Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Brodie írta:

Azért legendásan rossz DC castingok is voltak az elmúlt időszakban. Pl.: Eisenberg, Leto.

Vártam ezt a filmet, de képtelen lennék egy R. Pattinson filmet megnézni. 

Leto baromi jó színész és nagyon jó Joker is lehetett volna, de a rendező bohócot csinált belőle és nem a jó értelemben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leto Dzsókerét én se komálom.

Amúgy az Öngyilkos osztagon kívül a Rémségek könyvében, Az őrület határánban, a Rekviem egy álomértban, a Pánikszobában és a Mielőtt meghaltamban láttam. 

Dzsókeren kívül egyedül a legutóbbiból emlékszem általa játszott karakterről valamennyire. A többiben levő karakterei meg egyáltalán nem rémlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, hogy annak idején nagy felháborodás volt, amikor kiderült, hogy Michael Keaton lesz Batman. Keaton korábban csak bohózatokban és vígjátékokban szerepelt. Aztán bemutatták a 89-es Batmant és szerintem az eredmény zseniális lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A '89-es Batmanust én is nagyon csípem. Az volt a második mozis élményem. Az első meg a Drágám, a kölykök összementek! volt.

A második Burton féle eresztés már régóta nem tud különösebben érdekelni. A vidikazis megjelenését követő néhány évben megnéztem vagy háromszor mert akkoriban tetszett annyira hogy többször letudjam.

Azt azért el kell ismernem hogy Misi szerintem mindkettőhöz elég tisztességesen hozta kissé teátrális hősünket.

Azt meg nagyon sajnálom hogy a másodikhoz nem Hirtlig"Esztebán" szinkronizálta. Nem mondanám hogy Gyabronka Józsi munkájával különösebb bajom van de az elődjének előadását sokkal jobban komálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Igen, állítólag egy trilógiát terveznek vele. Elvileg egy fiatalabb Batmant formál majd meg, tehát igencsak más lesz, mint az Affleck-féle. 

De már előre látom, hogy ezek a filmek akkor is sz*rok lesznek, ha esetleg nem, csak mert az "Alkonyatos srác" játszik benne... Személy szerint nem igazán ismerem Pattinson munkásságát (még a híres/hírhedt Twilight filmeket se láttam), de gondolom, okkal választották őt a szerepre - hosszas vacillálás után. Meglátjuk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Swamp Thing pilot epizódja nagyon rendben volt. Szép nyugison építkezik a rendelkezésre álló 1óra alatt. A kedvemet meghozta a következő részhez is, és a nem olyan régen megjelent Mocsárlény képregények újraolvasásához. A jó hír, hogy jövőre a Fumax a DCNK-ban megjelent első két kötetét újra kiadja, és a folytatásokat is tervezik elvileg.

 

Ideje lenne a Doom Patrol utolsó két részét is letudni lassan,

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Hush 1. kötet

Hush sztorijára mindig is kíváncsi voltam. Azt hallottam egy elég összetett sztori, mely sok Batman gonoszt felvonultat. Mindig is szerettem az olyan történeteket, melyekben több gonosz szerepel, vagy kellően összetettek. Mikor megláttam a könyvtárban (több más DC képregény kötettel együtt), megörültem, mert így lehetőség nyílt arra, hogy elolvashassam.

Az Eaglemoss magyar kiadása egy kissé összecsapott. Sok benne az elütés, illetve a fordításban is találtam következetlenséget. Látszik, hogy kapkodva készítették.

Szerencsére ezen túllendültem és sikerült elmerülni a történetben. Az első kötet a Batman 608-613. számait tartalmazza. Vagyis, a történet első hat részét. A fejezetcímek: A váltságdíj, A barát, A bestia, A város, A csata, Az opera. Ütős kis egy szavas címek, melyek röviden kifejezik a történések egy-egy momentumát.

A történet tényleg nagyszabású és összetett. Sokáig nem lehet tudni, hogy hová fog kifutni az egész, mire megy ki a játék, ki is a főgonosz. Ezek mellé kapunk drámai visszaemlékezéseket is.

Gyilkos Krok elrabol egy fiút, az ifjabbik Edward Lamontot, hogy váltságdíjat követlejen dúsgazdag apjától, aki ráadásul Lex Luthor szövetségese. Batman közbelép, de a pénzzel meglóg Macskanő, aki Méregcsók befolyása alatt áll. Közben valaki elvágja Batman kötelét, miközben a Lovag Selinát üldözi. Bruce jókora sérülést szenved, csak Vadásznő és Orákulum segítéségével ússza meg. Mivel a sérülés súlyos, így Bruce-t műteni kell, amit gyerekkori jó barátja Tommy Elliot végez el. Visszaemlékezésekből derül ki, hogy Tommy nagy hatással volt Bruce-ra gyerekként. Lásd a taktikus gondolkodást, vagy a hősök iránti rajongást.

A történet olvasása közben döbbentem rá, hogy még összetettebbé vált a DC világ. Luthorból elnök lett. A Lexcorpot Talia Al Ghul irányítja, gondolom Ra’s-zal a háttérben. A Daily Planet Bruce Wayne lapja lett. Ezek a körülmények nagyon tetszettek. Valahogy elevenebbé válik így a történetet körülvevő világ. Miután Batman semmit se tud meg Kroktól, Macskanővel szövetségre lépve együtt mennek Méregcsók után Metropolisba. Ivy-nak viszont sikerült irányítása alá vonni Supermant, így Bruce-ra és Selinára nagy kihívás vár. Szerencsére Bruce elég okos ahhoz, hogy kijátssza Clarkot, és észhez térítse az Acélembert. Azok a jelenetek különösen a kedvenceim közé tartoznak. Valahogy mindenhol felbukkant Tommy Elliot is, így valahogy gyanússá vált nekem.

Az opera című fejezetben Harley Quinn egy rablást próbál elkövetni. Elveszi azt az ékszert, amit Tommy Elliot az édesanyjától kapott, Tommy ezt nem hagyja és utána megy. Miután Batman és Macskanő megvívják a harcukat az operában az ellenséggel, Bruce Tommy után szalad, de már a földön találja vérezve, fölötte pedig Joker vigyorog.

A történet hamar beszippantott és nem engedett. A betekert arcú alak hamar felkeltette az érdeklődésemet. Különféle karakterek igazi kavalkádját kapjuk

Macskanő, Méregcsók, Superman, Krok, Talia, Harley, Joker.

Az új ellenségről nem derül ki szinte semmi, ami csak növeli a feszültséget és a rejtélyességet. Nagyon ütősek a jelenetek, a csaták, a dráma. Bruce karakterét nagyon jól sikerült eltalálni, a gondolataiba kellően belátunk. Tetszett

Bruce és Selina újra feléledő románca.

A hatodik rész vége nagyon cliffhangeres, az olvasóban csak növeli a várákozást.

Jeph Loeb nagyszerű történetet tett le az asztalra, Jim Lee rajzai rendkívüliek. Remélem, a második kötetben található 7-12. részek ugyanilyen zseniálisak lesznek. Az első hat rész bekerült a kedvenceim közét. Ötös.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Hush 2. kötet

A második kötetben található 7-12. részek még jobban felpörgetik az eseményeket, a drámát és az akciót is. Ezt a kötetet elolvasva most már biztosan állíthatom, a Hush bekerült a kedvenc Batman sztorijaim és képregényeim közé.

Itt megint csak frappáns alcímekkel találkozunk. A vicc, A halott, A bérgyilkosok, A barlang (ez egy közjáték) A sír, A játszma, A végjáték. Egy elképesztő történetet kaptam. Rendkívül összetett, drámai, akció dús és csavaros is. Most úgy érzem, hogy szívesen megnézném élőszereplős filmben is.

A Viccben Batman agya elborul és nekiesik Jokernek. Thomas Elliot holtteste teljesen kikészíti őt. Felgyülemlik benne az összes rossz, amit Joker okozott, Jason Todd, Barbara Gordon, Sarah Essen. Előbb Macskanő, végül Jim Gordon próbálja megállítani, nehogy átlépje azt a határt. Nem sok minden történik ebben a füzetben, de a dráma nagyon érezhető. És a rajzok is erősen rásegítenek. A végén pedig az érmét feldobott bekötözött fejű alak elülteti a gondolatot az olvasóban: Hush vajon nem más, mint Harvey Dent? Én erősen kételkedtem ebben.

A holttestben Bruce Tommyt gyászolja. Minden áron meg akarja találni a gyilkost, és magát sem kíméli. Dick azt tanácsolja neki, hogy vigyázzon magára és tisztázza a kapcsolatát Selinával. Bruce ezt meg is fogadja, felfedi kilétét Macskanő előtt. Úgy éreztem ez fontos mérföldkő a sorozatban. Rébusz nem volt egy nagy szám. Nem is gondoltam rá, hogy nagy szerepe lehet még. Harvey meglátogatja Jokert bekötözött arccal. Még ekkor sem akartam elhinni, hogy ő Dent.

A bérgyilkosokban Bruce követi a nyomokat. „Fogságba ejti Taliát, hogy R’ast válaszlépésre kényszerítse. Logikus volt a gondolatmenet, hogy R’as állhat az egész mögött, de sivatagban lezajlott összecsapás után világossá válik, hogy mégse ő volt az. Al Ghul elhinit azt, hogy valaki használta a Lázár kutat. Ez megint egy zseniális húzás volt, mivel a későbbiekben megtéveszti az olvasót. Talia közben újra bebizonyítja, hogy szereti Bruce-t, hisz megmenti neki Macskanőt. A Shiva – Macskanő párharc nagyon tetszett.

A barlang egy apró közjáték, mely Bruce és Selina kapcsolatára megy rá. Nem vitte előre a dolgokat, de szerintem jó volt.

A sír közelebb visz a döbbenetes végkifejlethez. Tim és Selina rövid összekapása után Macskanő kimegy kiereszteni a fejét. A Madárijesztő által manipulált Vadásznő rátámad, majd Batman és Robin is bekapcsolódik az összecsapásba. A harc Jason Todd üres sírjáig megy, ahol ott áll a bekötözött fejű alak, leveszi a kötést és előbukkan a hajdani második Robin arca. Ez egy nagyon nagy cliffhanger lehetett akkoriban. Már tudtam, hogy nem Todd az, hisz ő később tért vissza egy másik történetben. Viszont nem tudtam elképzelni, hogy ki is ez a fazon. Pedig a válasz kézenfekvő volt.

A játszmában egy feszültségekkel és érzelmekkel teli drámát láthatunk. Egy epikus összecsapást egy gótikus környezetben. Bruce-t majdnem sikerül megvezetni. De végül kiderül, hogy Agyagpofa volt az. Pedig lehetett volna Jason is. Eljátszottam a gondolattal hogy mi lett volna ha már itt és ekkor visszahozzák és kiderült volna, hogy ő Hush. A sztori végén végre Batman nyomra bukkan. Harold a szerelője elvezeti egy hídig, ahol szembetalálkozik a valódi Hush-sal.

A végjátékban egy epikus összecsapás tárul a szemünk elé, melyet rendkívüli módon élveztem. Végre helyére kerültek a kirakós hiányzó darabkái. Hush nem más, mint Tommy Elliot. Ő mozgatta végig a szálakat. Harvey Dent volt az, aki „lelőtte” a Tommy Elliotnak álcázott Agyagpofát. Hush Rébusszal szövetségre lépve együtt tervelték ki ezt az egészet. Rébusz volt, aki megbolygatta a Lázár vermet, mert ki akart gyógyulni az agytumorából. A fürdő hatására Nygma agytevékenysége egy rövid időre felfokozódott, és rájött Batman titkára. Ezután kötött szövetséget Tommy Elliottal. A másik megdöbbentő fordulat, hogy Tommy még gyerekkorában eltervezte, hogy szabotázs keretében elteszi láb alól a szüleit. Bruce-t azért gyűlölte meg, mert az apja az anyját megmentette, így Tommy később jutott hozzá az örökségéhez. Hihetetlen gonoszság és önzőség. Az összecsapásba bekapcsolódik a meggyógyult Harvey Dent is, aki lelövő Husht. Nagyon képregényes húzás volt az, ahogy Tommy a folyóba esett és eltűnt. Batman meglátogatja Rébuszt az Arkhamban és tisztázza vele a dolgokat. Bár Rébusz megfejtette Batman titkát, Bruce mégis zseniálisan sakkban tudja tartani Nygmát. Mivel Ed rejtvényfüggő és egoista, így nem fogja elmondani senkinek sem, hisz, amit mindenki tud, az nem is rejtvény. E mellett Bruce is felfedheti R’as-nak, hogy ki használta a kutat, így az Árnyak Ligájával szemben nem igazán mérkőzhet meg Rébusz. A végén Bruce Haroldot búcsúztatja. A múlton töpreng. Jason teste még nem került elő. E mellett annyian belekeveredtek ebbe a játszmába, hogy még Selinába vetett bizalma is meginogni látszik.

A kiegészítésként berakott Detective Comics 33. száma nem volt valami nagy szám. Azt hiszem a képregények aranykorában megjelent sztorik nem igazán tetszenek.

A Hush sztorival nagyon elégedett voltam. Az egyik legjobb Batman sztori. Jeph Loeb egy zseniális történetet tett le az asztalra, Jim Lee rajzai pedig mesések. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem tegnap a Shazam!-ot. Nem volt rossz mondjuk annyival nem érzem jobbnak, a többi DC filmhez képest, mint amennyire dicsérik, sok poénon nem is nevettem, talán 2x-3x. Viszont a végén kirázott a hideg amikor Szupi besétált :) Az ilyenek miatt, én nagyon sajnálom, hogy DC felhagy a közös szuperhős balhékkal és különállóan a karakterekre fókuszál :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Superman csak mint poén szereplet a végén, a történetre semmi hatása nincs a jelenetének

Az mindegy, de jobb ezzel a filmben szembesülni. Az is nagy spoiler lehet ami nincs hatással a történetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig elhiheted, hogy ez nagyon messze van a "nagy spoiletől". Ha azt mondom, hogy 2 másodpercet szerepel, akkor lehet túloztam is.

Olyan minta valaki elspoilerezné, hogy az epVII-ben szerepel a holosakk, vagy Luke gyakorló golyója az epIV-ből

 

Amúgy meg nem az a poén (esetleges spoiler), hogy szerepel benne, hanem az ahogy, és az tényleg csillagos ötös poén volt :lol:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez van a szabályzatban, itt a profilképekről van szó, de gondolom másra is ez az időintervallum tartozik vagy ha nem valaki homályosítson fel légyszi, esetleg oda szabályzatba is jó lenne egy összefoglaló a spoilerekről

Szóval akkor az idézet:

"spoileres profilképet vagy borítóképet feltölteni. Hivatalos poszterekből, trailerekből vagy kiadott képekből készülhet, de magából a műből nem. Sorozatok esetén a felirat elkészültétől számított egy hétig, film esetében a magyar premiertől számított egy hónapig érvényes a tilalom."

Egyébként az ilyen dolgok elkerülése érdekében, én ha valaminek meglátom a címét amit még nem láttam azt automatikusan átpörgetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj ne tegyünk úgy mintha máshol nem használnánk spoiler gombot, csak azért mert a leírásban nincs megemlítve.

Én most Frenkievel értek egyet. Lehet hogy nem egy hű de nagy spoiler, de akkor is egy ilyen cameot azért illene spoiler mögé tenni. Ha nem láttam volna a filmet, lehet én is elcsodálkoztam volna, hogy ilyet miért írsz le Cupsy, de szerintem már te is megbántad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.