Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

Elkezdődött a Captain Marvel film forgatása. A címszereplő Brie Larson mellett visszatér Samuel L. Jackson is. Jude Law lesz valószínűleg Mar-Vell, a gonosz pedig Ben Mendelsohn.
 

Spoiler

Valamint újra visszatér a nagyvászonra Phil Coulson ügynök is!


29597477_1875815666051014_23173829131339

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, RacerX írta:

És hatodikként a narancssárga szín valamiért hiányzik... :D

Egy narancsszínű jól mutatna a többi között. Lehet hogy olyanra már nem futotta az illetékeseknek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 29. - 7:49, RacerX írta:

Még pár hónappal eltolták a Dark Phoenix és a New Mutants filmeket. 
Míg a DP-t idén novemberről '19 februárra, addig a NM-t '19 augusztusára rakták át. Hát remélem megéri.

Nos, ennek nem örülök. A Sötét Főnixet nagyon vártam már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nos, ennek nem örülök. A Sötét Főnixet nagyon vártam már.

Itt vannak az állítólagos okok:

http://marvelmagyarorszag.blog.hu/2018/03/31/ezert-toltak-el-az-uj-mutansok-es-az-x-men-sotet-fonix-bemutatojat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Groot tinikorba lépett? :)

Igen. A Végtelen Háború kronológiailag 4 évvel játszódik a Galaxis Őrzői Vol. 2. után. Ki tudja hogy az ő faja milyen ütemben nő. :D De már a film egyik stáblistás jelenetében is benne volt Tini Groot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 20. - 12:57, Donát írta:

Dzséjt, esetleg az Infinity War előtt nem akarsz írni egy kis szösszenetet, hogy pontosan hol áll az univerzum a sztorival? :D Nagy fogódzó lenne, mert én pl. nem láttam minden filmet, de szeretném majd átlátni, hogy pontosan hol is vagyunk az IW előtt. :) 

Megkésve bár, de törve nem, íme:

 

A legfontosabb, amit tudni érdemes, hogy mi a helyzet a hat Végtelen Kővel, amire Thanosnak annyira fáj a foga. Lássuk is gyorsan, mi a helyzet itt.

 

A Tesseract kocka rejti a Térkövet, ez jelenleg Lokinál van a Föld felé tartó Statesman fedélzetén, a Thor: Ragnarok végén szerezte meg Asgardból, ahová a The Avengers végén került. Ez a legismertebb kő, mivel több filmben (az említetteken kívül a Captain America: The First Avengerben és a Thorban) is megjelent. A tér manipulálható vele, vagyis az, aki képes kiaknázni, utazhat a térben, akár dimenziók között is. Mivel a Thor Ragnarok végén a Statesman belefutott Thanos hajójába, a Sanctuari II-be, feltehetően Thanos ezt fogja először megszerezni (Loki évek óta adós vele, szóval végre teljesítheti a The Avengersben elkezdett küldetését).

Az Elmekő a másik sokat szerepelt kő, bár sokáig nem tudtuk, hogy látjuk, mert ez Loki jogarában bújt, ami a The Avengersben, a Captain America: The Winter Soldierben és az Avengers: Age of Ultronban szerepelt (meg emlegették az Agents of the S.H.I.E.L.D.-ben). Ultronnak hála jelenleg Vízió homlokának közepét ékesíti (kérdéses, hogy nélküle életben tud-e maradni) és ad neki szinte korlátlan szellemi erőt annak ellenére, hogy Vízió gép (és az Elmekőnek hála éledt öntudatra Ultron is). Amúgy az Elmekő felhasználója képes irányítani mások elméjét, olvasni is tudja azt – részben ennek köszönhető, hogy Wanda gondolatolvasó.

A Realitáskő az egyetlen nem szilárd kő – bár a látottak alapján megszilárdulhat –, azaz az Aether, ami a Sötét Tündéknek hála került elő a Thor: Dark Worldben. Ezt utoljára Taneleer Tivannál, a Gyűjtőnél láthattuk (Thor: Dark World stáblistás jelenet) és valószínűleg még mindig ott van a Tudástérben fellelhető múzeumában (Guardians of the Galaxy). Ez afféle „kívánságteljesítő” kő, képes manipulálni a valóságot és megadni, amire tulajdonosa vágyik. Malekith ugye a Nagy Bumm előtti időket akarta vissza, hát a valóságot így manipulálta a Realitáskő.

A gömbben tárolt lila Hatalomkő a Galaxis Őrzőinek hála került elő, jelenleg Xandaron őrzi a Nova Hadtest (Guardians of the Galaxy). Tulajdonképpen végtelen erővel ruházza fel tulajdonosát, aminek hála bármit el tud pusztítani, már ha képes megtartani.

Az Időkő New Yorkban van Doktor Strange szentélyében, az Agamotto Szemébe rejtve. A Doctor Strange-ben nagyon jól láthattuk a képességeit: előre és hátra csévélhető az idő, vagy akár időhurokba is csavarható. Az egyik legveszedelmesebb kő, mert képes paradoxont létrehozni, ami elég kellemetlenül hathat a tér-idő kontinuumra.

És az utolsó kő, a Lélekkő lelőhelye jelenleg ismeretlen, ez még egyik filmben sem tűnt fel. Spekulációk viszont vannak szép számmal. Egyesek szerint a Lélekkő Heimdal fejében van, és annak hála láthat minden lelket az univerzumban, de felmerültek olyan pletykák is, hogy valójában Stark birtokában volt mindig is, csak erről senki sem tud. Ám ugyanígy esélyes, hogy valahol Wakandában található. Akárhogy is, jelenleg semmi biztosat nem tudni a Lélekkőről, csak annyit, hogy narancssárga és Wong ősi iratai szerint mindközül a legveszedelmesebb, mert képes élő és holt lelket egyaránt uralni.

Tudni kell, hogy a Végtelen Köveket az emberek és a hozzá hasonló szintű vagy éppen még fejlettebb fajok tagjai is csak elhalálozás terhe mellett foghatják meg. Csupán úgy tudják használni (vagy épp csak kézben tartani), ha valamilyen tárolóeszközben van (a Tesseract, Agamato Szeme, Ronan pörölye, a Cosmi-Rod vagy éppen Loki jogara). Azt nem tudni, mennyire kell hatalmas és ősi fajnak lenni, hogy a kő ne pusztítsa el. Az biztos, hogy a celestialok és a sötét tündék ilyenek, de ezek a lények a Nagy Bumm előttről származnak. A titánok is képesek megfogni. Illetve nyilván a létrehozójuknak, a négy Kozmikus Entitásnak (Halál, Entrópia, Végtelenség és Örökkévalóság) sem lehetett ez gond.

Ronan pár pillanatig képes volt megtartani a Hatalomkövet, szóval a kreet sem pusztítja el azonnal, és egy ember-celestial hibrid is képes megtartani, bár neki is meg kell osztania az erőt más hatalmas életformákkal (Guardians of the Galaxy).

 

Ami a Bosszúállókat illeti, tulajdonképpen hivatalosan a létszámuk meglehetősen megcsappant a Captain America: Civil War eseményei során. Jelenleg Stark (Vasember), Rhodes (Hadigép – mivel a Civil Warban deréktól lefelé lebénult, ő csak a páncélban, illetve egy Stark által készített speciális eszközzel tud járni) és Vízió a tagja. Rogers (Amerika Kapitány), Romanoff (Fekete Özvegy), Wilson (Sólyom), Maximoff (Skarlát Boszorkány) és Barton (Sólyomszem) körözött bűnözők és szökésben vannak. Thor és Banner/Hulk pedig a Statesmanen tartanak a Föld felé.

Lang (Hangya), aki bár sosem volt a Bosszúállók tagja, mivel segített Rogerséknek, osztozott a sorsukban is (mondjuk ennek nagyobb jelentősége inkább az Infinity War után bemutatásra kerülő Ant-Man and the Waspban lesz, legalábbis Lang látványosan nincs jelen az IW promóciójában – se Barton).

A Galaxis Őrzői jelenleg több tagot számlál (Star-Lord, Gamorra, Drax, tini Groot, Mordály és Mantis), mint a Bosszúállók, és mind szerepet kap a filmben. A legvalószínűbb, hogy Nebulán át csatlakoznak majd be a sztoriba, aki a Guardians of the Galaxy vol. 2-ben az "apja" után akart nyomozni (ugye Nebula és Gamorra Thanos "fogadott" gyermeke).

A sztoriban továbbá még szerepet kap a New York-i szentélyt védő Doktor Strange, akinél, mint említettem, ott az Időkő. Aztán Peter Parker, mint Pókember, aki bár a Spider-Man: Homecoming végén nem csatlakozott a Bosszúállókhoz, Starktól azért megkapta a fejlettebb ruhát, ami úgyszólván egy lightosabb Vasember páncélnak is megfelel. Saját MI van benne, rengeteg bizgentyű, stb. Illetve csatlakozik a harchoz T'Challa király és testőrsége (köztük főtestőrével, Okoyével), valamint a húga, Shuri aki egy zseni, Wakanda legújabb high-tech cuccait ő találta fel, egyebek mellett a Black Pantherben szereplő új Fekete Párduc páncélt, de a film alapján ő állította le Barnes programozását is. Apropó, Barnes immár új műkézzel és tiszta fejjel, a Tél Katonája nevet hátrahagyva Fehér Farkas néven fog harcba szállni Thanos seregeivel. És ő már eleve Wakandában van, ahogy az kiderült a Civil Warból és a Black Pantherből, és az előbbi miatt feltételezhető, hogy Rogers is ott bujkál.

Mellettük pedig rengeteg korábbi szereplő tér vissza: Fury egykori jobb keze, Maria Hill; Pepper Potts (aki talán már Stark menyasszonya vagy egyenesen felesége), Wakanda törzseinek egyik vezetője, M'Baku és T'Challa anyja, Ramonda is. Na meg jön Heimdall és Valkyre, valamint Strange haverja, Wong. És még sokan mások cameoznak kisebb-nagyobb szerepekben, akiket felismerhetünk a korábbi filmekből.

 

Ami a világot illeti: a Föld védtelenebb, mint eddig bármikor. Egyrészt, a Bosszúállók feloszlott, és a S.H.I.E.L.D. immár második alkalommal is megsemmisült. De előbbi még helyrehozható, ahogy az valószínűleg a filmben be is fog következni, utóbbi meg a kisebbik gond.

Nagy baj, hogy Asgard elpusztult. A Föld része volt a Kilenc Birodalomnak, így Asgard védelmezte a külső erőkkel szemben. Persze voltak olyanok, akik azért bepróbálkoztak, de azok vagy trükköztek (Thanos Lokin keresztül ténykedett) vagy eleve olyan hatalmas lények voltak, mint az asgardiak (a Sötét Tündék). Ez a védelmi vonal viszont megszűnt, és még az sem fogja javítani a helyzetet, ha a Statesman eljut a Földre az asgardiakkal, hiszen Hela megölte a katonákat, csak a civilek maradtak.

Illetve fontos változás még a Földön, hogy Wakanda felfedte gazdagságát és technológiai fejlettségét (úgy 100-200 évvel fejlettebbek az átlagos országoknál), és immár támogatja a többi nemzetet is ezekkel. A trailerek alapján Wakanda fontos helyszín lesz az Infinity Warban, ami nem csoda, technológiai fejlettsége miatt az egyetlen olyan állam, ami felveheti a harcot Thanos seregeivel.

 

Valószínűleg az Infinity Warban erről nem lesz szó (nem volt a korábbi filmekben sem), de azért a teljes kép végett még leírom a Földön uralkodó általános helyzetet is.

 

Az MCU-ban már nem csak a filmekben szereplő szuperhősök vannak. Mint kiderült, a kree faj (Ronan volt kree a Guardians of the Galaxy-ban) kísérletezett az embereken néhány évszázaddal ezelőtt, így fajunk egy kisebb hányada kree génekkel bír. Ha egy ilyen ember érintkezésbe kerül a Terrigen Kristályokból felszabaduló köddel, akkor aktiválódnak a kree gének, és az alany bebábozódik, majd egy egyedi, különleges képességre tesz szert – ez a folyamat a Terragenezis. (A köd nem hat azokra, akik nem rendelkeznek kree génekkel, ugyanakkor ha egy ilyen ember hozzáér egy kristályhoz, megkövül és meghal).

Mivel Terrigan Kristályok kerültek az óceánba és megsérültek, a köd megfertőzte a tengeri élővilág egy részét. Bár rájuk nem hatott, azok az emberek, akiknek tányérján fertőzött halak vagy fertőzött halakból kivont olaj került a tányérjára, ki lettek téve a köd hatásainak. Ha sima emberek voltak, akkor nem volt gond, de ha kree génekkel bírtak, akkor bizony végbement a Terragenezis. Ezeket az embereket nevezik amúgy inhumaneknek (magyarul embertelen, de szvsz. ez egy nagyon sz*r név rájuk).

Inhumanok amúgy élnek a Holdon is elrejtőzve a modern technológiának hála – ők pár száz éve léptek le, amikor úgy döntöttek, nem hajlandóak együtt élni békében az emberekkel (feltehetően a migrációhoz ehhez kree technológiát használtak). A Holdon Attilan városában egy királyságot hoztak létre, de mostanság ott is zűrök vannak (erről szól az Inhumans sorozat, de ezt speciel még nem nézem).

Jelenleg nem tudni, hogy a népesség mekkora százaléka inhuman. A Hydra és az inhuman-ellenes Watch Dogs nevű szervezet is sokakat megölt, a S.H.I.E.L.D. utódszervezeteként létrejött (azóta szintén megpusztult) ATCU sokakat elfogott és hibernált, ezek javát viszont kinyírta Lash, egy olyan inhuman, ami olthatatlan vágyat érzett fajtársai lemészárlására. A S.H.I.E.L.D. akiket tudott begyűjtött és elrejtett vagy éppen alkalmazásba vett (mint Quake és Jojo).

Amúgy az inhumanokra is érvényes a hatástalannak bizonyult Sokoviai Egyezmény (Civil War), bár a felük sem regisztrálta magát valószínűleg. Az inhumanok nem szeretik ugyanis felfedni képességeiket, mert a kormányokban is vannak olyanok, akik üldöztetik őket, illetve mint írtam, ott a Watch Dogs nevű szervezet is, ami szabályosan vadászik rájuk. Szóval sokak részéről elég komoly a faji üldöztetés. Ennek fő oka amúgy pont a New York-i (The Avengers) és londoni (Thor: Dark World) csata, amikor is ugye idegen lények támadtak a Földre, ezzel kialakult egy újfajta idegengyűlölet.

Ami még fontos a világ szempontjából, hogy a sokoviai csata után (Avengers: Age of Ultron) az egész világon betiltották az önállóan működni képes MI-ket, nehogy valaki megteremtsen még egy Ultront – ez amúgy szintén része a Socoviai Egyezménynek. Szóval Vízió az egyetlen ilyen MI a világon (vagyis ez nem teljesen igaz, mert Holden Radcliffe szépen megteremtette az LMD-ket, amik szintén jó kis sz*rt kavartak és pár még mindig létezik, hiába iktatta ki a S.H.I.E.L.D. a legtöbbet).

Mindent összevetve látható, hogy a Földön már egyáltalán nem nagy szám, ha megjelenik egy űrhajó az égen, vagy valakinek különleges képessége van (legyen az inhuman, „tehetséggel bíró” – angolul gifted, ők azok, akik születésük óta bírnak valamilyen különleges képességgel, de nem inhumanok –, vagy „fejlesztett” – enhanced, ezt azokra használják, akiket valamilyen kutatás miatt kaptak különleges képességet, például ilyen Rogers vagy éppen Banner).

 

És végül, de nem utolsó sorban: Thanos. Ki a fene ő? Mit akar? Nos, ő egy, talán még az asgardoknál is ősibb faj, a titánok egyike. A képregényekben a Jupiter Titán nevű holdján élt a faj, de az Infinity Warban egy Naprendszeren kívüli bolygóként fog megjelenni.

Thanos kitaszítottként nőtt fel. Valamikor a múltban katasztrófa történt a bolygón, amit Thanos megakadályozhatott volna, de a fajtársai nem hagyták, így a bolygó lakhatatlanná, a titánok pedig majdnem teljesen kihalttá váltak.

Hogy mi volt ez az esemény, azt nem tudni. Az egyik elmélet szerint a celestialok támadták meg a titánokat (ilyen volt Quill apja, Ego a GoTG2-ben, a Tudástér is egy celestial feje, illetve a Guardians of the Galaxyban láthatunk még egyet, Esont, amikor a Gyűjtő a kövekről mesél – van olyan elmélet, hogy a jelenet, amiben Eson elpusztít egy világot, az pont a Titán).

Nem biztos, de én valószínűnek tartom, hogy eme katasztrófa miatt hajkurássza a Végtelen Köveket, amiket, ha bepakol a Végtelen Kesztyűbe, akkor együttes erejükkel visszaállíthatja a Titánt és megmentheti a népét.

Van néhány adoptált gyermeke is, úgymint Gamorra, Nebula, valamint a Fekete Rend négy tagja, Corvus Glaive, Cull Obsidian, Ebony Maw (a képregényekben talán ő az egyetlen, aki még Strange-nél is nagyobb varázsló – az IW trailerében szadizza is Strange-t) és Proxima Midnight (mind a négyen benne lesznek az Infinity Warban, a trailerben már láthattuk is őket).

Thanos amúgy a képregényekben a celestialok leszármazottai, az eternalok közé tartozott, de ahogy szülővilága, úgy a filmekre ez is megváltozott, ahogy az fent látható. Szóval azt sem vehetjük alapul, hogy a motivációja ugyanaz lesz, ami nem is baj, mert a képregényekben tulajdonképpen szerelmét, a Halált (aki legtöbbször egy ember nő alakjában tetszeleg, amúgy a képregényekben egy eternity) akarja lenyűgözni. Ezért is akarja összegyűjteni a lélekköveket (a filmekben ezek a Végtelen Kövek), hogy elpusztítva a világegyetemet végre összejöhessen a Halállal. Úgyhogy ehm… Érthető, miért tetszik jobban az az elmélet, hogy saját világát akarja megmenteni. Legalábbis remélem, hogy ez lesz…

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Ilyen hsz után lehet, mondtam már, de ismétlem: elképesztő, hogy mi van a fejedben! :o

Csak közben minden más meg kiesik. :lol:

De köszi. Mondjuk most ez azért is volt könnyű, mert az IW-re készülve az unalmas perceimben magam is "ismételtem", sok dolognak utána jártam, plusz a minap elkezdtem újranézni a filmeket. A minap alatt értsd: ma. :D Most jön az Iron Man, délután meg letudtam a Captain America: The First Avangert. Oké, lehet ezek frissítése még nem adott hozzá az esszéhez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Köszi Dzséjt, nagyon hálás vagyok. Pont egy ilyen memória frissîtésre volt szükségem! :)

Szívesen.

31 perccel korábban, csoli1138 írta:

A kesztyűs imax poszteren két kő van behelyezve. Ebből érdemes következtetéseket levonni?

Semmi különöset, ez a kettő már a trailerben is megvan neki. A Thor: Ragnarokból le lehetett már venni, hogy a Tesseractot hamar megszerzi - a trailerben láttuk is, ahogy széttöri a kockát. A Gömb is valószínűleg már a film első felében a birtokába kerül, hiszen a Nova Hadtest nem fog neki kihívást nyújtani. Ne feledjük, a Guardians of the Galaxy-ban azt ígérte Ronannek, hogy a Gömbért cserébe elpusztítja a Novát.

Spoiler

Egy tavaly nyáron kiszivárgott videóban meg már azt is láthattuk, hogy meglátogatja a Gyűjtőt az Aeterért, szóval szerintem a kész filmben már azzal a hárommal a kesztyűjén fogja meglátogatni a Földet, ami az űrben található. Csak a trailerben még nem szerepel mindhárom - pár dolgot módosítottak, például Thor új fegyverét (új pörölyét?) is kimontírozták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az összefoglalót, nagyon jól jött, néhány részletre nem emlékeztem. Néhány filmet én is ismétlek, nem mindent, mert pl. a Thor-filmeket megnéztem ősszel, Vasemberért meg sose rajongtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak közben minden más meg kiesik. :lol:

De köszi. Mondjuk most ez azért is volt könnyű, mert az IW-re készülve az unalmas perceimben magam is "ismételtem", sok dolognak utána jártam, plusz a minap elkezdtem újranézni a filmeket. A minap alatt értsd: ma. :D Most jön az Iron Man, délután meg letudtam a Captain America: The First Avangert. Oké, lehet ezek frissítése még nem adott hozzá az esszéhez. :) 

Elolvasom majd én is az írásod, mert érdekel, és hasznos is lehet számomra az IW megnézése előtt, mert már én sem emlékszem mindenre. :) 
Gondolkodtam én is azon, hogy megnézem kronológiai sorrendben az összes eddigi MCU-részt, de mivel a Black Pantherre kb. 0 esély van, hogy még az IW előtt fent lesz normális minőségben valamelyik torrentoldalon, így ez a tervem füstbe ment. A másik meg, hogy ismerve a saját tempómat, biztosan nem végeztem volna április 26-ig a közel 20 epizóddal. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ugyan nem is időrendi sorrendben, de jó úton járok affelé, hogy az IW premierjéig újrázzam az összes filmet, leszámítva a BP-t, de mivel azt úgyis moziban láttam, ezért még nem olyan homályosak az emlékeim róla.

 

Majd a Bosszúállók 4 előtt lesz egy újabb újrázás ezúttal kronológiai sorrendben és a sorozatokkal is kiegészítve :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.