Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Batman 36. szám

Én vagyok Gotham 5. rész.

Gotham elborult elmével a városra támad. Batman-nek időbe telik, mire megpróbálja utolérni. Hank teljesen bepöccent, komoly fenyegetést jelent. Sor kerül az egyik legviccesebb jelenetsorra is. Alfréd felveszi a Batman jelmezt és neki vezeti Gothamnak az egyik Batmobilt. Ha jól láttam méghozzá az egyik legjobb járgányt. Szegény inas épphogy csak el tud menekülni. Az egyik legviccesebb volt látni őt denevér ruhában. Batman próbál beszélni Hank-kel, de sikertelen, Minden felszerelését be kell vetnie, hogy feltartóztassa. Még a repülőjét is neki vezeti. Claire közben elborzadva figyeli, hogy mit csinál a bátyja. A lány még mindig nem tud szabadulni Lélekkalóz rontó pánikkeltő hatása alól. Közben megérkezik az Igazság Ligája is, Superman-nel az élen. De még ők sem bírnak Gotham-mel. Ekkor eléggé padlót fogtam, hisz sem Superman, sem Wondewoman, sem Cyborg, sem a Lámpások, sem Flash, sem Aquaman nem bírtak vele. Gotham Girl szerint az életükkel fizettek a képességeikért, melyeket az ellenfélhez tudják igazítani. Batman próbája maga felé terelni. Ütős az a mondat, amit magáról mond. „Én vagyok Gotham.” Claire hamarosan rájön, hogy csak ő állíthatja meg a bátyját. Ez meg is történik. Szívszorító és fájdalmas, ahogy Claire végez testvérével.

Én vagyok Gotham Epilógus.

Batman megfigyeli Gotham Girlt, aki próbál továbbra is jót cselekedni. Claire-ben nagyon nagy a gyász. Nem tudja elfogadni testvére elvesztését, még mindig beszél hozzá. A füzetben most feltűnő flepnisek igazán mellékesek. A hangsúly Claire-en van. Bruce felfedi magát előtte, és elmondja, tudja, mit érez. Jó volt párhuzamban látni a gyász okozta veszteséget és annak következményét. Tom King jól rávilágít: Bruce sem tudta túltenni magát a saját tragédiáján. Hisz akkor nem lett volna belőle sohasem Batman. Az Epilógus teljesen a drámára megy rá. És ez nagyon szépen, meghatóan van ábrázolva. A sztori végén kapunk egy kis kitekintőt is a folytatásokra. Kiderül, hogy Bane állt Lélekkalóz eltűnése mögött. Batman ki akarja szabadítani Lélekkalózt Bane fogságából. Elsősorban azért, hogy segíthessen Claire-en. Remélem valami nagy dolog lesz ebből.

Kiváló történet volt. Tom King teljesen meggyőzött. David Finch rajzaival is elégedett voltam, de Ivan Reis még inkább lenyűgözött a grafikáival. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Crisis on Infinite Earths: Part 2 promóciós képek. :yes:

 

Továbbá kiderült, hogy a crossoverben feltűnő Kingdom Come Superman - akit Brandon Routh alakít - a 2006 -os Superman visszatér karaktere, csak évekkel később! :o Továbbá Kevin Costner "állítólag" Kingdom Come Batmant alakítja!

bwn108a_0116b2.jpg

 

bwn108c_0150ra.jpg

 

bwn108b_0014b3.jpg

 

bwn108b_0224b2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29.-én érkezik egy felnőtteknek szóló animációs sorozat, Harley Quinn-el főszerepben. Nem tűnik rossznak. Szerintem én majd egy-két részt biztos megnézek belőle.

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával korábban, Iqvi írta:

A Dc sorozatok közül melyik az, amit megéri nézni? Eddig csak a Titanst néztem, szóval nagy tapasztalatom nincs.

Ezt három oldalról közelítem meg.

1. DCUniverse

Itt már említetted a Titans c. sorozatot - amiből nagyon le vagyok maradva, az első 4-5 részt láttam eddig csak :D - de van például a Doom Patrol/Swamp Thing kettős is, amikről jókat hallottam - különösen előbbiről, utóbbi ha jól tudom kasza lett.

 

2. Smallville

2001 és 2011 között ment ez a 10 évados sorozat, amely Clark Kent ifjú éveit követte figyelemmel, ahogyan végül Superman lett belőle. Van itt Lex Luthor - Michael Rosenbaum(?) máig az egyik legjobb LL :) - és egyéb finomságok - ja és Sam Witwer is. :D

 

3. CW Arrowverse

Ezt sok helyen lehet hallani. Arrow, Flash, Supergirl, LoT, Batwoman. Az íjász januárban véget ér, most lesz a nagy Crisis on Infinite Earth 5 órsá crossover, szóval kíváncsi vagyok rá. :)

 

Meg van Young Justice - ebből még csak 1 évadot láttam, de melegen ajánlom - és most adnak egy Harley Quinn -es animációs sorozatot. Ennyiről tudok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Iqvi írta:

Ez animációs? 

Yup.

 

18 perccel korábban, Iqvi írta:

A titanst kb a második évad felénél hagytam abba, de az nagyon tetszett, szóval biztos folytatom és a Doom Patrolba is belenézek majd. Többi meg kérdése.

Majd én is folytatom a Titanst. Valamikor. :D

 

A többit is ajánlom, szerintem nagyon jó kis sorozatok, no persze ne GoT, meg Titans szintű vizuális orgánumra kell itt gondolni. De van, amikor meglepnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, igen. A Gotham sorozatot is ajánlom figyelmedbe @Iqvi. A sorozat természetesen Batman eredetsztoriját akarja elmesélni. 5 évad, 100 rész. Sajna az utolsó évad nagyon rövid lett (12 rész) amely meg is látszik. Bár remeknek tartom, de keserű érzés is egyben, hiszen még annyi mesélni való lehetett volna. De ha tetszik Batman karaktere és Gotham gonosztevőiről is szeretnél többet megtudni, akkor nyugodtan elkezdheted. Az első évad amúgy nagyon más, mint a későbbiek. De ezt majd amúgy is látni fogod. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

De ha tetszik Batman karaktere és Gotham gonosztevőiről is szeretnél többet megtudni, akkor nyugodtan elkezdheted. Az első évad amúgy nagyon más, mint a későbbiek. De ezt majd amúgy is látni fogod. :)

Batmaaan?!:rock: Imádom a karakterét szóval ez már biztos hogy nézős. Még a képregény sorozatát is gyűjtöm, amit a Kingpin ad ki. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Batmaaan?!:rock: Imádom a karakterét szóval ez már biztos hogy nézős. Még a képregény sorozatát is gyűjtöm, amit a Kingpin ad ki. 

Na, ennek örülök. Mondjuk Batmant ne várd, csak a végén. Mivel eredettörténet. De már a gonoszok miatt is meg kell mindenkinek tekinteni a sorozatot. Cameron Monaghan például szerintem egyszinten van Heath Ledger/Jaquin Phoenix/Mark Hamill hármasával. :D

Rébusz és Pingvin - no meg Macsek ;) - meg hab a tortán. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még csak az 1. évadot volt alkalmam megnézni, szerintem a Titans az eddigi legjobb DC-sorozat. Ezt mindenképpen ajánlom.

 

A Gotham is jó volt összességében, bár itt már akadtak nem tetsző elemek. Azt pl. nagyon sajnáltam, hogy végül

Spoiler

nem Jerome lett az "igazi" Joker, és megkaptuk helyette Jeremiah-t (bár róla sem derült ki tutira, hogy ő a Joker). Jerome olyan szinten zseniálisan hozta a tébolyult gonosztevőt, a számomra valódi Jokert, hogy az nem semmi. Elpuskázott húzás volt kinyírni, majd behozni egy ikertestvért. Persze, értem a mondanivalót, hogy "A Joker" igazából egy eszme és nem egyetlen személy, de ez akkor sem tetszett.  

 

Az Arrowverse vegyes érzéseket kelt bennem. Az Arrow a hullámvölgyek ellenére is összességében jó. Nekem ez tetszik a legjobban. Főleg Mia az új évadban...  szép, harcias, okos, mit hagytam ki? :love:  A The Flash remekül indított, majd megindult a lejtmenet. A Supergirl 3. évadja tetszett legjobban, de itt soknak érzem a felesleges sallangot. A Legends of Tomorrow meg magát sem veszi komolyan, így én se tudom. A Batwoman egyelőre az átlagos kategória, az utóbb említett két sorozatnál szerintem eddig jobb. Ha nem crossovereznének évente, és nem képviselnének egy közös multiverzumot, szerintem csak az Arrowt nézném. Ennek ellenére a többi sorozat is élvezhető tud lenni a maga módján, főleg a DC világ kedvelőinek. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Gotham is jó volt összességében, bár itt már akadtak nem tetsző elemek. Azt pl. nagyon sajnáltam, hogy végül

  Spoiler elrejtése

nem Jerome lett az "igazi" Joker, és megkaptuk helyette Jeremiah-t (bár róla sem derült ki tutira, hogy ő a Joker). Jerome olyan szinten zseniálisan hozta a tébolyult gonosztevőt, a számomra valódi Jokert, hogy az nem semmi. Elpuskázott húzás volt kinyírni, majd behozni egy ikertestvért. Persze, értem a mondanivalót, hogy "A Joker" igazából egy eszme és nem egyetlen személy, de ez akkor sem tetszett.  

Na igen, ha fellehet valami negatívumot hozni a sorozat ellen, akkor én is ezt mondanám.

Spoiler

Igazából nem tudom mennyire követted a híreket anno, de régen én pont azon akadtam ki, hogy a készítők folyton-folyvást azt hangoztatták, hogy nem Jerome lesz a JOKER, aki majd később Bruce ellenfele lesz. Ezt addig mondogatták, amíg be nem hozták Jeremiah karakterét. Na az ő karaktere kapott hideget is és meleget is. Én nekem nagyon tetszett Jeremiah karaktere is, bár ez az egész őrület dolog még mindig nem állt össze: most a gyerek végig őrült volt és Jerome szere váltotta ki belőle az igazi énjét vagy Jerome megbuherálta tesója agytekervényeit. :hmm:

És amikor az 5. évadot vártam, voltak a késztők olyan ügyesek, hogy közölték: nem, Jeremiah sem Joker. Lesz majd egy 3. ember, aki eme két "Joker" tettei inspirálják őt, hogy a Bűn Bohóc hercegévé váljon.

A vége tényleg zavaros: most akkor Jeremiah a 10 évvel később játszódó jelenetekben már Joker, vagy sem? Itt a sorozatban igazából ez a kérdéses és sajnálom, hogy nem folytatódott a sorozat, kíváncsi voltam, milyen terveket akartak még megmutatni. Remélem valamikor egy képregényszéria kitér erre a sorozatra is, mint anno a Smallville történetét is egy képregényben mesélték tovább - és még talán most is mesélik. :)

 

13 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az Arrowverse vegyes érzéseket kelt bennem. Az Arrow a hullámvölgyek ellenére is összességében jó. Nekem ez tetszik a legjobban. Főleg Mia az új évadban...  szép, harcias, okos, mit hagytam ki? :love:  A The Flash remekül indított, majd megindult a lejtmenet. A Supergirl 3. évadja tetszett legjobban, de itt soknak érzem a felesleges sallangot. A Legends of Tomorrow meg magát sem veszi komolyan, így én se tudom. A Batwoman egyelőre az átlagos kategória, az utóbb említett két sorozatnál szerintem eddig jobb. Ha nem crossovereznének évente, és nem képviselnének egy közös multiverzumot, szerintem csak az Arrowt nézném. Ennek ellenére a többi sorozat is élvezhető tud lenni a maga módján, főleg a DC világ kedvelőinek. :)  

Valamelyest egyezik a véleményünk. Bár szerintem az 5. évada a Flash -nek nem lett olyan vészes, bár nekem Cicada a végén már sok volt. Viszont a jelenlegi évad eddig tetszik. Meglátjuk, hogy a krízis után mi fog történni - és hogy milyen következményekkel fog szolgálni a nagy esemény a sorozatra.

Mia nekem is tetszik, bár néha a "hisztérikus" kitöréseiből szvsz. visszavehetne, értem én, hogy ilyen a karaktere, de azért vannak változások és remélem, hogy a sorozatában majd szépen kiépítik a karakterét, van benne craft bőven.

De az utolsó évad nálam eddig hibátlan. Nosztalgia felsőfokon, visszatérő karakterek/helyszínek. Plusz nincsen Felicity :D - najó, nincs vele amúgy semmi bajom, ha a 3. évados hisztériáit és a 4. évados viselkedését nem számítom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gothamet én a sorozat zárása után kezdtem el darálni, így nem tudom, milyen hírek voltak annak idején. :) 

 

Mia és Oliver kapcsán nekem nagyon tetszik, hogy várakozásaim ellenére kaptak közös időt a sejthető végkimenetel

Spoiler

(Oliver halála)

 ellenére. Mia sokszor tényleg makacs és bár időnként szembeszáll Oliverrel, ennek ellenére, szerintem méltó utódja lesz, mint az új Zöld Íjász. Kíváncsi vagyok a csajszi saját sorozatára. Remélem, hozza az Arrow szintjét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Gothamet én a sorozat zárása után kezdtem el darálni, így nem tudom, milyen hírek voltak annak idején. :) 

Amit spoilerbe tettem, azok voltak kb. a hírek. :) Ja és még annyi, hogy

Spoiler

állítólag Joker nevét ki se mondhatták a sorozatban. :facepalm: Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, hogy a Warner ennyire h*lye volt, vagy valami más volt a háttérben. :?

 

5 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mia és Oliver kapcsán nekem nagyon tetszik, hogy várakozásaim ellenére kaptak közös időt a sejthető végkimenetel

  Spoiler elrejtése

(Oliver halála)

 ellenére. Mia sokszor tényleg makacs és bár időnként szembeszáll Oliverrel, ennek ellenére, szerintem méltó utódja lesz, mint az új Zöld Íjász. Kíváncsi vagyok a csajszi saját sorozatára. Remélem, hozza az Arrow szintjét.

A közös jeleneteik nekem is tetszenek, bár a Williames jelenetek nálam valamiért jobban működtek. De nem gondoltam volna, hogy meglépik

Spoiler

Roy kézlevágását :o

Tökösek voltak, annyi szent.

Ha minden igaz, akkor a két Kanári is vele lesz, továbbá én nekem még olyan érzésem van, hogy

Spoiler

a robotkarú Roy is tiszteletét teszi majd valahogy a sorozatban

meg ott lesz Connor és még egyéb karakter. :) Én is várom. Meglátjuk, elsőként a 9. részre leszek kíváncsi. Az egy backdoor-pilot, vagy minek mondják a sorozatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Iqvi írta:

A Dc sorozatok közül melyik az, amit megéri nézni? Eddig csak a Titanst néztem, szóval nagy tapasztalatom nincs.

Titans, Doom patrol, Swampy. Az elsőnek elvileg még idén jön szinkronosan a második évada, úgy olvastam valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Batmaaan?!:rock: Imádom a karakterét szóval ez már biztos hogy nézős. Még a képregény sorozatát is gyűjtöm, amit a Kingpin ad ki. 

Ráadásul több történetszál erősen merít az utóbbi években megjelent képregényekből. Pl. A Baglyok Bírósága, vagy a Nulladik év.

 

Egyébként lehet tudni, arról, hogy mikor jön szinkronosan az ötödik évad? A Prime most nagyon elhúzza. Az első négy évadot nagyon gyorsan lenyomták, az ötödikkel nem tudom mi van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Egyébként lehet tudni, arról, hogy mikor jön szinkronosan az ötödik évad? A Prime most nagyon elhúzza. Az első négy évadot nagyon gyorsan lenyomták, az ötödikkel nem tudom mi van.

Egyelőre semmit se tudni. Pedig reménykedtem abban, hogy a nyáron leadják. De úgy látom még mindig semmi. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 08. - 20:02, Bence1997 írta:

Egyelőre semmit se tudni. Pedig reménykedtem abban, hogy a nyáron leadják. De úgy látom még mindig semmi. :(

Kezd fogyni a türelmem. Valószínű, hogy angolul nézem tovább, pedig szinkron párti vagyok.

(Csak sajnos az indavideo-ra nem pakolják tovább fel a részeket.)

De amúgy is kevés időm van sorozatozni. Most csak A mandalorit tudom nézni. Ami egyre jobb és jobb.

 

Wonder Woman 1984. Nagyon érdekes lett az előzetes. Sikerült meglepni is engem. Vajon

 

hogy jött ő vissza? [/spoiler]

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Kezd fogyni a türelmem. Valószínű, hogy angolul nézem tovább, pedig szinkron párti vagyok.

  Spoiler elrejtése

(Csak sajnos az indavideo-ra nem pakolják tovább fel a részeket.)

Ezzel most megleptél. Pedig azt hittem már végignézted. :D

Amúgy ha van sorozatbarátos accountod akkor ott elvileg vannak működő linkek. Bár indavideos nem tudom. :para:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom, a jövőre érkező Stargirl sorozat nem az Arrowverse része lesz (bár a multiverzum miatt, ha akarják, már bármi az lehet). Viszont nem vagyok biztos benne, hogy a Titans/Doom Patrol/Swamp Thing világához fog-e tartozni, vagy független sorozat lesz? :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ha jól tudom, a jövőre érkező Stargirl sorozat nem az Arrowverse része lesz (bár a multiverzum miatt, ha akarják, már bármi az lehet). Viszont nem vagyok biztos benne, hogy a Titans/Doom Patrol/Swamp Thing világához fog-e tartozni, vagy független sorozat lesz? :hmm:

Én úgy tudom, hogy Stargirl fel fog bukkanni a most jelenleg tartó Crisis on Infinite Earths crossoverben. Ez persze nem jelenti azt feltétlenül, hogy az Arrowverse tagja, mert

Spoiler

a Titans is szerepelt egy rövid cameo erejéig, de tudtommal jön a 3. évad, szóval...

viszont a Stargirl mind a DCUniverse streamingen és mind a CW csatornán elérhető lesz, egyik nap az egyikre, a másik nap a másikra érkezik majd + CW appra is jön harmadnap. :D Szóval többplatformú sorozat lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.