Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

JJ elárulta, hogy a film előkészületei már régóta zajlanak, a forgatás pedig júniusban kezdődik.

 

Mikor vette át JJ a projektet? Nagyon gyorsan elkészült a forgatókönyv!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul Inglis csatlakozott a EP IX. stábjához, mint művészeti vezető. Ez elég jó hír, mert például a Blade Runner 2049-ben elég magas szinten hozta a vizualitást. Nagyon örülök ennek a hírnek. :)

 

A vizuális megjelenítéssel nem lesz gond.

 

https://nerdist.com/star-wars-9-blade-runner-art-director/?utm_campaign=coschedule&utm_source=twitter&utm_medium=nerdist&utm_content=STAR WARS EPISODE IX Hires BLADE RUNNER 2049 Art Director

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ nem hagyja, hogy hatással legyen a IX-re a fanok nyavalygása.

 

http://www.slashfilm.com/jj-abrams-star-wars-episode-9-remarks/

 

“Star Wars’ is a big galaxy, and you can sort of find almost anything you want to in ‘Star Wars.’ If you are someone who feels threatened by women and needs to lash out against them, you can probably find an enemy in ‘Star Wars.’ You can probably look at the first movie that George [Lucas] did and say that Leia was too outspoken, or she was too tough. Anyone who wants to find a problem with anything can find the problem. The internet seems to be made for that.”  - J.J. Abrams

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem erről egy komment jut eszembe, amikor egy ember azt írta, hogy 10 éves volt mikor bemutatták az első filmet '77-ben és mennyire boldog volt. Nos, most 40 évvel később ugyanolyan boldog, mint akkor, mert nem hitte volna, hogy 40 évvel később is lesznek újabb és újabb részek, sztori filmek stb. Azt is hozzáttette még, hogy baromira örül annak, hogy a gyerekei is átélik azt, amit anno ő is. :) Nevezetesen, hogy a Star Wars végtére is, egy csodálatos utazás a messzi- messzi galaxisba és egy fantasztikus mese. 

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Nekem erről egy komment jut eszembe, amikor egy ember azt írta, hogy 10 éves volt mikor bemutatták az első filmet '77-ben és mennyire boldog volt. Nos, most 40 évvel később ugyanolyan boldog, mint akkor, mert nem hitte volna, hogy 40 évvel később is lesznek újabb és újabb részek, sztori filmek stb. Azt is hozzáttette még, hogy baromira örül annak, hogy a gyerekei is átélik azt, amit anno ő is. :) Nevezetesen, hogy a Star Wars végtére is, egy csodálatos utazás a messzi- messzi galaxisba és egy fantasztikus mese. 

 

Én is pontosan ezt érzem. :)  Minden egyes SW film egy új ünnep, mert folytatódik a mese, és mert a világnak szüksége van ilyen történetekre, amelyek újra és újra elbűvölnek fiatalt és öregebbeket is.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mindig jó amikor az ember találkozik ilyen véleményekkel. Kicsit azt sugallja, hogy még nincs minden veszve. :)

 

Sosem lesz veszve minden. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is azt mutatja, hogy volt egy előre megírt koncepció az egész trilógiára. Hiába mondják a károgók, hogy Abrams elindult egy irányba, majd Johnson tett egy hajtűkanyart és egy teljesen más irányba ment

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez is azt mutatja, hogy volt egy előre megírt koncepció az egész trilógiára. Hiába mondják a károgók, hogy Abrams elindult egy irányba, majd Johnson tett egy hajtűkanyart és egy teljesen más irányba ment

Lehet károgó vagyok, de én ezzel még megvárnám előbb a IX. megtekintését. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekeset nyilatkozott Daisy Ridley. Elmondása szerint a trilógia alapjait JJ rakta le, ami Rian alatt sem változott, viszont ha jól értem akkor a részletekben már igen.

 

Így már érthető miért készült el olyan gyorsan a IX forgatókönyve. Tehát a koncepció megvan! Egyébként nagyon meg lettem volna lepve ha az egész csak ad-hoc alapon létezne. 

 

Q: Was Rey’s fate already planned by J.J. Abrams and Lawrence Kasdan as soon as the idea of Episode VII became official ?

DR: Here’s what I think I know. JJ wrote Episode VII, as well as drafts for VIII & IX. Then Rian Johnson arrived and wrote TLJ entirely. I believe there was some sort of general consensus on the main lines of the trilogy, but apart from that, every director writes and realizes his film in his own way. Rian Johnson and JJ Abrams met to discuss all of this, although Episode VIII is still his very own work. I believe Rian didn’t keep anything from the first draft of Episode VIII.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azt támasztja alá, amit korábban is pedzegettem: Rian alaposan átírta a VIII-at, de a főbb sarokpontokat megtartotta, és az új verzió nagyon bejött JJ-nek. Mivel a sarokpontok megmaradtak, JJ tudja vinni az eredeti irányba a IX-et, annak a VIII nem mond ellen, csak máshogy közölte a lényeget. Gyanítom, egyedül Leia szerepét kellett átvariálni, illetve azt, amire ez hatással volt.

 

Ellenben, pusztán érdekességképp: a minap olvastam egy pletykát, hogy Colin T. esetében a "kreatív nézetkülönbség" nem is bullshit, hanem a tényleges távozási ok volt. Elvileg T. azt kérte Kennedytől, hogy Luke és Snoke ne haljon meg, illetve Rey és Luke kettőse egészen a IX. végéig kitartott volna, hogy együtt vonuljanak el a "naplementébe". Nem tudom, mennyire komolyan vehető, mindenesetre nem lehetetlen, hogy van valami alapja. https://port.hu/cikk/mozi/kiszivargott-a-nagy-titok-ezert-vettek-el-a-star-wars-9-et-colin-trevorrowtol/article-50943

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem akarok megtudni már ilyen dolgokat.Még ha pletyka is valóban.:) Pl ami a TLJ novellában is lesz elvileg,hogy az utolsó Force bond jelenet előtt Luke eldöntötte,hogy mégis Rey-el tart.
Megbékéltem már Luke sorsával,annyira kifogástalan lett,de a fél évvel ezelőtti énem tuti egy ilyen végkifejletre szavazott volna,amit írtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lizardking: nem tudom ez segit-e vagy sem, de a regényadaptációk egyáltalán nem számitanak kánonnak. Az eredeti Colin pletykában pedig se Snoke-ról se Luke-ról nincs szó. Eredetileg Ben Bateman újságíró szellőztette meg, hogy Colin változásokat kért az ep.8-ban, de hogy miket arról nem beszélt. Már ennek az infónak a valóságtartalma is erősen kétséges, de ezt továbbszőtték a Redditen. Egy ep.8 hater bizonyos dasheight35 egy bejegyzés erejéig kiadta magát bennfentesnek: ő találta ki a Snoke-Luke dolgot. Erre a Reddit bejegyzésre hivatkozik a port.hu. Mindenesetre Colin valahogy pont azután távozott hogy az előző filmjével a The Book of Henry-vel iszonyúan befürdött, ráadásul nem csak íróként hanem rendezőként is menesztve lett. Nekem reálisabbnak tűnik az amit a Vulture magazin szellőztetett meg. Itt az ign.hu forditása a cikkről:

 

"A Jurassic World forgatása során [Trevorrow] túl sokat foglalkozott a kreatív energiáinak és véleményének túráztatásával. De mivel Spielberg személyesen őt választotta ki a projekt élére, ezért senki sem rúghatta ki a filmből. Aztán mikor a film iszonyú nagy siker lett, és Trevorrow úgy döntött, hogy legközelebb a Henry-t forgatja le, egyszerűen elviselhetetlenné vált. Mindenről megvolt a véleménye, és ezt nem győzte hangoztatni. Aztán mikor kijöttek a The Book of Henry lehúzó kritikái, azonnal szájra kapott az a pletyka, hogy Kathy [Kennedy] ki fogja őt rúgni, mert úgy alapból nem rajongtak azért, hogy vele dolgozhatnak. Nagyon nehéz ember. Nagyon-nagyon odáig van magától."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian eléggé be lett vonva Jason Fry által a könyv készítésébe,engem meglepne ha nem számítana kánonnak.

 

Persze értettem,hogy durva pletyka az egész,csak hirtelen eljátszottam a gondolattal,mi lett volna ha... és még egy részben láthatnám Luke-ot szignifikáns karakterként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Pablo szerint nem igazán, hisz ezek olyan adaptációk amik azelőtt elkészülnek hogy az adaptáció tárgya elnyerné a végleges formáját. Ilyen szempontból teljesen más kategóriát képviselnek mint a többi regény. Inkább érdekességek. Kerestem tőle vonatkozó tweet-et és az alábbit találtam. Itt azt kérdezték tőle hogy minek mutatkozik be egymásnak Rey és Poe az ep.8-ban ha egyszer az ep.7 regényváltozatban már megismerkedtek.

465akg8.png

 

Épp igy fura lenne ha az ep.8 regény-változatában lévő harmadik lecke kánon lenne, hisz a filmben egyértelműen az jön át hogy csak két lecke volt az ep.8-ban. Aki kiváncsi a sztori egy alternativ verziójára annak érdekes lesz, pláne hogy Riannek rengeteg korai ötlete szerepelni fog benne, de Pablo írásai alapján nem kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez a könyv azért jelenik meg ilyen későn mert Rian aktívan benne volt az elkészültében. Amit Pablo ír az érvényes lehetett a TFA-ra, de a TLJ-re semmiképp. De persze ha a filmregények nem kánonok, akkor nem is lehet rájuk hivatkozni semmilyen témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo az ep.8-nál ugyanezt irta. Az hogy Rian valamibe beledolgozik az segithet abban hogy az ő ötletei jelenjenek meg benne és az ő elképzelései bontakozzanak ki, ami mindenképp érdekes de pusztán önmagában nem teszi kánonná az ep.8 könyvet ha egyszer ellentmond a TLJ-neki. Márpedig biztos ellentmond majd neki a leckék számánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem simán lehetne kiegészítése is a filmeknek. De ha nem kánon akkor kicsit gáznak érzem. Eleve úgy indult az új EU, hogy ott minden kánon. Aztán kitalálták, hogy az apróbb biz-baszok nem azok. Most már a filmregények se.... Egy filmregényt azért élvezetes olvasni mert kibővíti a meglévő tartalmat. Viszont ha az amit olvasol nem releváns, akkor nem fog építeni semmit. Még beleszőni se lehet semmilyen diskurzusba mert nem számít. Így viszont nem biztos, hogy megveszem majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom hogy a korábbi felállás érdemben nem változott: a regények, képregények, TV-sorozatok mind kánon, kivéve az egyértelmű kivételeket (pl. Freemaker család kalandjai). A film adaptációk pedig a készités folyamata miatt esnek ki. Én épp emiatt a kezdetektől amellett érveltem hogy nem érdemes őket beszámitani. Hisz rengeteg korai ötlet ragad bennük vagy olyan jelenetek, amiket azóta okkal kivágásra itéltek. A leirások pedig sokszor nem egyeznek egy az egyben a filmben látott jelenetekkel. Sőt!

Pablonak egyébként ugyanezt a kérdést felvetették hogy akkor minek olvasni a filmregényeket. Erre valami olyasmit mondott, hogy pusztán a szórakozás kedvéért hisz meg lehet bennük ismerni a kedvelt történet egy alternativ verzióját. Akit az alternativa nem érdekel annak viszont valszeg tényleg nem érdemes elolvasni. Én ezért se vágtam bele eddig az ep.7 regénybe, mert állitólag gyenge írás és mivel semmit nem bővit az univerzumon igy nem erőltetem. Az ep.8 regényt, ha jók a kritikák szerintem nekivágok. Az RO adaptáció határozottan tetszett.

Pablo egyébként egy azóta törölt tweetjében igy fakadt ki a probléma kapcsán:

"Film novelizations have existed since at least 1927, with London After Midnight, and have varied from their source material in ways big and small ever since, but this has only become a problem since Twitter."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pablo az ep.8-nál ugyanezt irta. Az hogy Rian valamibe beledolgozik az segithet abban hogy az ő ötletei jelenjenek meg benne és az ő elképzelései bontakozzanak ki, ami mindenképp érdekes de pusztán önmagában nem teszi kánonná az ep.8 könyvet ha egyszer ellentmond a TLJ-neki. Márpedig biztos ellentmond majd neki a leckék számánál.

De a leckék száma kapcsán simán lehet, hogy 3 lecke volt, csak a harmadikat nem láttuk. Ettől még a könyv simán lehetne kánon. Ha Pablo viszont azt írta a VIII-ra is, hogy nem az, azért nagy kár. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora az esély rá, hogy minden jelenet amit a filmben láttunk pont ugyanugy fog megjelenni a könyvben? Pláne úgy hogy az eltolt megjelenés ellenére a regény már elkészült a premier előtt. Szerintem minimális. Nyilván rengeteg apró ellentmondás lesz. Most csak felcsaptam az RO regényt véletlenszerüen. Saw halálánál nyilt ki. Jyn vissza akar fordulni Saw-ért és Cassian beszéli le róla azzal hogy elállja az útját. A filmben teljesen egyértelmű hogy semmi ilyesmi nem történik. Ahogy elindulnak Saw-tól már rohannak mint a meszes a kijárat felé. Nyilván az ep.8 is tele lesz ilyen eltérésekkel. Pablo egyébként nem azt mondja hogy nem kánon, hanem hogy kvázi kánon. Az is meg nem is. A kikerülhetetlen ellentmondások miatt. Viszont pont emiatt nehezen lehet bármire is hivatkozási alap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Mekkora az esély rá, hogy minden jelenet amit a filmben láttunk pont ugyanugy fog megjelenni a könyvben? Pláne úgy hogy az eltolt megjelenés ellenére a regény már elkészült a premier előtt. Szerintem minimális. Nyilván rengeteg apró ellentmondás lesz. Most csak felcsaptam az RO regényt véletlenszerüen. Saw halálánál nyilt ki. Jyn vissza akar fordulni Saw-ért és Cassian beszéli le róla azzal hogy elállja az útját. A filmben teljesen egyértelmű hogy semmi ilyesmi nem történik. Ahogy elindulnak Saw-tól már rohannak mint a meszes a kijárat felé. Nyilván az ep.8 is tele lesz ilyen eltérésekkel. Pablo egyébként nem azt mondja hogy nem kánon, hanem hogy kvázi kánon. Az is meg nem is. A kikerülhetetlen ellentmondások miatt. Viszont pont emiatt nehezen lehet bármire is hivatkozási alap.

Ahol nyilvánvaló ellentmondás van, ott a film az erősebb kutya. De ettől még, ami kiderül Snoke-ról, akkor kánon lesz, nem? A 3. lecke kánon lesz, nem? És még lehetne sorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.