Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Uh... Hát ez most, ja... Tehát az ürge hoz szép nagy összegeket a konyhára és az MCU egyik legközkedveltebb filmjeit tette le, de írt valamit hét éve és ezért kirúgták. Ez azért szemét húzás. Ha ilyen vájkálást végeznénk, szerintem a fél Disney-t ki lehetne rúgni.

Ha az derül ki, hogy pedofil, na, akkor igen, sőt akkor úgy rúgják ki, hogy a börtönben landol.

Kicsit túl van ez lihegve már az USA-ban. Főleg, hogy könnyen lehet, hogy a csóka miatt lett olyan egyedi humora a filmnek. Amúgy ha százszor súlyosabb tettek után hiszünk a börtönből szabadultak rehabilitációjában, miért nem lehet elhinni, hogy x év alatt ez az ember is megváltozhatott, jobb ember lett jobb stílussal, jobb humorral. Komolyan múltbeli cuccokat kell előhúzni, hogy bűnhődjön miattuk? Ezzel csak tovább erősítik a zsarolhatóság intézményét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem értem. Ha egy céget érdeklik az ilyen dolgok, akkor nézzenek utána akkor, amikor felveszik az adott illetőt. Most komolyan, egy átlag macskajancsinak 2 percbe telik megtalálni valaki közösségi profiljait. Egy akkora cégnél mindössze annyit kéne csinálni a HR-eseknek, hogy pár óra alatt átpörgetik a kérdéses személy oldalait. Aztán ha zavarja őket valami, akkor korrektebb esetben beszélnek róla, rosszabb esetben pedig hanyagolják.

 

De ez így baromi gáz, hogy évekkel később elővesznek ilyen ökörségeket és felhasználják a fazon ellen. Főleg a mai világban, amikor kismillió olyan dolog van, amiért elvileg és hivatalosan nem lehet kirúgni valakit, mert akkor mehet és pereskedhet. És akkor azért meg el lehet küldeni valakit, mert sok-sok évvel ezelőtt megkérdőjelezhető tartalmakat osztott meg. Ennek nagyon olyan szaga van, hogy a cégek gyűjtik az ilyen infókat a munkavállalókról, majd ha épp meg akarnak szabadulni vkitől, akkor ezeket a lapokat kijátsszák ellene.

 

(Nyilván a pedofília egy teljesen más történet, de az eleve súlyos büntetőjogi kategóriába tartozik. Meg ilyen nyilván nem évekkel később fog kiderülni a közösségi médiában végzett tevékenységek nyomán. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben szintén nem az a megoldás, hogy kirúgják és kész, hanem kötelességük feljelentést tenni, segíteni a nyomozást stb..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan jól irja. Itt nem a Disney akart megszabadulni Gunn-től (nekik ehhez egyébként se kell külön ok.... bármikor megszabadulhatnak a rendezőktől, amikor csak akarnak, ahogy erre láttunk is már pár példát az utóbbi időben). Gunn Trump ellenes tweetjei bőszitettek fel és aktivizáltak egyes embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor meg miért kirúgták, miért nem álltak ki mellette? Most komolyan ez volt a leggerincesebb megoldás? Mert szerintem nem. Így meg pláne nem. Ennek az egésznek nincs kellemes szaga, bűzlik a f*szságtól. Most akkor a Disney azért rúgta ki, mert:

A) Pedofil vicceket osztott meg. Ez szvsz. baromság. Mármint az, hogy emiatt kirúgnak valakit. Ahogy Donát is írta, túllihegés.

B) Mert XY rátámadt a csávóra, és a munkáltató sz*rt/félt kiállni mellette.

Akármelyik is, lényegében szembeköpték Gunnt. A csávó pénzt csinált nekik, nem is keveset, hálából az első baj jelére kib*szták, mint macskát sz*rni. Ha ebből nem lesz PR botrány, akkor semmiből (és én drukkolok, hogy legyen).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelműen túlreagálták. Most igy a MeToo korszakban érezhetően mindenki kicsit idegesebb, a stúdiók jobban félnek a botrányoktól de az egeres cég ezt most szerintem benézte. Elébe akartak menni valaminek amiből azt hitték hogy nagyobb botrány lehet ehhez képest most a legtöbb helyen inkább arról irnak hogy ők mint a nagy stúdió mekkora hülyeséget csináltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy is mondhatnánk, hogy ezt elkefélték teljes mellszéllességgel. Én szeretem a Disney-t, de ezzel a tettükkel nagyot csalódtam bennük. Remélem, hogy valamit lépnek az ügyben. Én a cégvezetés helyében innen Gunn s*ggét kinyalva könyörögném vissza, mert ez szerintem, ha nem kezelik jól, PR fiaskó lehet, pl. a GotG 3-ra. Lehet túlreagálom vagy rosszul veszem le, de a kifelé kommunikált üzenet most részükről ebben az esetben szerintem ez: valami talán megkérdőjelezhetőt tettél évekkel ezelőtt, és le van sz*rva, mit köszönhetünk neked, elmeszelünk. Bűnös vagy, pont.

Ez számomra bicskanyitogató effektus. Remélem pozitív végkimenetele lesz minden résztvevő számára. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, RacerX írta:

Ennyi erővel RDJ-t is kivághatnák. A múltban nem volt éppen példamutató az élete. De gondolom nem tennének semmit mivel az MCU-nál ő a legnagyobb húzónév.

Épp ezt akartam írni. A "MCU arca" sokkal "lefogadhatatlanabb életet élt azelőtt, hogy megkapta Stark szereoét, mint James Gunn

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Már nem emlékszem a hivatalos álláspontra. A Venom film része lesz a hivatalos mozis Marvel univerzumnak?

Nem, a most érkező Venom és a talán valaha elkészülő Silver & Black (Silver Sable és Black Cat filmje) külön univerzumban játszódik a Spider man: Homecomingtól, méghozzá az univerzum neve Sony's MArvel Universum lesz. Kíváncsi leszek, hogy a Pókmanus ellenségeit feldolgozó univerzum, milyen lesz Pókmanus nélkül :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Nem, a most érkező Venom és a talán valaha elkészülő Silver & Black (Silver Sable és Black Cat filmje) külön univerzumban játszódik a Spider man: Homecomingtól, méghozzá az univerzum neve Sony's MArvel Universum lesz. Kíváncsi leszek, hogy a Pókmanus ellenségeit feldolgozó univerzum, milyen lesz Pókmanus nélkül :D

Aha, és A csodálatos Pókember 1-2. része részese vajon ennek a Sony's Marvel Universumnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább hagyják ki Hollandot. Ez már így is elég zavaros, ha az MCU-s Pókember feltűnne a SMU-s (egek, lassan a rövidítéseket is nehéz lesz fejben tartani... :roll:) filmben, de valójában nincs a két univerzum között kapcsolat, csak jobban összekeverik az embert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az Amazing Spider Man nem része a Sony féle univerzumnak, ugyanis ott Felicia Hardy-t (Black Cat) Felicity Jones alakította, és hacsak nem tér vissza a szerepre a Black and Silver-re (amire vajmi kevés esély van), akkor teljesen külön lesz a kettő.

 

 

 

Szerk.: Közben olvastam, hogy a SMU és a MCU filmjei egy univerzumban játszódnak, de jelenlegi állás szerint a kettő között semmilyen kapcsolat nem lesz (azaz Tom Holland nem fog feltűnni az SMU filmjeiben, és Tom Hardy sem fog Venomot játszani az MCU-ban, de a Venomban történt események megtörténtnek kell tekinteni az MCU-ban is, mégha semmilyen utalás sem lesz rá és vivca versa). Forrás

 

Na, aki ezt kitalálta, azt jól fejbe kellene csapni valami jó keménnyel, akkor talán észhez térne

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Na, aki ezt kitalálta, azt jól fejbe kellene csapni valami jó keménnyel, akkor talán észhez térne

Minimum.

Bár, ha azt vesszük, majdnem ez a helyzet a Netflix sorozatokkal és az Agents of S.H.I.E.L.D.-del is. Bár ott legalább a sorozatok utalnak a filmekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan a Végtelen háború előtt tartottam egy kisebb maratont, ami során megnéztem mind a 18 filmet mielőtt beültem volna a moziba (kivétel a Black Panthert, mert az akkor még nem volt beszerezhető a tékában, és úgy éreztem, hogy január óta nem telt el olyan sok idő, hogy moziban újrázzam).

 

A következő projektem viszont az, hogy a hétvégén megnézem az új Ant Mant, mégegyszer megnézem a Bosszúállókat (elvileg akkortájt fog kijönni), és ezután elkezdem újrázni az egész MCU-t kronológiai sorrendben filmekkel, sorozatokkal kisfilmekkel, webizódokkal és mindennel együtt ez alapján a timeline alapján. Ez jelen állás szerint 10 nap 17 óra és 43 perc tömény Marvelt jelent, de mire a végére érek ennél még több lesz, hiszen közben jönnek sorozatok.

 

Jelen állás szerint nem vagyok teljesen naprakész. Az utolsó netflixes sorozat, amit még láttam a Punisher, szóval hiányzik a Jessica Jones és a Luke Cage 2. évada, illetve a S.H.I.E.L.D. 5. évadából is csak az első 20 percet láttam, sőt a Runaways is teljesen kimaradt (plusz az Inhumans utolsó részére nem tudtam még rávenni magam :D )de ezekkel úgy vagyok, hogy majd kronológiailag pótlom őket. 

 

A Captain Marvel bele fog rondítani kicsit a képbe, mert a hírek szerint az a 90-es években játszódik majd, és tervek szerint már rég túl leszek azon az érán, mire az kijön, de úgy voltam vele, hogyha akkor kezdeném a maratont, akkor sosem fejezném be az egészet a 4. Bosszúállókig

 

Szerk.: Ja és a Cloak és Dagger is kimaradt az életemből, szóval lesz mit nézni :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Hogy hülyeség? Eleve nem tudom, mit kattognak azon, hogy

Spoiler

Loki egy tőrrel próbálja megölni Thanost, abban a végső és menthetetlen helyzetben, amiben van. Nem ezért vagy azért, Loki sosem harcolt mással, és ott Thanosszal szemben trükközni már nemigen lehetett. Eleve elég jó feltételezés volt, hogy amúgy is meg fogja ölni, hiszen Loki két követ is elvesztett karrierje során.

A másik meg, hogy miért elképzelhetetlen, hogy Loki bal kézben is tud eszközt tartani? Tudtommal nem béna, és volt is már rá precedens. A jogart is tartotta párszor bal kézben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a 2012-es Ultimate Spider-Man sorozattal.

Összességében jó kis sorozat, bár vannak benne iszonyatosan nagy baromságok. Az animáció nagyon jó, rengeteg szuper karakter felbukkan mellékszereplőként, és tök jó, hogy nem a szokásos bőrt húzták már le megint a hálószövő szuperhősről, hanem mertek a sztorijával kisérletezni - ez nagyrészt jól sült el, de mint korábban írtam, születtek nagy hülyeségek is ennek köszönhetően. Szóval nem egy képregűnyhű Póki-adaptáció, tehát csak az kezdjen bele, aki Spidey-t és történetét egy másik oldalról szeretné megismerni.

Vannak benne klisék meg gyerekes dolgok, de utóbbit szerencsére az utolsó két évadra szépen lassan elhagyták, de eleinte se volt annyira zavaró igazából. 

Kicsit egyébként olyan a sorozat, mintha egy párhuzamos univerzumban játszódna a nem túl képregényhű mivoltából következően. :)

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem az Ant-Mant, melyet már lassan 3 éve halogatok. A 3 év alatt valahogy sose tudtam rávenni magam, hogy megnézzem, mindig csak halogattam. Ma sikerült végre rávennem magam (mivel ugye a második része most van a mozikban), így már csak a Thor: Ragnarok az egyetlen, az Infinity Wart megelőző MCU-alkotás, melyet még nem láttam,

Őszintén, ez az Ant-Man nem volt egy nagy eresztés. Maga a sztori és a karakterek abszolút nem komolyan vehetők, ráadásul a színészek is elég bénák. Michael Douglas se alakított éppenséggel jól. A főszereplő amolyan szegény ember Ben Affleckje, a gonosz meg mint egy anorexiás Wilson Fisk. És akkor az idegesítő mexikóiakat még nem is említettem.

Volt pár pazar, látványos jelenet, meg poénból is volt jó pár, de ennyi az egész. Az MCU-ból eddig csak a Spider-Man: Homecoming rosszabb; az nálam 10/3, ez olyan 10/4. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Én az új Pókit és a Hangya első részét is csíptem...

Szerintem meg borzasztó volt a tavalyi Pókember-film. Mint valami rossz paródia. Még a sokak által szidott Spider-Man 3 is mérföldekkel jobb volt szerintem. (Bár nekem Sam Raimi trilógiájával abszolút nincs bajom, soha nem is volt, egyedül a záróepizód sikerült picit gyengébbre, de kismillió annál rosszabb képregényfilmet tudnék felsorolni.)

Azon akadtam ki legfőképp, hogy Flash Thompson egy szerencsétlen, dagadt, ugyanakkor okos, mondhati stréber kölyök volt - ráadásul indiai. Holott ő igazából ennek pont az ellentettje. Nem beszélve May néniről, Peter elhízott cimborájáról vagy a Peternek tetsző fekete lányról, akinek az apja fehér!

Nem vagyok rasszista egyáltalán, még ha ez is süt a kommentemből, de ezek szerintem elég zavaróak voltak a filmben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, én nem ismerem az eredeti képregényeket, rajzfilmeket. Durvábbat mondok, nem is érdekelnek! Az általad említett dolgok nálam abszolút lényegtelenek voltak! May néni ábrázolása viszont nagyon is kedvemre való volt. :)

Apropó... Raimi féle Póki Trilógiát is szeretem ;)

Bár nekem az ilyen jellegű változások egyébként sem szoktak problmát jelenteni. Mondok egy példát: Maze Runner Trilógia. A regénysorozatot olvastam és imádtam. A filmeknek a regényekhez meglehetősen kevés köze van! A film verzió olyan, mintha egy alternatív változata lenne az eredetinek, DE! Nálam ez nem gond! Egy pillanatig sem akartam a könyvet visszakapni szóról szóra, mert TUDOM, hogy az egyik könyv, a másik meg film. Rengeteg művet nem is lehet szó szerint visszaadni mozgóképen. Ezt el kell fogadni és tudni kell helyén kezelni!

Félre ne érts, nem akarlak meggyőzni, ha neked nem tetszett a Homecoming, akkor nem tetszett, szíved joga ezen a véleményen lenned, én csak a saját nézőpontomról és hozzáállásomról beszéltem most ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.