Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Tegnap az utolsó Megforlós rész után az ugrott be hogy jó lenne ha folytatnák de az ő kaszájára is megvan az esély. Nem kellett sokat várni a megerősítésre.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imént végeztem a The Avengers - The World's Mightiest Heroes-zal. Nekem a kedvenc MCU-filmem a legelső Avengers, de meg merem kockáztatni, hogy ez a sorozat - legalábbis az első évada alapján - simán leelőzi a filmet. Egyszerűen zseniális. Sorozat lévén nyilván több szereplő, történetszál, kaland fér bele, mint egy 2 órás filmbe, többek közt emiatt is tetszett jobban. Van benne minden, ami egy vérbeli Marvel-rajongó szeme-szájának ingere. :) 

Bátran merem ajánlani mindenkinek, egy kis ráhangolódásnak az IW 2 előtt tökéletes. Olyan meglepetések, fordulatok vannak benne (főleg az évad utolsó részében), hogy leesett az állam. A fan service a csúcson van ennél a rajzfilmsorozatnál. És egyáltalán nem komolytalan, gyerekes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Fulcrum írta:

"Óriási meglepetésre" kaszát kapott a Punisher. 

 

UPDATE: Jessica Jones is, 3. évad lesz az utolsó. 

Elvileg még nincs veszve minden és a Netflix Marvel-sorozatai talán folytatódhatnak a Hulun. Szerintem legalább a Daredevilt és az Iron Fistet érdemes lenne folytatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Elvileg még nincs veszve minden és a Netflix Marvel-sorozatai talán folytatódhatnak a Hulun. Szerintem legalább a Daredevilt és az Iron Fistet érdemes lenne folytatni.

Plusz még a The Punisher, ami megérdemelne egy 3. évadot. Nekem az és a Daredevil voltak a kedvenceim a Netflixtől. Jut eszembe, kicsit off, de mikor tervezed frissíteni a SW idővonalat az új hazai megjelenésekkel? :D Illetve melyik topikban lehet az idővonalról beszélni? Lenne egy két kérdésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel maraton utolsó előtti felvonás - Hát egy olyan etaphoz érkeztem, ahol csak sorozat követett sorozatot, ezért elég hosszú ideig tartott (és sokszor elég fárasztó is volt ezt a rész ledarálni.

 

Jessica Jones 2. évad -  Bevallom előzetesen azt vártam az évadtól, hogy kicsit összébfűzze a netflixes hősök eredetét. Titkon reméltem, hogy az első évadban behozott IGH nemcsak Jessica erejéért, hanem Matt és Luke képességeiért is felel (a Luke-ot "létrehozó" doki simán lehetett volna az IGH egyik részlegének az alkalmazottja, és a Matt vakságát okozó vegyszer is származhatott volna az IGH-től). Sajnos ez elmaradt, és kiderült, hogy az IGH-nek nagyobb volt a füstje, mint a lángja, ami alapjáraton keserű ízt hagy a számban, ha a sorozatra kell visszagondolnom. De még ha ezektől el is vonatkoztatok, akkor sem mondanám túl erősnek az évadot. Jery története teljesen hidegen hagyott, sőt néha már már idegesített is. Trish-nek sikerült alulmúlnia az előző évadbeli teljesítményét is szerethetőség terén. Egyedül Malcolmot tudnám felhozni, a mellékszereplők közül, akinek valamennyire tetszetős volt az íve. És hát Jessica... ő sem sokat változott a korábbi évadok óta, és az előző évadban egy karakterisztikus főgonosz mellett még elég jól működött, de ebben az évadban kissé gyengének éreztem őt is. 

A sok felhozott negatívum ellenére, közel sem volt olyan vészes az évad, de az első évad szintjét nem üti meg. Itt lehetett érezni igazán, hogy mennyire hiányzott a David Tennant szintű főgonosz.

 

Runaways 1. évad - Sky már óvaintett ettől a sorozattól, de bevallom őszintén, az első évad még nem is volt annyira vészes. Igaz sokat segített, hogy alapból nem volt hosszú, de a karakterek többségére itt még azt is mondanám, hogy szimpatikusak. Igaz az "erők" elég randomok: egy varázsbot, ami igazából nem is varázsbot, hanem valami hi-tech kütyü (amit a második évadban teljesen el is felejtenek, és rendes varázsbotnak kezelik), telepatikusan irányított dinoszaurusz, mérnök zseni srác, akinek összesen egy találmánya van a 2 évad alatt stb.  Szóval azért elég nagy a szórás ilyen téren és nem is mind van rendesen megmagyarázzva. Aztán ottvannak a szülők, akiknek a motivációját itt még nagyjából meg is tudom érteni. A főgonosssz sem sikerült túl karizmatikusra, éss az elész alapkoncepció isss azthisszem, hogy csak a második évadban van jól megmagyarázva.

Összességében nem egy nagy eresztés, ajánlani nem ajánlom senkinek (mert már láttam a második évadot), de az Inhumans-nál szerintem bőven jobb.

 

Luke Cage 2. évad - Én már az első évaddal sem voltam kibékülve, de ennek még sikerült azt is alulmúlnia. Mariah-tól már az első évadban is a falat tudtam volna kaparni, szerencsére itt már kapásból ő a főgonosz... Aztán a másik antagonista, Bushmaster (komolyan ez a név...), hát lassan indult be (nagyon lassan), de a végére már csak azért is neki szurkoltam, hogy valaki öntözze már meg a földet Dillard tanácsos asszony vérével. És az első évados doki szálat sem vitték tovább, pedig abban lett volna némi potenciál, mert lássuk be, Luke bárkivel küzd, nagyon egyoldalú a harc...

Messze a leggyengébb netflix sorozat, és ismét csak azt tudom mondani, hogy olyan mint az első évad, teljesen kihagyható. Semmit nem tesz hozzá a nagy egészhez, de emelett legalább kellően szar.

 

Iron Fist 2. évad - Ebből az évadból pont azt vették ki, ami az elsőben érdekessé tette számomra a sorozatot: a vállalattal kapcsolatos részeket. Dany és Coleen egy ideje már csak a harcnak él, Ward is teljesen más sztoriszálat kapott (nem is a jobbik fajtából), Joy szeme előtt is teljesen más cél lebegett, és hát Davos soha sem volt az a nagy üzletember. Maga a főgonosz is gyengébbre sikeredett az előző évadbeli Heroldtól (ami azért negy szó...). Amit pozitívumként fel tudok, hozni, hogy jót tett a sorozatnak az epizód szám csökkentés. Luke-nál is el tudtam volna viselni valami hasonlót, mert néhol nagyon soknak érződött az a 13 rész.

Összességében gyengébb, mint az első évad, de még bőven a nézhető kategória.

 

Daredevil 3. évad - Na így kell izgalmasan kitölteni 13 részt. Egy percig sem unatkoztam, minden rész magával ragadott, és szinte letehetetlen volt félbeszakítani a nézést. Fisk visszatért, és jobban elemében van, mint valaha, Bullseye is kellően fenyegetőre sikerült. Most még a Foggy féle szál is izgalmas volt, mégha nem is bővelkedtük a tárgyalós részekben (ami a 2. évad fénypontjai voltak).

Szimplán a legjobb netflixes évad (talán még a DD első évadja vehetné fel vele a versenyt). Ilyenkor fáj igazán, hogy kaszát kapott a netflixes univerzum. :(

 

Runaways 2. évad - Itt egy kicsit hibáztam, mert ezt az évadot közvetlenül az első után kellett volna nézni, bár lehet, hogy akkor emiatt az első évadról sem lennék olyan jó véleménnyel. Valahogy sikerült elérniük a készítőknek, hogy a sorozatból mindenkit meggyűlöljek. Sokszor olyan bárgyú hülyén viselkednek a szereplők, hogy az hihetetlen... Ez az egész otthonról elszökős dolog is teljesen komolyanvehetetlen. 2 napja nincs otthonuk, erre találnak egy földalatti elhagyatott villát a város szélén... egy Rolls Royce-al a garázsban... Mindenkiről dől a smink (főleg a goth csajról), holott még folyóvíz sincs a relytekhelyen... A ruhák mindig tiszták és jól vasaltak... Azt hiszem láttszik, mire akarok kilyukadni. Az sem sokat segített a helyzeten, hogy a főgonoszt az évad közepén sikerült kicsinálniuk, amitől a sorozat teljesen elveszítette a fókuszát. Jó a végén kiderül, hogy mégsem sikerült a közepén lerendezni mindent, de addigra már szét esett az egész évad. És a vége, az az utolsó rész, te jó isten... Ha a Luke Cagetől a falat kapartam, akkor ettől már lassan elmehettem volna bányásznak, annyi anyagot kitermeltek a környezetemből.

Az első évad sem volt hibátlan, de ez, ez maga volt a katasztrófa. (Igaz, még mindig jobbnak tartom, mint az Inhumans-t, de  már tényleg nem sokkal :D )

 

Punisher 2. évad - Nekem anno nagyon bejött Castle bácsi saját sorozata (ha jól emlékszem a DD után ez volt a második kedvenc netflixes széria), és a folytatásban sem kellett csalódni. Kissé talán zavaró volt a két TELJSESN független sztoriszál az évad során (a többi sorozatban legalább minimálisan megpróbálják összefűzni a 2-t, néha több, néha kevesebb sikerrel), így egyik főgonosz sem lett túlságosan kibontva.

Számomra John Pilgrim karaktere végig érdekesebb volt, így annyira nem örültem, hogy az évad második felében inkább a Russo gyerekre terelődött a hangsúly, aki megitncsak nem kapott elég játékidőt, ahhoz, hogy a bűnszervezetét rendesen felépíthesse. 

Összességében elégedett vagyok az évaddal, de az elsőt jobban élveztem, ugyanakkor ez is bőven ajánlós kategória.

 

És ezzel elérkeztünk az utolsó szakaszhoz, az utolsó 3 filmhez és a S.H.I.E.L.D. 5. évadához (vagy ahogy Fura doki mondaná: "We're in the endgame now" :D Remélem az utolsó etap már nem fog annyi időt felemészteni, mint ez a mostani, mert akkor nem végzek nemhogy a Captain Marvel előtt, de még az Endgame előtt sem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Captain Marvel

Nos bevallom töredelmesen, hogy erre a filmre azért ültem be, mert tisztában akartam lenni a karakterrel az Endgame-ben. Kellemesen csalódtam. Nagyon bejött! Mondhatni hogy sablonos eredettörténet, de meglepő és jó fordulatok vannak benne.
Univerzumépítés szempontjából ott volt. A látvány is hozta a kötelezőt. Nagyszerű múltidézés volt a 90-es évek stílusával, zenéivel. Már a trailerben is benne volt, de ugye láthatjuk az első quinjetet is. Tetszett hogy az űrhajók térugrásai olyanok voltak mint a Galaxis Őrzőiben, csakúgy mint a bolygók feliratozása a koordinátákkal együtt. Jó volt régen látott szereplőket újra látni, pl Korath-ot, egy későbbi főgenyát, Ronant és persze a fiatal Phil Coulsont, aki itt még új fiú. Nagyon bírtam a fiatalabb Nick Furyt is, aki ugyan kemény volt, de az eddig megszokott rideg személyiségének az ellentéte. Nagyon bírtam! :D
Marvel kapi vicces, kemény, sőt nagyon erős. Kíváncsi leszek Thanos mit szól majd hozzá.

Spoiler

- A szokásos film előtti Marvel intro most Stan Lee-nek állít emléket. A felvillanó hősök helyett most róla láthatunk BTS és filmbeli képeket. Nagyon szép és megható volt.
- Úgy tűnik Carol Danvers egy végtelen kőnek - a sokadjára felbukkanó Tesseract-nak köszönheti az erejét.
- Az Avengers Initative, vagyis a Bosszúállók iniciatíva is felbukkan a film végén. Éppen Fury fogalmazza meg, amikor az addig címet átkereszteli Avengers-re, ugyanis Carol-nak az Avenger volt a hívójele amíg vadászpilóta volt.
- Sejthető volt hogy ebben a filmben láthatjuk majd hogyan vakul meg Fury fél szemére. Nos nekem ez a kivitelezés annyira nem tetszett. Addig abajgatta a macskát/flerkent, amíg az oda nem kapott a mancsával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Kenobi tábornok írta:

Marvel Kapitányt látta már valaki? Érdemes megnézni?

Én hétfőn megyek megnézni, de mivel Marvel nagyon fontos szereplője lesz az Engame-nek, így ha az érdekel, akkor technikailag ez a film kihagyhatatlan. Hiszen egy olyan szereplő, akire mindössze az Infinite War legeslegeslegvégén utaltak egy ici-picit, azon kívül semmi, és most meg az egyik kulcsszereplő lesz. Nem igazán hiszem, hogy a Captain Marvel híján az Endgame-ben érthető lesz a karakter.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel Kapitány

 

Én a gyengébben sikerült MCU filmek közé sorolom. A karakter idegesítő, ahogy azt az egyik mellékszereplő meg is mondja neki őszintén. Flegma, mogorva, nincs egy normális szava az emberekhez, kivéve persze a barátnőjét és annak kislányát. A CGI összecsapottnak hat, sok helyen indokolatlan (te jó ég, hogy néz ki az a macska!), az akciók nagy része követhetetlen kamerarángás, de a legnagyobb hibák nem is ezek. Hanem..

Spoiler

..amit a Skrullokkal tettek. Aki olvasta A Bosszú Angyalai köteteket tudja, hogy a Titkos Invázió a Marvel Univerzum egyik legnagyobb, több címet és egy hosszú időszakot felölelő eseménye. Ebből az örökségből semmit nem vettek figyelembe, sőt, csavartak rajta egyet. Pont ezt nem kellett volna. Merthogy a Marvel Kapitányban pont a Skrullok a jófiúk. És bár a képregényeknek kánon ügyileg nincs köze az MCU filmekhez (kivéve, hogy az alapokat és még elég sok mindent onnan vesznek át), a képregényekben ők az egyik legveszedelmesebb és legrejtélyesebb ellenfelek. Ez olyan mintha mondjuk a SW kánonban felbukkanna a rakata faj, de ezúttal ők is békés szándékkal látogatnák a bolygókat. Csalódás.

Egyébként ez egy egyszerű eredettörténet némi tanulsággal, poénokkal, karakterfejlődéssel. Szerencsére a kapitány idegesítő mivolta is csökkent a vége felé. A Bosszúállók: Végjáték cselekménye enélkül is teljesen érthető lesz, ezt garantálom. Mint ahogy a Végtelen Háború is érthető volt a Fekete Párduc megtekintése nélkül. Pontosabban utólagos megtekintésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, mui-ruy írta:

Mint ahogy a Végtelen Háború is érthető volt a Fekete Párduc megtekintése nélkül.

Erre a garanciára inkább nem hagyatkoznék, mivel a Fekete Párducot nem a Black Pantherben, hanem már előtte, a Civil Warban bemutatták, ahol ráadásul nem csak cameozott, hanem elég fontos szerepet kapott. Szóval egyáltalán nem meglepő, ha a Black Panther nélkül is tudtad, ki ez a karakter (ami igazából Wakanda megmutatásán kívül semmit nem ad hozzá az MCU-hoz, viszont az Infinity Warban nincs jelentősége annak, hogy a végső csata Wakandában zajlik - ráadásul még az ország sem semmiből jött elő, hiszen már az Iron Man 2-ben utaltak rá, az Age of Ultronban meg elég sokat dumáltak róla). Ezzel szemben Marvelt még csak nem is említik korábbi filmek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a Marvel kapitány a széria legerősebb darabja, de kellemes kikapcsolódás volt. A karakter számomra nem volt idegesítő, elég, hogy a környezetének az volt :) Időnként Furytól kaptam agybajt. Az egy dolog, ha valaki fejlődik, oké, most fordított időrendben, de az már túlzás, amit ebben a filmben láthattunk tőle. És azt hiszem, ezen a szinkron is sokat rontott.

Mindenesetre az intro gyönyörű volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit szétnéztem milyen pontszámomat adnak a filmnek. Kicsit meglepő a dolog, mert az IMDB-n pl. 6,6-on áll ami elég gyenge a többi Marvel filmhez képest. A rottentomatoes audience scroe-járól ne is beszéljünk ami 36%-on áll (a kritikusok 81%-ra értékelik). :lol: A TLJ is 44%-on van. :D És nincsenek trollok. Hát persze... Kíváncsi leszek mennyit fog hozni a mozikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.