Ugrás a kommentre

Kivágott jelenetek


luke19

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Szeretem a meglepő, szélsőséges pillanatokat, nyilván egy gúnyos beszólással jelen esetben. De talán csak egy izzadságcseppet törölne le Snoke... égetve Kylo-t, hogy ne sííírj. ;) 

Szintén szeretem a hasonló pillanatokat. Csak ez most a karakterbe pont nem fér bele, mivel Kylo érzelmi reakciója alapból a düh. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rey arcát megérinti, mielőtt kiszed belőle mindent.

 

Én is el tudok képzelni olyan szitut, amiben még akár működhetett is volna a jelenet - lényegében olyan gúnyolódást, amit Donát leírt -, ugyanakkor szerintem maga Kylo karakterébe nem fér már bele az, hogy a cseszegetésre elsírja magát. Az ep7-ben még talán, de az ep8-ban semmiképpen sem. Kylo ekkor már túl van a Jedik újboli lemészárlásán, a nagybátyja megtámadásán, már rég elárult mindent a korábbi életéből és ki tudja még, hogy mit művelt. Durván csorbulna főgonosz megítélése, ha Snoke beszólogatása miatt sírva fakadna. Darth Vadertől is gáz lenne, ha elbőgné magát, miután Sidious lecseszi a Halálcsillag elpusztulása után. :) 

Igen, Kylo szemszögéből neccesebb. Snoke-tól nálam beleférne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy a liftben is majdnem elsírja magát, aztán ezt dühbe fojtja, meg amikor Rey-t kérleli, hogy álljon mellé, akkor is könnybe van lábadva a szeme, szerintem simán beleférne. Viszont akkor a Snoke-nak nekiugrás nem működne, szóval vagy ez, vagy az. Egyszerre a kettő egy jelenetben üti egymást szerintem.

 

Nekem Kylo megítélésén nem csorbít, mert eleve nem úgy tekintek Kylo-ra, mint egy tipikus főgonoszra, akinek nem szabad sírni.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egyelőre a Luke gyászolós jelenetét néztem meg, szerintem jól sikerült. Mark remekül játszik benne, érezhető a Han miatti gyász. A vágás különösképpen jó Leiára. Ha így maradt volna nekem az is bejön, bár kicsit nehezebb lett volna elhinni, hogy Luke ezek után se tesz semmit...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok kivágott jelenet volt a kiadványon, nézzük őket. 

 

Alternate opening

Érdekes lett volna ha így kezdődik a film, és itt főleg Finn orvosi szerkezetének bolygó sziluett felhasználására gondolok. Vajon mennyire működött volna ez ha rendesen megcsinálják az kérdéses.

 

Paige`s gun jams 

Rövid jelenet a nyitó csatából, melyben Paige agyúja besül. A nő későbbi jeleneteinek fényében a medál simogatással kicsit erőltetett lett volna. 

 

Luke has a moment 

Sokakkal ellentétben nekem működött volna így is ez a jelent, bár megértem az aggályokat is. Luke-ot ezután még sokat kell csábítgatni. Viszont ez egy személyes jelenet, melynek nem volt tanúja Rey, így belefért volna egy kis törés Luke részéről. A végén a vágás Leiára remek. 

 

Poe: not much of a sewer 

Finn szemszögéből lehetne fontos ez a jelenet, viszont semmi olyasmi nem derül ki amit már ne tudnánk. Ez egyfajta összefoglalása a TFA végének, hogy aki esetleg nem emlékezne az tudja mi a helyzet. Amiért talán kár az Poe, illetve Finn kabátjának megvarrása. Poe tud varrni. :lol:  

 

It`s kind of weird that you recorded that 

Szintén egy Finn centrikus jelent amiért viszont kár. Jobban megalapozott lenne általa Finn lépése, miszerint elhagyja a hajót. Jobban belegondolva az előző jelenet is ebbe a sorba tehető. 

 

The caretaker size up Rey

A Rey "szétlövi a falat" jelenet pár másodperccel  hosszabb változata. Igazából nincs jelentősége. Eddig is tudtuk, hogy a caretaker-ek nem csípik a lányt, ez ezután kicsit hangsúlyosabb. 

 

Caretaker village sequence 

Nem is tudom mit gondoljak erről a jelenetről. Ugye ez lenne a harmadik lecke. Miközben értem Luke szándékát, mégse teszik, hogy a bolondját járatja Rey-el. A lány természetellenes futása se jön be, az Ír népzenéről nem is beszélve. Jobb hogy kimaradt. 

 

Extended fathier chase 

Meglepő mennyi részt kivágtak az üldözésből. Megjegyzem hála égnek. Egyrészt túl hosszú lett volna, másrészt pedig volt benne néhány fura jelenet. Aki látta tudja mire gondolok. :D

 

Mega destroyer incursion - extended version 

Ezt a jelenetet nézve pont az jutott eszembe, hogy pontosan azt vágták ki ami gáz volt. :D Főleg Finn régi szakasz társa. :facepalm:

 

Rose bites the hand that taunts her

Rose megharapja Hux-ot. :lol: Jó hogy kikerült, pedig anélkül jó lett volna. 

 

Phasma squealed like a whoop dog

Phasma visszamászik a filmben látott zuhanás után. Abból a szempontból jó lenne a jelenet, hogy leleplezi Phasmát, aki végre fel is mutat valamit a tudásából. Kicsit átalakítva beilleszthető lett volna. 

 

Rose & Finn go to where they belong

Sokat nem lehet mondani erről, ugyanis pár másodperc csak. Igazából a filmben is maradhatott volna. 

 

Rey & Chewie in the Falcon 

Lapozzunk

 

The costumes and creatures of Canto Bight 

Ezt nem is tudom, hogy ilyenformán hogy tették volna bele a filmbe. Úgy látszik Rian is így volt ezzel. :D Olyan mint egy making of része. 

Ami előnye, hogy jobban bemutatja a kaszinó bejáratát és a lényeket.

 

Összességében elmondható, hogy örvendetes ilyen sok kivágott jelenet bemutatása. Ez korábban nem volt jellemző. A minőség viszont már nem igazán kiugró. Talán ha egy-két jelenetért kár, plusz van még pár jó ötlet. A film amúgy is hosszú, így szerintem jó döntések születtek a vágóasztalon. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Caretaker village sequence 

Nem is tudom mit gondoljak erről a jelenetről. Ugye ez lenne a harmadik lecke. Miközben értem Luke szándékát, mégse teszik, hogy a bolondját járatja Rey-el. A lány természetellenes futása se jön be, az Ír népzenéről nem is beszélve. Jobb hogy kimaradt. 

 

 

Főleg,hogy közvetlen folytatása egy erős jelenetnek aminek a végén Rey gyakorlatilag esküt tesz Luke-nak,hogy bízhat benne. Mark itt is zseniális,érezni mintha kicsit kezdené beismerni,hogy nem folytathatja tovább a remeteséget.

Na és erre jön egyből ez a számító tekintet mikor meghallja a hangokat a falu felől...hogy most akkor egy átverésbe burkolt lecke jön. Szerintem is jobb,hogy kimaradt,még ha amit mond Luke az elég jó: Only act when you can maintain balance... meg kiderül,hogy csak olvasott valamit a könyvekből.

A futás gondolom még félkész,bár nem lett volna természetellenesebb mint helyből 10méter magasra ugrani. :)

Szerkesztve: - Lizardking
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.