Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mimban: bár az EU-ból lett átemelve és a Solóban szerepelt először, már korábban is hallhattunk róla, méghozzá a TCW Rookies című részében. A holoadásban a műsorvezető a Mimbanon harcoló 224. Divízió egyik osztagának, a "Sárugróknak" küldte a zenét. Már ez is szép, de tovább is van. A Mimbanon állomásozó mocsárosztagosok (vagy más néven sárosztagosok) a 224. Birodalmi Páncélos Divízióhoz tartozik - és mocsárosztagosok nem tagjai a Rohamosztagos Hadtestnek, de szolgáltak rohamosztagosok is a Mimbanon. Han a 224-esekkel volt, szóval Han nem volt rohamosztagos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszméletlenül tetszett a film! :psycho:

 

Néhány érdekesség, amikre emlékszem:

- Rio minok sültet enne (TESB utalás)

- Lando: I hate you. Han: I know. :)

- Mimbanon a T-15 emelegetése

- Lando ugyanazt a cuccot viseli majd Jabba palotájában a ROTJ-ban, mint amit most Beckett viselt

- a Falcon ismét elhagyta az antennáját

- végén pedig egy pofás tükörkép Han és Csuvi ráíjeszt Landora aztán nevetés, míg a TESB-ben éppen fordítva üdvözli Lando a Bespinen Hanékat :)

- Lando megemlíti, hogy ezek a bányász kolóniák szörnyűek, erre a felhő városban gázbányászatot felügyel, vezet

 

Most hiretelen ennyi. Biztos voltak még, meg egy csomó dolgot már leírtatok előttem. :)

Ááá gyerekek, nagyon jó film volt! Most is vigyorgok, mint egy tejbetök. :yes:

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem kissé erőltetett volt, ahogy Han megkapja a vezetéknevét. Nyilvánvaló volt, hogy egy beszélő név a Solo, akárcsak a Skywalker, vagy a leleményes Odüsszeusz vagy a Szélestenyerű Fejenagy.

 

Mindenesetre, ahogy a TLJ jól idézte meg a Keresztapa I. zárójelenetét, amikor Kay előtt becsukják az ajtót, ahogy épp látja, hogy Michaelt donná fogadják, ugyanúgy csukja le Rey Kylo előtt a Falcon ajtaját - egy kötelék megszakad mindkét esetben. Itt a Solo-ban ez a névadó-jelenet idézi meg egyértelműen azt, hogyan kapta Vito Corleone a nevét a Keresztapa II.-ben. Itt is persze a bürokrácia mindent elsöprő úthengere eredményezi a névváltást, ami lényegében szimbolikusan egy életet elrendelő, személyiségvesztő gesztus. Érdekesség, hogy Alden-t Coppolának köszönhetjük, ő fedezte fel ugyanis a Tetro című filmjében, az volt az egyik első szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han az elején Lady Proximának megpróbálja eladni, hogy egy hődetonátor van nála. :D Jó kis utalás a ROTJ-os Leia féle hődetonátorra is. Illetve Dryden Vos hajóján volt egy kristálykoponya. Szerintem a Han Solo: The lost legacyra utalhattak ezzel a készítők.

 

han_solo_and_the_lost_legacy.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Mindenesetre, ahogy a TLJ jól idézte meg a Keresztapa I. zárójelenetét, amikor Kay előtt becsukják az ajtót, ahogy épp látja, hogy Michaelt donná fogadják, ugyanúgy csukja le Rey Kylo előtt a Falcon ajtaját - egy kötelék megszakad mindkét esetben.

Szerintem meg ez az erőltetett.

A Soloban nagyon is frappáns volt az utalás A Keresztapa II-re, ahogy ezt írtam is már korábban.

 

Ami még kifejezetten tetszett a filmben, mint utalás:

Lando: I hate You!

Han: I know.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dryden gyűjteményében feltűnik néhány Indiana Jones ereklye is: a termékenység-bálvány az első részből - ezt Howard is elismerte, a Sankara kövek a 2. részből és a szent grál is. Gondolom a hatalmas kristálykoponyát láttátok! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem meg ez az erőltetett.

A Soloban nagyon is frappáns volt az utalás A Keresztapa II-re, ahogy ezt írtam is már korábban.

 

14:39-nél Pablo is elmondja, amire, amikor néztem ezt a videót először, eléggé felkaptam a fejem, mivel nekem is az ugrott be róla.

 

Szerinted frappáns a Solo név megkapása - szerintem meg nem. Ezen többet nem lehet vitatkozni, végtelenül egyszerű ízlésbeli kérdések ezek, ez tovább már sehova sem vezet. Ugyanakkor Anakin sem kapta meg az előzménytrilógiában a Skywalker nevet, pedig az is egy ilyen, az eposzi jelzőkhöz hasonló beszélő név. Nem tudom, mi a megítélésetek arról, ha elképzelitek, hogy mondjuk adott esetben Lucas idézte volna meg régi alkotótársát azzal, hogy kiderül, a Skywalker is egy ráaggatott név. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindkét utalás tetszik, jóllehet egyik filmnél sem esett le, hogy Keresztapa-utalásról van szó. Pedig a Solo még adja is magát, az ep8 viszont nekem most új volt. Az sem zavart volna különösebben, ha a Skywalker név is csak úgy rajtuk ragadt volna. Anakin életében amúgy sem ez a legmegdöbbentőbb dolog. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A koaxium új dolog, vagy korábban is létezett már a kánonban? Voltak üzemanyagok, de hogy a hiperugráshoz is külön fajta kell azt nem tudtam. Nyilván ez a legértékesebb. Egyébként jó ötletnek tartom a behozatalát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett a név ráaggatása. Pontosabban meglepett. Hisz beszédes névnek tűnt mindig és számomra mégsem, mert nem igazán igaz.., illetve igaz,

de csak ebben a filmben és még itt is csak off-screen igaz, és max 3 évig.

Mert a Mimban után Han már soha többé nem lesz egyedül! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az mint kiderült lehet egy Han Solo könyves utalás is. 

A képes útmutató megerősíti ezt. A kristálykoponya egy, a Köztársaság előtti időkben élő bizonyos hadúr, Xim a Despota szimbóluma. A fent említett Brian Daley-könyvben (egyike az első EU-műveknek) az ő kincseiért megy a küzdelem Han és még pár egyén között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nekem tetszett a név ráaggatása. Pontosabban meglepett. Hisz beszédes névnek tűnt mindig és számomra mégsem, mert nem igazán igaz.., illetve igaz,

de csak ebben a filmben és még itt is csak off-screen igaz, és max 3 évig.

Mert a Mimban után Han már soha többé nem lesz egyedül! ;)

 

De az eredeti trilógiában, legalábbis az ep. IV-ben is igaz, mert bár vele van Chewbacca, épp az a lényeg, hogy ő az a figura, aki a saját útját járja, akit nem befolyásol senki, akit nem hat meg a lázadás. A különc, a magányos pisztolyhős. Mégha van is egy sidekickje (sajnos Chewie-nak nincs túl sok szerepe narratív szempontból az első filmben). De nyilván a Luke-ékhoz és a lázadáshoz való viszonyában ő a különálló, makacs elem, akinek a jobb belátásra bírása kulcsfontosságú a győzelem szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 29. - 20:26, Ody Mandrell írta:

A koaxium új dolog, vagy korábban is létezett már a kánonban? Voltak üzemanyagok, de hogy a hiperugráshoz is külön fajta kell azt nem tudtam. Nyilván ez a legértékesebb. Egyébként jó ötletnek tartom a behozatalát. 

A kérdésem még mindig aktuális. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A coaxium új, de nem kell külön üzemanyag mindkét hajtóműhöz, ugyanazzal is üzemelhetnek. A coaxiumnak csak a beceneve hyperfuel, amúgy meghajtja a normál hajtóművet is, ahogy azt a Solóban is láthattuk (ugyanígy láthattuk, hogy a rhydonium meghajtja a hiperhajtóművet és a normál hajtóművet a Rebelsben). Amikor ki akartak jutni a szingularitásból, a Falcon normál hajtóművét tápolták fel vele, nem a hiperhajtóművet. Ugyanakkor a coaxium a legjobb anyag a hiperhajtóműhöz, normál hajtóműbe tenni valószínűleg pocsékolás.

 

Más. A birodalmi katonák többsége még nem a jó öreg E11-est, hanem az elődjét, az E10-est használják.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen, már csak azért is, mert a TCW alapján a rhydonium bányászata egyszerűbb. Amit láttunk, az alapján az Abafaron azt kibányásszák, aztán ha csak nem lőnek bele a tartályba vagy nem robbantják azt fel, nem következik be végzetes robbanás. Vagyis a finomítatlan rhydoniumot könnyű bányászni és szállítani. Ezzel szemben a finomítatlan coaxium igencsak instabilnak mutatkozott, és a finomított is meglehetősen robbanékony.

Szóval szerintem már a körülményes kibányászása, feldolgozása és tárolása is megdrágítja, emellett a hatása is igen erőteljes, ami még tovább növelheti az értékét. Ha pedig még ehhez azt is hozzávesszük, hogy a Birodalom lenyúlta a készletek nagyját, a fekete piacon szerintem csillagrombolókban mérik az árát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

60 millió kredit nem kevés. :D Még belegondolni is merész mi mindenre elég annyi pénz. Han 15 ezer kredit miatt majd megőrült az EPIV-ben. :D Jó, hogy behozták a kánionba ezeket az ásványokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, nem csekély összeg. Egy hagyományos, vadonatúj TIE/ln 60 000 kreditbe kerül. Szóval egy TIE ezredet simán fel lehetne szerelni ennyi pénzből. :) Vajon a lázadók miből szerezték meg az első gépeiket? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.