Ugrás a kommentre

A Resistance animációs sorozat


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Néhány érdekesség:

 

Ezen a képen látszik, hogy Kaz eredetileg egy X-szárnyú pilóta az Új köztársaságban. Kaz feje mögött látni a gép sziluettjét.

star-wars-resistance-team-fireball-featu

 

 

Elképzelhető, hogy az elején úgy kezdünk, hogy Kazék éppen egy akcióról térnek vissza erre a hajóra, ahol Kazuda találkozik Poe -val és megkapja a küldetését.

star-wars-resistance-team-fireball-featu

 

 

Talán az a bolygó, ahol a Colossus van nem teljesen óceánbolygó? Ezen a concept arton a távolban látni hegyet is. Ennek örülnék. :)

star-wars-resistance-team-fireball-featu

 

"The pilots here race for money and for pride. They’re a crazy arrogant bunch." - Poe Dameron

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rövid szinopszisok az első pár részről: 

 

Spoiler

The Recruit - Part 1-2.
"Kazuda Xiono X-szárnyú pilótát beszervezik az Ellenállásba, s egyből a mély vízbe dobják: Poe Dameron elküldi őt egy félreeső töltőállomásra, hogy az Első Rend ellen kémkedjen. Itt aztán, miután arról henceg, hogy nincs nála jobb pilóta, Kaz kénytelen részt venni egy veszélyes versenyen."

The Triple Dark 
"Kaz és BB-8 tudomást szerez egy közelgő kalóztámadásról, és megpróbálják megakadályozni."

Fuel for the Fire
"Kaz összebarátkozik egy Jace Rucklin nevű versenypilótával, aki ráveszi, hogy megszerezzen egy veszélyes hiperhajtómű-üzemanyagot, ami Yeager irodájában van elrejtve."

The High Tower
"Az Első Rend megjelenik a töltőállomáson, és Kaz és BB-8 ki akarják deríteni, hogy mire készülnek."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, hogy már vasárnap du. (október 7. -én) láthatjuk a pilotot és más epizódokat. :)

 

Továbbá a Star Wars Rebels képregényeket fel fogja váltani idén ősszel - feltehetően novemberben - a Resistance. Az író Ingo Römling azt mondta, hogy még nem mondhat róla semmit, de nagyon izgatott az anime stílus miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés, én szerintem megkapjuk a pilot epizódot és melléje még a Triple Dark epizódot. Lehet hasonló lesz majd a menet, mint volt a Rebels 1. évadában. Ott mindig egy héttel előtte jöttek ki a részek, mint kellettek volna.

 

13 perccel korábban, Darth Sky írta:

Rövid szinopszisok az első pár részről: 

 

  Spoiler elrejtése

The Recruit - Part 1-2.
"Kazuda Xiono X-szárnyú pilótát beszervezik az Ellenállásba, s egyből a mély vízbe dobják: Poe Dameron elküldi őt egy félreeső töltőállomásra, hogy az Első Rend ellen kémkedjen. Itt aztán, miután arról henceg, hogy nincs nála jobb pilóta, Kaz kénytelen részt venni egy veszélyes versenyen."

The Triple Dark 
"Kaz és BB-8 tudomást szerez egy közelgő kalóztámadásról, és megpróbálják megakadályozni."

Fuel for the Fire
"Kaz összebarátkozik egy Jace Rucklin nevű versenypilótával, aki ráveszi, hogy megszerezzen egy veszélyes hiperhajtómű-üzemanyagot, ami Yeager irodájában van elrejtve."

The High Tower
"Az Első Rend megjelenik a töltőállomáson, és Kaz és BB-8 ki akarják deríteni, hogy mire készülnek."

Érdekes leírások.

Spoiler

A The Triple Dark kalóztámadása nekem valamiért az éjszakai, esős támadást juttatja eszembe. Ott Kaz találkozik egy aleen -el és az Aces csapata is harcba száll a kalózokkal. Érdekes lesz.

 

Az a veszélyes hiperhajtómű-üzemanyag csak nem a koaxium lesz? :hmm: A Fireball csapat bemutatójában pl. az egyik képen ahol a csapatot látjuk az elején látni Neeku kezében egy kis koaxiumot amint Bucketnek adja.

 

És ami érdekes, hogy úgy tűnik, BB-8 itt marad elég sokáig. Vajon akkor most hányadán is állunk a Poe sorozattal? :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Vajon akkor most hányadán is állunk a Poe sorozattal? :hmm:

Szerintem BB-8 csak néha besegít majd a csapatnak, de mivel alapból Poe droidja, így elvileg mellette kéne lennie. Főleg, hogy a Poe képregény is kb. ebben az időszakban játszódik, és ott Dameronnal van a droid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Szerintem BB-8 csak néha besegít majd a csapatnak, de mivel alapból Poe droidja, így elvileg mellette kéne lennie. Főleg, hogy a Poe képregény is kb. ebben az időszakban játszódik, és ott Dameronnal van a droid.

Nos még júliusban úgy mondták, hogy BB-8 nek erős jelenléte lesz, ami arra enged következtetni, hogy a kis guruló droidunk akár az egész első évadban a Colossuson fog tengődni Kaz mellett.

A szinopszisok is ezt erősítik. Na már most könnyen elképzelhető 2 dolog:

a, A sorozat elején fog itt lenni BB, és a félévad körül megy vissza Poe -hoz.

A Poe képregényben pl. nem mindig van ott a kis droid. A 7. számban pl. Poe magánakciózik, míg BB-8 sehol. Könnyen elképzelhető, hogy a sorozat eleje a Poe sorozat 7. száma körül játszódik.

b, A Poe képregény 25. és 26. száma között eltelhetett egy kis idő. Namarmost az én elméletem, hogy miután Poe csatlakozott az Ellenálláshoz, megkapta Leia tól a feladatot: keresse meg Tekkát.

Ez belevezet minket rögtön a Poe képregénybe.

Ha a Poe képregény elmesélt egy félévet, akkor utánna könnyen lehet, hogy a Resistance elmeséli a másik felét. Így BB-8 (talán?) egész évados jelenléte a Colossuson bőven beleférne. :)

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt egy Resistance "találkozó", ahol ott voltak a főbb szinkronszínészek. Sokat nem tudok még - hamarosan lesz egy cikk róla elméletileg - de egy új, ámde kis információt megtudtunk. Az egyik szereplő hazája Kuat lesz.

 

Továbbá Tracy - a Lucasfilm újságírója - egy kommentre válaszolt. Megkérdezték tőle, hogy mikor érkezik új videó. Ő pedig elpisszegte, hogy a héten. :)

 

Ja és plusz információ a nemzetközi vetítésekkel: a portugáloknál október 12. -én, 20:30 -kor lesz a premier. Hozzánk mikor jöhet? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Szerintem kapunk a héten. Jó lenne egy igazán ütős trailert kapni, a first-look kevés csalogatónak. :)

A legutóbbi Insider magazinban megemlítették, hogy a sorozat fogja a legjobban bemutatni az Új köztársaságot és magát a Galaxist. Ez nekem nagyon jót sugall.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt az új SW Show, bár új jelenetet én nem láttam. Lehet azért, mert jó a fotografikus memóriám. :D (plusz le screenshotoltam majdnem minden részt az előző 3 videónál csak a látvány kedvéért :hehe:)

 

Tracy 10 órája írta, hogy mi lenne ha kapnánk mondjuk holnap egy új Resistance videót? Mivel időeltolódást figyelembe kell venni, szerintem ma kapjuk meg du. :)

Tippre vagy előveszik a gonoszokat, vagy kapunk egy konkrétan a pilotra fókuszáló előzetest vagy aminek jobban örülnék, ha végre kapnánk egy igazán ütős, hosszú előzetest az évad első feléről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyetértek. Szerintem kapunk a héten. Jó lenne egy igazán ütős trailert kapni, a first-look kevés csalogatónak. :)

A legutóbbi Insider magazinban megemlítették, hogy a sorozat fogja a legjobban bemutatni az Új köztársaságot és magát a Galaxist. Ez nekem nagyon jót sugall.

Ez már így sokkal jobban hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Az éjszakai akciózás szuperül néz ki, arról tehetnél fel képeket. :P

Parancsolj. :D 

Kicsit spoileres szösszeneteket is írok - saját teóriáim -, szóval ezért inkább spoilerbe rakom, hátha eltalálom... khm.. #CWSaved :P

Spoiler

Ez az esti, esős(?) akció szerintem a The Triple Dark c. epizódban lesz. Ott kell majd Kaznak és BB-8 -nek megakadályozni egy kalóztámadást, ami szerintem nem fog nekik sikerülni. Szerintem azért találkozik azzal az aleennel, hogy információkat gyűjtsön a támadásról, ám a kalózok rajtuk kapnak és megtámadják a Colossust. Kaz eléggé benne lehet majd a slamasztikába, hiszen a kalózok üldözni fogják őt - ez a tippem. De persze megjelennek az Aces pilóták, akik visszaszorítják a kalózokat. Nem vagyok benne biztos, hogy ahol látjuk Kazt és Torrát együtt futni, az ebből a részből van-e, de hátha.

Itt vannak az epizódból a képek:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=115N_vtelen31.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=522N_vtelen41.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=638N_vtelen42.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=239N_vtelen66.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=470N_vtelen67.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=997N_vtelen73.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=938N_vtelen74.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=214N_vtelen75.png

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=167N_vtelen87.png

ui.: miért nem enged beilleszteni több képet nekem? Folyton 1024kb -ot meghaladom. Rakjam inkább külön hsz -ekbe a képeket külön-külön? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW.com Resistance adatbázisába bekerült a Colossus, Poe, BB-8, Phasma és Aunt Z is.

- A Colossus állomás Castilon -on található. Castilon a Külső Peremvidéken található.

Colossus

 

- Poe sokat lát magából Kazban, éppen ezért hiszi azt, hogy a fiú sikerrel fog járni a Colossuson.

resistance-db-poe-dameron-bb-8-history_7

 

- BB-8 az Ellenállás droidja, aki szemmel tartja Kazt a küldetése folyamán.

resistance-db-kaz-bb-8-history_108e9f4f.

 

- Egy csomó küldetése mellett, Phasma feladata volt biztosítani a Colossus állomást az Első Rend számára. Megbízott tisztek segítik őt az operációban, miközben fontosabb ügyeket intéz.

resistance-db-captain-phasma-history_56f

 

- Aunt Z, vagy igazi nevén Z'VK'THKRKZA (jesszus... :D) egy karizmatikus személy a Colossuson. A legnépszerűbb étkezde az övé. Térj be egy gyors italra vagy éppen egy bölcs tanácsra a tulajdonostól.

Aunt Z

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem a trailer sem hozta meg a kedvemet ehhez a sorozathoz :( Úgy érzem, nem az én világom, de majd belenézek a sorozatba, hátha... 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első jelenet a sorozatból. :)

 

 

Információk:

- A sorozat igyekezik kiszolgálni az új és a régi rajongókat is. Bár a korosztály a 6-12 évesek, az idősebb korosztályra is gondoltak a sorozat készítői. A sorozat összefogja kötni az OT és ST időszakát.

- Az Ellenállás formálása mellett a sorozat jobban befogja mutatni az Első Rendet.

- Többet láthatunk majd a Poe és Leia közti kapcsolatból.

- Kaz - ellentétben Luke -al, Rey -el, Anakinnal vagy éppen Ezrával - egy vagyonos család gyermeke. Az apja egy szenátor. Így az elsődleges cél a fiú számára, hogy nem kell feltétlenül az apjára támaszkodnia az életben.

- Bár az Első Renddel foglalkoznak majd, az egyik készítő elmondta, hogy a fókusz nem a főbb embereken lesz. Phasma is csak vendégszereplő a sorozatban.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Kaz - ellentétben Luke -al, Rey -el, Anakinnal vagy éppen Ezrával - egy vagyonos család gyermeke. Az apja egy szenátor. Így az elsődleges cél a fiú számára, hogy nem kell feltétlenül az apjára támaszkodnia az életben.

Végre nem egy árva a főszereplő, 40+ év után ezt is megértük! :yeah:Mondjuk, ha a papa szenátor, akkor kettőt találhatunk hol volt, amikor a Hosnian-rendszer elfüstölt. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit bővebb információk:

 

Az Animation Magazine készített egy interjút a sorozat készítőivel:

 

Filoni szövege még a sorozat bejelentésekor:

"A Star Wars: Resistance a II. világháborús légicsaták és vadászpilóták utáni érdeklődésem ötlete. A nagyapám pilóta volt és a nagybácsim repült és gépeket szerelt és ez hatalmas hatással volt rám. A SW történetében hosszúra nyúló története van a versenyzésnek és szerintem ezt a fajta izgalmat sikerült megragadnunk ebben az anime-inspirációjú sorozatban. Ez a stílus az, amelyet a csapatunk már nagyon régóta várt."

Star Wars Resistance

 

Ahhoz, hogy létrehozza az elképzeléseit, Filoni összeállított egy álomcsapatot az animációs részleg veterán tagjai közül: Athena Portillo -t, Justin Ridge -et és a friss vért: Brandon Aumant.

Az új széria központi története egy buzgó fiatal pilóta kalandjai akit Kazuda Xiononak hívnak. Az ő feladata az, hogy kémkedjen az Első Rendről az Ellenállásnak.

Athena megemlítette, hogy Filoni mindig is szerette megteremteni a határait, hogy tkp. mit is tehetnek ezzel a "tulajdonnal", mind tartalom és mind vizualitás szempontjából.

"Amikor 2 éve elkezdtem dolgozni a sorozaton, az egyik legnehezebb dolog volt a számat befogni, mert mindenkinek elakartam mondani ezt. Ez a sorozat teljesen másmilyen mint a korábbiak a látvány miatt. Ez egy 3D -s sorozat 2D -s cel-shaded kinézettel."

Star Wars Resistance

 

Portillo szerint az egyik legnehezebb volt az, hogy egy olyan történettel előállni, amely mindenkinek tetsszen. "Melyik bázist célozzuk meg vele? Talán nem jól közelítjük meg a dolgokat és bukta lesz?" ezeket sokszor feltették maguknak az elején. Persze mindkét korcsoport - fiatalok és idősek egyaránt - eszükbe volt. A megjelölt korcsoport 6-12 év, de a sorozatot a 6-70 éves korig is készítik, amely a készítők számára mindig is játszott.

"Ezzel a sorozattal megvan számunkra a lehetőség, hogy mégjobban megismerjük az Első Rendet, az Ellenállás eredetét, mégtöbbet megtudjunk Poe -ról és a Leiával való kapcsolatáról. Van egy hatalmas törés a filmek között és most végre láthatjuk, hogy hogyan jutottak el egészen odáig."

Star Wars Resistance

 

Justin Ridge: "Ugyanabban az időben, mi mindig is kerestük a határainkat, hogy meddig is mehetünk el, mit tehetünk meg. Ez a sorozat volt a lehetőségünk, hogy egy olyan stílussal dolgozhassunk amelyet még nem próbáltunk. Mi mind rajongói vagyunk az animének. Mi mindig is akartuk ezt a fajta tónust. Ez az éra könnyedebb hangvételű, éppen ezért éreztük azt, hogy egy 2D -s, kézzel kialakított irány jobban szolgálná ezt, mint a 3D."

Ridge elmondta, hogy a sorozatot nagyban inspirálta Hayao Miyazaki filmjei, vagy éppen olyan anime alkotások, mint pl. a Robotech és a Lupin the Third

 

A sorozatban minden karakter másféle háttérrel rendelkezik. Kaz például egy szenátor fia. "A sorozat főhőse Kaz egy újonc, de nagyon heves természetű. A fiú szeret élni és szeretné bizonyítani magának, hogy kitud bújni az apja ujjai közül."

"Az Első Renddel állunk szemben, de nem fókuszálunk annyira a főbb karakterekre, ámbár lesznek kivételek. Van nekünk Poe, Leia és Phasma, ők fontos részei a kontinuitásnak."

 

Brandon a sorozat elején kapott egy hívást, hogy nem szeretne-e egy SW sorozaton dolgozni. A férfi igent mondott és amikor találkozott a társaival, akkor már sok concept art fogadta. Brandon elmondta, hogy Dave az első SW iránti élményt akarja megfogni ezzel a sorozattal. "Dave nem akarta, hogy a sorozat túl sötét legyen és inkább hangulatában hasonlítson az eredeti trilógiára."

A férfi azt is elmondta, hogy a Robotech elejét megtekintették, hogy mindenki képben legyen. Továbbá azt a fajta vidámságot is megakarták fogni ami az Utolsó Jedikben volt érezhető. A Solo film is egyfajta közvetett befolyás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt hogy valószínűleg ez lesz az első animációs sorozat ahol a főszereplő nem erőérzékeny de lehet hogy az alap szereplők között se lesz senki az.

 

Így hogy lassan kezdődik  jobban bele gondoltam milyen potenciál van a sorozatban. Én úgy gondolom mivel az első éved 22. részes és csak fél évvel vagyunk a TFA előtt,  az évad finálé már TFA-TLJ időszakában lesz és a 2. évad már TLJ utáni időszakról fog szólni ahol Rey-nek és Kylonak is már komolyabb szerepet lehetne adni. További évadok pedig TCW-hez hasonlóan bemutatná a háborút mert ahogy Luke mondta "A háború csak most kezdődik." 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Fulcrum írta:

Én meg azt hogy valószínűleg ez lesz az első animációs sorozat ahol a főszereplő nem erőérzékeny de lehet hogy az alap szereplők között se lesz senki az.

 

Így hogy lassan kezdődik  jobban bele gondoltam milyen potenciál van a sorozatban. Én úgy gondolom mivel az első éved 22. részes és csak fél évvel vagyunk a TFA előtt,  az évad finálé már TFA-TLJ időszakában lesz és a 2. évad már TLJ utáni időszakról fog szólni ahol Rey-nek és Kylonak is már komolyabb szerepet lehetne adni. További évadok pedig TCW-hez hasonlóan bemutatná a háborút mert ahogy Luke mondta "A háború csak most kezdődik." 

OFF

És számíthatunk a jelenlétedre az évad kitárgyalások közben? :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Fulcrum írta:

Nem lesz.:)

 

Az elmúlt időszakban egy kicsit eltűntem, olvastam és követtem a fórumot csak nem voltam aktív. De a következő időszakban aktívabb leszek már csak a Resistance miatt is. 

OFF

Welcome back. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.