Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

61 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Egyszerűen nem tudok betelni ezzel a filmmel. Közvetlen a TLJ után néztem meg, így erősen benne volt a "galaxis jövendőbeli urának apja" érzés. :D 

 

Most már van 10 SW filmünk. Ha sorban akarjuk nézni akkor a Solo úgy kell a kronológiába, mint sivatagi szomjazónak az oázis látványa. Miért? Mert úgy szakad le a fő sodorról, hogy mégis hozzá tesz. Kellemes kikapcsolódásnak is lehet nevezni a ROTS után. A kőkemény drámát ellensúlyozandó kell egy olyan film, ami ismét feltölt a kaland ígéretével és bevezet a Birodalom korszakába. A két story film erre zseniális. A Solo a maga könnyed kalandjával, később pedig a Rogue One az újratöltött drámával visszakapcsol minket a Skywalker SAGA vonalába. Ha nem születik több stories film, azt mondom már megérte! 

 

A Soloban is megmutatkozik a Disney éra erőssége, azaz a színészi játék! Fantasztikusak a színészek, itt pedig számomra egyértelműen kijelenthető, hogy Lando a legjobb. A hangja a gesztusai....ennél jobban nem is lehetett volna vászonra vinni a fiatal Carlissiant. Fan körökben instant klasszikus lesz a film (ha már most nem az).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben a filmben is megmutatkozik a Disney éra filmjeinek erőssége, azaz a színészi játék! Fantasztikusak a színészek, de most már egyértelműen kijelenthető, hogy Lando a legjobb. a hangja a gesztusai....ennél jobban nem is lehetett volna vászonra vinni a fiatal Carlissiant. Fan körökben instant klasszikus lesz a film (ha már most nem az).

Arról nem is beszélve, hogy mennyi mindent hozzáadott a Birodalom visszavághoz. Amikor Han mesél Landoról Leiának, ill. amikor ismét találkoznak szemtől-szembe a Bespinen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer lehet, hogy én is úgy nézem majd, de előbb a kronológia van hátra. De jó lesz a Thrawn első 100 oldala után belevetnem magamat a Soloba majd jövőre. :P (viccet félretéve, addig megfogom még nézni a filmet nem is egyszer. :))

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mivel végre megjelent a virágbolti változat, gyorsan le is kaptam és újranéztem. Ezúttal sincs türelmem kivárni a megjelenést, de nem is bánom. Így, harmadszor is nagyon jó film volt. Remekül van megrendezve, annak ellenére, mennyi bonyodalom volt a forgatással. Alden Ehrenreich annyira jó választás Han szerepére, hogy ihaj, egyszerűen nem tudom nem Hant látni benne, annyira jól hozza Ford gesztusait. És az egészben a legszebb, hogy végig a szerepben van. Akkor is hozza Solót, amikor éppen háttérben van, mert L3 és Lando van a kamera fókuszában, de érdemes nézni ilyenkor a háttérben Ehrenreich-et, mert eközben is játszik. És ugyanez igaz Gloverre is, ezek ketten olyan apró gesztusokkal is tudnak játszani, hogy még ezekkel is ellopják a show-t.

Ami érdekes, hogy egyre jobban tetszenek a bolygók is. Corellia és Kessel eddig is kedvencem volt a filmben, de most, hogy sokkal több részletet megfigyelhettem Vandorból, ez is egyre jobban bejön. A moziban úgy tűnt, mintha a "szokásos" kihalt világ lenne, de ez nem igaz, hiszen ha nem is éppen egy Coruscant, azért van ott egy csinos város, az Ypso erőd, ami szerintem egész hangulatos kis település, ráadásul olyan űrkikötője van, ahol tudja fogadni a First Lightot, ami azért nem egy kicsi gép. De ezúttal még Savereen is bejött, nagyon adja a vadnyugati feelinget és a hatalmas óceánnal szépen elüt Tatooine-tól és Jakkutól. Ugyan még mindig azt mondom, hogy ennél a bolygónál jobban is megerőltethették volna magukat, mert ez már tényleg minimum design. A legtöbb, amit elhiszek róla, hogy mi csak egy benzinkutat láttunk és az ott dolgozókat, mert azt nehezem hiszem, hogy ott élnek is. Mondjuk még ez a hely is jobb, mint Numidian Prime, amiből aztán tényleg semmit sem láttunk. :) 

És végre lehetett az apró részletekre is figyelni, így rengeteg számomra új dolgot fedezhettem fel.

- Eddig fel sem tűnt, hogy Han és Qi'ra siklója egy TIE-gyárban akad el.

- Amikor mennek le a coroneti reptérre, a háttérben egy rohamosztagos egy droidot rángat el egy családtól, amit  gyerekek nem akarnak elengedni. Nagyon szívszorító.

- Beckett-nek a Mimbanon van egy harmadik embere is Val és Rio mellett, aki eltűnik a csata után. Utánanézve kiderült, hogy a neve Korso és a csata közben meghalt. Ráadásul a TCW-ben is használt hatcsövű lézerágyaút használja.

- Az is érdekes, hogy Vos szavai alapján Beckett is ismeri Darth Mault, hiszen Vos azt mondja Beckettnek, hogy "tudod, kinek felelek és mit vár el tőlem".

- A Falcon nem csak az alsó ágyúját, de a felsőt is elveszti a Kessel-futam alatt, ugyanis egy szikla eltrafálja és leszakad az egész.

- A TIE/rb nem szimplán szétrobban a szilánkok miatt. Bármit is "fröcsköl" rá a Falcon, attól az egész gép jéggé fagy, a pilótával együtt, eztán szimplán szilánkokra törik.

- Han a film végén már viseli a jellegzetes mellényét, csak mivel az inge is fekete, így kevésbé látszik.

 

De, ami a legjobban tetszett most az újranézés során, hogy Han és Qi'ra a siklóüldözés alatt vágyaik elmondása közben előre vetítik a film végi állapotukat. Han ugye pilóta akar lenni, Qi'ra meg arra, hogy senki ne mondja meg, mit tegyen. Nos, Han pilóta lett, Qi'ra meg a Vörös Hajnal vezetője, ahol már nem sok ember parancsol neki, azt az egyet meg ő választotta. Viszont a valódi szabadságot ugye egyikük sem éri el, hiszen Qi'ra Maulnak, Han pedig Jabbának kezd el dolgozni.

 

És bár ez nem új, de még szerintem egyszer sem írtam le, imádom a poént, hogy miután a toborzó azt mondja Hannak, hogy seperc alatt repülni fog, a következő vágásban Han elrepül egy robbanás miatt.

És ha már robbanás, a mimbani csata még mindig iszonyú kemény. Egy igazi, mocskos háborús pillanat. Sebesültek jajveszékelnek, emberek robbannak fel, felcserek próbálnak segíteni a sebesülteken. Nagyon nagy.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem bírtam kivárni a br megjelenését. Itt hevert előttem egy pendrive-on. Muszáj voltam megnézni. Nagyon tetszik a film. Itt (is) minden a helyén volt. Azt hiszem, nem lehetünk eléggé hálásak Ronnak, hogy így össze rakta a filmet.

Szerintem ez a film folytatásért kiált. Simán nézném még vagy két óráig. :) Pénteken pedig irány az MM. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült nekem is megnéznem. Fenntartom, sőt még erősebben aláhúzom a tavaszi véleményemet! Ez egy remek film, méltó a többi új kori SW-hez. Mindemellett egy új hullám első tagja is lehetne, mert ez volt az első olyan film ami lazábban kapcsolódott a SAGA filmekhez. A végén tényleg azt kívánja az ember bár csak lenne folytatás, mert annyi remek szálnak ágyaz meg a film, hogy legszívesebben néznénk tovább. Maul és Han sorsa mind olyan elem ami izgalmas és érdekes egy magamfajta rajongónak. A film legnagyobb pozitívuma viszont nem ez. A Solo egyfajta hiánypótló az eddigi filmek között. Ha sorban nézzük őket, akkor ugye az EPIII után jönne a Rogue One. Mind a két film eléggé drámai, nincs idő "pihenni" kicsit, könnyedebb hangvételt venni. Éppen ezért ebbe a sorba nagyon kellett ez a film, mert ez egy igazi kalandfilm, tele kiváló humorral és lazább hangulattal. Remek pihenő a ROTS után, de mégis bevezeti az új érát. Egyszerűen egy kitűnő és hiánypótló sorfilmet kaptunk.

Amit még kiemelnék az a színészi játék, ami az új érában minden filmben fantasztikus. Itt se tudok mondani még akár egy gyengébb teljesítményt se.

 

Pár év múlva Jöjjön az a SOLO2! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire bizonytalanodtak el valójában a Disney-nél a Solo "bukása" miatt. Remélem a lemezeladások minden kétséget eltörölnek. Ez a film egyszerűen ordít a folytatásért. Ha ezt nem kapjuk meg, az nagyon erős hiányérzetet fog hagyni, és még azt is megkockáztatom, hogy nemcsak a rajongókban, de mindenkiben, aki látta ezt a filmet. Bűn lenne nem folytatni az itt megnyitott szálakat. Ráadásul korábban szó volt egy alvilág főtémájú spin-offról is, ahhoz ez tökéletes alapokat ad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy stream folytatást továbbra sem zárnék ki. Egyszerűen (Darth) Maul túlságosan menő ahhoz, hogy ne használják ki, és ezzel a Disney is tisztában van: Marvel: Darth Maul, Age of Republic: Darth Maul, Star Wars Rebels, Solo: A Star Wars Story, vélhetően Star Wars: The Clone Wars 7. évad...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma megnéztem a filmet végre én is. Tudom, kicsit elkéstem vele, de az az igazság, hogy pont ott május környékén voltam benne a nagy SW-regény-olvasásokban, és nem szeretek egyszerre több SW-s dologgal foglalkozni (pl. valamelyik filmet vagy sorozatot nézni, miközben valamelyik regényt olvasom), mert összezavarodom. :D Szóval úgy döntöttem, ezúttal megvárom, amíg le lehet tölteni normális minőségben, és megnézem úgy. Nyáron gondolkodtam rajta azért, hogy megnézem moziban, de sajnos ez nem jött össze.

 

Kellemesen csalódtam. Ki merem jelenteni, hogy az újak közül ez a legjobb a Sagában. Bár azért összességében még így is messze van egy kicsikét az első hat résztől.

Alapvetően az volt a legnagyobb meg valójában az egyetlen igazi problémám a filmmel, hogy egy másodpercig sem éreztem azt Hanról, hogy ő Han, vagy Landóról, hogy ő Lando. Egyszerűen úgy tudtam csak rájuk tekinteni, mint "két átlagos valaki a Star Wars-univerzumban".

Az különben felettébb tetszett, hogy megtudhattuk, Han honnan kapta a vezetéknevét. :) 

A khaleesiben, Emilia Clarke-ban kellemesen csalódtam. A GoT nézésekor nem gondoltam volna, hogy őt Star Wars-filmben fogom látni, azt meg pláne nem, hogy még tetszeni is fog a szerepében. Tényleg, semmi panaszom nem lehetett rá. Woody Harrelson karaktere is bejött. Meg úgy alapvetően mindenkit el tudtam fogadni.

A Mimban egy picit csalódás volt. A Splinter of a Mind's Eye (magyarul Erőpróba/A Jedi-kristály néven jelent meg) alapján én valami Endorhoz hasonló planétaként tudtam volna elképzelni. 

A Star Wars-hangulat egyébként nagyon ott volt a szeren! Ilyen mértékű SW-hangulatot nem éreztem még a Disney-éra filmjeiben. 

 

Összességében tetszett, de továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy ezt a filmet a '80-as évek végén vagy a '90-es évek elején kellett volna elkészíteni Harrison Forddal és Billy Dee Williamsszel.

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, caseyjones írta:

Alapvetően az volt a legnagyobb meg valójában az egyetlen igazi problémám a filmmel, hogy egy másodpercig sem éreztem azt Hanról, hogy ő Han, vagy Landóról, hogy ő Lando.

Pedig simán elképzelhető, főleg Lando. Glovernek még a hanghordozása is egy az egyben Lando volt. Hihetetlen volt a pali. Főleg a piros zoknijában. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egyetlen komoly hibája a filmnek, hogy valszeg nem lesz folytatása. Egy tökéletes világban legalább 3-4 olyan film készülne, ahol Alden alakitja Hant (nem kéne mindenhol főszereplő legyen). Én Aldent jobban birtam a szerepben mint Fordot. Utóbbi is szuper a maga módján, de a Solo nézésénél mindig elkap az érzés hogy ennél én többet szeretnék ebből látni. Alden túl jó ahhoz hogy egy filmre lőjék el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

egy másodpercig sem éreztem azt Hanról, hogy ő Han, vagy Landóról, hogy ő Lando

Han nekem is necces kicsit. Nyilván egyrészt eleve egy jóval ikonikusabb szereplőről, színészről és ezek ikonikusabb egyvelegéről van szó, mint a Lando-esetben. Ettől függetlenül én összességében elégedett voltam Aldennel, mert nem esett meg sűrűn, hogy zavart volna a jelenléte, mint Han, vagy kidobott volna a hangulatból, hogy más tetszeleg a szerepben. Ez pedig ilyen körülmények mellett már azt gondolom, hogy sikernek tekinthető és elismerés illeti miatta színészt. Ugyanakkor lenyűgözve se voltam tőle.

Másrészt Hannál az sem segít a helyzeten, hogy gyakorlatilag őt tényleg mindig Ford alakította. A többi jelentősebb szereplő (Luke-ot kivéve) mind megjelent valamilyen más formában. Vagy élőszereplősben más színésszel vagy legalább animációs sorozatban. Ezek azért sokat lendíthetnek azon, hogy egy "színészcsere" ne feküdje meg úgy a gyomrunkat. Han egy volt Forddal, ebből kellett kimozdulni, pokoli nehéz dolog.

 

Lando kapcsán Glover viszont engem abszolút megvett. Az a fazon és az alakítása kiköpött Lando. Sőt, néha inkább az volt kicsit fura, hogy már túlságosan is landos volt. Egy-egy gesztusánál kicsit elfogott az érzés, hogy mintha az Ingruber-effektust látnám, azaz inkább az eredeti majmolásáról van szó, mintsem érdemi színészi játékról. Viszont annyiból mázlis a helyzet, hogy Lando pont olyan karakter, aki eleve szörnyen maníros és ripacs, így egy túlzó alakításra is simán rámondhatjuk, hogy karakterhű.

(Ingrubernél ez azért nem működhetett, mert Han Solo karakterében pont az ösztönösség, a nyíltság és őszinteség is szerepelnek a fő jellemvonások között. Ehhez őszinte és "saját", eredeti színészi játékra is van szükség, másképp hiteltelen és karakteridegen lesz az egész.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az egyetlen komoly hibája a filmnek, hogy valszeg nem lesz folytatása. 

Igen, erre én is kevés esélyt látok. A film végéből ugye leszűrhető, hogy az egésznek "folytatásszaga" van, de már akkor tudtam, hogy ennek nem lesz folytatása, az elmúlt pár hónapban közzétett híresztelések miatt. (Mint A függetlenség napja 2-nek se... :()

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet pontozni is casey. ;)

Már megvolt, mielőtt az első hozzászólásomat írtam. :) Adtam a filmre egy 4-est. 

17 órával ezelőtt, pb69 írta:

Másrészt Hannál az sem segít a helyzeten, hogy gyakorlatilag őt tényleg mindig Ford alakította. A többi jelentősebb szereplő (Luke-ot kivéve) mind megjelent valamilyen más formában. Vagy élőszereplősben más színésszel vagy legalább animációs sorozatban. Ezek azért sokat lendíthetnek azon, hogy egy "színészcsere" ne feküdje meg úgy a gyomrunkat. Han egy volt Forddal, ebből kellett kimozdulni, pokoli nehéz dolog.

Hannál még az is baj, hogy őt ugye elsőként az epIV-ban láthattuk, ahol eleve nem volt egy annyira öreg figura, mint ahogy értelemszerűen ebben a filmben sem az. Míg például ott van Kenobi, akivel szintén az epIV-ban találkozhattunk első ízben, de ő akkor már egy vén remete volt, az előzménytrilógiában meg egy fiatal(abb) figura, akit Ewan McGregor alakított - és nyilván emiatt Ewan elfogadhatóbb volt Obiként, mint Alden Hanként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, caseyjones írta:

Hannál még az is baj, hogy őt ugye elsőként az epIV-ban láthattuk, ahol eleve nem volt egy annyira öreg figura, mint ahogy értelemszerűen ebben a filmben sem az. Míg például ott van Kenobi, akivel szintén az epIV-ban találkozhattunk első ízben, de ő akkor már egy vén remete volt, az előzménytrilógiában meg egy fiatal(abb) figura, akit Ewan McGregor alakított - és nyilván emiatt Ewan elfogadhatóbb volt Obiként, mint Alden Hanként. 

Szerintem Alden Ehrenreich és Harrison Ford között valósabb a korkülönbség, mint Ewan McGregor és Sir Alec Guinness között. Guinness 63 évesen játszotta el Ben Kenobit, McGregor még az ep3 idején is 34 éves volt, és in-universe Obi-Wan az ep4-ben 57 éves, nem 60 plusz volt. Ford az ep4-ben 34 évesen játszott egy 32 éves Hant, Ehrenreich meg 29 évesen egy 22 éves Hant. Mint látható, Ehrenreich Han szerepében közelebb állt Fordhoz, mint McGregor Guinnesshez, mert McGregor még ma, 2018-ban sem játszhatná el az öreg Bent, hiszen csak 47 éves. Guinness közelében sem jár, de még Obi-Wannál is fiatalabb ma tíz évvel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szót kell ejteni Kesselről. Mindig felvillanyoznak azok a részletek akik itt is megfigyelhetők. Itt Kessel még a Pykok kezén van, de a Rebels idején már a Birodalom uralja. Talán épp azt látjuk itt, miért is vették át az irányítást. Ez a lázadás jó ürügy lehetett erre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.