Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Nabopolasszar írta:
Spoiler

Nem mert a Days of Future Past zárójelenetében (ami 2023-ban játszódik) vannak fiatal tizenéves tanulók, holott a Logan alapján 2004 óta nem születtek új mutánsok (a film 2029-ben játszódik, és Logan mondja Charles-nak, hogy 25 éve nincsenek új mutánsok). Ergo vagy a DoFP zárójelenetében nem mutánsok, hanem egyszerű gyerekek szaladgálnak az iskola folyosóin, vagy a két film más idővonalakon játszódik

 

Spoiler

Tényleg! Meg is néztem egy X-Men wiki oldalon. Ott is írják az idővonalnál hogy 2004-ben születettek voltak a természetes mutánsok utolsó generációja. Majd 2010-től az újraindult Weapon X program keretében elkezdték mesterségesen létrehozni őket. Deadpool is így "született". Szóval könnyen lehet hogy azok a mutáns gyerekek 2023-ban, mind egy-egy kísérlet részesei voltak. De lehet hogy nem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legegyszerűbb magyarázat, hogy az egyes X-Men filmek egyszerűen szarnak a korábbi filmben felállított dolgokra. Ez volt a First Class esetében is, ez volt a Deadpoolban is, és ez volt a Logan esetében is, de egyedül a Deadpool vette a fáradságot, hogy erre kitérjen, akkor is egy poén miatt (gondolok arra, amikor visszakérdez, hogy Stewart, vagy McAvoy, és hogy milyen összezavaróak ezek az idővonalak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem játszódik mindentől teljesen független idővonalon a Logan. Vannak ugyan logikátlanságok és következetlenségek, de messze nem olyan sok, mint ahogy híresztelni szeretik sokan. Ha figyelmesen nézi az ember a filmeket (a stáblistás jelenetekkel egyetemben), illetve utánaolvasgat annak, amit esetleg nem vett észre, értett meg, akkor nem annyira kaotikusak az idővonalak, mint ahogy elsőre tűnik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy a 2000-től a 2009-ig tartó X-men filmek egy univerzum.

Az elsők, Az eljövendő múlt napjai, az Apokalipszis, a Dark Phoenix pedig egy másik univerzum.

A 2013-as Rozsomák film esetében nem tudom, hogy melyik vonalhoz tartozik. A Deadpool-ról azt hallottam, hogy Az elsők vonalához tartozik. A Logan-ről már korábban hallottam, hogy egyik univerzumhoz sincs köze. Az Új mutánsok esetében bizonytalan vagyok, azt hallottam, hogy ez is Az elsők sorozathoz tartozik, majd és 90-es években játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A 2013-as Rozsomák film esetében nem tudom, hogy melyik vonalhoz tartozik.

Ha caseyjones még mindig nem látta, akkor inkább spoilerbe teszem.

 

Spoiler

Ha 2 külön univerzumról beszélünk, akkor mindkettőhöz. Voltak flashback jelenetek Jean-ről, amikor megölte. A stáblista után meg a Trask Industries-t nyomták a reptéri tévében, ami felvezette az Eljövendő múlt napjait. Amiben ugyancsak voltak visszautalások az X-Men 2-3-ra.
Úgymond az Eljövendő múlt napjai az a film, ami a 2 univerzumot összeolvasztotta.
De továbbra is tartom magam ahhoz hogy a 2009-es X-Men Origins nem tartozik egyikhez sem. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmtől független ez azért elég érdekes kritika lett, főleg a vége: jó, de nem jó. :D Lehet hamis kép, de olvasás közben olyan érzésem támadt, mintha az író két rétegnek akarna megfelelni: az MCU rajongóknak és az MCU/Disney/Marvel/PC gyűlölő embereknek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fekete Párduc:

 

Spoiler

Nos, erre a filmre úgy ültem be, hogy semmilyen elvárásaim nem voltak. Érezhetően ki volt hegyezve a kisebbségi esélyegyenlőségre és a politikai korrektségre. Ezzel nincs is gond. Kell hogy legyen a filmnek valami üzenete.
A történet nem volt rossz, de nem is a legkiemelkedőbb. Egy eredettörténettel nyit a film. Kiderül hogy több ezer éve Wakanda területére zuhant egy vibránium meteor. Ennek a fémnek köszönhető a hihetetlen fejlettség. Az igazi Wakandát egy védőburokkal rejtik el a világ elől. Nehogy mások is tudomást szerezzenek a tudományos ismereteikről, vagy nehogy megtámadják őket a nyersanyagért. Az ENSZ is úgy tudja hogy egy harmadikvilágbeli visszamaradott, szegény ország.
Megismerhetjük milyen volt 1992-ben az előző Fekete Párduc - T'Chaka király, aki még az áruló testvérét - N'Jobu-t is hajlandó volt megölni, nehogy az ellopott vibránium rossz kezekbe kerüljön.
A történet főszála egy héttel játszódik a Polgárháború után. Megkoronázzák T'Challát. Szemügyre vehetjük Wakandát, a hipermodern fejlettséget. Az egyik koreai kiruccanás során találkoznak a Polgárháborúból megismert Everett Ross CIA ügynökkel. Ő is segíteni fogja hőseinket.
A film egyik gonosza az Avengers 2-ben is látott Ulysses Klau. Aki - miután Ultron dühében letépte a karját - egy pöpec kis karprotézist kapott, ami egy vibrániumból készült ágyút rejt.
De nem hittem volna hogy megölik. Meghal - méghozzá az egyik társa által. Ő a film tényleges főgonosza, Killmonger. Róla azt kell tudni, hogy N'Jobu fia. A célja hogy ő legyen a király. El is jut Wakandába, ahol találkozik T'Chakával. Jogot formál a trónra, tehát kihívja egy párbajra, ami a wakandai kultúra szerint teljesen jogos. Itt Killmonger legyőzi Párducot, lehajítja egy vízesésbe. Mindenki azt hiszi meghal, de mi tudjuk hogy nem. :D
Killmonger király lesz, első határozata, minden országban jelenlévő wakandai kémeknek el kell juttatni a high-tech fegyvereket, hogy azok szétosszák majd a kisebbség között. Kvázi faji háborút generálva.
Megtalálják T'Chakát, meggyógyítják, és jön a finálé, a film végi csata. Killmonger meghal. T'Chaka újra király lesz.
A film végén ellátogat arra a lakótelepre ahol annak idején az apja megölte a testvérét és annak fiát magára hagyta. Mondja hogy megvette az egész tömböt, és ott lesz az első wakandai szociális központ.
Az első stáblistás jelenetben az ENSZ előtt mondd beszédet, ahol leleplezi hogy nem olyan elmaradottak mint amilyennek hiszi. A másodikban Buckyt láthatjuk ahogy T'Chaka húgával Shurival ismerkedik.
Amúgy Kilmonger karaktere tetszett. Nem volt az a lapos főgenya. Megvoltak az indítékai. Még egy kis bepillantást is nyerhetünk a lelkivilágába.

Tetszett a film, de nem lesz a kedvencem. Majd az Infinity War előtt megnézem újra, mert ha hihetünk a trailernek, egy jó kis csata lesz Wakandában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Black Panther négy nap alatt 241.9 milliót hozott az USA-ban. Annyit mint a TLJ. :o Ráadásul a TFA hétfői rekordját is megdöntötte, igaz csak 50 ezerrel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, hogy a TLJ jó sokat hozott, szépen teljesitett, ha van amelyik film még szebben teljesit akkor hajrá. Pláne ha ezt a produkciót a Disney finanszirozza, tehát azt jelenti hogy a Star Warst is pénzelő tulajnak jól megy azt én nem bánom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövő csütörtökön jön a Marvel-képregénygyűjtemény ötödik száma, mely egy Spider-Man-sztorit fog feldolgozni, egészen pontosan egy venomos sztorit. Szukitsról már előrendelhető. 

Nem tudom, közületek gyűjti-e valaki ezeket a köteteket, szerintem érdemes. Bár nekem eddig csak az első két szám van meg (Pókember - Hazatérés, A lenyűgöző X-Men: Adottság), azok közül pedig csak az elsőt olvastam, de az alapján úgy gondolom, megéri belefogni a gyűjtésbe. :) Egyedül a számozatlan oldalak zavaróak, illetve egyes lapok hullámosak, de amúgy meg nagyon szép kiadványok. Mellesleg a fordítás is remek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem tudom, közületek gyűjti-e valaki ezeket a köteteket

A pókembert olvastam, tényleg igényes kiadás, mint a DC féle. Sajnos 1-2 oldal nekem is hibás volt. Gyűjteni nem hiszem, hogy fogom őket (max 1-2 pókembert szerzek be), mert a DC sorozatból próbálok minél többet megvenni. A Marvel gyűjtemény mellett szól azonban, hogy ott legalább hozzáértők fordítják a köteteket (Kingpin kiadó). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black Panther

Nagyjából ugyanazt tudom írni, mint RacerX. Nem ez lesz a kedvenc MCU filmem, de ennek ellenére a jobbak közé sorolom. A látvány nagyon ütős, az egész filmnek kicsit más a hangulata, mint az eddig MCU-filmeknek (bár nem olyan markánsan eltérő, mint a Luce Cage-nek). A film szerintem próbálja feszegetni a politikai korrektség határát, bár azért át nem lépi. Nem mondom, hogy ez rossz, talán nem is egy MCU film feladata a tabudöntögetés. Az üzenet minden esetre így is világos és fontos lenne, ha nem találna süket fülekre.

Ami nagyon tetszett, hogy a főgenya sokkal érdekesebb volt, mint a legtöbb MCU főellenfél, tetszetősek voltak az indítékai, sőt kicsit beárnyékolta a jófiúkat is, csak az nem tetszett, hogy amúgy egy rendkívül ellenszenves alak volt. Hiába érthetőek egy ember indokai, ha ennek ellenére egy szörnyeteg. Ilyen téren jobbnak tartom a Spider-Man: Homecoming Toomesát.

Wakanda kultúrája érdekes lett (különösen tetszett a testőrség, a Dora Milaje), mondjuk elég önző népség, bár a szempontjaik érthetőek. És hát ez is volt az egyik lényege a filmnek: a mindentől elzárkózó Wakanda sem különb azoknál az országoknál, amiktől különbözni akar.

A film egyik gyengesége viszont szerintem maga a főhős, T'Challa, nagyon nem érdekelt, mi van vele.

Spoiler

Eleve kár volt eljátszani ezt a "jajj, meghalt, most mi lesz" dolgot, miközben ott virított az Avengers: Infinity War trailerében, plusz azt sem volt nehéz kitalálni, kik mentették meg.

Gyenge karakter, nem tudtam vele azonosulni, igazából még szimpatizálni sem. Csak úgy volt. Sokkal érdekesebb volt szerintem a körülötte lődörgők csapata, a feltaláló húga, Shuri, a barátnője, Nakia (akit amúgy a Maz Kanatát alakító Lupita Nyong'o játszott), a testőre, Okoye vagy a CIA-s Ross. Ő miattuk még izgultam is.

Szóval összességében a jobb MCU-k közül való, de nem a legjobbak közül. Egyszer érdemes megnézni, ha másért nem, hát Wakanda miatt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Black Panthert. Nem tartom a legjobb Marvel-filmnek, de nem volt rossz egyáltalán. A főszereplő átlagos volt, inkább a Michael B. Jordan által megformált negatív szereplő volt kiemelkedő. Andy Serkis karaktere szerintem egy kissé idegesítő volt, de a színész jól játszott. 

Ami nem tetszett, az az animáció. Szerintem néhol lehetett volna jobb is. A csatajelenetek, a harcok, jelmezek viszont pompásak voltak, illetve a kamerázás, a csodás helyszínek is rengeteget dobtak a filmen. 

 

10/7. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenyűgöző X-Men: Adottság

Marvel-képregénygyűjtemény #2

 

Az X-Menek terén totál laikusnak érzem magam, mivel eddig csupán 4 X-Men-filmet láttam (tudomásom szerint a Deadpool is az X-Men Universe része, azzal együtt akkor 5), tehát elég hiányosak az ismereteim ezzel az univerzummal kapcsolatban. Úgy döntöttem, először végignézem az összes részét a sorozatnak, azt követően olvasom el ezt a képregényt. De nem bírtam ki. :D Szóval az első X-Men-trilógia és a Logan (és a Deadpool) után nekifogtam ennek a képregénynek.

Kicsit kusza volt számomra az egész, a főgonoszt meg nagyon hamar elintézték a végén. De a legfőbb problémám az volt, hogy nem tudtam elhelyezni ezt a történetet sehol sem az időben. De azért nem volt olyan rossz. A rajzok például egészen jóra sikerültek, meg a fordítás is elég igényes lett. Egy-két helyesírási hibát, illetve elírást sikerült felfedeznem mindösszesen. A kötetet színesíti a végén egy 4 oldalas szöveg, melyben az X-Menek iskolájáról, illetve a szerzőről, Joss Wheddonról tudhatunk meg alapvető információkat.

A következő szám, a Bosszú Angyalai már közelebb áll hozzám, azt már minden bizonnyal jobban fogom élvezni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney 6 új dátumot jelentett be a Bosszúállók 4 után:

2021. 05. 07.
2021. 07. 30.
2021. 11. 05.
2022. 02. 18.
2022. 05. 06.
2022. 07. 29.

Lehet találgatni mik lesznek ezek. :D
Ezen kívül tudjuk hogy '19-ben jön a Pókember folytatása, a Hangya és Darázs és a Bosszúállók 4. után. '20-ban a 3. Galaxis Őrzői, valószínűleg ebben az évben jön majd az önálló Fekete Özvegy is. 
Esélyes hogy ezek közt a dátumok közt lesz a Captain Marvel, a Doctor Strange folytatása, esetleg még a Párducé is. Lehet még egy Fantasztikus Négyes is. Azt szerintem simán rebootolhatják, az nem kavar be se az MCU-nál, se az X-Men univerzumban. 

Más:

Kiadtak egy néhány füzetes minisorozatot, elmeséli hogy mik történtek a Polgárháború óta. (Avengers: Infinity War Prelude)

Spoiler

Ezekben benne van hogy mi történt Kapitánnyal, hogy szökteti meg a Raft-ből Sólymot, Skarlát Boszorkányt, Hangyát és Sólyomszemet. 
Strange kutatása a Végtelen Kövek után, és az derül ki hogy a Lélek-kő jelenti a legnagyobb fenyegetés. Nem hiába ezt tartották meg utolsónak. 

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, RacerX írta:

Lehet még egy Fantasztikus Négyes is.

 

Jaj, csak azt ne! A 2015-ös reboot borzasztó volt (annál nekem még a Spider-Man: Homecoming is jobban tetszett), gondolom, azt akarják folytatni, ha készítenének még F4-filmet. De remélem, ez nem történik meg. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.