Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Az Amerikai Igazságügyi Minisztérium zöld utat adott a Disneynek a Fox felvásárlására, így Póki után mind az X-ek mind az F4 hazatérhetnek, bár a Comcast még ráígérhet a Disney ajánlatára, de a Fox részvényesei számára a Disney ajánlata kedvezőbbnek tűnik + a Disney is tud többet ígérni ha kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom a Comcastnek 5 napja van arra, hogy többet ajánljanak a Foxnak, de állítólag elkéstek már vele. De ez az egész amúgy is 19 nyarán fog befejeződni, szóval tippre, ha meg is jelennek majd az X-menek és a fantasztikus négyesek, akkor én valószínűbbnek tartom az ötödik fázisra őket, és akár a 4. fázissal fel is vezethetik őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha jól tudom a Comcastnek 5 napja van arra, hogy többet ajánljanak a Foxnak, de állítólag elkéstek már vele.

Az mindegy gyakorlatilag a Foxnál már döntöttek, a többi csak formalitás és ahogy írtam, a Disney is tudja feljebb rakni az árat.

Idézet

 

De ez az egész amúgy is 19 nyarán fog befejeződni, szóval tippre, ha meg is jelennek majd az X-menek és a fantasztikus négyesek, akkor én valószínűbbnek tartom az ötödik fázisra őket, és akár a 4. fázissal fel is vezethetik őket. :)

Persze nem is most azonnal gondoltam.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az mindegy gyakorlatilag a Foxnál már döntöttek, a többi csak formalitás és ahogy írtam, a Disney is tudja feljebb rakni az árat.

Ez világos, én is így gondoltam, csak megemlítettem egy infót. :)

11 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Persze nem is most azonnal gondoltam.

Én se. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ne mörülök, hogy létrejött a Disney-Fox deal.

 

Jelentős részben az X-men filmek miatt.

 

Minden hibájával együtt az egy nagyon jó kis univerzum volt - kevésbé nyálas meg gyerekes, mint az MCU. Mindenki mutáns volt, a legjobbak összemérhető erővel,  ne mvoltak sem istenek, sem földön kívüliek, sem varázslók, sem csodakesztyűk. Kerek volt a dolog.

Remélem legalább a most ismert projekteket - beleértvea Gambit filmet - befejezhetik. 

 

A mostani X-meneket szvsz nemigen lehet belerni a mostani MCU-ba, szóval gondolom idővel teljes reboot lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Tarzaan írta:

Remélem legalább a most ismert projekteket - beleértvea Gambit filmet - befejezhetik. 

Én már a Gambit filmről rég letettem. Évek óta halasztják, szerintem már nem lesz belőle semmi. :(

 

Én két opciót látok:

1. Hagyja a Disney, hogy a mostani X generáció kifusson pár éven belül (DP 3, X-force, talán egy újabb lezáró X-men, TALÁN végre egy X-23 film) és utána belekezdenek egy rebootba, amely majd a következő évtized végén fog csatlakozni az MCU -hoz.

2. A jövő év még lemegy (New Mutants, X-men: DF) aztán pedig jön a reboot, pár évig pihentetik ezt - amíg lemegy a 4. fázis, végül pedig jöhetnek az új emberkék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én már a Gambit filmről rég letettem. Évek óta halasztják, szerintem már nem lesz belőle semmi. :(

 

Én két opciót látok:

1. Hagyja a Disney, hogy a mostani X generáció kifusson pár éven belül (DP 3, X-force, talán egy újabb lezáró X-men, TALÁN végre egy X-23 film) és utána belekezdenek egy rebootba, amely majd a következő évtized végén fog csatlakozni az MCU -hoz.

2. A jövő év még lemegy (New Mutants, X-men: DF) aztán pedig jön a reboot, pár évig pihentetik ezt - amíg lemegy a 4. fázis, végül pedig jöhetnek az új emberkék.

 

Én is az elsőt szeretném, de tartok tőle, hogya második lesz.

 

Gondolom sok múlik Feige mohóságán.

 

A legjobbaz lenne, ha párhuzamosan tovább futna.  Ahogy eddig elfértek egymás mellett, továbbra is elférnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Tarzaan írta:

Gondolom sok múlik Feige mohóságán.

 

A legjobbaz lenne, ha párhuzamosan tovább futna.  Ahogy eddig elfértek egymás mellett, továbbra is elférnének.

Hát Feige nem mohó. ;)

 

Amúgy meg szerintem az lesz, hogy az X-men jövőévi menete lemegy, aztán pár évig vakációra fognak menni, de a F4 karaktereit én akár már a 4. fázisban is látnám - 2022-23 pl. - aztán majd jöhetnek a mutánsok. A Disney -nél értik a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy értik... Megerőszakolják mindenki gyerekkorát. :D
Jean Grey is túl erős női karakter... :D
Viccet félretéve. Szerintem is az 5. fázissal hozzák be az x-eket, ha nem a hatodikkal - már ha tervben van ilyen.
Szerintem kizárt hogy Feige hagyná párhuzamosan futni a 2 univerzumot, ha egyesíteni is tudja őket. Úgy értem, megvárják míg a FOX letudja a filmjeit, aztán szépen lassan integrálhatják az MCU-ba.
 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az X-Menek behúzása a MCU-ba teljesen felesleges. Mindkét univerzum sokkal többet veszíthetne vele, mint amennyit nyerne. Jelenleg mindkettő tök jól fel van építve, működik, és ami a legfontosabb, hogy rengeteg kiemelt karaktert mozgat.

 

A MCU filmjei alapvetően egy-egy főhősre építenek, aki kap valamilyen (általában nem túl emlékezetes és kidolgozott) főgonoszt, illetve pár alárendelt társat és mehet a csetepaté. A sok ilyen főszereplőt pedig aztán összehozzák egy-egy közös filmbe, amely ezt az aspektust (tehát hogy ennyi fajsúlyos szereplő van egyszerre) tekintve hellyel-közzel működik. Az IW ilyen téren egy alkotói bravúr volt, de azért érezhetően a határokat feszegették. És akkor jön még Hangya, Darázs, Marvel Kapitány, szóval bővül itt az univerzum rendesen. Még ha a régiek közül majd sokan le is tehetik a lantot, nincs itt már túl sok tér új főhősöknek.

És akkor ott az X-Men univerzum, ami teljesen más elvek mentén van felhúzva. Már az első pillanattól kezdve sok mutánst mozgat mindkét oldalon. Nyilván vannak közülük is kiemeltebb szereplők, de összességében sokkal kiegyensúlyozottabbak ilyen tekintetben. Az antagonisták kidolgozottabbak és a hősökhöz hasonlóan állandóbbak is. Az univerzum egységesebb, alapvetően egy nagy kérdés köré épül, azt viszont rendesen kidolgozza és körbejárja, akár filozófiai mélységekbe menően is. A régebbi X-filmek sokkal inkább erre a problémakörre épülnek, míg az újabbak inkább a karakterekre.

 

Egyértelmű, hogy az X-Meneket akkor érdemes bevonni bárhová is, ha alsó hangon 5-6 karaktert átemelünk belőle, de már azzal is rendesen kiheréljük az egészet. Pláne akkor, ha közben az univerzum alapját adó konfliktust is eldobjuk. Márpedig az MCU-ba ez nagyon nem illik bele. A mutáns-ember és toleráns-felsőbbrendű pólusokból összetevődő rendkívül komplex világképek helyett az MCU-ban egy sokkal fekete-fehérebb szuperhős-átlagember vonal van jelen. Szóval vagy összeteszik ezeket és halálosan túlbonyolítják az egészet, vagy pedig az X-Men remekül felépített alapja kukázva lesz.

És akkor visszatérve a karakterekre, nem hiszem, hogy a MCU elbírna még ennyi fontos szereplőt. Ráadásul abszolút nincs is szüksége ezekre. Összevonhatnák egy univerzumba a dolgokat, külön filmekként még akár mehetnének is vele valamire, de a Bosszúállók-féle nagy összeboronálások szerintem nem lennének működőképesek. Akkor meg nincs túl sok értelme az univerzumegyesítésnék, menjenek inkább párhuzamosan, egymástól függetlenül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Nagyon ne mörülök, hogy létrejött a Disney-Fox deal.

 

Jelentős részben az X-men filmek miatt.

Közel sem az X-men filmek miatt történt a felvásárlás, hisz ha ez lett volna a cél, akkor sokkal olcsóbban megúszták volna, ha egyszerűen visszavásárolják.

 

A fő cél a felvásárlás mögött, hogy a Disney fel tudja tölteni a közelgő streaming szolgáltatását a Fox stúdió által készített filmekkel. Az hogy emellé a Marvel visszakapta az X és a F4 franchise-t már csak hab a tortán

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hát Feige nem mohó. ;)

 

Amúgy meg szerintem az lesz, hogy az X-men jövőévi menete lemegy, aztán pár évig vakációra fognak menni, de a F4 karaktereit én akár már a 4. fázisban is látnám - 2022-23 pl. - aztán majd jöhetnek a mutánsok. A Disney -nél értik a dolgot. :)

 

Abban az értelemben értem a mohóságot, hogy mennyire akar rendelkezni az X-menek felett.

Elvileg skarlátboszinak is az X-meneknél lennea helye.

 

5 órával ezelőtt, RacerX írta:

Dehogy értik... Megerőszakolják mindenki gyerekkorát. :D
Jean Grey is túl erős női karakter... :D
Viccet félretéve. Szerintem is az 5. fázissal hozzák be az x-eket, ha nem a hatodikkal - már ha tervben van ilyen.
Szerintem kizárt hogy Feige hagyná párhuzamosan futni a 2 univerzumot, ha egyesíteni is tudja őket. Úgy értem, megvárják míg a FOX letudja a filmjeit, aztán szépen lassan integrálhatják az MCU-ba.
 

A Famke Jansenn féle JG jó karakter volt, az Apokalipszises szvsz nem lett jól castingolva.

 

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem az X-Menek behúzása a MCU-ba teljesen felesleges. Mindkét univerzum sokkal többet veszíthetne vele, mint amennyit nyerne. Jelenleg mindkettő tök jól fel van építve, működik, és ami a legfontosabb, hogy rengeteg kiemelt karaktert mozgat.

 

A MCU filmjei alapvetően egy-egy főhősre építenek, aki kap valamilyen (általában nem túl emlékezetes és kidolgozott) főgonoszt, illetve pár alárendelt társat és mehet a csetepaté. A sok ilyen főszereplőt pedig aztán összehozzák egy-egy közös filmbe, amely ezt az aspektust (tehát hogy ennyi fajsúlyos szereplő van egyszerre) tekintve hellyel-közzel működik. Az IW ilyen téren egy alkotói bravúr volt, de azért érezhetően a határokat feszegették. És akkor jön még Hangya, Darázs, Marvel Kapitány, szóval bővül itt az univerzum rendesen. Még ha a régiek közül majd sokan le is tehetik a lantot, nincs itt már túl sok tér új főhősöknek.

És akkor ott az X-Men univerzum, ami teljesen más elvek mentén van felhúzva. Már az első pillanattól kezdve sok mutánst mozgat mindkét oldalon. Nyilván vannak közülük is kiemeltebb szereplők, de összességében sokkal kiegyensúlyozottabbak ilyen tekintetben. Az antagonisták kidolgozottabbak és a hősökhöz hasonlóan állandóbbak is. Az univerzum egységesebb, alapvetően egy nagy kérdés köré épül, azt viszont rendesen kidolgozza és körbejárja, akár filozófiai mélységekbe menően is. A régebbi X-filmek sokkal inkább erre a problémakörre épülnek, míg az újabbak inkább a karakterekre.

 

Egyértelmű, hogy az X-Meneket akkor érdemes bevonni bárhová is, ha alsó hangon 5-6 karaktert átemelünk belőle, de már azzal is rendesen kiheréljük az egészet. Pláne akkor, ha közben az univerzum alapját adó konfliktust is eldobjuk. Márpedig az MCU-ba ez nagyon nem illik bele. A mutáns-ember és toleráns-felsőbbrendű pólusokból összetevődő rendkívül komplex világképek helyett az MCU-ban egy sokkal fekete-fehérebb szuperhős-átlagember vonal van jelen. Szóval vagy összeteszik ezeket és halálosan túlbonyolítják az egészet, vagy pedig az X-Men remekül felépített alapja kukázva lesz.

És akkor visszatérve a karakterekre, nem hiszem, hogy a MCU elbírna még ennyi fontos szereplőt. Ráadásul abszolút nincs is szüksége ezekre. Összevonhatnák egy univerzumba a dolgokat, külön filmekként még akár mehetnének is vele valamire, de a Bosszúállók-féle nagy összeboronálások szerintem nem lennének működőképesek. Akkor meg nincs túl sok értelme az univerzumegyesítésnék, menjenek inkább párhuzamosan, egymástól függetlenül. 

 

Ezt akár én is írhattam volna., minden bekezdéssel egyetértek.

 

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Jó lenne, ha legalább hagynák, hogy az Elsők vonala és a Deadpool-X--Force sorozat rendesen lezáruljon.

 

Szerintem is ez a minimum. De olvastam oylan pletykát, hogy már a most elkészült ill. bemutatásra váró filmek végső vágásába is beleszóltak Disneysek.

 

51 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Közel sem az X-men filmek miatt történt a felvásárlás, hisz ha ez lett volna a cél, akkor sokkal olcsóbban megúszták volna, ha egyszerűen visszavásárolják.

 

A fő cél a felvásárlás mögött, hogy a Disney fel tudja tölteni a közelgő streaming szolgáltatását a Fox stúdió által készített filmekkel. Az hogy emellé a Marvel visszakapta az X és a F4 franchise-t már csak hab a tortán

 

Tudom, hogy nem az X-men volt a fő ok, de én amiatt nem örülök neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával korábban, Bomarr írta:

Az új Marvelről a Hangyáról azt irják mostanság hogy letarolta az USA-t meg hogy milyen jól termel. Na annál például jobban hoz....

De, azért azt se felejtsük el, hogy a Hangyát a VB-re való tekintettel, még csak ezután (júli 26.) engedik el a nagyvilágban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De, azért azt se felejtsük el, hogy a Hangyát a VB-re való tekintettel, még csak ezután (júli 26.) engedik el a nagyvilágban.

Nem a  nemzetközi hanem az amerikai forgalomról beszéltünk. Az ign azt irta, hogy letarolta az USA-t, amikor úgy egyébként a Hangya az első hétvégéjén kevesebbet hozott Amerikában mint a Solo. Erre utaltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hangya és a Darázs:

Könnyed felüdülés volt ez a Végtelen Háború "gyomrosa" után. A film az első részhez hasonlóan humoros, ahol kell komoly is tud lenni. Szvsz nem lett jobb mint az első rész, - bár nekem az nagyon bejött - kb egy szinten vannak. MCU fanoknak ajánlott darab. A sztori jó. A karakterek jók. Úgy látom a 3. fázisra már nem két dimenziós gonoszakat csinálnak. Ghost karaktere kifejezetten tetszett. Néhány kivételtől eltekintve ezúttal is 2 stáblistás jelenet van. Ezúttal is az első a fontosabb.

 

Spoiler

A film egy időben játszódik a Végtelen Háborúval. Ghost-ot remélem még látni fogjuk, hacsak nem végzett vele is Thanos csettintése. Ugyanis, Hank, Janet és Hope is elporlad a stáblistás jelenetben. Scott közben egy küldetés miatt a kvantumvilágban kalandozik. Janet-ről azt hittem hogy belőle lesz Eternity, de az ominózus jelenet - szerintem - rácáfolt erre. Apropó, pont Janet mondja Scott-nak hogy kerülje az időhurkokat. Lehet egy végtelen körforgásba keveredne, vagy pont ez lesz a kulcs a 4. Bosszúállók filmhez. Bár Scott nem tudja mi történt, így hogy figyelmeztesse a többieket?
A második jelenet kb olyan volt mint a Pókember: Hazatérésben. Egy félhangos b*zdmeg el is hagyta a számat, hogy erre vártam rengeteg sok (kb 7) percet.
Megszokott hogy a film végén kiírják hogy az adott karakter még visszatér, ezúttal kérdőjelet is tettek a végére. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Gunnt kirúgta a Disney. Nélküle készül a harmadik Galaxis őrzői mozi. Előkerült néhány hat-hét éves tweet bejegyzése amiben többek közt pedofil poénokkal hozakodott elő. Mint mondja akkoriban szerette megbotránkoztatni az embereket. Ez most az állásába került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh... Hát ez most, ja... Tehát az ürge hoz szép nagy összegeket a konyhára és az MCU egyik legközkedveltebb filmjeit tette le, de írt valamit hét éve és ezért kirúgták. Ez azért szemét húzás. Ha ilyen vájkálást végeznénk, szerintem a fél Disney-t ki lehetne rúgni.

Ha az derül ki, hogy pedofil, na, akkor igen, sőt akkor úgy rúgják ki, hogy a börtönben landol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Uh... Hát ez most, ja... Tehát az ürge hoz szép nagy összegeket a konyhára és az MCU egyik legközkedveltebb filmjeit tette le, de írt valamit hét éve és ezért kirúgták. Ez azért szemét húzás. Ha ilyen vájkálást végeznénk, szerintem a fél Disney-t ki lehetne rúgni.

Ha az derül ki, hogy pedofil, na, akkor igen, sőt akkor úgy rúgják ki, hogy a börtönben landol.

Picit furcsállom a dolgot, mert csodálkoznék ha ne lenne átvilágítás mielőtt felvennék. Ráadásul azt hiszem a twitteren meg ilyen helyeken voltak ezeken kint szóval bárki láthatta. Furcsa hogy pont most kerültek elő és lettek bajosak ezek a dolgok. Csodálkoznék ha ne lenne valami a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.