Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Kezdem megszokni, bár nagyon fura továbbra is, főleg az elődökhöz képest. Most már kimondták, hogy a fiatalabb nézőknek készül, így valóban lehetséges, hogy nem mi vagyunk a cél korosztály. Ettől független elkezdem nézni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kezdem megszokni, bár nagyon fura továbbra is, főleg az elődökhöz képest. Most már kimondták, hogy a fiatalabb nézőknek készül, így valóban lehetséges, hogy nem nekünk készül. Ettől független elkezdem nézni.

Szerintem olyan animációs SW sorozat még nem készült, ami a mi generációnknak szólna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem olyan animációs SW sorozat még nem készült, ami a mi generációnknak szólna.

Olyan film se nagyon. Szerintem ebbe kár belemenni, mert ugye mi számít a mi generációnknak? Pl. mi se tartozunk egy kasztba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puszta kíváncsiságból megnéztem, hogyan reagáltunk az első hírekre a TCW-ből. Hát nem sok a különbség:

 

2007. 03. 23. - 18:58, Dzséjt írta:

Hojéééé... hát ez az Anakinnak tanítványa van és Jabba fiát elrabolták, és a Jedik próbálják megmenteni (mert gondolom olyan jóban van Jabba a Jedikkel, ahog az az ep6-ból kiderült) dolog padlóra küldte a lelkesedésem eme művel kapcsolatban... :)

2007. 03. 23. - 23:13, Ody Mandrell írta:

A szakadároknak miért kell Jabba fia? Ez így akkora marhaságnak hangzik... :) Persze valszeg nem fogjuk látni, csak emlegetik majd, de attól még röhejes.

2007. 03. 24. - 0:35, Dzséjt írta:

Hát, Jabba az ep1-2-ben marha sok Jedivel találkozott... főleg, hoyg az ep2-ben nem is szerepelt :)

Ami meg Anakin illeti, jó lenne végre egy olyan EU mű, ami nem szarja le teljesen a filmeket. Pl, most hirtelen Anakinnak tanítványa terem. Na, egyrészt, ahhoz nem bíztnak eléggé benne, hogy mester legyen, de egy tanítványt azért rá mernek bízni? Az egyik csak egy cím, egy szó, a másik meg komoly felelősség. Másrészt, ha volt már tanítványa, miért nem volt erről szó a filmekben? Elég komoly potenciál ez, hogy Anakin a mester cím visszautasításakkor ezt is a Tanács, de legalább Obi-Wan fejéhez vágja. Persze valszeg ebből is majd a jó öreg "Anakin pocsék mester és Sötét Jedit nevelt szegény padawanból" dologgal elintézik, de akkor meg a Tanácsnak lettt volna egy jó érve, miért is nem lehet mester Anakin. Ergo megint jön a kérdés, miért nem említik ezt a filmben?

2007. 03. 24. - 9:02, Ody Mandrell írta:

Mert a film az film, ez meg EU. :) Itt lehet b*romkodni. :D

2007. 03. 24. - 10:26, Bomarr írta:

Oké, ha ez a sztori, akkor az én lelkesedésem is ezen a ponton szünt meg létezni. Az SW óriási terepet ad a fantáziának, s hogy egy ilyen izzadságszagu történeti vázzal sikerült előrukkolniuk az bizony finoman szolva nem sok jót sejtet.

Picit reménykedek, hogy ez nem igaz, de mostmár akkor inkább várom az élő-szereplős TV-sorozatot. Azt legalább Lucas irja, s lassan ugy tünik ebben a világban épkézláb történetet irni márcsak ő tud.

2007. 03. 24. - 10:39, Donát írta:

Egyetértek az előttem szólókkal. Ez eléggé gáz :) Sajnálom nagyon a dolgot. :D

 

 

Donát

2007. 03. 24. - 13:22, SimonZ írta:

Jaajjjj.... :para::sick:

 

2007. 03. 24. - 13:44, Ody Mandrell írta:

Na azért szerintem nem kell átesni a ló túloldalára. Valószínűleg a filmekbe nem kerül bele Jabba fia...

 

Egyébként én mindig is furcsának tartottam, hogy pont a CW-ről lesz sorozat. Elvileg azt mondták azért, mert komolyabbnak akarják mint a Tartakovsky féle cuccot. Ez lenne a komolyság? És ilyen történetekből lesz száz rész? Háááát...

2007. 03. 24. - 15:19, MissKarrde írta:

Hát ez így nem lesz komolyabb, az fix, és a 100 rész is sok lenne ebből.

2007. 03. 24. - 21:01, Bomarr írta:

Mondjuk az biztos, hogyha valaki közli velem a Tartakovsky-féle Clone Wars rajzfilmek elött, hogy lesz egy új sith tanitvány, aki majd Anakinnal fog küzdeni, akkor lekezelően legyintettem volna... pedig tökre élveztem :para:

 

Bárcsak jó lenne ez is... egyenlőre annyi biztos, hogy én nem ilyesmire számitottam.

 

Viszont van egy lényeges különbség: itt még csak (igaznak bizonyult) kémjelentésekre reagáltunk, de az első trailerért már többnyire lelkesedtünk. Aztán a film elég megosztó lett. De olvasgatom a Rebels topikokat is, azért ott is vannak érdekes dolgok.

 

2014. 02. 19. - 16:51, Zééé írta:

Messze a legidétlenebb koncepció. Egy tinédzser 3,14csa, aki firkálja a szobája falát, rózsaszínbe öltözik és persze higyjük el, hogy a harcosok azon csoportjába tartozik, akik az univerzumot leigázták, falut perzseltek, jedikkel harcoltak, orgyilkosok és merénylők voltak. A többi karakternél kevésbé, de itt 100%-ban megvalósul a Disney koncepció. Vajon lesz belőle olyan figura, amihez adnak rózsaszín fésűt és sminkkészletet? Barbiban már van és Én pici pónimban is elérhető ilyen szett! A kislányoknak tetszene...van benne pénz! De hogy ezt pont egy mandaloral kell eljátszani, akik a Star Wars univerzum legkegyetlenebb mészárosai....:(

Sokaknak nem fog tetszeni, hogy pont egy mandalori harcosból faragtak rózsaszínben páváskodó barbibabát. Ez sértés Boba Fetre nézve....Pre Vizslát és Bo Katant nem is említve. Nekem a koncepcióval van bajom. Egy női mandalor harcos nem ilyen, hanem ilyen:

2014. 02. 19. - 18:59, Ody Mandrell írta:

Sabine a német nevével úgy illik ebbe a korszakba mint én az Ókorba. Elsőre se volt túl szimpi de a videó után messze a legunszimpatikusabb attitűddel rendelkezik. Nekem ez túl színes, már-már giccses. Ez nem lenne baj, de ebben a korszakban hol láttunk ilyen hangulatot? Sehol. Ez inkább Coruscant alsó szintjeire illene, a Köztársasági érába. Persze kíváncsi vagyok milyen lesz ez a lány a történetben de sok jót nem várok tőle.

2014. 02. 15. - 0:05, Frenkie írta:

Sajna nekem elég fontos lenne hogy a megmaradt Jedik pontosan tudják azt miért Jedi a Jedi. Azt az értékrendet adják át amit a prequelben láttunk. Emlékezzenek Yodára Anakinra utálják a Birodalmat és meséljenek rengeteget a régi Jedikről és hitvallásukról az újaknak. Viszont ezt a srácot egy majdnem Sith Jedi fogja tanítani. Hogy mi a Jedi értékrend? Amit Qui-Gon képviselt. Bölcs, okos és szerény.

Szóval annyira azért nincs új a vak alatt így a Resistance idején. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem olyan animációs SW sorozat még nem készült, ami a mi generációnknak szólna.

Önmagában ez az egy mondat nyilván okés. Kombinálva a teaserrel... hát szerintem fontos üzenet értéke van. Látva az első teaser okozta reakciókat ebben a videóban akár kidomboríthatták volna azt is, hogy bár fiataloknak készül, a téma, amiket boncolgat az idősebb korosztály számára is érdekes lesz. Szóval megfogalmazhattak volna egy kicsit nyugtató üzenetet e téren. Ehelyett csak a fenti mondat jött, úgyhogy ez inkább azt a vonalat erősíti, hogy ez gyerekesebb lesz, mint a TCW és a Rebels, nem pedig az ellenkezőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Olyan film se nagyon. Szerintem ebbe kár belemenni, mert ugye mi számít a mi generációnknak? Pl. mi se tartozunk egy kasztba. 

Az új filmek egyértelműen nekünk is szólnak. Azok direkt úgy vannak összerakva -pont mint a régiek- hogy több generációs szórakozást nyújtsanak. Talán a Rogue One a kivétel mert az annyira masszivan hajt a mi generációnkra hogy útközben talán kicsit elfeledkezik a fiatalabbakról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel sokan nem ertenének egyet mert ez az SW és mindenki másképp látja. :)

 

Abban pedig Donátnak igaza van, hogy így egyik sorozat előtt se hangsúlyozták ki a célcsoportot. Bár nem mintha maga az SW másnak szólna, mint a fiataloknak. 

 

Más. Kylo hajója csak engem foglalkoztat? Az frankó lenne ha ő is indulna ezen a versenyen. Lehetne ő a vörös versenyző. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Más. Kylo hajója csak engem foglalkoztat? Az frankó lenne ha ő is indulna ezen a versenyen. Lehetne ő a vörös versenyző. 

A hajó engem is izgat. Viszont nem gondolnám, hogy Kylo a sorozat elején felfog bukkanni. Úgy gondolom, hogy a vörös ruhás pilótát - aki Kazék ellenfele lehet az évadban - hozzák majd vele. Ugye 0:47 -nél látni az alsó képen, hogy - szerintem - erről a hajóról szállnak ki. De Kylo érzésem szerint majd valamikor felfog bukkanni a sorozatban. Csak a Rebels formuláját követik: mindig van egy nagyobb hal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Neeku kezében mintha egy Nabooi vadász lenne. 

Hasonlít rá, de olyan, mintha át lenne fordítva. Az N1 eleje a hátulja, és a hátulja az eleje. :) Ilyen formában akár valamilyen Nubiant is jelképezhet, ami érdekes lenne annak tükrében, hogy a zöld hajó oldalára is egy N1-es van felfestve. Itt valakinek vagy köze van Naboo-hoz, vagy a készítők közül valakinek nagyon bejön a bolygó. :D (Vagy az ep1, mert az egyik jelenetben a karakteres videóban egy pit droid is látható.)

 

Amúgy, ha már színek, képek. Kazuda hajója sárga színe erősen emlékeztet Anakin Delta-7-esének és Eta-2-esének színezetére. Plusz az oldalán a szimbólum (felteszem a Tűzlabda csapat jelképe) is emlékeztet a Köztársasági Nagy Hadsereg szimbólumára.

 

Szerk.: meg tetszik ez a lecsupaszított R1-J5. Bírom, amikor így mutatják, hogy azért telik az idő az SW-ben, és ami egykor új csúcsmodell volt, ma már öreg és lepusztult.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW a felnőtteket a hardcore fanokat leszámitva nem tudta megszolitani. Gyerekeknek készült. A második évad premierjének például igy nézett ki a demográfiája: 2,58 millió amerikai néző. Ezeknek majdnem a fele 2 és 11 év közötti volt. Egész pontosan 1,276,000 néző volt ebben a korcsoportban (ITT a forrás). Ha nem gyerekeknek szánták akkor valamit nagyon elrontottak.

Ezzel szemben az ep.7-nél például Amerikában a nézők közt az átlagos életkor 37 volt. A Last Jedinál a nyitóhétvégénél a nézők 62 százaléka 25 évnél idősebb volt a Disney adatai szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott valami. Mi van, ha már az első évad eléri az ep7-et az évadzáró előtt? Tulajdonképpen semmi sem zárja ki, hogy annak a 22 résznek mindnek az ep7 előtt kell játszódnia, és például az Agents of S.H.I.E.L.D.-be baromi jól beleépítették a Captain America: Winter Soldier sztoriját az évad háromnegyedénél. Érdekes lenne, ha az első évad nem az ep7 elején vagy ahhoz közel, hanem mondjuk az ep8 végén érne véget, és úgy indulna a második évad, hogy az már teljesen az ep8 után játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tippelem, hogy a 2. évad már a VIII-IX közti eseményeket fogja elmesélni.

Talán még annyi időhúzást eltudok képzelni, hogy a 2. évad első fele bemutatja a 7 előtti utolsó napokat, a 7 és 8 közben eltelt időt Kazék szemszögéből és talán még a craiti csata uátni következményeket, majd a IX kijövetele után a 2. évad második fele a 8-9 közti eseményeket kezdi el boncolgatni. :)

 

És amúgy a TCW korántsem az "öregek"nek kedvezett. Csak gondoljunk az első 2-3 évadra. Jar-jar, C-3PO, kék vírus, néhol könnyedebb tónus. Pont most érek hamarosan a váltáshoz, és azért érezni, hogy ezek eléggé gyerekeknek készült részek, persze vannak mély tartalommal megáldott epizódok is. A Resistance szerintem kicsit könnyedebben kezd majd, mint a TCW és Rebels, de az idővonalat megnézve szerintem elég hamar sötétebb részeket és mély tartalmú epizódokat is fogunk kapni. Csak kicsit ki kell várni, a türelem rózsát terem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

A TCW a felnőtteket a hardcore fanokat leszámitva nem tudta megszolitani. Gyerekeknek készült. A második évad premierjének például igy nézett ki a demográfiája: 2,58 millió amerikai néző. Ezeknek majdnem a fele 2 és 11 év közötti volt. Egész pontosan 1,276,000 néző volt ebben a korcsoportban (ITT a forrás). Ha nem gyerekeknek szánták akkor valamit nagyon elrontottak.

Ezzel szemben az ep.7-nél például Amerikában a nézők közt az átlagos életkor 37 volt. A Last Jedinál a nyitóhétvégénél a nézők 62 százaléka 25 évnél idősebb volt a Disney adatai szerint.

Szerintem mérföldekkel komolyabb témákat boncolgatott mint ez a sorozat fog. Ráadásul háborúval foglalkozott ami nem épp gyerektéma. Persze voltak könnyedebb témák is ,de összeségében az éra nagy kérdéseivel foglakozott. Főleg a 6. évad. Szóval ha a TCW gyerekeknek készült akkor ez csecsemőknek. Megnéztem most még egyszer a trailert és valami borzasztóan infatilis.

Természetesen semmi gond vele, a gyerekeknek is kell valami, de én ebből a stilusból nagyon rég kinőttem már. 

Másrészről az animáció meg nagyon nagy visszalépés. Borzasztóan régimódi számomra, olyan mint ha rajzfilmet néznék.  A rajzfilm meg nálam nagyon avitt ma már, mikor már sokkal jobb technológia áll rendelkezésre. Gondold el mondjuk a Madagaszkárt vagy a Jégkorszakot iylen stílusban. A rajzfilmszerüségről le kéne már szokni, mert nagyon múlt századi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Frenkie írta:

Szerintem mérföldekkel komolyabb témákat boncolgatott mint ez a sorozat fog

És ezt így kijelented, hogy egy részt sem láttunk még belőle? :D

 

20 perccel korábban, Frenkie írta:

A rajzfilm meg nálam nagyon avitt ma már, mikor már sokkal jobb technológia áll rendelkezésre.

 

Ez meg nonszensz. Van olyan rajzfilm, ami látványban odaver a TCW-nek is simán, olyan igényesen van elkészítve. Persze nem mondom azt, hogy ez a Resistance-ről is elmondható lenne, de felmegy bennem a pumpa eléggé, amikor a rajzfilmekről nemes egyszerűséggel kijelentik, hogy elavultak. Nézz meg mondjuk egy Kimi no Nawa-t (csak az animáció miatt, amúgy szerintem egy elég túlértékelt animefilm)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Frenkie írta:

A rajzfilmszerüségről le kéne már szokni, mert nagyon múlt századi.

Semmi gond a rajzfilmekkel akármennyi idősek is (dobjuk ki a Mona Lisa-t a Louvreból és akasszunk a helyére egy tabletet egy digitális fotóval róla?), pláne, hogy vannak olyan szépen rajzolt művek amelyek, még szebbek akármelyik TCW résznél. A "baj" az a részletességgel/kidolgozottsággal van de azt meg fel kell áldozni a büdzsé oltárán. Lásd a legszebb TCW rész is pálcika rajz egy TOR trailerhez képest, de olyan minőséget egy sorozaton keresztül lehetetlen tartani, még ha a Disney pénztárcája jó mély is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Frenkie írta:

Madagaszkárt

Szerintem a Madagaszkár az animációs mozifilmek legeleslegalja minden elképzelhető téren, a megvalósítástól a történeten át a karakterekig. Még a Forces of the Destiny is ezerszer jobbnak találom annál, pedig szerintem az is igen gáz. Ha a Resistance csak súrolja azt a filmet, én egy résznél többet nem nézek meg. Az egyedüli jó abból a pingvinek, de ők is csak 20 perces, agyament, szintén gyerekeknek szánt kivitelben, mert a mozifilm velük is rém gyenge.

Amúgy szerintem nem azért jók az animációs filmek vagy éppen sorozatok, mert 3D animációval készültek, hanem mert jó a sztorijuk, a karaktereik. Én a TCW-t is elnéztem volna hagyományos 2D-s változatban is, ahogy a Zootopediát és a Moanát is szeretném úgy, pedig azok a 3D csúcsai. De a Micimackótól még élőszereplős kivitelben is irtózom. És őszintén szólva, a régi kézzel rajzolt Disney-mesék szereplői még szebbek is, mint a TCW baltával faragott karakterei, de ez persze szubjektív.

Én legalábbis nem a 3D miatt szeretem a TCW-t, és nem emiatt szeretem a Rebelst, és tuti, hogy nem emiatt fogom szeretni a Resistance-t, pedig aztán ez a fajta 3D távolról sem a szívem csücske. Alapvetően nem tetszenek a karakterek, viszont szerintem ilyen minőségű űrhajós és tömegjelenetek a Rebelsben nem is voltak, mint amennyit már a trailerben láttunk, ezt mindenképpen a javára írom. A karakteranimáció az, amit meg kell szokni, ha meg lehet (én személy szerint rühelem az anime stílust, és annál jobban már csak az amerikai anime stílust rühelem, ugyanakkor sok olyan anime van, amit a kedvenceim közé sorolok - szóval részemről nyitva áll a lehetőség a Resistance előtt, remélem, csak az lesz a bajom vele, hogy ocsmányak a figurák, de ennyi bajom a TCW-vel is volt). Ez majd elválik, de ezt még mindig úgy érzem, hogy a sorozat láttán kéne eldönteni, nem egy first look trailer láttán.

 

34 perccel korábban, Frenkie írta:

Főleg a 6. évad.

Vagy inkább csak a 6. évad, legalábbis az a része, ami a filmek fontos kérdéseit vette elő (voltak komoly témák korábban is, de nem a filmek válasz nélküli kérdéseit boncolták). De akkor azért a Resistnece-nek is lehetne adni 6 évadnyi esélyt. A TCW első évada, meg a második meg lehet, hogy a múlt távlatából szépnek tűnnek, de bizony akad bennük gyerekes momentum szép számmal. Azért azok a droid poénok, amikor egy harci droid nem tud kezelni egy tankot, vagy egy tűzoltódroid nem tud kezelni egy tűzoltóslagot, vagy amikor Jar Jar minden átmenet nélkül lezúz egy űrhajót, az nem a mai 30-as korosztálynak, és nem is az akkori 20-as korosztálynak szólt, de szerintem még csak nem is a 14 éveseknek. Ráadásul az első két évadon az is látszódik, hogy nagyon új a Lucas Animationnak is ez az egész. Vannak félmegoldások, néha a közvetlen folytatás figyelmen kívül hagyja az előző rész végét, és igazán koncepció sem volt. A harmadik évad második felétől lett a TCW kiemelten jó, addig csak egy szórakoztató gyereksorozat volt, néhány kiemelkedően jó epizóddal. Az első két évad volt a tanulópénz.

De ha a sorozat marad olyan, mint az első két évadban volt, én a harmadik évadnál abbahagyom. Ott nálam anno nagyon rezgett a léc, és szerintem, ha a harmadik évadra nem vált a sorozat tónust, akkor kaszálom. És részben a hülye poénok miatt, amik elsőre tetszettek, de másodjára, amikor a vicc már nem vicc, akkor már nem (és ahogy öregszem, úgy irritálnak egyre jobban, a Bombad Jedi-t a legutóbb végig sem bírtam nézni). Részben pedig sok más miatt. :) Amivel mélységesen egyetértek veled, hogy ha a Resistance a first lookban látottakat fogja hangsúlyba helyezni más, fontos eseményekkel szemben, akkor én is hanyagolni fogom. De jelenleg a first look az egyetlen fogódzónk, és nekem még mindig nem tetszik, hogy  ebből a semminél alig valamivel több dologból már most messzemenő következtetések kerülnek levonásra. Az sem kizárt, hogy összesen ennyi gyerekes megnyilvánulás lesz abban a részben, amiből merített a trailer, hiszen nagyon úgy tűnik, hogy csak egy epizódból láthattunk pillanatokat. A most kijött videó már talán más részből is villantott valamit, de még ez sem valószínű.

 

37 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul háborúval foglalkozott ami nem épp gyerektéma.

A legtöbb rajzfilmsorozat, amit anno néztem, a háborúval és a bűnözéssel foglalkozott. A háború önmagában nem feltétlen felnőtt téma, de ezt szerintem pont nem egy Star Wars rajongó fórumon kéne részletezni. Elvégre a Star Warst sem felnőtteknek szánta Lucas. A megvalósítás az, ami belövi a célközönséget. Egy komoly témát fel lehet dolgozni rajzfilm-sorozatban felnőtteknek (lásd South ParkRick és Morthy kalandjai), de ugyanúgy eladható akár egy korábbi horror a téma is gyerekeknek mozifilmben (Alien vs. Predator).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem a Madagaszkár az animációs mozifilmek legeleslegalja minden elképzelhető téren, a megvalósítástól a történeten át a karakterekig

Naa, ne bántsd a gyerekkorom :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.