Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Várós a crossover. :)

 

1 hónap múlva Gotham utolsó évada. :( Majd tervezek minden héten jönni az egyes évadok top 10 -es listájával. :) (meg majd szilveszter környékén újrázok egy kicsit a 4. évadból, különösen az évad 2. felét)

 

Addig is itt van az Arrow 1. évada, amelyet rangsoroltam, hogy szvsz. mely részek az évad legjobbjai. A TOP10 így néz ki nálam:

 

10. Pilot (1×01)

image.jpeg

Amely elindította az egész Arrow sorozatot, Lehet akármit mondani a sorozatra, de hogy sz*r, azt nem gondolnám - kivétel, ha a 4. évadról beszélünk, azt nyugodtan lehet kritizálni :D - és nekem máig a kezdés az egyik legjobb rész a sorozatban, igaz, ahogy telnek az évek, úgy esik egyre lejjebb a teljes rangsorban, de egye fene. :P

Az első rész misztikummal teli, érdekes rejtélyekkel kezd a sorozat, amire aztán a néző nagyon is kíváncsi. A történet magával ragadó, a főhős szimpatikus, jó szereplőkkel teli és ami igazán meglepett, hogy flashback -eket tartalmaz a sorozat. Ugyanis aki nem tudná, annak elárulom, hogy az egész sorozat 2 idősíkon játszódik: 1 a jelenben és 1 a múltban, ahol azt követhetjük figyelemmel, hogy Oliver hogyan válik azzá az emberré, akit a Pilotban láthatunk. Ez nagy piros pont - bár igaz, a 3. és főleg a 4. évad nem lett jó ebből a szempontból, bár míg a 3. évad FB jeleneteit elpazarolt lehetőségként jellemezném, addig a 4. évadét egyenesen kritikán alulinak.

 

9. Vertigo (1×12)

image.jpeg

Amikor Vertigo gróf bemutatkozik. Nagyon jól felépített epizód, engemet akkor nagyon levett a lábamról. Egy remek ellenséget adott a sorozatnak. A történet ekkor méginkább csavar egyet a saját hálóján, míg az egész FB és jelen történet remekül kiegészíti egymást. Vertigo gróf meg egy beteg állat, imádom! :D

 

8. Darkness on the Edge of Town (1×22)

image.jpeg

Remek felvezetése a finálénak, bár nem lett annyira erős, mint a többi rész. Meglehetősen kalandosra sikerült a finálét felvezető epizód, a vége igazán izgalmas és a FB is jeleskedik érdekes percekben.

 

7. Unfinished Buisness (1×19)

image.jpeg

Imádom a részt, maga az egész hangulat magával ragad engemet a mai napig. És a FB jelenet a végefelé... ohohóóó, bepisilős, az egyszer biztos. :D

 

6. Dead to Rights (1×16)

image.jpeg

Ha az előző részhez azt írtam, hogy imádom, akkor erre mit mondjak? Hogy elalélok tőle? :P

My Enemy is sometimes my friend - igen, ez tőlem származik :P - ez mindig eszembe jut, amikor nézem a részt. Az egész nagyon hatásos, érzelmekkel teli és a vége meghökkentő. :D

 

5. Year's End (1×09)

Képtalálat a következőre: „Arrow 1×09 Year's End”

Az első évad félévadzárója nagyobb bummal ér véget, mint azt elképzelni tudtam volna. Továbbá ez volt az első epizód, amit eredeti nyelven láttam - az első 8 -at és a 9. részt magyarul, aztán aznap este a 9. részt megint megnéztem eredeti nyelven :P - és wáó! :o A főellenségen meglepődtem, de a történet egy újabb csavarral bővült. Ha a félévadzárókat kéne rangsorolnom, a 7 közül - mert most ment le a 7. évad félévadzárója is ;) - akkor azt mondanám, hogy talán a 3. vagy a 4. helyen szerepelne. Van is miért. ;)

 

4. Betrayal (1×13)

image.jpeg

A sorozat elhíresült mondata már az első rész óta a sori védjegyévé vált, de szerintem itt van az egyik legjobb jelenet ezzel a szöveggel: You have failed this city! És oh boy, mi van itt. Remek rész, remek. :) (És halkan jegyzem meg, de Manu Benett a sorozat egyik legjobb választása, a játéka engemet kylora megvesz - nem, nem írtam el, if you know what i mean ;))

 

3. Salvation (1×18)

image.jpeg

Jöhetnek a dobogósok és a győztes is. Ez a rész - bár nem mondják sokan az erősebb részek egyikének se, de - nekem mégis nagyon betalált. Az egész igazságosztósdi itt kulminálódik ki szerintem, a metrós jelenet máig kiváló. És az üldözés is. ;)

 

2. The Odyssey (1×14)

Képtalálat a következőre: „Arrow 1×14 the odyssey”

Wuhuuuu, az évad... majdnem... legjobb... része! :D Manu Benett zseniálisat játszik. Az egész rész reverse -be fordul át, több a FB, kevesebb a Present. De ez így tökéletes, mert olyan részt kapunk, amely odaszegezi az embert a képernyőhöz, és nehezen engedi onnan el. :)

 

1. Sacrafice (1×23)

Képtalálat a következőre: „Arrow 1.23 sacrifice”

Hát persze, hogy az évad fináléja az évad legjobb része. Ez általában így szokott lenni... vagy mégsem? :D No mind1, a rész amúgy máig az egyik legérzelemdúsabb epizódja a sorozatnak, néhány epizód azért lekörözi etéren a részt, de annyi baj legyen. A végét komolyan mondom, én is megsirattam régen, és hát így kell befejezni egy évadot. 10/10

 

Hamarosan jövök a 2. évad TOP10 listájával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amely elindította az egész Arrow sorozatot, Lehet akármit mondani a sorozatra, de hogy sz*r, azt nem gondolnám

Első két évadot imádtam. A harmadik harmatgyenge volt, aztán bepróbáltam a negyediket, de az se volt bejövős. Inkább hagytam a francba, és így jó emlékeim maradnak meg a sorozatról. Az említett első két évadot bármikor újra tudnám nézni, lehet teszek is majd vele egy próbát valamikor.

 

Nálam most DC fronton a Titans mellett a Preacher(Prédikátor) a nagy kedvencem, igaz ez Vertigo képregény adaptációja, ami a DC egyik altkiadója. Most járok a második évad vége felé, de elég beteg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, luke19 írta:

Első két évadot imádtam. A harmadik harmatgyenge volt, aztán bepróbáltam a negyediket, de az se volt bejövős. Inkább hagytam a francba, és így jó emlékeim maradnak meg a sorozatról. Az említett első két évadot bármikor újra tudnám nézni, lehet teszek is majd vele egy próbát valamikor.

Nekem az első 2 máig a kedvenceim. A harmadik nekem okés volt, sajna nehéz volt kiválasztani egy top10. es listát abból az évadból. A 4. évad katasztrófa, igazából akkor - a 15. rész végén majdnem kaszáltam - de végül maradtam. Vegigszenvedtem a 4. evad maradék részét - azok borzalmasabbam voltak, mint az évad első fele :pfff:- és megérte. Mivel az 5. évad kb. felér az első 2 évad színvonalához - néhol túl is megy rajta - és a főgenya DS mellett a legjobb gonosz.

A 6. evad pedig hasonlít a 3. évadhoz: érdekes történetszál, amely aztán átcsap hülyeségbe. Bár az évad vége szvsz. javít az évadon.

De a jelenlegi évad egy Arrow 5.1 verzió, legalabbis olyan érzésem van, hogy itt valami nagyon jó keszül. Meglátjuk, hogy meddig tart ki.

 

15 perccel korábban, luke19 írta:

Nálam most DC fronton a Titans mellett a Preacher(Prédikátor) a nagy kedvencem, igaz ez Vertigo képregény adaptációja, ami a DC egyik altkiadója. Most járok a második évad vége felé, de elég beteg. 

A Titans sorozatot hamarosan elkezdem, most amúgy is téli szünetre vonul egy csomó sori, így csak az SW kronológia és a Netflixes Marvel sorozatok maradnak. Így pluszba a Titans bejön a képbe és nagyban gondolkodok a Young Justice elkezdésében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nekem az első 2 máig a kedvenceim. A harmadik nekem okés volt, sajna nehéz volt kiválasztani egy top10. es listát abból az évadból. A 4. évad katasztrófa, igazából akkor - a 15. rész végén majdnem kaszáltam - de végül maradtam. Vegigszenvedtem a 4. evad maradék részét - azok borzalmasabbam voltak, mint az évad első fele :pfff:- és megérte. Mivel az 5. évad kb. felér az első 2 évad színvonalához - néhol túl is megy rajta - és a főgenya DS mellett a legjobb gonosz.

Szerintem is a 2. a legerősebb évad, főként Slade miatt, de az 1.-t is szeretem, mert jól van felépítve és érdekes a története. A Ra's al Ghulos és Damien Darhkos évadok (vagyis a 3. és 4.) idején lejtmenetbe indult a sorozat, de még így sem lett a nézhetetlen kategória. Szerencsére később megálltak a lejtőn, és ismét a magasabb szintet célozták meg. Az Arrowverse tagjai közül szerintem továbbra is az Arrow a legjobb. A The Flash is remekül indult, de évadról évadra egyre rosszabb lett... olyan szinten, hogy a legutóbbi évad, amit láttam (azaz a 4.) erősen elgondolkodtatott a kaszán, pedig én nem szeretek félbehagyni valamit, amibe belekezdtem. A Supergirlnél is fontolgattam a kaszát, bár az sose volt egy erős széria. Sokszor sajnos csak Melissa Benoist csinossága volt az egyetlen fénypont. A Legends of Tomorrow akkor élvezhető, ha nem egy vérkomoly sorozatot akarunk látni, mivel lényegesen könnyedebb hangvételű a többinél. Miután megtanultam ignorálni az időutazás okozta számtalan logikai hibát, amit tartalmaz, egész szórakoztató sorozat. Vicces, hogy Damien Darhk karaktere itt sokkal jobban ki tudott teljesedni, mint az Arrowban.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az Arrowverse tagjai közül szerintem továbbra is az Arrow a legjobb.

Egyetértek. Bár vén róka már a maga 7. évadjával, de még így is a legjobb az univerzumában.

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A The Flash is remekül indult, de évadról évadra egyre rosszabb lett... olyan szinten, hogy a legutóbbi évad, amit láttam (azaz a 4.) erősen elgondolkodtatott a kaszán, pedig én nem szeretek félbehagyni valamit, amibe belekezdtem.

Hasonlóan érzek én is. Az első évad bár a villain-of-the-week rendszert használta, mégis fun volt és érdekes misztikum lengte körül a sorozatot. Ezért is a No. 1 nálam a Flash 1. évada - persze a Flash évadai közül, az Arrowverse -en belül dobogós helyen lenne - és az az érdekes, hogy a 2. évad majdnem jobb lett, mint az első. Mármint a Föld-2 -es kalandig úgy éreztem anno, hogy "na igen, ez az évad csúcsszuper, az előző se volt piskóta, de ez köröket ver rá", de sajnos amint visszajöttünk a Föld-2 -ről, a sorozat színvonala is kezdett ezzel együtt romlani - bár a 17. részt máig imádom - és azzal, hogy behozták az Iris-Barry kapcsolatot, nálam ott herélték ki a sorozatot. Igen, tudom, hogy képregényhűek akartak lenni, meg minden ehhez vezetett, de komolyan mondom, én több kémiát találok egy csöves és az itala között, mint Iris és Barry között. :D Persze ez személyes véleményem. :)

A 3. évad már az elején elb*szott egy fontos eseményt - persze voltak következményei, de az ilyen 1-2 kavarás és kész jelleg szerintem. A 4. évad szvsz jól indult (ez az első rész) aztán átcsapott a We Are The Flash c. szappanoperába. :clap: Bravó gárda, bravó! :lol: Amúgy már alig emlékszek valamire a 4. évad második feléből, úgytűnik DeVoe masinája kikezdett velem is - mondjuk annyira nem bánom. :D

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Supergirlnél is fontolgattam a kaszát, bár az sose volt egy erős széria. Sokszor sajnos csak Melissa Benoist csinossága volt az egyetlen fénypont.

Neked is? :D

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Legends of Tomorrow akkor élvezhető, ha nem egy vérkomoly sorozatot akarunk látni, mivel lényegesen könnyedebb hangvételű a többinél. Miután megtanultam ignorálni az időutazás okozta számtalan logikai hibát, amit tartalmaz, egész szórakoztató sorozat. Vicces, hogy Damien Darhk karaktere itt sokkal jobban ki tudott teljesedni, mint az Arrowban. 

Igen, Damien nagyon lubickolt, különösen a 3. évadban - az a jelenet, amikor a halott embernek magyarázza a lányát :lol: - és igen: a LoT egy elborult sorozat, amely felrúg szinte mindent - még a mindent IS! :D - de nekem pont ettől annyira tetszik. És a mostani rész is milyen volt már te jó ég... tuti valamilyen drogot fogyasztanak a készítők, nekem nincsen ennyi ötletem, mint nekik. :lol:

 

Akkor jöjjön az Arrow S2 Top10 -es lista:

 

+1 (11. helyezett???) Identity (2×02)

image.jpeg

Muszály a listát kicsit kibővítenem, mert ez a rész egy állat! :D Bár az évadnyitó sem volt rossz, de itt felturbóztak valamit, ami miatt nekem nagyon bejövős lett. Roy nagyobb szerepben, ARROW és még sok más. A dráma mondjuk annyira nem jó, éppen ezért se tetszik annyira a 2. évados Laurel. :)

 

10. Seeing Red (2×20)

image.jpeg

Egyet leszögezek: nem került volna fel nekem a top 10 -es listámba, ha nem történik meg az utolsó 4-5 perc -vagy mennyi- mert az konkrétan hidegrázós! :yes:

 

9. Keep Your Enemies Closer (2×06)

image.jpeg

Khm... a fentebbi csaj csak szerintem észveszejtő? :D Najó, elég a perverzióból(:hehe:), mert a rész maga amúgy nagyon jól építkezik. Oroszország - pláne a hely ahol vannak - kemény és ne feledjük: Ami Oroszországban történik, az ott is marad. Kivéve ha nem. :lol:

 

8. Tremors (2×12)

image.jpeg

Nem annyira kiemelkedő rész a maga módján, mégis nekem az egész tanárosdi - és a FB jelenetek - telitalálatok a számomra. Roy fiam még jobb lett és a rész vége számomra az évad egyik legjobb jelenete.

 

7. Broken Dolls (2×03)

Képtalálat a következőre: „arrow 2×03 broken dolls”

Itt meg kell dicsérnem a készítőket, mert valami eszméletlen munkát végeztek a kamerakezeléssel, az egész atmoszférateremtéssel. A rész pörög, láthatunk 2 féle üldözést is. Lance karaktere számomra itt ért el egy olyan szintet, ahol már nagyon is kedveltem - korábban is jó volt persze.

 

6. Suicide Squad (2×16)

image.jpeg

Mivel lehetett volna ezt a rész mégjobban feldobni? Nos, mondjuk azzal, hogy azt a karaktert szerepeltetik! (de a filmek ugye közbejöttek, bár itt még nem volt SS készülőben, vagy tévedek?)

A csapat jó, a történet feszes, a B-plot is tartogat izgalmakat. Jó rész. :)

 

5. Deathstroke (2×18)

image.jpeg

Amikor reklámozták, emlékszem, erősebb részre számítottam. Bár nem lett az évad legjobb része - erre titkon számítottam - de még így is a lista 5. helyére felért. Miért? Nos, a cím és a kép mindent elárul. Ez a karakter - és Manu Benett természetesen - az Arrow No. 1 főg*cije - hozzá csak Reverse-Flash és Prometheus tud felérni. Nagyon állat a ruhája, a történet bár itt kezd egy kicsit bonyolódni - nem annyira jó értelemben - de ezt leszámítva még mindig imádom a részt. :)

 

4. State v. Queen (2×07)

Képtalálat a következőre: „arrow 2×07 state v. queen”

Nagyon jó rész a 0. crossover-dupla előtt. Ilyen feszült és izgalmas rész ritkán akad az Arrow sorozat történelme során. Szinte minden a helyén van. Akció, karakterek, történet. És a vége... az a bizonyos jelenet... hát amikor láttam, a sz*r is megfagyott bennem! :D

 

3. Unthinkable (2×23)

image.jpeg

A hibák: a főszereplő jobbján - nekünk bal oldalt - lévő lányka... miért, Guggie, miért??? :facepalm: Továbbá a történet itt már inkább átment egy őrültek házába - szó szerint :D - de ezeket leszámítva szerintem méltó lezárást kapott a 2. évad. De az a jelenet minek kellett kérem szépen? Hát ne csodálkozzunk, hogy az vezetett oda - szvsz. - hogy a sorozat fő párosa nem, nem Oliver és Laurel, hanem Oliver és F... Fefe. (:evil:) Hogy 10 tonna kardfogú elefántbálna zúduljon meteoresővel karöltve Guggiék fejére. :) (Amúgy jó rész, mondtam már? :lol:)

 

2. Three Ghosts (2×09)

Képtalálat a következőre: „arrow 2×09 three ghosts”

Szia Barry, hogy vagy?

Micsoda félévadzáró ez kérem szépen! Mindenki a toppon van - különösen az a jelenet tetszik nekem, amikor Oliver segít Roynak a szobában, el se akarom képzelni milyen érzés nyíllal a lábadban lenni :D - és az egész szépen megágyaz a The Flash c. sorozatnak. Grunt Gustin szerintem jó választás volt a szerepre, a karaktert nagyon érzi. És a végén lévő csavaron én csak lestem, hogy mi??? Ő meg hogy? Hogyan? Miért? Mi??? Ki??? :lol:

 

1. The Promise (2×15)

image.jpeg

Egy olyan rész, ahol a FB jelenetek brillíroznak, de a jelen eseményei - bár kevés van belőlük - is megállják a helyüket, mi több, olyan feszültséget kreáltak, hogy komolyan azt vártam, hogy melyikük lép először, hogy "Csináljuk!". A FB itt a legerősebb, bár az 5. évad felér hozzá, de mégis a sziget az sziget. :D A rész tehát méltóképpen foglalhatja el a helyét a top10 -es listám élén. :)

 

Holnap jövök a Gotham 1. évadának top10 -es listájával - így 4 hét alatt sikerül mindegyik évadot kiveséznem, majd az 5. héten kezdődhet is az utolsó évad :( - a hét végére pedig érkezek a The Flash 1. évad és az Arrow 3. évad legjobb 10 részének listájával. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mivel lehetett volna ezt a rész mégjobban feldobni? Nos, mondjuk azzal, hogy azt a karaktert szerepeltetik! (de a filmek ugye közbejöttek, bár itt még nem volt SS készülőben, vagy tévedek?)

Igen, 2014 októberében jelentették be a Suicide Squad filmet, az Arrow azonos című sorozatrésze pedig 2014 márciusában jelent meg. Akárhogy nézzük, a sorozatrész volt előbb. Viszont ez nem jelenti azt, hogy terv szinten nem létezett már ekkor a DCEU film. Annál is inkább, mert bizonyos karakterek azért kerültek ki a képből a sorozatban, mert a filmekben kaptak szerepet. 


 

Spoiler

 

Azt mondjuk a mai napig nem értem, miért kellett a filmes univerzumra hivatkozva kihagyni/eltávolítani bizonyos karaktereket az Arrowverse-ből. Ugye azért nem szerepelt végül Harley Qinn az Arrowban, mert készült a Suicide Squad, de ezért írták ki Amanda Wallert és Deadshotot is. A 2x16 egyik kivágott jelenetében benne is volt Harley, itt egy normálisabb kép róla.

wi0bYTZ.png?fit=550,331 

 

Annál is inkább nevetséges a dolog, hogy közben ott van a Flash vagy Superman, akik szintén szerepelnek a filmekben és sorozatokban egyaránt, mégsem okoz problémát. Így egyáltalán nem látom a logikát a dologban. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igen, 2014 októberében jelentették be a Suicide Squad filmet, az Arrow azonos című sorozatrésze pedig 2014 márciusában jelent meg. Akárhogy nézzük, a sorozatrész volt előbb. Viszont ez nem jelenti azt, hogy terv szinten nem létezett már ekkor a DCEU film. Annál is inkább, mert bizonyos karakterek azért kerültek ki a képből a sorozatban, mert a filmekben kaptak szerepet.

Gondolom a sorozat 2. évada alatt már tudhatták a készítők, hogy mi a szitu - a részt januárban forgatták, akkor már sejtésem szerint kellett, hogy tudjanak dolgokat, viszont akkor nem értem, hogy mi a fenének mutatják be - akár csak egy pillanatra is - ezeket a karaktereket, ha később amúgy is off a számukra? Wallert is kinyírták, Deathstroke szívja szerintem meg a legjobban: úgy hallottam, hogy a 6. évadban nagyobb szerepe lett volna Mr. Wilson bácsinak, csakhát a JL -es cameoja és a jövőbeli DCEU -s tervek keresztbe tesznek a fellépésének.

22 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Annál is inkább nevetséges a dolog, hogy közben ott van a Flash vagy Superman, akik szintén szerepelnek a filmekben és sorozatokban egyaránt, mégsem okoz problémát. Így egyáltalán nem látom a logikát a dologban. 

Valóban nevetséges. Igazából azt nem értem, hogy a WB mi a fenét gondol a DCEU -ról? Jelenleg amúgy is olyan helyzetben vannak, ahol szerintem nyugodtan adhatnának több lehetőséget a sorozatoknak - valamennyire adnak is mostmár, remélem egyre több dolog lesz megengedett a számukra, márcsak a Gothames JOKER név a vicces ennél az Arrowverse -es FLash/Supman dolognál - az Istenért se neveznék meg a gyereket Jokernek, ugyan minek is, hiszen ő is inspiráció, miközben az utolsó évadban még a zöld haj is előkerül - igaz, nagyon sötét lesz, de bakker, ZÖLD(!) - továbbá Jokeres kinézet... a Flash is olyan, hogy van, mert népszerű, de ha van egy DCEU -os Flash, akkor a korábbi döntések alapján ezt is kasználniuk kéne, de itt rúgják fel a saját szabályaikat. Supman meg szegény, azt se tudom, hogy mi van vele. Az a vicces, hogy a hetekben volt az a hír, hogy Flash film parkolópályán, Supman film se jöhet számításba az elkövetkezendő években - legalábbis 3 évig van egy olyan érzésem, hogy nem lesz Henry -vel MoS 2 :( - Batman meg lassan dagadtabb lesz, mint Eddie Murphy a Bölcsek Kövére c. filmben, mert kb. az a film is ismeretlen státuszban fityeng, persze vannak pletykák, hogy jövőre forgatás, de Ben nemrég újra elvonón volt. :facepalm:

Ennyi erővel akkor jelenjen meg Batmanus az Arrowverse -ben, hamár Ben Affleck karakterével se tudnak jelenleg mit kezdeni - a Titansban ha jól tudom cameozott Bruce, ugye? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 05. - 20:31, Bence1997 írta:

Holnap jövök a Gotham 1. évadának top10 -es listájával

Na a Mikulás összezavart, így maradt a péntek, de íme a top10, amit megmondom őszintén, nehéz volt összehozni - pláne az első évaddal, ami hát finoman szólva is nem egy nagy eresztés, bár megvannak a maga pillanatai. :)

 

10. Under the knife (1×20)

image.jpeg

Na igen, az Ogre-szál alapból nem a kedvencem az évadban, DE(!) ezzel a résszel amúgy nincsen bajom. Jó a Bruce-Selina páros - igazából csupán ezért van a top10 -ben :P - a dinamika remek köztük, a főszállal azért már vannak gondok, ez az egész Ogre hülyeséget szerintem lecserélhették volna mondjuk a maffiás szálra - amelynek csak én érzem, hogy több időt kellett volna szentelni? :hmm:

 

9. Scarecrow (1×15)

image.jpeg

Ez se annyira erős szerintem, de szépen építkezik. A főszál érdekes, Jonathan szépen válik majdnem azzá, aki a jövőben. Bruce és Alfred kapcsolata is szépen fejlődik. Viszont... Fish Mooney! Anyám, de rühellem ezt a karaktert. A színészt se csípem - túljátssza magát szvsz. - így pláne nem jön be a dolog. De Fish szálát eltekintve jó résznek tartom és a vége nagyon jó! :) (ja és Nygma és Pingvin első találkozása aranyat ér. :D)

 

8. Everyone has a Copplebot (1×18)

Képtalálat a következ�re: �gotham 1�18 everyone has a cobblepot�

Loeb is egy g*ci, a fazon, aki alakítja nagyon tud, mert már ránézni is szörnyű, hát még a tettei. :D Így hát érthető, hogy ez a rész a Loeb elleni csatát hivatott bemutatni, amit szépen végig is visz. Bruce szála itt nincs annyira részletezve, ha jól emlékszem, nem is tűnik fel olyan sokszor, de szépen megágyaz a későbbieknek.

 

7. Spirit of the Goat (1×06)

image.jpeg

Én szeretem azokat a részeket, amik az egyes karakterekre fókuszálnak. Itt rögtön Harvey Bullock, Jim Gordon nyomozótársa került előtérbe. A múltja visszatért kísérteni őt. Nagyon imádom ezt a részt. A mellékszál igazából Pingviné és a nyúlfarknyi szerep nem más, mint Brucet és Alfredet illeti. A "2. találkozás" Selina és Bruce között szép, mégha az egyik nem is tudott róla. :D És a vége...

 

6. Penguin's Umbrella (1×07)

Képtalálat a következ�re: �gotham 1�07 penguin's umbrella�

Számomra innen kezdett igazán izgalmas lenni a Gotham. Bár a 6. rész is tetszett, de a 7. részben megcsavarták úgy a sztorit, hogy lestem. A régies maffia hangulat nagyon érződött és a kilátástalanság érzete. Jim próbál kijutni a szorult helyzetből, amiért drasztikus módszerekhez nyúl. A végén lévő leleplezés meghökkentő volt, de fura, hogy ennyire a véletlenen múlt az egész. :hmm:

 

5. Harvey Dent (1×09)

image.jpeg

Harvey Dent bemutatkozása. Illetve Bruce és Selina első igazi találkozása. Hát hatásosra sikerült. Imádom a mai napig minden percét, azon kevés epizódok egyike az első évadban, amit nagyon imádok és nem tudom megunni. :)

 

4. Lovecraft (1×10)

image.jpeg

És itt a párja. Selina és Bruce duója remekül működik és ez csak fokozódni fog a későbbiekben. Félévadzáróként remekül funkcionál. Visszatérve a két fiatalra, ebben a részben brillíroznak, mégha a színészi tehetség gyerekcipőben volt ekkor, de azóta sokat fejlődtek. Örülök neki. :)

 

Jöjjön akkor a top3. :)

 

3. All Happy Family Are Alike (1×22)

Képtalálat a következ�re: �gotham 1�22 All Happy Family Are Alike�

Szép zárása volt az első évadnak, bár nem nevezném a legjobb résznek, mégis bekerült a top3 -ba. Ennek természetesen nagyon egyszerű okai vannak: 1. évadzáró, 2. évadzáró, 3. SEASON FINALE!!! (:D:D:D) Ja és hát azért volt 1-2 tökös húzása a résznek, meg kell hogy mondjam. :)

 

2. The Blind Fortune Teller (1×16)

image.jpeg

Sejthető volt, hogy magasan végez. Van gyengepontja? Sajnos igen, ez pedig nem más mint... Fish Mooney szála... már megint. De ettől eltekintve a Bruce szál szépen muzsikál - a későbbi részekben ugye ebből adódnak a problémák - de amiről szeretnék beszélni, az maga a főszál és JEROME! Hát Cameron Monaghan mit alakított, te jó ég!!! :yes: Igen, lehet azt mondani, hogy Jack Nicholson a legjobb Joker, vagy éppen Heath Ledger Jokere, de ők a filmekben nyújtottak kiemelkedő teljesítményt. Viszont Cameron a TV -s "Joker" karakterét annyira jól játssza el, hogy az már egy tv -s Oscart érne. :D Jujj, de jó választás volt Cameron erre a szerepre! Kiváló rész az első évadból, magasan kimagaslik a mezőnyből. :)

 

1. What The Little Bird Told Him (1×12)

image.jpeg

A kép mindent elmond. Tkp. Falcone itt mutatja ki a foga fehérjét. Mindkét szál - a rendőrös és a maffiás - kiválóan működik, az egyik szál remekül elfér a másik mellett. Az a bizonyos jelenet nagyon feszült rész, ezért nagyon imádom ezt a részt. (majdnem rím volt ez, a fene. :D) Fisht öröm volt nézni - az egyetlen rész, ahol imádom. :lol:

Így hát természetes, hogy ez végzett az élen! :)

 

Jövő csütörtökön akkor ha minden igaz jövök a 2. évad top10 listájával, ami már egy fokkal érdekesebb lesz. :)

 

szerk.: Közben jött egy új Gotham S5 előzetes. Az a csuklásos nevetés... Choker! :lol:

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titans 1x9 - Nagyon mérges lettem, amikor láttam hogy megszakítják a fősztorit és teljesen visszakanyarodunk Hank és Dawn eredetisztorija miatt, de ez után a rész után egy percig se bánom. A karakterépítés az egyik legnagyobb erőssége ennek a sorozatnak. Nem sietik el a dolgokat, szépen építkeznek, és ez a háttérsztori is végig lekötött, drámai volt és sok helyen kifejezetten érzelmes. Várom a kövi részt baromira, és alig várom, már hogy a végén mindenki egy helyen legyen, mert bár csak tippelek, de gondolom ez lesz a végén. :D:) #titansgo

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor lehet már a héten nekiállok a Titánoknak. :)

 

Közben kijött a Gotham 5. évad első 3 részének a szinopszisa. Nem nagy cuccok vannak benne, csak annyi az érdekesség, hogy talán már a 3. részben láthatjuk Jeremiaht, bár ez nincsen megerősítve. Az biztos, hogy a címekből és a forgatásokból ítélve az 5-6-7. részben mindenképpen benne lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ez mi lesz?

Jövő ősszel lesz egy újabb crossover az Arrowerzumban, ahol elmesélik a Crisis on Infinite Earths történetét. Biztos, hogy lesznek változások a képregényhez képest - miazhogy, már tudni is lehet, hogy mi lehet annak a vége, legalábbis sokan sejtik. :(

A mostani Elseworlds 3 részes volt, itt vezették fel a jövő évi crossovert. Amúgy eredetileg 2024 -ben történik meg ez az esemény - a Flash c. sorozatban mindig 2024 -et mutatott az újság, ahol ugye Barry eltűnt - viszont úgy tűnik hogy annak a bizonyos beszélgetésnek megvan az ára. Előrébb lett hozva 5 évvel. :(

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, luke19 írta:

Ez a képregény itt pihen a polcomon, csak még nem volt időm elolvasni. Mivel minden DC karakter szerepet kap a képregényben így gondolom nem sok köze lesz hozzá.

Ha jól tudom ebben a történetben mossák össze az összes földet nem? Az Arrowverse -ben nagyon sok Föld van, mindenhol mások a karakterek. Ugye Föld-1 -en van Flash, Zöld Íjász, Batwoman, 3 éve még BATMAN is volt(!) - csakhát ugye a jogok khm... filmek... khm - míg Föld 2 -őn Oliver helyett az apja, Robert élte túl és ő lett az Íjász, Flash ott Jay Garrick, a Föld 3 -on is Jay a FLash csak John Wesley Shipp a FLash, mint Jay Garrick - plusz Mark Hamill, mint Trickster (90 -es évek Flash sorozatában is ő alkotta a trükkmestert) - és az Elseworlds behozott egy Föld-90 -et is. Ja és Supergirl és Superman a Föld 38 -on vannak, ahol megintcsak van Batmanus, csak éppen nem jelent még meg.

Sok lesz ez - pláne ha a Föld-90 -et újra előveszik, jujj, micsoda easter egg volt tegnap. Aki látta a részt, tudja miről beszélek. :D

Ezzel a sok karakterrel meglehet csinálni, csakhát a filmek k*rvára bezavarnak, mint mindig. Miért nem létezhet 2 külön univerzum? Hmm, WB? Hülyék ülnek ott vagy mi? Azt hallottam amúgy, hogy Supermant is ki kellett könyörögniük, hogy a DCEU -s brigád zöld utat adjon neki - jogok bammeg - erre meg a mostani crossoverben kihirdetik (spoiler de nem lövi el a történetet, csak érdekesség) hogy Superman elmegy Lois -al vissza az Argo -ra. Minek Superman ha van Supergirl? :facepalm: Köszi WB! :clap:

 

Majd meglátjuk, hogy mit ügyeskednek. Egy biztos: ha igaz a teória, akkor szomorú vége lesz. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, luke19 írta:

@kudar Nézd csak ki szerepel majd a Titans évadzáróban! Bár tuti lesz valami csavar a dologban,

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nézd meg a 10. részt és rájössz :D Én épp most nézem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titans 1x10 - Eszméletlenül jó rész volt. Eléggé horrorosra vették a témát, de végre minden összeállt, és

Spoiler

Trigon is megjelent végre. A színészt nagyon bírom, aki alakítja. Ez alapján a rész alapján úgy tűnik, hogy vigyázz *spoiler* aki rész tényleg csak Dick fejében lesz, esetleg egy összevont látomás vagy alter reality, de ettől függetlenül elmondhatatlanul várós. De azért remélem, hogy a kövi részben nem csak egy látomást kapunk, hanem annak a megtörését, és még pár dolgot, mert ha most úgy lesz vége az egésznek, hogy Dick felébred és Trigonnal nem kezdtek semmit akkor megőrülök ha egy évet kell várnom a folytatásra. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielőtt még Gotham 2. évad top10: A The Batman c. film forgatókönyve lehet, hogy még idén elkészül. Érdekelne, hogy jelenleg mi is a helyzet ezzel a Matt Reeves által rendezett Batmanus filmmel. :hmm:

 

Gotham 2. évad TOP10 -es lista.

 

Leszögezném előre, hogy ez az évad 100x jobb, mint az első. Bár 1-2 dolog furán van kezelve a sorozatban - ez főleg az évad vége felé érezhető - viszont az évad 2/3 része nagyon összetett. Na de lássuk hát a legjobb 10 -et a 2. évadból. Nehéz volt dönteni, hogy melyek kerüljenek be a legjobbak közé. :)

 

10. A Dead Man Feels No Cold (2×13)

Képtalálat a következőre: „gotham a dead man feels no cold”

Oh boy... Na ez tényleg fagyos hangulatú rész. Szó szerint! :D Mr. Freeze eredettörténete nagyon szépen lett bemutatva. Az egész remekül működik, együtt lehet érezni Victorral. Emellett van még a Pingvines szál is, amely mondjuk azt, hogy szépen megalapoz a későbbieknek. Ugyanezt tudom elmondani a Bruce-Alfred szálról is.

 

9. The Son of Gotham (2×10)

image.jpeg

Bár nem olyan erős, mint pl. az előbbi, de valamiért mégis az előtt végzett. Ez pedig a dinamika Bruce, Selina és Silver között. Jól működnek a gyerekszínészek, remek jelenet volt a kihallgatás. De persze a másik szál is tartogat meglepetéseket. A vége pedig szépen előkészíti a félévadzárót. :)

 

8. Mommy's Little Monster (2×07)

350?cb=20151103040940

Minden nagyon jól működik benne, csak arra nem tudtam még a mai napig rájönni, hogy az átállás Butch részéről miért volt ilyen hirtelen. :? Mondjuk amilyen dögös kis mucikája volt, talán én is áttértem volna. :hehe: Pingvin és Galavan rivalizálása az egész rész alatt remekül be lett mutatva és a másik szál, a Bruce-Silver-Selina "szerelmi háromszög" is tetszett. És ugyancsak az első évadnál, úgy itt is a 7. rész Pingvinnel foglalkozik. Csak úgy megemlítésképpen. :D

 

7. Unleashed (2×20)

image.jpeg

Egy érdekes rész foglalja el a top10 -es lista 7. helyezését. Az Unleashed c. rész különleges abból a szempontból, hogy tkp. itt is 1-2 nüansznyi ponton múlott, hogy a top10 -es lista ilyen előkelőnek tűnő helyén dekkoljon ez a rész. A fentebbi kép remekül prezentálja azt, hogy miért is szeretem ezt a részt... elsősorban maga a történet miatt, másrészt ami a szellőzőben történt e két karakter között - és most nem arra kell gondolni, amire elsőre gondoltok. :hehe: (de kis huncut itt valaki... najó... khm... ezt kikérem magamnak! :D)

 

6. Worse Than a Crime (2×11)

Kapcsolódó kép

Excellence... vagy hogyan is írják. :lol:

A félévadzáró pont azt hozza, amit kell. Sőt, még talán egy kicsit többet is. Az egész mentőakció remek, az előkészítés is frappáns beszólásokkal kecsegtet (Cat, meet Fox, Fox, meet Cat. :lol: Az egész széria egyik legjobbja. :D). Ezenfelül a Selina-Bruce kettős megint kapott egy remek jelenetet, és szerintem még a Bruce-Silver rész is jól volt tálalva. Az egész Galavan történetet szépen lezárták és mondjuk azt, hogy nem rendeződtek a dolgok, mitöbb, kicsit kellemetlenebb helyzetből indulhatott Jim a végén lévő jelenet után. :)

 

5. This Ball of Mud and Meanness (2×14)

Képtalálat a következőre: „gotham this ball of mud and meanness”

Ez a rész... jujujújjj! Na ez a rész odavágott! Nemcsak egy-két hidegrázós jelenettel lepett meg bennünket, hanem nem is kicsit előremozdították a szálakat. A színész, aki Brucet játsza remekül ragadta meg szerintem a kétségbeesett fiút, aki a célnál van már és döntenie kell, hogy gyilkos vagy jó ember lesz. A vége pedig... top10 -es jelenet... na majd ilyet is kéne csinálnom majd. :D

 

4. The Last Laugh (2×03)

image.jpeg

Az évad legjobb része? Majdnem az. Miért? A vége miatt. Persze a jövőben ezt kijavították, de nekem ez kvázi lehúzta a részt, DE(!) még így is az évad egyik legjobb része! Az egész ellenfél bagázs hibátlan és Jerome... itt bár tényleg kezdő ebben, de amit leművel, az egyszerűen hibátlan!

 

3. Knock, knock (2×02)

Képtalálat a következőre: „gotham knock, knock”

Oh...My...God. Ez egy olyan hidegrázós rész, hogy arra szavak nincsenek! Bár az eleje szerintem picikét lehetett volna erősebb is, de amit a rész második felében leműveltek Jeromék, arra nem tudok mást mondani, mint hogy őrület. Ez a pali az egekbe viszi az őrületet a sorozatban. Mit is mondhatnék még erről a részről? Hát azt, hogy hibátlan!

 

2. Into the Woods (2×17)

image.jpeg

Ha az előző két részre azt mondtam, hogy hibátlanok, akkor erre a részre mit mondjak? Hát azt, hogy mestermű! Ahogy Jim kihálózza magát abból a szorult helyzetből és rájön, hogy tkp. ki is ültette fel őt, az egy remek rész és az egész egér-macska párharc szépen muzsikált az epizódban. A Bruce-Selina rész is jó volt, bár a vége a drámaiság miatt picikét nem tetszett, de ez van. Óóóó, és a Pingvines jelenet a végén... gusztustalan, de ugyanakkor annyira karakteres a részéről. :D

 

1. Mad Grey Dawn (2×15)

image.jpeg

Sok dolog miatt áll ez a rész az első helyen. De ha csak egyet kelljen kiemeljek, akkor ez: milyen Batmanus zene volt az alatt a jelenet alatt? :yes: A főszál szokás szerint remek volt, a feszültség rendesen érződött a levegőben, míg a Bruce szál is olyat mutatott, hogy az csak na! :o

 

Jövőhéten köv. a 3. évad top10 -es listája, amely picikét nehéz lesz, mert bár az első 2-3 helyezett simán megvan, de utána sajnos vannak olyan részek, amik bár top10 -esek, de van benne 1-2 olyan dolog, ami mindig megfekszi a pocimat. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.