Jump to content

Recommended Posts

Meglátjuk milyen lesz az új Batman. Ha hangulatilag a Gotham TV sorozatot fogja idézni, akkor rendben lesz.

Én egy War of Jokes and Riddles történetet szívesen megnéznék nagyképernyőn. A Gotham majdnem megtette a 4. évadban. :)

Batman 36. szám

Én vagyok Gotham 5. rész.

Gotham elborult elmével a városra támad. Batman-nek időbe telik, mire megpróbálja utolérni. Hank teljesen bepöccent, komoly fenyegetést jelent. Sor kerül az egyik legviccesebb jelenetsorra is. Alfréd felveszi a Batman jelmezt és neki vezeti Gothamnak az egyik Batmobilt. Ha jól láttam méghozzá az egyik legjobb járgányt. Szegény inas épphogy csak el tud menekülni. Az egyik legviccesebb volt látni őt denevér ruhában. Batman próbál beszélni Hank-kel, de sikertelen, Minden felszerelését be kell vetnie, hogy feltartóztassa. Még a repülőjét is neki vezeti. Claire közben elborzadva figyeli, hogy mit csinál a bátyja. A lány még mindig nem tud szabadulni Lélekkalóz rontó pánikkeltő hatása alól. Közben megérkezik az Igazság Ligája is, Superman-nel az élen. De még ők sem bírnak Gotham-mel. Ekkor eléggé padlót fogtam, hisz sem Superman, sem Wondewoman, sem Cyborg, sem a Lámpások, sem Flash, sem Aquaman nem bírtak vele. Gotham Girl szerint az életükkel fizettek a képességeikért, melyeket az ellenfélhez tudják igazítani. Batman próbája maga felé terelni. Ütős az a mondat, amit magáról mond. „Én vagyok Gotham.” Claire hamarosan rájön, hogy csak ő állíthatja meg a bátyját. Ez meg is történik. Szívszorító és fájdalmas, ahogy Claire végez testvérével.

Én vagyok Gotham Epilógus.

Batman megfigyeli Gotham Girlt, aki próbál továbbra is jót cselekedni. Claire-ben nagyon nagy a gyász. Nem tudja elfogadni testvére elvesztését, még mindig beszél hozzá. A füzetben most feltűnő flepnisek igazán mellékesek. A hangsúly Claire-en van. Bruce felfedi magát előtte, és elmondja, tudja, mit érez. Jó volt párhuzamban látni a gyász okozta veszteséget és annak következményét. Tom King jól rávilágít: Bruce sem tudta túltenni magát a saját tragédiáján. Hisz akkor nem lett volna belőle sohasem Batman. Az Epilógus teljesen a drámára megy rá. És ez nagyon szépen, meghatóan van ábrázolva. A sztori végén kapunk egy kis kitekintőt is a folytatásokra. Kiderül, hogy Bane állt Lélekkalóz eltűnése mögött. Batman ki akarja szabadítani Lélekkalózt Bane fogságából. Elsősorban azért, hogy segíthessen Claire-en. Remélem valami nagy dolog lesz ebből.

Kiváló történet volt. Tom King teljesen meggyőzött. David Finch rajzaival is elégedett voltam, de Ivan Reis még inkább lenyűgözött a grafikáival. Ötös.

Crisis on Infinite Earths: Part 2 promóciós képek. :yes:

Továbbá kiderült, hogy a crossoverben feltűnő Kingdom Come Superman - akit Brandon Routh alakít - a 2006 -os Superman visszatér karaktere, csak évekkel később! :o Továbbá Kevin Costner "állítólag" Kingdom Come Batmant alakítja!

bwn108a_0116b2.jpg

bwn108c_0150ra.jpg

bwn108b_0014b3.jpg

bwn108b_0224b2.jpg

29.-én érkezik egy felnőtteknek szóló animációs sorozat, Harley Quinn-el főszerepben. Nem tűnik rossznak. Szerintem én majd egy-két részt biztos megnézek belőle.

Edited by LordGravon