétszer, hanem többször is. :) 

 

AoS:

Ha esetleg kasza lesz (99%) akkor megcsinálhatnák azt, hogy átcuccolják a sorozatot a jövőre érkező Disney streaming szolgáltatásra? :hmm: 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lesz meg neki, hiszen jövőhéten jön a DP2, majd az azt követő héten a Solo, amelyek nem gyenge konkurenciák. 

De persze az A:IW elérheti a 2 milliárdot, viszont nem jövőhéten. Május végén talán, várjuk ki, én azt mondom. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos: domesticben nem fogja megugrania TFA -t (jelenleg közel 550 milkával áll a 8. helyen összesítve) ha keveset fog esni - mint tette azt a Black Panther, akkor talán, de mondom talán(!) elérheti az Avatar környékét. De megugrani azt se nagyon fogja tudni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.