Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

61 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@pb69 milyen osztályzatot adnál a filmnek? 

Ha a többitől elválasztva tekintem, illetve az ehhez kapcsolódó elvárásaimat veszem figyelembe, akkor 5. Ha a többi filmhez is viszonyítom, akkor pedig inkább 4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A filmből nekem nem ez jön le, hanem az, hogy akkor riaszt amikor Qi'rát ekfogják. Ergo a bőrét menti, de Hant nem bántja. 

Nekem is ez, mivel ott feltűnés kerekedett, a feljebbvalói érdeklődni kezdhetnek, hogy mégis mi volt itt és akkor kiderülhet, hogy megvesztegették, de így mondhatja, hogy az eljárásnak megfelelően viselkedett, szóval szerintem ha nem lett volna feltűnés simán átengedte volna őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óriási film! Áááá gyerekek! Ilyen nincs. :cool:  Úgy beszippant mint annak a rendje. Annak is megvan a maga előnye, hogy nem lesz idén télen SW a moziban. Legalább tudok egy maratont tartani: EPI-II-III-Solo-RO-IV-V-VI-VII-VIII. :rock: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült tegnap megnézni a filmet. Értékelést majd később írok. Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog, szerintem ez egy nagyon jól sikerült film lett. Ami nagy szó, mert Han nem érdekelt annyira. Remélem, folytatják még a megkezdett szálakat valamilyen formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Végre sikerült tegnap megnézni a filmet. Értékelést majd később írok. Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog, szerintem ez egy nagyon jól sikerült film lett. Ami nagy szó, mert Han nem érdekelt annyira. Remélem, folytatják még a megkezdett szálakat valamilyen formában.

Több van ebben a filmben, mint gondoltuk és lenne még miről mesélnie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem tegnap még egyszer. Sajnos szinkronnal. Egyetértek Pildivel abban hogy borzalmas és tényleg rosszabb az EP3 szinkronjánál. Han hangja szó szerint rettenetes.

 

Maga a film persze iszonyú jó még így is. Szinte összeszámolhatatlan mennyi utalás van benne nekünk hardcore-fanoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pb! Mégis ötös lett? :D

Igen, úgy voltam vele, hogy egy 5-ös skála nem olyan finom felbontású, így egy osztályzaton belül nagyobb lehet a szórás. Egy RotS az 5-ös teteje, a Solo inkább az alja, de attól még 5-ös. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap végre megvolt a második nézés is, most már feliratosan. A Star Warst eredeti hanggal szeretem nézni, viszont ha egy film nagyon érdekel, akkor első alkalommal mindenképpen az IMAX-be megyek.

Talán most még jobban tetszett, bár nem véletlenül adtam rá 5-öst az első nézés után, csak már nem volt meg bennem az az izgatottság, hogy "na mikor jön már az a nagy meglepetés?? és vajon mi lesz az??". Továbbá így, hogy már tudtam, hogy mi a meglepetés, a film végére is teljes agykapacitással tudtam figyelni és nagyon tudtam Hant sajnálni, amikor látta, hogy Oi'ra lelépett. Ismét meg kell dicsérnem Alden Ehrenreicht, nagyon jól hozta a szerepet. Sokat elmond, hogy még a trollok sem piszkálják az internet mocsarában... 

Talán még egy gondolat: a mimbani csata, basszus, mekkora adrenalinbomba!! Az az érzésem, hogy "na, most lettem kiszakítva a mesémből!". Ilyet egyedül akkor éreztem, amikor Cassian Andor lelőtte azt a "Pablo Hidalgo hasonmást" a Rogue One elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kétszer láttam eddig moziban, és lenne ingerenciám újbóli nézésre is. :D

 

Olvasva a képes útmutatót, még inkább kitágul ez a korszak. A Mimban egyébként is érdekes, mert az a század ahol Han is szolgál, a renitensek gyűjtőhelye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvolt szinkronosan 3D-sen, és fülig érő mosollyal néztem végig.

Ami meglepett, hogy majdnem teltház volt az Arenába.

Donald Glover a nagy kedvenc, szuper volt Lando szerepében.

Továbbra is 5/5, hozta az oldschool kalandfilmek hangulatát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Solo film

Han Solo figurája sosem hozott annyira lázba. Ez a film pont ezért tartozott a bemutató előtt azon sztorik közé, melyeket nem előzött meg semmilyen várakozás a részemről. Egy mozis nézést azért mindenféleképpen be akartam ütemezni. A premier környékén belefutottam pár olyan infóba, melyek felkeltették az érdeklődésemet a sztori iránt. A film visszafogott fogadtatása egy kissé meglepett. Úgy gondoltam Han Solo egy olyan téma, mely valószínűleg a többséget érdekelni fogja.

A film elejétől a végéig nagyon élvezetes volt. A Solo-ban érezhető, hogy összhangban van a többi Star Wars filmmel, sorozattal. Az univerzum él és lélegzik. A sztori hihetetlenül jó és összetett lett. Több olyan történeti szál is van, melyek folytatását szívesen látnám, vagy olvasnám könyvben. Kifejezetten örültem, hogy a film nem az űrben nyitott. Korélia nagyon hangulatos lett, valahogy mindig ilyennek képzeltem el. Han és Qi’ra szétválása nagyon drámai és megható. A nyomornegyed ijesztő és sötét. Egy kissé talán túl sötét is. A Birodalom itt inkább a háttérben van, de az elnyomás témája itt is előkerül. A Birodalom karöltve a bűnszervezetekkel sötétségbe taszította a galaxist. Érdekes volt, hogy Han ebben a feldolgozásban egy birodalmi tiszttől kapta meg a Solo nevet. Végül is jól kifejezi Han helyzetét. Han katonai kiképzését átugrották, abból azért megnéztem volna pár jelentet. Itt is a Caridára került, mint a Legendákban. A Mimban szintén hangulatos mocsárvilág lett. Jó volt látni, örültem, hogy Az Erőpróba után ez volt az első olyan történet, ahol ténylegesen szerepelt. Han és Csubi első találkozása olyan lett nagyjából, mint képzeltem. A Vandor-1, mely szintén a Legendákból köszön vissza, hangulatos lett. A vonatrablás nagyon pörgős és izgalmas. Sajnáltam Beckett társait. Beckett egy különleges, összetett figura, szerintem Han elsősorban tőle tanulta meg, hogy ne bízzon senkiben. A másik nagy csapás valószínűleg Qi’ra tette volt a film végén (Han úgy látta, hogy csak úgy lelépett, de tudjuk, hogy Maul-hoz ment) Dryden Vos egy különleges, jó negatív figura. A pénz és a hatalom érdekli, de ő is szolgál valaki, méghozzá nem is akárkit. A Lando-val való találkozás szintén kedvenc jelentet lett. Lando óriási ebben a filmben, még jobban is tetszett, mint A Birodalom visszavágban, vagy A Jedi visszatérben. A Lando-krónikák felvétele az egyik kiemelt kedvencem. Örülök, hogy utaltak a Legendák-béli három kalandjára. A film valahogy meghozta a kedvemet, hogy majd elolvassam őket. L3, avagy a nagyszájú droid. Erősen emlékeztetett Michael Reaves I-5-jére a Legendákból. Ez a droid egyenjogúság téma érdekes, de már többször is előkerült a Medstar és a Coruscanti éjszakák regényekben. A Kessel durva, kegyetlen hely, az itt lezajlott akció izgalmas és feszül. A film legjobb pontja a végső összecsapás a Savareen-en. Csak úgy fogtam a fejem. Mindenki elárul mindenkit. Nagyon megcsinálták. Han nagyon ügyes volt, sokat tanult Beckett-től. Maul feltűnése az egyik csúcsjelenet. Remélem kitöltik a vele és Qi’rával kapcsolatos fehér foltokat. Enfys Nest a másik új kedvencem. Róla és csapatáról szintén szívesen olvasnék regényt. Vagy akár filmben is jöhet.

Han végső húzása azon a dzsungel bolygón rendkívül ügyes, jól megszívatta Lando-t. Han és Qi’ra kapcsolatát elég kidolgozottnak éreztem, de Qi’ra film végi motivációjáról szeretnék többet tudni. Talán majd egyszer. Az utalások, a háttér nagyon élő és lélegző darabbá tették a filmet. Remélem még csinálnak ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 17. - 18:45, Ody Mandrell írta:

Óriási a csávó! Billy elbújhat mellette.

Az gáz, hogy én a Solo folytatásában jobban kíváncsi vagyok Lando karakterére? :D  Remélem akkor kap egy külön filmet.

Kíváncsi vagyok mikor érkezik a mozikba Solo 2 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este láttuk kolléganőimmel a Westendben az egyik utolsó feliratos előadást. Nem volt egy nagy terem, de volt vagy 20-25 néző, ami este 9-kor hétköznap nem egy rossz szám a bemutató utáni 4. héten. A film persze negyedszerre is nagyon tetszett, de most már érzékelhetően kialakult bennem, hogy igazán onnantól élvezem, amikor feltűnik Dryden Vos, és a csapat Qi'rával együtt belevág a koaxiumszerző küldetésbe. Na onnantól kezdve nincs megállás a lendületben, egymás követik a jobbnál jobb jelenetek, jön Lando és a Falcon, a Kessel futam,  a Savareen, és a végén a Falcon megszerzése. Most úgy érzem, hogy különösen a film e második felét bárhányszor meg tudnám nézni. :)

 

Ők most látták először és nagyon élvezték, Aldennel semmi gondjuk nem volt (pedig egyikük ősi Han Solo rajongó), és várják a folytatást. :D

 

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is másodjára kapott el, írok lassan én is egy krityikát. ;) A héten a fiammal újra meglessük, neki 2. nekem 5. alkalom.  3 hét után már hiányzik. Bár a 2. látás után rögtön hiányzott... :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.