Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

10 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

Még a jelölést sem érdemelte meg szerintem. De hogy legjobb látványtervezés kategóriában is jelölték, és az olyanokat, mint a Végtelen Háború vagy az Aquaman nem, az egyenesen vicc kategória. Igaza volt James Wannak, amikor kiakadt azon, hogy az ő filmjét még csak nem is jelölték pl. legjobb vizuális effektek díjra. Az Aquaman lepipálja látványban a Fekete Párducot. De igazából bármelyik tavalyi képregényfilm lepipálja látványban a Fekete Párducot.

 

Persze mert neki még van esze nem úgy mint a többinek teljesen érthető volt a felháborodása arról nem beszélve, hogy a filmje simán jobb mint egy Párduc, de hát ez édes mind1 mert a végén megint látszódik, hogy az értéket, a minőséget fasorba se nézik. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem igazán érzem fairnek jelölni látványterv díjra, miközben a film jelentős része más filmek látványából építkezik.

De mégis jobban néz ki. És Wakanda mellett ott a Vormir, a Titan, vagy a Kohó, ami mind egyedi helyszín.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam Megtorló kománk új kalandjának első két részét. Nagyon ütős kezdést kaptunk. Ferkó már az elsőben beleugrik a sűrűjébe és sorra bünteti a szemétládákat. Biztos jó sok borsot fognak törni egymás orra alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Bomarr írta, az Oscar a túlélésért küzd. Csak az a baj, hogy fogalmuk sincs, hogyan kellene ezt tenniük. Pl. szerintem abszolút fölösleges a BP jelölése a legjobb film kategóriában. Közben meg sokszor képtelenek több évtizedes dogmatikus jelölési stratégiákat, és persze az unalmas stílust maguk mögött hagyni. 

Láttam a filmek egy részét, igazán kiemelkedő idén nincs közöttük, de azért a többségük jó film volt, és jó néhány ott van az évi top10 listámon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Punisher 2. évad: Én az első évadot abbahagytam a felénél annyira lapos volt és nem történt benne semmi, de a trailer miatt adtam a 2. évadnak egy lehetőséget. Végülis nem bántam meg, mert nem volt rossz. Voltak igazán kirobbanó és akciódús részek, viszont itt is voltak baromi lassú. vontatott epizódok. Ezt kb 3 résszel meg kellett volna vágni, és akkor pörgött volna végig. Mindkét szél tetszett, amit felvezettek az évadban. Jók voltak a karakterek, a motivációiak és ahogy bemutatták az érzéseiket, stb, viszont a végén szerintem csak az egyik szál teljesedett ki. A másik nekem valahogy olyan semmilyen lezárást kapott. Azért végeredményben egy jóindulatú 7/10et kapott tőlem.

latest?cb=20170912155025

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még hátravan 5 epizód. Valahogy ez a sztori nem tudott megfogni annyira, mint a korábbi felvonás, és eddig többször éreztem vontatottnak, főleg az első 4 részt. Remélem, a további 5 epizód javít ezen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nekem még hátravan 5 epizód. Valahogy ez a sztori nem tudott megfogni annyira, mint a korábbi felvonás, és eddig többször éreztem vontatottnak, főleg az első 4 részt. Remélem, a további 5 epizód javít ezen. 

Ott azért hamarosan, az utolsó 3-4 részre felpörög, már ha mondhatjuk így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nekem még hátravan 5 epizód. Valahogy ez a sztori nem tudott megfogni annyira, mint a korábbi felvonás, és eddig többször éreztem vontatottnak, főleg az első 4 részt. Remélem, a további 5 epizód javít ezen. 

Én így voltam az első évad első három része után. Azóta is várat magára. Mondjuk azóta az összes Netflixes MCU kövi évada várat magára... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma nézem a negyedik részt. Amúgy eddig okés nekem a tempója. Itt nem lett olyanom mint az előző szezonnál hogy pár rész után jegelni kezdtem. Aztán meg kábé hat hónap után kezdtem törögetni a jeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végignéztem a 2. évadot. Kissé túlnyújtottra sikerült, sok az a 13 rész. Mondjuk 8 résszel tök ideális, lényegre törő és pörgős lehetett volna, viszont nem panaszkodom, mert így is jobb, mint a legtöbb képregényes sorozat. Az első évad magasra tette a lécet, azt nem is tudta megugrani. Jó lenne, ha Jon Bernthal még visszatérhetne a szerepben a jövőben, de kicsi rá az esély, hogy ez meg fog valósulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én így voltam az első évad első három része után. Azóta is várat magára. Mondjuk azóta az összes Netflixes MCU kövi évada várat magára... :para:

Mivel úgyis lelőtték őket, ráérsz megnézni mindet. Úgy rémlik, már csak a J.Jones 3. évada érkezik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5. évad szerintem a korábbiaknál gyengébb eresztés lett, ennek ellenére a vége sorozatzárónak is beillett volna. Nem tudom, hogy érdemes-e folytatni, főleg

Spoiler

Coulson nélkül.

Vannak kétségeim, mennyire fog működni a sorozat ebben a formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az 5. évad szerintem a korábbiaknál gyengébb eresztés lett, ennek ellenére a vége sorozatzárónak is beillett volna. Nem tudom, hogy érdemes-e folytatni, főleg

  Spoileres tartalom megtekintése

Vannak kétségeim, mennyire fog működni a sorozat ebben a formában.

A trailer alapján jól.

Spoiler

Merthogy benne van Coulson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Dzséjt írta:

A trailer alapján jól.

  Spoileres tartalom megtekintése
Spoiler

Clark Gregg benne lesz (ki tudja meddig és mennyit), de ez nem jelenti, hogy Coulsont fogja játszani. Az androidok, alakváltók és képmódosítók világában legalábbis nem biztos. Szerintem eleve gáz lenne, ha másodszor is "feltámadna", főleg mert így a korábbi dráma veszítene az értékéből, plusz a további elhalálozásokat is nehéz lenne komolyan venni. Eddig Phil volt a csapat magja, aminek nagyon úgy fest vége. Én fogok a legjobban örülni neki, ha így is színvonalas marad a sorozat. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem nem feltétlen kell feltámadnia - ami azért marhára nem áll messze az MCU-tól, se az Agents of the S.H.I.E.L.D.-től, hiszen Ward is hányszor visszatért már valamilyen formában, most jön egy komplett film, amiben egy halom halott fog szerepelni, Lokit is párszor eltemettük már, Aida sem volt könnyen elpusztítható, ráadásul Fitz is nemsokára "feltámad". Én mindez után nem tudom kész tényként kezelni, hogy Coulson halott, azt meg őszinte szkepticizmussal fogadom, hogy ha meg is halt, nem támad fel.

Lehet, hogy egy LMD, de az LMD felveheti Coulson személyiségét, ahogy May-t is egész jól utánozta az egyik. Megváltoztathatják az idővonalat is, lehet maga a Ghost Rider hozza vissza, jöhet párhuzamos világból, stb. Az MCU-ban a halál csak egy bökkenő, éppen ezért, szerintem már rég nem is veszi a többség komolyan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Igen, az tény, hogy a S.H.I.E.L.D. világában számtalan módon vissza lehet hozni egy elhunyt karaktert, de egy virtuálisvalóságbeli alteregó, vagy egy csupán külsőre egyező alakváltó, LMD, stb. nagyon más, mintha ugyanazt a karaktert keltenék újra életre. Persze lehet játszani az emlékekkel is, hogy tökéletes legyen a megtévesztés, de szerintem ez nem jó út. Így elveszne Coulson drámája, ami abban teljesedett ki, hogy ott kellett hagynia a csapatát, és el kellett válnia May-től, nem sokkal azután, hogy érzelmileg egymásra találtak. Plusz Phil említette is, hogy nem akarja ismét kijátszani a halált. 

Ward azért más, mert ő nem "támadt fel" a halála után (legalábbis nem az általunk ismert személy), helyette jött egy megalomán inhuman az ő testében, illetve egy totálisan más személyiséggel bíró alteregó a Vázban. Így oké a dolog, és hasonlót el tudnok képzelni Coulsonnál is. Viszont az, ha ugyanazt az embert kapnánk vissza teljes valójában, akit 5 évadon át követhettünk, szerintem hiba lenne.

Fritz visszatérése is más tészta a sztori szempontjából, mert ott nem volt arra kihegyezve jó pár rész, hogy lassan eltávozik, és érezhető a búcsú szele. Ha már szóba került, Fitz visszatérése nekem nem teljesen világos: miért lett belőle kettő? Akit felébresztettek a sztázisból, annak elvileg a jövőben kellett volna kikötnie, ahonnan aztán hazatért, és meghalt. Kicsit sajnálom, hogy behozták az időutazást ebben a formájában. Nekem tetszett Fizt korábbi levezetése, hogy az idő miért állandó.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni az Avengers - The World's Mightiest Heroes című rajzfilmsorozatot. A 2012-es Pókember-sorozat után szó szerint rettegtem, hogy ez a sorozat is olyan gyerekes, komolytalan lesz, de nem. Kellemesen csalódtam benne. Annak idején azt gondoltam valamiért, hogy ez valami béna Avengers-feldolgozás, de nem. Nagyon is élvezhető, komoly és igényes rajzfilmsorozat. Az eleje kicsit olyan, mintha több rajzfilmból lenne összevágva, elvégre a legtöbb Bosszúálló kap egy külön részt, de aztán, amikor találkoznak egymással és egyesülnek a hősök, baromira élvezetes és eseménydús. Mellesleg remek a képi világ, és a rajzok sem elcsépeltek. 

Sajnálom, hogy a többség csak az MCU-ra koncentrál a világon, ezért ezek a rajzfilmek nem kapnak elég figyelmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 30. - 0:29, Darth Sky írta:

Fitz visszatérése nekem nem teljesen világos: miért lett belőle kettő? Akit felébresztettek a sztázisból, annak elvileg a jövőben kellett volna kikötnie, ahonnan aztán hazatért, és meghalt. Kicsit sajnálom, hogy behozták az időutazást ebben a formájában. Nekem tetszett Fizt korábbi levezetése, hogy az idő miért állandó.

Spoiler

 

A válasz egyszerű (már amennyire az ilyen időkavarás egyszerű lehet :) ):

- Fitz 2018-ban hibernálja magát, hogy eljusson a 2091-ben lévő csapatához.

- Fitz felébred 2091-ben, majd a csapatával együtt visszatér 2018-ba.

- Fitz meghal 2018-ban.

Na, a kihúzott részek azok, amik már nem történnek meg még egyszer, mivel megváltoztatták a jövőt. Így a Fitz, aki eljutott 2091-be ugyanolyan alternatívvá vált, mint minden, ami 2091-ben történt. Miután visszajött a jövőből, két Fitz lett egy rövid időre egyazon időben. Az egyik, ami még úton van, a másik, ami már hazatért. Az utóbbi halt meg, az előbbi továbbra is úton van. Ha nem avatkoznának be az útjába, eljutni 2091-be, ami teljesen máshogy festene már. Valószínűleg eléggé meg is lepődne.

Fitz teóriája jó volt, de amint megváltoztatták a jövőt, az az elmélet megdőlt. Amúgy szerintem, ha már behozták az idő manipulálását, jobb, hogy az alternatív idősíkok létezését használták fel. Ez a logikus, plusz ez van általában a képregényekben is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Venomot, hát azt kell mondjam, eléggé felemás érzéseim vannak. Valahogy ebben a filmben és témában sokkal több lehetett volna, nem sokat hoztak ki belőle.

 

A film elég lassacskán építkezik, de nem mondom, hogy unalmas vagy rossz lenne, kicsit vontatott. A szereplőket jól felvezeti, bár egyik se egy túl karizmatikus figura. A buli ott indul, amikor megtörténik a nagy egyesülés, viszont a látványos és pörgős akciók mellett elkezdődik ez a nagyon bizarr párbeszédsorozat a szimbióta és Eddie között. Ezt sokszor nem nagyon tudtam hova tenni, nem egyszer kifejezetten kínosnak és röhejesnek éreztem ezt a civakodást és spanolást.

Halad a sztori, ki is bontakoznak a motivációk, amik egyébként egész ötletesek és ülnek is. A főgenya egy szokásos törtető és erkölcstelen üzletember, akinek nagy terve van, Ez nem túl eredeti, cserébe legalább van ráció az elképzelésében. Eddie ha már úgyse tud magával mit kezdeni, akkor úgy dönt, hogy mégis kezd magával valamit. Később pedig már Venom adja a céljait, akinél ez az "otthon lúzer vagyok, itt meg félisten" motívum tetszetős és kreatív. Valahogy többet kellett volna kezdeni ezzel.

 

Valahogy azt éreztem, hogy a film nem találja el hová helyezze a fókuszt. Ami érdekes és izgalmas lenne, azt csak megemlítik, ami meg nagyobb hangsúlyt kap, az meg nincs rendesen megalapozva.

Spoiler

Ott van pl. Eddie kapcsolata. Ha jegyben járok valakivel, akkor egyrészt nem olvasok bele a céges bizalmas leveleibe, majd adok ki belőle titkokat. De ezt még fogjuk rá a pillanatnyi meggondolatlanságra. Viszont a másik oldalról a csaj meg egyből ki is dobja, mondván csak kihasználta őt. Értem, hogy kellemetlen, ha kirúgnak a munkahelyemről, de a jegyesemet csak nem hajítom ki mindenféle beszélgetés nélkül, bármilyen súlyos is legyen a hiba, amit elkövetett. Ez sokkal jobban működhetett volna, ha mondjuk csak pár hónapja járnak, akkor reális lehetett volna, hogy a csaj azt hiszi, hogy csak kihasználták.

Vagy nézhetjük Eddie és Venom kapcsolatát is. A szimbióta valamiért nagyon ragaszkodik Brock-hoz, sokkal jobban, mint amennyire ezt a társai teszik a hordozóikkal. Mintha valami mélyebb, már-már intimebb kapcsolat lenne köztük, amit viszont nem fejtenek ki. Azt se értem, hogy a film végére hogyan lett Eddie-ből a főnök, hogyan tudja iránytani Venomot, miközben korábban egyértelműen az uralta őt. Abból meg nem sok értelmeset lehet kihozni a végén, hogy mindenki tudja, hogy Eddie-ben ott ez a szörny, ami fejeket harap le és mészárol, ha úgy tartja kedve. Ráadásul tudják, hogy a tűz és bizonyos hang a lény gyengéje, egyik se épp egy bonyolult valami a Földön.

 

A színészi játékokkal is komoly probléma volt. Riz Ahmed még elment egynek, bár túl sok átélést és életet nem vitt a szerepébe. Michelle Williams munkásságát nem ismerem annyira, de amikor legutóbb láttam, akkor sokkal jobb színésznőnek tűnt. Itt teljesen szenvtelenül és enerváltan vegetál a képernyőn, mint aki le van szedálva. Hardy-val semmilyen kémia nincs köztük. Persze a forgatókönyv se volt hálás hozzá, mert valahogy nem tudtak mit kezdeni a karakterével, csak úgy csapongott ide-oda, akit előhúztak a kalapból, amikor épp szükség volt rá valamilyen lyuk kitöltéséhez.

Tom Hardy-ról tudjuk, hogy milyen zseniális színész, de itt ő is felemás volt. Mintha az elején feszengett volna az egyszerű hétköznapi balek szerepében. Valahogy nekem úgy tűnt, mintha inkább egy hős, egy faszacsávó akart volna lenni, de nem lehetett. Venommal pedig már meg lehetett volna a lehetőség, hogy kitörjön, hogy megmutassa a világnak, hogy most már nem egy balfácán, hanem erős és legyőzhetetlen. Akkor meg erőtört belőle az erkölcscsősz, és ez fogta vissza a kiteljesedésben, amit Hardy-nak szintén nem sikerült sallangmentesen előadnia.

 

A szimbióták kinézete hol cool, hol pedig inkább nevetséges és gagyi. Az akciójelenetek között szintén van pár olyan, ami már parodisztikusságba nyúlóan túlzó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sajnos ez az alapszitu elég gagyi, nincs kidolgozva rendesen. Nagyon látszik rajta, hogy kellett valami konfliktus aztán nem jutott eszükbe jobb. 

9 perccel korábban, pb69 írta:

Ott van pl. Eddie kapcsolata. Ha jegyben járok valakivel, akkor egyrészt nem olvasok bele a céges bizalmas leveleibe, majd adok ki belőle titkokat. De ezt még fogjuk rá a pillanatnyi meggondolatlanságra. Viszont a másik oldalról a csaj meg egyből ki is dobja, mondván csak kihasználta őt. Értem, hogy kellemetlen, ha kirúgnak a munkahelyemről, de a jegyesemet csak nem hajítom ki mindenféle beszélgetés nélkül, bármilyen súlyos is legyen a hiba, amit elkövetett. Ez sokkal jobban működhetett volna, ha mondjuk csak pár hónapja járnak, akkor reális lehetett volna, hogy a csaj azt hiszi, hogy csak kihasználták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iger bátya megerősítette hogy a Dizni nem fogja elhanyagolni a Marvel égisze alatt született figurák R-es besorulásű muvijainak gyártását. A manusz Gyedpúlt ki is emelte és más keményebb stílusú filmek tető alá hozását is elképzelhetőnek tartja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alias Jessica Jones

Nem igazán ismertem Jessica Jones-t, csak fél füllel hallottam róla. Azt hiszem, van róla TV-sorozat is. Egy ismerősömtől kaptam kölcsön a Fumax kiadónál megjelent kötetet. 9 füzetet tartalmaz összesen. Egy 5 és egy 4 részes sztorit olvashatunk. Jessicáról korábban nem tudtam semmit, így a képregényből ismerhettem meg először. Az író Brian Michael Bendis. Annak idején aktívan olvastam az újvilági Pókember magyar füzeteit – a második Csodálatos Pókember sorozat – így nem volt ismeretlen előtte a neve. Azt hiszem újvilági X-ment is írt, de lehet, hogy keverem. Az újvilági Pókemberénél eleinte elégedett voltam vele, de egyre többször szállított gyengébb sztorikat is.

Ez egy teljesen eltérő stílusú képregény sztori. Ez mindenféleképpen jó, de valahogy mégse tudtam annyira megszeretni ezt a sorozatot. Nem baj, ha eltérő a szokásostól. A bevezetőt olvasva úgy éreztem, hogy majd erősebb krimi-thriller beütések jönnek majd át. Ezt a krimi és thriller vonalat éreztem, a gond az volt, hogy nem mindig volt annyira izgalmas, mint azt vártam volna.

Nézzük az első sztorit, az 1-5. számot.

Jessica Jonest megbízza egy idegen nő, hogy a húgát, Mirandát figyelje meg. Jessica ezt teljesíti is, de véletlenül videóra veszi, hogy ez a Miranda nevű hölgy Amerika Kapitánnyal randizik. Még az is felkerül a szalagra, ahogy Steve Rogers átöltözik. Nem sokkal később szegény Mirandát meggyilkolják. A megbízó eltűnik, a rendőrség pedig rászáll Jessicára. Nem volt nehéz kitalálni, hogy valamilyen politikai erő a Kapitányt akarja besározni. Jessicának mégis sikerül rábukkannia az értelmi szerzőre. A fazon viszont sarokba szorítja a lányt. Jessicának az volt a szerencséje, hogy a S.H.I.E.L.D. megfigyelte őt is, így megoldódik a helyzet.

Jól bemutatta ez a sztori hősnőnket. A sztoriban is voltak érdekes fordulatok, de nem volt annyira izgalmas, hogy ötöst adjak rá. Ez négyes.

A 6-9. számok egy új történetet mesélnek el.

Nem volt valami nagy szám. Egy hölgy megbízza Jessicát, hogy kerítse elő eltűnt férjét, Rick Jonest. Ez a Rick Jones nem rokona Jessicának, viszont lépten-nyomon azt állítja magáról, hogy köze van a Bosszú Angyalihoz. Már az elején gyanítottam, hogy tévképzetes a fazon. Igazam is lett. A másik, mellékszálban egy homokos kalandot kereső férjet próbál meg leleplezni. Olyan nagyon egyik szál sem volt izgalmas. Pár érdekes gondolatot felvetett a szerepjátszásról, de semmi többet.

Nem volt túl nagy szám. Átlagos, közepes.

A rajzok terén sem voltam maximálisan megelégedve. Michael Gaydos viszonylag jól rajzol, de volt már dolgom szebb grafikával is.

Összességében véve viszonylag jó kötet, egynek elment. Három és fél.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is letudtam Magtorló kománk új kalandját. A lassúbb részek ellenére nagyon bejött. A lassúbbakat egyáltalán nem éreztem hátrányosnak mert azoknak nagy részét is érdekesnek találtam annyira hogy kellőképpen lekössenek. Egyedül a pádre házában játszódó néhány jelenet zökkentett ki egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.