Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

24 perccel korábban, pb69 írta:

Az összes filmet újráznom kellene ahhoz, hogy határozottabban kialakíthassak két ilyen listát.

Mondjuk igen, az én listám is hitelesebb lenne, ha frissen néztem volna meg az összes filmet. (Van köztük olyan, amit már 3-4 éven nem láttam!) Bár nem hiszem, hogy olyan jelentős változások történnének, max. 1-2-3 film eltérés. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én közben pár napja letudtam az MCU maratonom 40-es éveit.

 

Amerika kapitány - Az első bosszúálló - Minél többször nézem meg, annál kevésbé utálom, viszont a film nálam még mindig az alja felé szerepelne a listámon. Mivel tudtam, hogy a Carter ügynök szorozattal fogom folytatni, ezért próbáltam jobban Peggy-re fókuszálni, de mint kb minden a filmben elég felszínesen sikerült csak bemutatni a kedvenc női ügynökünket. Tommy Lee Jones-on és Hugo Weavingről sütött, hogy a hátuk közepére se kívánják a filmet (főleg az előbbiről). Maguk az akciójelenetek sem épp álleejtősek. Egynek elmegy, de nem nagy szám.

 

Agent Carter 1. évad - Kellemes felüdülés a sorozat. Az elmosódott képivilág még mindig nem tetszik, de egy szerethető és könnyed évad volt.

 

Agent Carter 2. évad - Kicsit alulteljesített az előző évadhoz képest. Sokszor éreztem, hogy a színészek nagyon élvezik a szerepeiket, és sajnos ez sokszor átütütt a képernyőn is, néha bohókássá téve az évadot. Igaz csak 2 résszel tartott tovább, mint az előző évad, de azt is érezni lehetett, hogy a készítők nehezen töltik fel tartalommal a részeket, viszonylag sok volt az üresvágány, ami egy ilyen rövidke sorozatnál nem a legszerencsésebb. Az évadzárás meg egyenesen borzalmas, és nem a levegőben hagyott cliffhangerre gondolok.

 

A második évad halványabb teljesítése ellenére sajnálom, hogy nem zárták le a történetet és nem lettünk tanúi annak, hogy Stark és Carter hogyan is alapítják meg a S.H.I.E.L.D.-et. Hátha a Disney új streaming szolgáltatásának feltöltése céljából felkarolják a sorozatot egy záró évadra (álmodik a nyomor)

 

Agent Carter One Shot - Sajnos maga a sorozat nem igazán vette figyelembe eme kisfilmet, így nem is igazán igazodik be a kronológiai sorrendbe, de maga a rövidfilm nem rossz, hozza a sorozat feelingjét (vagy inkább fordítva)

 

Következő beszámolót az első fázis filmjei és rövidfilmjei után írom majd. Ez még viszonylag gyorsan fog haladni, mert nincs teletűzdelve különböző sorozatokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozok. :)

 

Az MCU 5 legjobb filmje nálam:

1. Avengers: Infinity War (tegnap néztem meg újra, az év eddigi legjobb filmje)

2. Captain America: Civil War

3. Captain America: The Winter Soldier

4. Bosszúállók

5. Doctor Strange

 

Az MCU 5 legrosszabb filmje nálam:

1. Thor: Ragnarok (valamennyire tetszik, bár az egész nekem nagyon idegen volt)

2. Thor: Sötét Világ

3. Captain America: The First Avenger

4. A hihetetlen Hulk

5. Hangya

 

Hamár a Pókiról beszéltek: nekem Flash szokatlan volt, May néni pedig semleges, mégis tetszett a film. Eltudtam vonatkoztatni a képregénytől, így az ember sokkal jobban tudja élvezni a filmet szerintem. De amúgy nemár, hogy ilyen apróságok miatt legyen egy póki-film sz*r - már bocsánat. Ha a főgonosz és a történet nem jó, elfogadom, de a mellék-mellékkarakterek? Mondjuk kinek mi. :)

Az én póki listám:

 

1. The Amazing Spider-Man (imádom, persze másabb kicsit, mint a többi, de nekem pont ettől tetszetős. A főszál jó, a karakterek tetszenek, May néni is jó.)

2. Spider-man (Vannak benne nem tetsző jelenetek - meg mostanában MJ se bejövős a filmben - de a Zöld Manó és az egész hangulat bejövős.)

3. Spider-man 2./Spider-man: Homecoming (jelenleg se tudok dönteni e két alkotásról, melyik jobb a másiknál. Egyértelműen a Sam Raimi féle póki 2 nem lett volna annyira jó a szánomra, hogyha Otto Octavius nem annyira jó. A Tom Holland -es Sp. H. meg nekem bejött, ugye van 1-2 karakter, aki nekem fura/semleges, de ettől még jó filmnek tartom.)

4. The Amazing Spider-man 2. (bevallom, amikor elsőnek láttam imádtam, első is volt a listámon, aztán pedig ahogy teltek, múltak az idők, egyre inkább berozsdásodott nekem a film, a főszál jól kezdett, de savanyú véget ért, a karakterek jók voltak, de a főgonosz Electroval nem kezdtek sokat, Harry meg okés volt. A látvány amúgy fantasztikus.)

5. Spider-man 3. (régen ugyanúgy voltam ezzel, mint a fentebbi TASM2 -vel. A filmet imádtam, aztán amikor elkezdtem beleásni magam a képregények világába, annál jobban kezdtem kijönni ebből az imádatból, mára már azt mondom, hogy vannak jó elemei, de a gonoszoknál elvérzik a film, Peter is ellenszenves a számomra, és van még 1-2 érzékeny pont a filmben, ami nem tetszett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bence1997 írta:

De amúgy nemár, hogy ilyen apróságok miatt legyen egy póki-film sz*r - már bocsánat. Ha a főgonosz és a történet nem jó, elfogadom, de a mellék-mellékkarakterek?

Nem tudom, ezzel rám célzol-e, de nekem nem csak a mellékkarakterek nem jöttek be, mint ahogy már fentebb írtam is. Tom Holland egyáltalán nem jött be Pókemberként (Garfield szerintem sokkal belevalóbb volt, de még Maguire is), a Pók-szerkó sem tetszett, emellett hiányoltam az olyan alapkaraktereket, mint Harry Osborn, Ben Parker, Gwen Stacy vagy M. J. Watson. Helyettük kaptunk egy Nedet (Peter duci barátja), aki engem végig idegesített, és semmi értelmét nem láttam a szerepeltetésének. Kaptunk egy May nénit, aki minden volt, csak nem May néni, illetve egy Flash Thompsont, akinek köze nem volt Flash Thompsonhoz. 

 

De mindegy is, szerintem már jócskán túltárgyaltuk ezt a témát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, caseyjones írta:

Tom Holland egyáltalán nem jött be Pókemberként (Garfield szerintem sokkal belevalóbb volt, de még Maguire is), a Pók-szerkó sem tetszett, emellett hiányoltam az olyan alapkaraktereket, mint Harry Osborn, Ben Parker, Gwen Stacy vagy M. J. Watson.

Ezekkel nagyjából én is így vagyok. Főleg a Tomi gyerekkel nem tudtam megbékélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is összedobtam a saját bejáratú listáimat.

 

Legjobb MCU muvik:

 

1. Vasember

2. A Galaxis őrzői
3. Doktor Strange
4. Bosszúállók: Végtelen háború
5. Amerika Kapitány: Polgárháború

 

 

Legrosszabb MCU muvik:

 

1. A hihetetlen Hulk
2. Thor: Sötét világ
3. Thor: Ragnarok
4. Vasember 2
5. A Galaxis őrzői 2

 

 

Pókmanus listám:

 

1. Pókember

2. A csodálatos Pókember 2

3. Pókember 2

4. A csodálatos Pókember

5. Pókember: Hazatérés

6. Pókember 3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hazatérés számomra egyértelműen nem egy rossz film, még Pókember filmnek is egész korrekt. Peter Parker nálam hiteles és működik, a főgonosz pedig nem sablonos, van azért üzenete is a karakterének és a filmnek. Utóbbiak pedig a képregényfilmes dömpingben nagyon fontosak. Ettől függetlenül vannak a filmnek gyenge pontjai, ezek pedig leginkább pont a mellékszereplők. Starkot leszámítva nekem szinte az összes unalmas és klisés volt. Igen, klisés. Mert attól, hogy valami másképp sablonos, mint a képregényben vagy a korábbi filmekben, attól még sablonos.

A cselekmény durva változtatásait elnézem amiatt, hogy a film jól illeszthető legyen a MCU világába. Ilyen értelemben Stark nekem tök jól működött mentorként, az ő jellemfejlődése szempontjából ez a szál rendkívül értékes. A viszont elgondolkodtató, hogy ez, illetve Tooms is érdekesebbnek mutatkozott, mint maga a főhős. Értem én, hogy az eredettörténetét már többször láttuk és ezerszer lerágott csont, viszont konkrétan ehhez a Pókemberhez ez nekem hiányzott. Így semmi támpontunk nincs a főszereplő kapcsán, abszolút a többiekkel való kapcsolata határozza meg, minimális önálló jellemmel.

 

A többi pókemberes filmről pár szó.

Az első film szerintem jól sikerült, számomra ez az eddigi legjobb pókis film. Remek az eredettörténet, Maguire nagyon jól fogja meg a karaktert és annak ellentmondásosságát. Peternek és Pókembernek is konkrét jelleme van, amik között meg is van az érdekes kontraszt. Osborn korrekt gonosz, Ben bácsi és May néni remekül működnek, tökéletesen betöltik a funkciójukat. MJ is rendben van. A film jól egyensúlyoz a többféle sztoriszál között: Póki eredete, a hőssé válás és jellemfejlődés, az iskolai és családi háttér, a szerelmi szál, a főgonosz szála stb..

A 2. rész már számomra kifejezetten gyenge eresztés lett. Pókemberrel látványosan nem tudtak mit kezdeni, ahogyan az MJ-vonallal sem. A titkolózásnak már semmi értelme nem volt, így annak az évődős vergődésnek sem, amit ők ketten leműveltek. Az egész viszony szörnyen erőltetett lett, nem működött, ehhez párosult két enervált és bizonytalan színészi teljesítmény. A cselekmény tele volt logikátlanságokkal, Octavius meg számomra nagyon vérszegény főgonosz volt.

A 3 már jobb lehetett volna, csak sajnos nemigen lett. Végre akartak mit kezdeni MJ-vel, Peterrel és új gonoszokat is behozni, csak sajnos mind mellément. A gonosz Póki önmaga paródiája lett, egy totálisan komolyan vehetetlen szánalmas figura. Ráadásul nagyon feltűnő, hogy az első részben Maguire tökéletesen illett a szerepbe, a karakter változásait a színész képtelen volt lekövetni. Az alakítása egyre hiteltelenebb és ripacsabb. A sok negatív karakter meg egymást oltja ki, mindegyikük érdekes és jó lehetett volna, ha elég teret kapnak és kidolgozzák őket, de sajnos nem ez történt. A film ritmusa se jó.

 

A "csodálatos" Pókember két filmje nálam piszok gyenge próbálkozás. Garfield számomra annyira hiteltelen volt, amennyire csak lehetett. Az eredetsztoriját elcseszték, a film többször is átment paródiába. A szerelmi szál túl negédes, a főgonoszok röhejesen gyengék. Az összes színészi alakítás csöpögött az izzadtságtól, mindenki túljátszotta a szerepét, mint egy rossz színházi előadásban. A jellemek nem megjelentek a szereplőkön, hanem szó szerint el lettek játszva.

May és Ben megszűntek funkcionálni, a gonoszok motivációiról, terveiről és cselekedeteiről pedig szót ejteni is kár. A humorvilág is erőltetett. A látvány helyenként parádés (lásd first person nézetű repkedés), a történet terén is vannak fellángolásai a részeknek, de ezek hamar alábbhagynak. A készítők módszeresen beleköpnek a saját levesükbe. Egyetlen pozitívumnak azt tudom felhozni, amit Gwen Stacy-vel tettek, az tökös húzás volt és végre pár őszinte pillanatot is adott a filmhez. Ja meg persze Hans Zimmer zenéje.

Ugyan Shailene Woodley-ra nagyon kíváncsi lettem volna MJ-ként, összességében örülök, hogy nem folytatták a szériát. Az más kérdés, hogy így a 2 vége totálisan értelmetlen és felesleges lett, valahogy jól passzol az egészhez, felteszi a koronát a "trilógiára".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Rog írta:

Pókmanus listám:

 

1. Pókember

2. A csodálatos Pókember 2

3. Pókember 2

4. A csodálatos Pókember

5. Pókember: Hazatérés

6. Pókember 3

Akkor már én is csinálok egy ilyen listát. :)

 

1. A csodálatos Pókember (2012) - határozottan 10/10

2. Pókember (2002) - 10/10, de kevésbé határozott

3. Pókember 2 (2004) - nagyon-nagyon jóindulattal 10/10, de inkább 10/9,5

4. Pókember 3 (2007) - 10-es skálán egy gyengébb 7-es

5. A csodálatos Pókember 2 (2014) - 10-es skálán egy nagyon gyenge 7-es

6. Pókember: Hazatérés (2017) - 10/3

4 perccel korábban, pb69 írta:

A film ritmusa se jó.

Igen, ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy például az inas vallomása elég hirtelen és összecsapott lett a film vége felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 legjobb:

Avengers: Infinity War
Captain America: Civil War

Avengers

Thor: Ragnarok

Captain America: The Winter Soldier

 

5 legrosszabb:

Spider-Man: Homekoming

Ant-Man

Captain America: The First Avenger

Avengers: Age of Ultron

The Incredible Hulk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem tudom, ezzel rám célzol-e, de nekem nem csak a mellékkarakterek nem jöttek be, mint ahogy már fentebb írtam is.

Aha, értem. Megértelek. :)

Nekem alapvetően nem volt rossz Tom, Maguire az elsőben még elment, utána már nekem nagyon érződött az "öregsége", míg Andrew nálam telitalálat, igaz idős volt a szerepre, de mégis amilyen kölyökpofija van az ürgének, én nekem nagyon jó póki volt. Peternek se volt rossz, de Mr. Holland barátunk szerintem igenis jó munkát végez.

Az egyes mellékkarakterekről: igen, jó lett volna látni Harryt, MJ -t vagy akár Gwent is, de Gwen és MJ helyett megkaptuk a 3. lányt, akibe Peter a képregényekben bele volt zúgva, ő ugye Liz. Bár a karaktere picikét fura volt nekem, a történetben való szerepe tetszett.

A többi karakter meg majd szerintem meg fog jelenni később - egyesek úgy pletykálják, hogy Harry Osborn megfog jelenni a Pókember: Távol otthontól c. filmben. Ennek örülnék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm

Akkor legyen:

Kedvenc MCU filmjeim:

1. Infinity War
És innentől a számozás már nem is lényeges!

A Galaxis Örzői 1-2
THOR: Ragnarok

Amerika Kapitány: Polgárháború

Amerika Kapitány: A tél katonája
Vasember 3
Hangya 1-2 (jaja, meg lehet botránkozni, de imádtam mindkettőt!)

Ultron kora

Bosszúállók

 

Amiket kevésbé szeretek (megjegyezm nem utálom őket, egyetlen MCU filmet sem utálok! Sorrend itt sincs!)

 

A hihetetlen HULK (Na jó... ezt tényleg nem szívlelem!)

Vasember 2

THOR: Dark World

Doctor Strange

 

A többi filmet nem sorolán sem ide sem oda!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a frissítés kedvéért nemrég kezdtem egy Marvel gigamaratonba (filmek, sorozatok egyaránt), de a legjobb/legrosszabb benyomásokra így is emlékszem (az Ant-Man and the Waspet még nem láttam):

 

Legjobb 5:

Avengers: Infinity War

Captain America: Civil War

Guardians of the Galaxy

Avengers

Doctor Strange

 

Legrosszabb 5: (bár itt igazából csak az 1-2. nem tetszik, a többi a "kevésbé jó" kategória)

The Incredible Hulk

Guardians of the Galaxy vol. 2

Avengers: Age of Ultron

Ant-Man

Thor: The Dark World

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtátok többen is a The Incredible Hulkot mint egyik legrosszabb MCU-filmet. Bár már elég régen láttam, de akkor tetszett, és 10/8-at adtam rá. Bár Edward Norton elég béna Bruce Banner volt, a film mégis nagyon tetszett, főleg a látvány meg az animáció miatt. A 2003-as, jóindulattal közepesnek nevezhető Hulk után igazi mestermunka volt. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, caseyjones írta:

Írtátok többen is a The Incredible Hulkot mint egyik legrosszabb MCU-filmet. Bár már elég régen láttam, de akkor tetszett, és 10/8-at adtam rá. Bár Edward Norton elég béna Bruce Banner volt, a film mégis nagyon tetszett, főleg a látvány meg az animáció miatt. A 2003-as, jóindulattal közepesnek nevezhető Hulk után igazi mestermunka volt. :D 

Szerintem sem annyira rossz, mint amilyennek sokan mondják, viszont a MCU mezőnyében hátra szorul. Nem azért, mert rossz lenne vagy ne tetszett volna a maga módján, csak erős a mezőny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végére értem az MCU maratonom fázis I-ének, vagy más néven a Coulson filmeknek, mert tulajdonképp ezt a pár filmet főleg az ő jelenléte kapcsolja össze.

 

A Captain Marvelt kénytelen voltam kihagyni a maratonból, mert ugyan a 90-es években fog játszódni, és elvileg Clark Gregg is visszatér, hogy újabb filmben játssza el Coulson ügynök szerepét, sajnos ez a film majd csak jövő márciusba válik megtekinthetővé (majd röpke 2 hónapra rá érkezik is az A4)

 

A Vasember első része mindig is közel állt a szívemhez. Már akkor szerettem ezt a filmet, amikor az egész közös univerzumról lópikulát se tudtam, és örömmel láttam, hogy még mindig megállja a helyét. Igaz a film első felét (amikor magára utalva a barlangban építi a páncélt, majd a különböző prototípusokon dolgozik) sokkal erősebbnek tartom, mint a másodikat, de mindig szívesen ülök le eme film elé. Nézés közben kicsit furcsa, hogy az Agent Carter sorozatból (és az első Amcsi Kapi filmből) kihagyták Obadiah-t, holott ez a film azt sugallta, hogy anno fontos szerepe volt a Stark vállalatban, és Howard életében, mint üzlettárs és mint barát is. Az egységesség szempontjából legalább egy említést érdemelt volna, ha máskor nem is, amikor Howard hazafisága forgott kockán az első Agent Carter évadban.

 

A sorrend innentől kissé eltér a megjelenési sorrendtől, mert a IM 2, az IH, és a Thor (nameg a CA:TFA jelenben játszódó jelenetei) nagyjából párhuzamosan játszódnak egymással

 

A Vasember 2 volt az első MCU film, amit moziban láttam. Akkoriban a teremből kijövet nagyon tetszett, de sajnos a kezdeti eufória már az első újranézésnél elhalványult, és bár hasonlóan állok, hozzá, mint az első Amcsi Kapi filmhez (azaz minden újranézésnél kevésbé utálom) még mindig az egyik leggyengébb MCU filmnek tartom. Sam Rockvell hamar az idegeimre tud menni, Mickey Rourke igazából semmilyen, Rhodey esetében a színészcserével a mai napig nem tudtam megbékülni, és a legtöbb szereplő szimplán csak idegesítő. Az egyetlen pozitívum, amit ki tudok emelni, az Johansson kisasszony kinézete, ami ebben a filmben a legjobb (noha nem mintha a többiben lenne mit szégyellnie :D ) 

Kis érdekesség: a rendező Jon Favreau, messze nem ilyen filmet szeretett volna, de a stúdió főnökök megkötötték a kezét, hogy ne térjen el a már bejött formulától. A forgatás során szerzett élményei alapján írta meg és rendezte a Chef című filmet, ahol egy hasonló szituációt fest le, csak a történetet átültetve a filmművészetből a konyhaművészetbe. A filmet szívemből ajánlom, mert amellett, hogy jól reflektál a mai filmiparra, elég szívet melengettető alkotás.

 

Amennyi hatással van a Hihetetlen Hulk a többi MCU filmre, akár ki is lehetne hagyni a maratonból. Az itt megismert Bruce Banner teljesen eltér a karakter későbbi interpretációitól, és itt még csak nem is a színészcserére gondolok. Az Edward Northon által alakított BB folyton fél, és konstans stressz alatt áll, ami szöges ellentétben áll a később Mark Ruffalo által megformált nyugodt és kimért BB-rel. Az is érdekes, hogy (RDJ-t leszámítva) egyetlen itt szereplő színész tér csak vissza későbbi MCU filmekbe, hogy újra megformálja a karakterét, és ez nem más mint William Hurt, mint Thaddeus Ross tábornok, aki később, mint védelmi miniszter próbálja ráerőltetni a bosszúállókra a szokoviai egyezményt. Liv Tayler, mint Betty Ross (BB nagy szerelme) később még csak említésre sem kerül (ami nem is baj, mert a színésznő iszonyatosan gyenge teljesítményt nyújtott), a Tim Roth által játszott Blonsky legalább említésre kerül egy kisfilmben és később az Agents of S.H.I.E.L.D. sorozatban, és BB nagy segítőjéről dr. Sterns-ről (Mr. Blue) is teljesen megfeledkezett a "történelem". 

Egy szó mint száz, unalmas film, gyenge akciójelenetekkel, gyenge színészi játékokkal és minimális kapcsolódási ponttal a többi MCU műhöz.

 

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer Bájos rövidfilm Coulson ügynökkel a főszerepben. 

 

A Thor az a film, amit most igazán végig kellett szenvednem. Sosem volt szívem csücske ez a film, és vitathatatlanul vannak pozitívumai is, de minél többet látom, annál jobban unatkozok rajta. Loki még mindig a hátán viszi a filmet, és a földi jelenetek között is vannak megmosolyogtató részek, de az asgardi jelenetektől ma már a falra tudnék mászni. A Warriors Three erőltetése most igazán fárasztó volt (főleg ismerve, hogy mi lesz a későbbi szerepük), a látvány sem jött be igazán (a későbbiekben sokkal jobban egyensúlyoznak Asgard mesebeliség és technológiai fejlettsége között). A Ragnarök ismeretében Odinnak volt egy két képmutató megjegyzése miközben oktatta Thort, viszont a száműzetése is sokkal érthetőbb Hela ismeretében (a koronázásnál még volt pofája Thort elsőszülöttjének nevezni :D )

Már cssak azért is érdemes volt újranézni, hogy a Ragnarök mellett egy két dolog más megvilágításba kerüljön, de amúgy egy gyenge filmnek tartom.

 

Marvel One-Shot: The Consultant Kontextusba helyezi a Hihetelen Hulk-os Tony Stark cameo-t, ami a későbbi filmek ismeretében kissé tényleg sántított, de így teljesen rendben van.

 

Bosszúállók - Na ez volt az a film, aminek hatására beleszerettem az MCU-ba. Arra már nem emlékszem, hogy ezt moziban néztem-e meg, de az biztos, hogy ezután minden MCU film kötelező mozifilm lett. Mit is mondhatnék erről a fimről, ami még nem hangzott el? Egy korábban precedens nélküli multimédia projekt (első) ékköve. A Marvel ezzel olyat tett le az asztalra, amiről senki sem hitte el, hogy lehetséges jól megcsinálni, és lám, még is sikerült. A film a Coulson érának a tökéletes zárása (ilyen szempontból meg is értem, hogy miért nem tért vissza a későbbi filmekben), azáltal, hogy a többnyire általa összehozott hősöket az ő halála egyesítette (kivéve Bannert, mert neki még ebben a filmben sem volt sok köze Coulsonhoz).

Szinte hibátlan film remekül működik az amúgy gyengécske első fázis zárásaként.

 

Marvel One-Shot - Item 47 - Azt hivatott megmagyarázni, hogy mi történt a chitauri technológiával a new york-i csata után, illetve, hogy később miért csak a Hydra rendelkezik idegen technológiájú fegyverekkel. Külön piros pont, hogy az itt megismert Blake ügynök később még visszatér az Agents of S.H.I.E.L.D. sorozatban. 

 

Következő beszámoló a Galaxis őrzői első része után következik, ugyanis itt már rendesen beindulnak a sorozatok is, amik látványosan lassítani fogják az iramot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már jó ideje le akartam írni egy - szubjektív - kronológiai sorrendet:

- Amerika Kapitány: Az Első Bosszúálló
- Captain Marvel
- Vasember
- A hihetetlen Hulk \
- Vasember 2          -  Ezek elvileg szinte egyszerre történnek.
- Thor                     /
- Bosszúállók
- Thor: Sötét Világ - Azért vettem előrébb, mert Lokit egyből egy tárgyalásra viszik, de játszódhat egyszerre is a Vasember 3-al.
- Vasember 3
- A Galaxis Őrzői     - Itt csak 2 hónap telik el a 2 film között.
- A Galaxis Őrzői 2 /
- Amerika Kapitány: A tél katonája
- Bosszúállók: Ultron kora
- A Hangya
- Amerika Kapitány: Polgárháború
- Fekete Párduc - Egy héttel járunk a Polgárháború után.
- Pókember: Hazatérés - Szerintem kb egyszerre van a Párduccal.
- Doctor Strange
- Thor: Ragnarök
- Bosszúállók: Végtelen Háború / A Hangya és a Darázs - Kb egyszerre történnek ezek is. Utóbbinak a stáblistás jelenetéből elég egyértelmű. 

Módosítás joga fenntartva! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, RacerX írta:

- Thor: Sötét Világ - Azért vettem előrébb, mert Lokit egyből egy tárgyalásra viszik, de játszódhat egyszerre is a Vasember 3-al.

Viszont a történet nagy része azután játszódik, hogy Asgard végre rendet tett a 9 birodalomba, ergo mire a sötét tündék elődugják a pofájukat már túl vagyunk egy rövidebb háborún. Arról nem is beszélve, hogy a Bosszúállókban a Bifröszt még nem működik, de a Thor 2 ez már újra működőképes, ami megint csak azt erősíti meg, hogy a Bosszúállók vége és a Sötét világ fő cselekménye között egy nagyobb idő telik el

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black Panther pedig biztosan előbb játszódik, mint a Spider-Man: Homecoming. Előbbi elején bemondják, hogy Wakanda királya csak egy hete halott és a filmben nincs combosabb időugrás. Utóbbiban pedig kiírják a Civil Warral egy időben (vagy abban :)játszódó prológ után, hogy két hónap telt el.

Doctor Strange-t meg elég nehéz belőni, mert az összes MCU film közül talán az öleli fel a legnagyobb időt (a First Avenger talán veri, de nem biztos).

Kaecilius 2015. októberében lopja el Cagliostro Könyvét. Strange 2016. februárjában sérül meg, három hónappal a Civil War kezdete előtt. Azzal párhuzamosan kezdi meg képzését Kamar-tajban (május), 2017 januárjában találkozik először Kaeciliusszal. Mordo stáblistás jelenete júliusban játszódik, míg Strange jelenete októberben van. Szóval a Doctor Strange az elejétől a végéig több több mint egy évet fed le, és az Ant-Man után kezdődik, és a Civil War, Spider-Man és Black Panther után fejeződik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már egy elismert hiba. Egyszerűen elszámolták magukat a készítők. Az Infinity Warban ezért is mondatták ki Starkkal, hogy valójában mennyi idő telt el a New York-i csata óta, hogy ezt a képzavart feloldják. Azt már ne kérdezd meg, hogy utólag miért nem lehetett javítani a BD kiadásra, amikor a hibát már a mozipremierkor felrótták nekik. Pedig csak át kellett volna írni a szöveget, szerintem tíz dollárba nem fájt volna egy ilyen pici korrekció.

De a lényeg, hogy nem kell azzal törődni, az egy az alkotók által vétett csúnya hiba, de el is ismerték, hogy elszámolták, mert valamiért az Iron Mant vették alapul. De még ez sem teljesen korrekt, mert hivatalosan az Iron Man 2009 februárjától  novemberéig tart. Szóval a Spider-Man alkotói leginkább az Iron Man bemutatójához igazodtak valamiért, nem az MCU kronológiához.

Amúgy négy év telt el a New York-i csata és Toomes bandájának elcsípése között.

 

4 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az Edward Northon által alakított BB folyton fél, és konstans stressz alatt áll, ami szöges ellentétben áll a később Mark Ruffalo által megformált nyugodt és kimért BB-rel.

Érdekes, hogy engem ez az egy dolog, ami nem zavar a filmben a későbbiekhez képest. Bár tényleg más Norton Bannere, mint Ruffalóé (aki szerintem a valaha volt legjobb Banner), de úgy érzem, hogy a TIH-ben történtek miatt lett az árnyékától is félő, minden nesztől stresszelő Bannerből az a nyugodt, kimért és kissé cinikus Banner, aki aztán a The Avengerstől ismerünk. Mert alapvetően attól félt, hogy előbújik belőle Hulk és kontrolálhatatlan pusztításba kezd. Ez nem is volt alaptalan félelem. De a The Incredible Hulk végére megtanulta kezelni az érzelmeit, legfőképpen az indulatait ("I'm always angry.") és ezzel elmúlt a Hulk előbújásától való félelem is. És több-kevesebb sikerrel tudta is kontrollálni Hulkot. A kevesebb rész Lokinak, Wandának és magának Hulknak köszönhető. :D 

Amúgy szerintem sem kár, hogy másokat nem hoztak át. Stern sztoriját amúgy lezárták egy képregénybe, a többiek meg nagyjából nullák. Az a kevés említés, és Ross áthozatala szerintem bőven elég.

 

IW utóhatás spoiler a The Incredible Hulkkal kapcsolatban.

Spoiler

Betty helyett ott van a szerintem sokkal jobb választásnak számító Romanoff, meg Betty amúgy is meghalt Thanos csettintésekor, szóval most már mindegy is.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Dzséjt írta:
Spoiler

Betty helyett ott van a szerintem sokkal jobb választásnak számító Romanoff, meg Betty amúgy is meghalt Thanos csettintésekor, szóval most már mindegy is.

 

Ez nekem új! Hol erősítették meg? :O

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy interjúban a Russo tesók elmondták, hogy kit hogyan érintett az esemény off-screen - persze nem mindenkiről számolnak be, csak néhány emberről.

Spoiler

 

Biztos túlélte a csettintést: Howard, a kacsa és May néni.

Majdnem biztos, hogy túlélte: Nakia

Biztos meghalt: Betty Ross, Sif, a Lokit alakító Asgard színész, a Galgalázó csávó.

Nem tudni, mert a rendezőpáros szerint a válasz spoileres: Jane Foster, Korg, Miek, Shuri, Ned.

 

Ezek közül nyilván az utolsó szereplők az érdekesek (és leginkább komolyan vehetőek), mert ha spoileres a válasz, az azt jelenti, hogy velük komoly tervek vannak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.