Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most végeztem a képes enciklopédia Corellia részével. A film csak 14 percet időz ott, de de a kiegészítő infókkal máris átérezhetőbbek és mélyebbek az ott látottak. Még a csak pár snittre feltűnő karakterek is többsoros leírást kaptak, nem beszélve a "patkányok" gang felépítéséről, ezen belül han és Qi'ra szerepéről a szervezetben. Na és a legjobb Proxima mindennapjainak taglalása ami kellően undorító. :D A sós víz mélyén él, ahol patkányokkal és hasonló rágcsálókkal táplálja a "gyermekeit", amiket a szolgái fognak neki. :sick:

 

Kesselen is érdekes a helyzet, mert a bolygó egyik felét a Birodalmiak irányítják (ezt láttuk a Rebelsben), a másik felét pedig a Pyke-ok. Az is meglepő volt, hogy a bolygón nem a Birodalom parancsol. Ahogy ennyire fontos nyersanyag van, ott mindig vezető szerepre törekedett a Birodalom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kesselen is érdekes a helyzet, mert a bolygó egyik felét a Birodalmiak irányítják (ezt láttuk a Rebelsben), a másik felét pedig a Pyke-ok. Az is meglepő volt, hogy a bolygón nem a Birodalom parancsol. Ahogy ennyire fontos nyersanyag van, ott mindig vezető szerepre törekedett a Birodalom. 

A könyvek alapján viszont ezt sok helyen csak lassan tudták elérni, legtöbbször előtte alaposan meg kellett indokolniuk, miért sajátítják ki az adott ipari létesítményt. Na nem mindig, de volt számos olyan precedens, hogy már a Rebels idején jártunk, de a Birodalom csak addigra ért el oda.

Solóban viszont még az "elején" járunk, 7 és 9 évvel vagyunk az ep3 után. Szerintem Kesselen azért sem törik magukat, mert a bűnszervezetek amúgy is a kezükre játszanak. Amit talán az is jelez, hogy bár a pyke oldalon tört ki lázadás, perceken belül ott termett egy birodalmi csillagromboló. És ki tudja, lehet pont Hanék akciója adta az ürügyet arra, hogy aztán az egész Kesselt bevegye a Birodalom. Azért jól ki van ez találva. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 11 hónappal később...

Engem kicsit meghökkentett a filmben a Mimban bolygó. Ez a planéta ugye először az Erőpróba/A Jedi-kristály címen megjelent A. D. Foster-regényben szerepelt. Annak alapján mindig is egy pont olyan helynek képzeltem, mint az Endor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.