Ugrás a kommentre
Darth Revan9

DC és egyéb képregények

Ajánlott hozzászólás

Elkezdtem olvasni az Usagi Yojimbo-sorozatot, értelemszerűen az első résszel kezdtem. Körülbelül a felénél járok. Eddig... hát... AZTAAAA! Brutálisan jó. Úgy gondolom, érdemes beszereznie annak, aki szereti a szamurájos, japán harcművészetekkel kapcsolatos dolgokat. 

Amint végeztem vele, írok róla egy hosszabb véleményt. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem az Usagi első részével. Fantasztikus képregény. Van benne humor, sok akció, érzelem, remek párbeszédek, szerethető figurák. Kell ennél több? 

Nagyon tetszik, hogy az író-rajzoló elkalauzol bennünket a feudális Japánba, és mindezt antropomorf figurákkal teszi meg, ezáltal a gyerekeknek az érdeklődését is felkeltheti a képregény. Tetszik továbba a rajzstílus, illetve hogy minden egyes mozzanatot aprólékosan, precízen leír Stan Sakai szerző. Itt most olyanokra gondolok, mint például amikor a szereplő sárban mászkál, a lábai köré oda vannak biggyesztve különféle hangutánzó szavak, melyek a tocsogást érzékeltetik. :) 

Pár kisebb negatívum: néha a háttérben voltak dínóra emlékeztető figurák, amiket nem tudtam hova tenni. Jópofák voltak, de nem értettem, mit keresnek a középkori Japánban ilyen dínószerű teremtések. :) Emellett az nem tetszett, hogy többször is előfordult az ember szó a műben. Ebben az univerzumban elméletileg nem léteznek emberek, ezért is volt fura, hogy a nyúl Usagira azt mondják sokszor, hogy jó ember, derék ember, stb. 

Bátran merem ajánlani minden képregényrajongónak. Azt meg ne gondolja senki a figurákból, hogy a képregény kisgyerekeknek való (itt-ott találkozni viszonylag horrorisztikus öldöklésekkel a könyvben). 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2018. 03. 20. - 17:24, Darth Revan9 írta:

Ez érdekes. Meg mertem volna esküdni, hogy valami szorosabb kapcsolat van Usagi és a Teknőcök között képregény szinten is.

Korrigálok, mert tévedtem: most lapoztam bele a Yojimbo 3. számába, és szerepelnek benne a tini nindzsák. Szóval mégis van Usagi és a teknőcök között szorosabb kapcsolat képregényes szinten is. :) 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Végeztem az Usagi második részével. Ez a kiadvány talán még az előzőnél is jobb lett. Sok akció, mulatságos és jópofa figurák, kidolgozott párbeszédek és rajzok. 

Ebben a kötetben sokkal többet megtudhattunk Usagi múltjáról, valamint az adacsigiharai csatáról is.

Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy aki szereti a Japánnal és a szamurájokkal, nindzsákkal kapcsolatos dolgokat, tüstént szerezzen be párat Stan Sakai Usagi-képregényeiből. 

Szerkesztve: - caseyjones
  • Imádom 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Fumax kiadó következő hónapban kiadja újra a Watchmen-t egy kötetben, Oversized HC formátumban. Ez nálam kötelező vétel lesz. A film nagy kedvencem, a képregényt még nem tudtam elolvasni, mert horror áron voltak eladó példányok.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ