Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Nem, ő fogja az egyik karakternek a hangját kölcsönözni.

A karakter neve Flex lesz, ő egy idegen fajból származik. Bobby Moynihan karakterével lesz majd "párban", közösen fogják ellenőrizni az Ellenállás felszereléseit. Kvázi technikusokról van szó.

 

Amúgy ha már a sorozatról van szó:

Ugye be lett harangozva, hogy Poe, Phasma és BB-8 szerepelni fognak a sorozatban.

- Azt tudjuk, hogy a sorozat a 7 előtt játszódik, ergó szerintem az ellenállás megszületése után vesszük fel a vonalat pár hónappal, amikor is már Phasma az Első Rendnél van.

- Poe és BB-8 viszont csak a Before the Awakening c. könyvben kerül be Leia szervezetébe, és kapja meg azt a küldetést, hogy keresse meg Luke -ot, vagyis Lor San Tekka -t kutassa fel ehhez. Ez belevezet minket a Poe Dameron képregénybe, amely ugyanabban az időben játszódik (34 ABY) mint az EpVII-VIII.

- Vagyis ha Poe -t látjuk a sorozat elején, akkor a köztársaság oldalán fog állni, ha jól tudom, akkor egy Rapid osztagot vezet azon az oldalon.

 

Ergo Kazudáék lehetnek az első pilóták/tagok az Ellenállásban szvsz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Érdekesen néznek ki. Nem rossz, kicsit Avatar és Korra legendája stílus ugrik be erről a képről. Az is ilyen anime vonal volt. Nem rossz, bár még mozgásban nem láttuk.

 

Az a vörös ruhás Első Rendi rohamosztagos bejövősnek tűnik nekem. :) BB-8 mögött egy droidot látok? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban érdekes, de semmiképp nem mondanák rossznak. Szerintem jó, hogy ez már a harmadik animációs sorozat, de mindegyik kicsit másképp néz ki. Ezek csak rajzok, a lényeg majd a mozgásban lesz. 

11 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az a vörös ruhás Első Rendi rohamosztagos bejövősnek tűnik nekem. :) BB-8 mögött egy droidot látok? :hmm:

A vörös ruhás alak nekem is felkeltette az érdeklődésem és BB-8 mögött tényleg mintha egy droid lenne. Egy pit droid utánzat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy megnézve jobban a képet néhány dolog így eszembe jutott:

- Jim Rash ugye egy Flex nevű karaktert alakít, aki nem ember. Namármost a képen hátul látni egy furcsán kinéző idegent. Szerintem ő lesz Flex, és akkor Bobby a Poe -hoz hasonlító figura lehet. Vagy az alatta lévő fura hajú emberke, akiről sajna ilyen minőségű képen nem tudom megállapítani, hogy melyik nembe tartozik. :D

- Az átalakított hajó nagyon babán néz ki.

- Akkor itt is egy Rebels-szintű felállás lesz, mármint 3 fiú és 2 lány. Plusz még ott lesz a pit droid, akinek remélem jobb sorsa lesz, mint azoknak, akik a Bonta Eve Classicon részt vettek. :P

- A kinézet nem rossz, egyáltalán nem az. Bár a rohamosztagosok kicsit furák - a fényviszonyok miatt - de szerintem ezzel nem lesz gond.

 

Lassan bejelenthetnék, hogy ott lesz a sorozat az SDCC -n. A Solo miatt nagyon elmaradt a promózása a sorinak, kicsit furcsáltam is, hiszen legkésőbb 3 és fél hónap múlva adni fogják. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az mikor is lesz?

Július 19-22 között. 19. én lesz a TCW 10. évfordulós panelja. Tippre 2 hét múlva már tudunk dolgokat/előzetes is lesz a Resistance -ből, vagy 20 -án jön az Ellenállás fellépése. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Bence1997 írta:

- Akkor itt is egy Rebels-szintű felállás lesz, mármint 3 fiú és 2 lány.

De azért remélem változtatnak a Rebelshez képest, mármint úgy értem, hogy remélem nem azt fogjuk látni, hogy egy kis csapat borsot tör a csúnya nagy Első Rend orra alá a kis akcióikkal, mert az nagyon copy-paste szagú lenne.

 

Amúgy ez rajzolt animációs film lesz, mint a Force of Destiny vagy TCW és Rebels-es animációs?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De azért remélem változtatnak a Rebelshez képest, mármint úgy értem, hogy remélem nem azt fogjuk látni, hogy egy kis csapat borsot tör a csúnya nagy Első Rend orra alá a kis akcióikkal, mert az nagyon copy-paste szagú lenne.

Erre én is kíváncsi vagyok. A sorozat úgy lett behíresztelve, hogy Kazuda kémkedni fog az Első Rend után, szóval ebből én azt következtetem ki, hogy az elején még nem lesz nagy odacsapás, csak később, amikor egyértelműsítik a fenyegetést, akkor kezdenek el óvintézkedéseket tenni - a Poe Dameron képregényben például (amit a Reyes topikba illesztettem képet a kódexeset például) az Ellenállás le akarta leplezni, hogy az Első Rend mit csinált az egyik bolygón, ahol a fontos nyersanyagok miatt rabszolgasorsba taszítottak egy bolygó lakosságát (vagy valami hasonló volt, most hirtelen nem emlékszem), ezért kamerára vették fel Poe -ék, csak hát a felvétel megsemmisült. Már csak azt kéne kideríteni, hogy konkrétan időrendben mikor játszódik a sorozat. Az Ellenállás elején fogunk még járni, vagy már bőven benne leszünk a hidegháborúban? :hmm:

 

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy ez rajzolt animációs film lesz, mint a Force of Destiny vagy TCW és Rebels-es animációs?

Állítólag 3d -s animáció, csak rajzolt kivitelben, ha jól vettem ki. Alapból úgy volt, hogy egy anime-inspirációs animációs sorozat.

 

Azt azért hozzátenném, hogy kinézetileg olcsóbbnak tűnik, mint a Rebels. Na ez most vagy azért van, mert jövőre jön az élőszereplős + sok film lesz még, és arra költenek inkább, és az animációs vonal költséghatékonyabb stílust fog képviselni, vagy valami teljesen más van a háttérben, mert nem hiszem el, hogy egy kvázi 2D/3D keveréket fogunk kapni. Kinézetileg nem rossz, abszolúte nem, de látványilag költséghatékonyabb lehet a sorozat, még a Rebelsnél is, ami nekem furi.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

Azt azért hozzátenném, hogy kinézetileg olcsóbbnak tűnik, mint a Rebels. Na ez most vagy azért van, mert jövőre jön az élőszereplős + sok film lesz még, és arra költenek inkább, és az animációs vonal költséghatékonyabb stílust fog képviselni, vagy valami teljesen más van a háttérben

Mondjuk az, hogy ez egy pocsék minőségű kép egy kivetített képrő, ami ráadásul lehet, hogy csupán egy koncepciórajz? ;) De azért szép, hogy te erről már ilyeneket kezdtél el leszűrni. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk az, hogy ez egy pocsék minőségű kép egy kivetített képrő, ami ráadásul lehet, hogy csupán egy koncepciórajz? ;)

Az is lehet. De szerintem ez már a kész műből van. :)

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

De azért szép, hogy te erről már ilyeneket kezdtél el leszűrni. :clap:

Azért szerintem egy anime-inspirációs sorozat - ha a fenti kép a sorozat látványvilágát prezentálja, és szerintem igen - elkészítése sokkal egyszerűbb és könnyebb, mint a Rebels vagy főleg a TCW. Ez abszolút nem rossz, de ugyanúgy a Rebels is költséghatékonyabb volt a TCW -nél, így úgy gondolom, hogy itt is hasonló lehet a helyzet. De az is lehet, hogy titokban készítenek egy új animációs sorozatot - amely a Rebels-TCW szintű animációs stílust fogja képviselni - így Filoniék egy kinézetileg egyszerűbb megoldást választhattak, amihez szerintem Filoni lévén volt is tapasztalatuk - ugye Avatar széria. :) Ezt én így gondolom, aztán ha meg nem így lesz, rám cáfolnak. Majd meglátjuk.

 

Ja és meg lett erősítve, hogy a sorozat októberben fog érkezni. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

szóval ebből én azt következtetem ki, hogy az elején még nem lesz nagy odacsapás

Nem is akarok feltétlenül nagy odacsapást csak azt, hogy amikor majd nézem, ne azt érezzem, hogy a Rebelst látom áttextúrázva és más korba helyezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Azért szerintem egy anime-inspirációs sorozat - ha a fenti kép a sorozat látványvilágát prezentálja, és szerintem igen - elkészítése sokkal egyszerűbb és könnyebb, mint a Rebels vagy főleg a TCW

 

Nem feltétlen. Vannak animék, amelyek alapvetően 2D-sek, de elvétve van bennük 3D cgi. Az animerajongók körében az az általános vélekedés, hogyha egy jelenetben 3D cgi van, akkor ott bizony igénytelenek voltak a készítők, mert a könnyebb megvalósításhoz nyúltak. Ezért van rengeteg otaku kiakadva, ha cgi-t lát egy animében, mert a készítők lustaságát jelzi.

Nem tudom ez mennyire van így, de ezek alapján egy 3D animated cgi sorozatot könnyebb elkészíteni, mint egy 2D-s rajzoltat.

 

Mondjuk ez sok mindentől is függ.

Én láttam már eszméletlenül gyönyörűen megrajzolt animét, ami tisztán 2D-s volt, és bátran állítom, hogy még a TCW-nél is minőségibb animáció volt, és nehezebb volt annál megcsinálni. De olyannyira szépen volt rajzolva, hogy már már mintha élő rajzokat néztem volna.

Viszont láttam a másik végletre is példát, ami egyenesen borzasztó volt.

 

A lényeg, hogy 2D-ből is ki lehet ugyanazt (vagy jobb) minőséget is hozni, mint a TCW, az egész csak pénz kérdése

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Azért szerintem egy anime-inspirációs sorozat - ha a fenti kép a sorozat látványvilágát prezentálja, és szerintem igen - elkészítése sokkal egyszerűbb és könnyebb, mint a Rebels vagy főleg a TCW.

Ha ez a rossz minőségű kép a sorozat teljes látványvilágát prezentálja, én megeszem a kalapomat. Merthogy baromi jól látszik a széleken, hogy úgy van odafestve. Legfeljebb egy poszterről van szó, semmi többről. Ezer százalék, hogy ez nem a sorozatból van. Ráadásul a feltételezés, hogy egy anime jellegű sorozat elkészítése egyszerűbb, még alapból teljesen hibás is, és akkor finoman fogalmaztam. Azért mert valami anime jellegű, még nem lesz egyszerű, se könnyebb, se olcsóbb. ;) 

 

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De az is lehet, hogy titokban készítenek egy új animációs sorozatot - amely a Rebels-TCW szintű animációs stílust fogja képviselni - így Filoniék egy kinézetileg egyszerűbb megoldást választhattak

Na jó, azért fantazmagóriákat már ne kezdjünk el érvként bedobálni. Mert akkor én meg bedobom, hogy Filoniék lehet, hogy újraélesztik a TCW-t, és az egész Resistance csak ennek a megalapozása, mert aztán a főhősök a világok közötti világot használva visszautaznak a klónok háborújába, megölik Palpatine-t és ebből indul majd ki Johnson Star Wars trilógiája. Na? Cáfolj meg! :P Elméletgyártásoknál maradjunk meg inkább azoknál a tényeknél, amik biztosak, és nem mi találtuk ki. Sokkal egyszerűbb lesz beszélgetni is. ;) 

Az meg már régen rossz lenne, ha egy új sorozat olcsóbb lenne, mint az az előtti. Mi az, visszafejlődés? Na neeeee... Ezt te sem gondolhattad komolyan. A TCW és Rebels között azért volt költségvetésbeli különbség az előbbi javára, mert azt Lucas is finanszírozta saját pénzből, ráadásul a hírek szerint jó mélyen a zsebébe nyúlva. De ez Lucasnak nem számított, megcsináltatta, amit akart, nem érdekelte, hogy veszteséges. A Disney ezzel szemben nem egy ember, aki szórja a pénzét, amire kedve tartja, hanem egy cég, így naná, hogy megtérülő sorozatot gyárt. Ugyanakkor nekik is kell igazodni olyan nem elhanyagolható tényezőkhöz, mint a közönség elvárása (akikből ugye a pénz jön), szóval nagyjából tökön szúrnák magukat, ha az előző sorozatnál bénábbat készítenének, akárcsak látványra.

A Resistance látványa, ha csak nem egy újabb minisorozatról van szó, akkor nem lesz olcsóbb vagy egyszerűbb a Rebelsnél. Másabb lesz mindössze.

Semmit sem tudunk még a képről sem, de te már titkos sorozatok meg élőszereplős sorozatok (mi köze a kettőnek egymáshoz?) miatti költséghatékonyságról beszélsz, meg a Rebelst alulmúló látványról. Nem érzed, hogy ez mennyire abszurd?

 

Visszatérve az eredeti gondolatomhoz: nehogy már egy kivetített poszter vagy koncepciórajz rossz minőségű fotójából kezdjük el jó előre elítélni és megítélni az egész sorozat látványvilágát, mert ez masszív hülyeség! :facepalm: :roll: Tanuljunk már valamit a Rebels teaser traileréből, ami köszönő viszonyban sem volt a sorozattal. Az ilyen messzemenő következtetésekkel várjuk már meg legalább az első, a sorozatból vett éles képeket, vagy mondok egy nagyon meredeket: a trailert. ;) :D Azt már nem mondom, hogy a sorozatot ítéljük meg, mert az talán már túlmegy minden határon. :hehe:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Októberben jön a DisneyXD-n

 

"Star Wars Resistance, Lucasfilm’s new animated series, will arrive in October on Disney XD. The series is resolutely turned to action and humour with the strong presence of BB-8."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsian várom. Sokat én se szűrnék még le egy rossz minőségű képből, de szerintem nem lesz gond a látvánnyal. Az elmondottak alapján a képi világ eltér majd az előző két sorozattól, de ez nem feltétlen negatívum. Nyilván Filoniék is a minőségre törekednek, a tapasztalatuk pedig bőven megvan hozzá. Valahogy kétlem, hogy egy Forces of Destiny-szerű végeredményt kapunk.

 

Egyébként a vörös rohamosztagos lehet, hogy Cardinal akar lenni? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vörös ruhásról nekem is Cardinal jutott eszembe. Viszont ez felveti a kérdést: Az Ellenállás első évada konkrétan mikor fog játszódni? A Phasma regény jelenében játszódó fejezetei előtt, vagy utána? Ugyanis a

Phasma regény végén Vi Moradi elviszi a sérült, haldokló Cardinalt, hogy kórházba vigye. És Cardinal olyan helyzetbe és állapotba került, ami alapján nehezen tudnám elképzelni, hogy visszatér az Első Rendbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legfeljebb 6 évvel játszódhat majd az Ep7 előtt, hiszen már létezik az Ellenállás, amit YU 28-ban alapított Leia. Poe nem sokkal az Ep7 eseményei előtt csatlakozott az Ellenálláshoz, így ha ő is szerepel a sorozatban, (mint Ellenálló), akkor leszűkülnek a lehetőségek. Bár az is benne van, hogy Poe az Új Köztársaság tengerészgyalogosaként kap szerepet, így lehetünk pár (1-6) évvel az Ep7 előtt. Cardinal kapcsán (már ha tényleg ő van a képen) mindig is hiányérzetem volt a Phasmában,

Spoiler

hiszen nem csak, hogy nyitott, de egyenesen folytatásért kiáltó szálat hagyott neki az író, holott én biztos voltam a halálában. Korábban úgy voltam vele, hogy egy folytatás regényből kiderül, mi történt vele és Sivékkel, de lehet, hogy egy átívelő szálként a sorozatban derül fény rá, mi lett a sorsa. Mert az életben hagyása arra utal, hogy vannak még tervek vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kép minősége dacára nem vette el a kedvemet, nagyon várom a trailert, ami simán lehet, hogy meg is hozza. Ahogy a korábbi sorozatok sem maradtak meg címük sugallta korlátokon belül, gyanítom ez sem fog, nagyon remélem, hogy érdekes kérdéseket és témákat is fog majd érinteni a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én emlékszem, hogy annak idején a Rebels-hez milyen borzasztó első teaser-t kaptunk. :D Úgyhogy, egy rossz minőségű képből én nem vonnék le messzemenő következtetést. Én továbbra is a 2D-ben reménykedem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jöttem fiúk-lányok néhány infóval, amelyek között van jó is, van rossz is:

- Christopher Sean fogja adni a hangját Kazuda Xiono -nak. A fickróról itt tudtok meg többet. :)

- Kevin Kinner fogja komponálni a sorozat zenéit - mint tette azt a Rebelsnél és a TCW -nél is. :yeah:

 

- Sajnos a Resistance nem fog részt venni az idei SDCC -n! 

 

A legutolsó hírt nem tudom hova tenni. :o

Állítólag a héten jöhet valami a soriból, de ezt ne vegyétek készpénznek. :(

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amennyiben a héten jön valami anyag róla akkor nem hiányzik az SDCC panel. :) Egy trailer azért most nagyot ütne. 

Remélem tényleg jön a héten valami. Ha jön, akkor valóban semmi szükség Resistance panelre az SDCC -n, ott lesz amúgy is a CW 10. évfordulója. :D

 

Előzetes nagyon kéne, hasonló a marketing szerintem, mint a Solo -é volt.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.