Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

A Bloodline -ban Leia -ék megtudják, hogy van egy valamiféle csoportosulás a Galaxis szélén, és mivel a Köztársaság nem hisz neki, ezért megalapítja az Ellenállást.

A Poe Dameron képregény - EpVII kettősben pedig kvázi a Köztársaság és az Ellenállás tud a Rend létezéséről, csak éppen az előbbi nem tesz semmit - meg is fizetnek érte :( - ám utóbbi felveszi a kesztyűt kisebb-nagyobb sikerrel. 

A kettő között 6 év telik el, ami kb. a sorozatról szól. Szerintem Kazuda és a kisebb csapata - mert szerintem lesz neki, társak csak kellenének melléje - az egész sorozatban fogja kutatni az Első Rendet, és szerintem a végén eljutunk oda, ahol az PD comic és a TFA szól: a hidegháború utolsó órái/napjai. 

Úgy gondolom, hogyha Filoniék és a LSG szépen eltervezték a sorozatot - már miért is ne? - akkor a sorozat nagyon szépen betudja mutatni majd nekünk azt, hogy hogyan lepleződött le az Első Rend a politikai hatalmaknak.

És ez csak 1 szál kérem szépen. Ha emellé még odavesszük Snoke -ot - aki félig-meddig képviselné a főszálat, illetve az Erő szálát is - akkor jönne hozzá Ben Solo tragédiája is - mondjuk itt úgy gondolom, hogy akkor működne ez igazán jól, ha kicsit antológia szerűen mesélnének, több karakterrel, több szállal. :) 

+ ott van az alvilág, a különböző bűnszervezetekkel való viaskodás, az Ismeretlen Régió és annak felfedezése, a Chiss Birodalom, Ezra és Thrawn pedig még hab a tortán - amúgy meg Ezra kb. egyidős a Skywalker tesókkal, szóval ilyen 40-50 határán van, míg Thrawn állaga jó kérdés. Vajon milyen ütemben öregszenek a chissek? :D 

 

Ezekre nagyon kíváncsi vagyok, szerintem többről szól majd ez a sorozat, mint aminek behíresztelték. (Azért na, a Rebels is többről szólt, mint a Lázadók Szövetéségének megszületése, vagy pl. a TCW is többről szól, mint maga a háború.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Onnan indulunk, hogy az Első Rendről gőzük sincs és az ep.7-ben oda jutunk, hogy Snoke-ról mindenki úgy beszél mint valami közös ismerősről. Az Első Renddel pedig egy rakás összetűzése volt már az Ellenállásnak ahogy az a képregényekből kiderült. A kém nyilván mindenre nem jöhet rá, de felfedezheti az Első Rendet, olyan információkra bukkanhatnak amiből kiderül hogy valós fenyegetés és az Ellenállásnak fő prioritássá kell tennie a velük való harcot.  És igen közben ott van maga az Ismeretlen Régió ami óriási játszótér a készitőknek hisz a semminél alig tudunk róla többet. Nyugodtan jöhet egy-két vadabb ötlet is ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Engem az aggaszt, hogy a TFA elejéből az jön le, hogy Poe teljesen le van döbbenve az Első Rend csillagrombolójától.

Ebben egyelőre nem látok ellentmondást, ugyanis a Resurgent-osztályú csillagrombolók újak az ep7-8 idején, nem sokkal a Csillagpusztító elleni csata előtt lettek rendszerbe állítva, és az Ellenállás hírszerzése szerint mindössze 30 van belőle az Első Rend flottájában (a Holdo manőver végeztével ez a szám kicsit megcsappant). És Poe az ep7-ben valószínűleg először jár egy ilyen fedélzetén, ami azért nyilván lenyűgözi. Ha a Resistance-ban még meg sem jelennek a Resurgentek, vagy ha igen, de Poe egyet sem lát közelebbről/belülről, akkor nem lesz itt ellentmondás.

Mert az viszont elmondható, hogy más tudni ezeknek a monstrumoknak a létezéséről és képeken nézegetni, meg más, amikor a bendőjében vagy, esetleg egy X-szárnyúval száguldasz egy felé.

És az is egyértelmű, hogy Poe reakciója nem az egész Ellenállás reakciója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sidious, Vader és Tarkin is benne volt a Rebels-ben.

Tudom de nagyon keveset...azért egy ilyen lázadó sejt kicsit több figyelmet érdemelt volna részükről...folyamatosan éveken keresztül fosztogatták a Birodalmat.

Vaderék meg olyanok voltak,mintha leszarták volna az egészet....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már pedig ha Kylo szerepelni fog akkor szinte biztos hogy csak mellékszereplő lesz. Ha sokat szerepeltetik akkor balféknek tünne mert nem tudná elkapni a főhősöket. Nekik most egyébként is fontosabb a háttér-szervezgetés mint az hogy leöljenek pár ellenállót. Az Első Rend nagyobb léptékben gondolkodik. Phasma felbukkanását már megerősítették tehát valamennyit szinte biztos hogy Kylo is szerepelni fog. Igazából Kylonál jobban örülnék a Ren lovagoknak. Kyloról a filmek eleget elárultak, ott nincs hiányérzetem. A Renekről ugyanezt nem tudom elmondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, a Ren lovagok. Róluk tényleg jó lenne többet megtudni, és szerintem ez a sorozat erre pont jó lenne. 

Bár ehhez kéne tudni, hogy kb. mikor játszódik majd a sorozat. A jedi akadémia incidens előtt vagy után? Én előbbinek örülnék, mert azért ott is lenne bőven mesélni való, Kylo meg majd a sorozat végefelé jelenne csak meg a Renekkel együtt. Addig is ott lenne nekünk Snoke, Phasma, HUX, és még sokan mások. 

 

De ha az incidens után fog játszódni, akkor is szerintem követni fogják valamennyire a Rebels példáját, és főként új szereplők fognak vadászni Kazudáékra. Aztán meg a nagyobb kutyák - ideértve Phasmat, Huxot, Kylot, vagy Snoke -ot - később jelennének meg, cameo szerepekben. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Már pedig ha Kylo szerepelni fog akkor szinte biztos hogy csak mellékszereplő lesz. Ha sokat szerepeltetik akkor balféknek tünne mert nem tudná elkapni a főhősöket. Nekik most egyébként is fontosabb a háttér-szervezgetés mint az hogy leöljenek pár ellenállót. Az Első Rend nagyobb léptékben gondolkodik. Phasma felbukkanását már megerősítették tehát valamennyit szinte biztos hogy Kylo is szerepelni fog. Igazából Kylonál jobban örülnék a Ren lovagoknak. Kyloról a filmek eleget elárultak, ott nincs hiányérzetem. A Renekről ugyanezt nem tudom elmondani.

Jogos. :rolleyes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipp: a sorozat első két évada az ep.7 előtt fog játszódni. Az ep.9 bemutatója után, viszont az ep.8 és az ep.9 közötti időszak kerül terítékre és hasonló funkciót tölt majd be mint a TCW: elmeséli a nagy háborút amiről a mozifilmekben lemaradtunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:hmm: Pedig annak idején, ha jól emlékszem azt mondták, hogy a következő animációs sorozat már nem ilyen fill in the gaps jellegű réskitöltős sorozat lesz, mint A Klónok Háborúja vagy a Lázadók. Ennek ellenére a Bomarr által említett koncepciót favorizálnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én ma nagyon érdekeset olvastam: a sorozat mellett jönni fog egy 2. sorozat is, amely állítólag a jövőre jövő Disney szolgáltatáson lesz elérhető. Namármost Filoni úgy lett behíresztelve eme sorozatra - a Resistance -ről van szó most - mint creator. Ő találta ki, hogy miről szóljon a sorozat, mi inspirálja a szériát, kinézetügyileg hogyan nézzen ki stb. Justin, Athena illetve Brandom executive producerek, tehát ők viszik kvázi a showt. 

A Rebelsnél úgy volt azt hiszem, hogy FIloni mellett Simon és Greg is Executive státuszban voltak, majd Greg elment, maradt Simon és FIloni, hozzájuk csatlakoztak, majd Filoni supervisor -i rangot kapott, amit végül átadott 16 őszén Justin -nek. 

Szóval nagyon úgy néz ki, hogy ez a sorozat nem az lesz, ami majd megváltja a világot. Alapból csak úgy bejelentették, nem volt semmi videó, hogy a készítőkkel beszélgesennek, mivel már idén jön a premier. 

Innen nézve szerintem ez frissebb projekt lehet, mint a másik, és szerintem kinézetileg azért választották ezt az anime-inspired stílust, mert lehet így költséghatékonyabb, és gyorsabban kivitelezhető a sorozat elkészülte. 

 

Meg alapból úgy szólt a fáma régen, hogy több animációs sorozaton is dolgoznak a Lucasfilmnél. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney szolgáltatásra bejelentett sorozat nem animációs lesz hanem élőszereplős. Jon Favreau fogja írni.

 

Ami a fill the gap-et illeti: igen volt erről szó, de ez a sorozat mindenképp fill the gap lesz, hisz alapból az ep.7 előtt fog játszódni, tehát az ep.6 és az ep.7 közötti időszakot fogja valamennyire magyarázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de jöhet animációs sorozat is rá. Jon írja és felügyeli az élőszereplőst, de nem hinném, hogy csak egy darab SW -s tartalmat készítenek rá. ;) 

 

Fill the gap: tkp. eddig mind  2 sorozat betömte a lyukakat a részek között. A Resistance is hasonló szerepet játszhat ebben. Ha esetleg valóban Filoni egy olyan sorozaton ülne, amiben Ezráék nyomában járnánk, akkor ott egyrészt hatalmas szabadság lenne a kezükben, és teljesen elvonatkoztatná magát az epizódoktól, lévén nem lenne kihatással a későbbi eseményekre. Mondjuk egy ilyet kivitelezni érdekes lenne. :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe Dameron és Phasma felbukkanása már be lett jelentve tehát a fő konfliktus előzményei mindenképp érintve lesznek.

 

Ami az esetleges újabb sorozatot illeti: Igy is fut majd együtt egy élőszereplős és egy animációs sorozat. Biztos lesz majd valamikor harmadik sorozat is, de az szerintem odébb van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo még korábban azt mondta, hogy 2020 előtt nem fognak bejelenteni új sorozatot. Ha nagyszabásúról van szó, akkor gondolom hagyják kifutni a Resistance -t, meg az élőszerepelőst, mindenkinek legyen meg az első évada, aztán majd 21 -től esedékes a következő széria. Ez csak tipp a részemről. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintetek van-e esély rá, hogy az SDCC -ig valamit megtudjunk a sorozatról? Csak azért kérdezem, mert a bejelentése óta semmit se hallani a sorozat felől. Persze tudom én, hogy most a Solo van a soron több heten keresztül is, de azért legalább az új karakterekről szívesen tudnék meg egysmást (khm... nevek pl.) :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem egy kis teaserecske is beleférhet 

Ha legalább egy 1 perces teaser jönne ezen a héten vagy a köviben - mint volt 14 ben a májusi Rebels trailer na egy olyat megnéznék. 

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az SDCC-n szokott lenni nagy SW panel? Most nem emlékszem. Mindenesetre nem várnék sokat tőle ezen a téren.

Emlékszem hohy 2014 ben a Rebelsnek volt panelja akkor - abban az évben ugye nem volt Celebration.

Mivel idén nyáron az SDCC n kívül nincs nagy esemény, így gondolom ott fognak robbantani de előtte is lehetne azért. 

Mert azért na, ilyenkor már a Rebelsről is többet tudtunk. :)

 

Én csak annyit szeretnék, hogy lássam hohy néz ki, illetve a karakterek kinézete milyen. Legkésőbb 4 és fél hónap múlva elkezdődik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az SDCC-n szokott lenni nagy SW panel? Most nem emlékszem. Mindenesetre nem várnék sokat tőle ezen a téren.

Szokott lenni, de filmes és sorozatos bejelentések vagy ilyesmi még nem nagyon volt ott, inkább a képregényes és könyves vonalat nyomatják, érthető okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Comic-conra visszatérve még: 2015 -ben ott voltak J.J -ék a TFA -val - ugye a színfalak mögötti videót ott kaptuk meg. :) 

 

A sorozat látványvilágára leszek igazán kíváncsi. Ugye úgy van beharangozva a sorozat, hogy ez egy "anime-inspired animated series". Utánanézve ennek, ráleltem, hogy pl. a 90 -es években készült Batman: The Animated Series, vagy pl. az Avatar: TLA, illetve a Legend of Korra is ilyen anime inspirációs sorozatok voltak, persze 2D -s sorozatokról beszélünk. Furcsa lesz a sorozat, ezt most valahogy így érzem, persze 3D -s lesz, de ez az anime vonal valahogy visszalépésnek tűnik nekem az előbbi 2 Star Warsos sorozat után.

De igazából optimista vagyok a sorozattal kapcsolatban, rengeteg mesélni való van ebben az időszakban, csak aknázzák ki rendesen ezeket a lehetőségeket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

De miért?

Itt a látványra gondolok. :)

Azt nem vitatom, hogy Filoniék újra egy kvázi mesterművet tesznek le majd az asztalra. Viszont milyen korban vagyunk? Egy olyanban, ahol évente jönnem SW filmek, jövőre már lesz egy élőszereplős sorozatunk is, amik költsége szerintem magáért beszél.

Azt se feledjük hogy már a Rebels se volt egy igazán erős látványú sorozat a kezdetekkor. Költséghatékonyabb megoldásokkal kellett operálniuk Filoniéknak.

És szerintem ezen a sorozaton picit később kezdtek el dolgozni, mint volt a Rebels esetében. Bár pontos időpontot nem tudni, lévén hogy Pablo állítása szerint tavaly ősszel Filoniék a sorozaton dolgoztak, míg a szinkront nem hinném hogy a Rebelsel párhuzamosan készítették, így saccolok egy nyári előkészületeket.

Illetve remélem hogy Filoni kinevezése az animációs részleg vezetőjévé azt jelenti, hogy készül(nek) majd animációs film(ek).

 

A fenti vizsgálat egy kis aspektus a sorozatra nézve. A látvány nálam fontos azért - mégis csak SW ről beszélünk - de a történet és a karakterek még inkább fontosabbak. Pláne 0 információval ilyen előítélekekkel elindulni a sorozat kapcsán nonsensenek tűnik, de azért valahol érthető az aggodalmam az "anime-inspired" kapcsán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.