Ugrás a kommentre

A nagy visszatérő, Maul


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Bár van külön topikja, ha elkezdenénk abba írni, az már önmagában agyonlőné a meglepetést azoknak, akik még nem látták a filmet, szóval inkább itt vitassuk meg Solo meglepetés vendégét, Darth Mault. Ahogy a pársoros véleményezésemben már írtam, Maul visszahozása a mozivászonra a Disney-Lucasfilm páros egyik legbátrabb húzása volt, legalább olyan bátor és meglepő, mint Snoke ketté hasítása az ep8-ban. Egyrészt ezzel végérvényesen és megkérdőjelezhetetlenül bizonyították, hogy a kánon minden eleme ugyanazon a szinten van, másrészt tudták, hogy akik nem követik a sorozatokat, azok ezen fenn fognak akadni, harmadrészt még rajongói körökben is vegyes a megítélése annak, hogy Maul túlélte az ep1-et.

 

De most nem ezért indítok topikot, hanem azért, hogy kicsit mélázzak azon, mit keres ő itt. Ugye kilenc évvel járunk azután, hogy Maul (anyja, Talzin halála árán) megszökött egykori mestere, Darth Sidious karmaiból és a klónok háború végén (Ahsoka Tano közbenjárásának hála) elvesztette trónját Mandalore-on. Ugyanakkor valószínűleg nem vesztette el a hatalmát az alvilágban, hiszen láthattuk, hogy például a Halálőrség azonnal rohant megmenteni, amikor Sidious elfogta. Ugyan a bűnszervezetek nem éppen a leglojálisabbak, könnyű őket félelemmel manipulálni. És Maul félelmetes figura, annyi szent. A Hutt Kartellek és a Fekete Nap sem a két szép sárga szeme miatt álltak mellé. Szóval ha ideiglenesen el is vesztette a hatalmát, egy ilyen közegben ő gyorsan vissza szerezheti.

Ugyan a Halálőrség harcedzett és kiváló katonái nélkül Jabbát talán nem tudta még egyszer a maga oldalára állítani, de szerintem a Fekete Nap és a Pyke Szindikátus továbbra is szolgálta - utóbbira utalás lehet az, hogy a Vörös Hajnal laza kapcsolatban áll a Szindikátussal.

 

És persze, hogy alvilági hatalmát az árnyékból irányítva tovább növelte. Láthatóan igen kevesen tudnak Maulról (a Solóban csak Vos és Qi'ra ismerte valódi vezérük kilétét), ami megkönnyítheti a dolgát. Ráadásul ez a fajta bujkálás harmonizál a Rebelsszel, ahol az inkvizítorok úgy nevezték, hogy Az Árnyék. Az már csak külön jóság, hogy Maul bandájának neve a TCW-ben Árnyékkollektíva volt - sőt talán az még most is létezik.

 

Hogy ennek mi lehet a jövője? Nos, az szerintem sosem volt kérdéses, hogy rebelsbeli halála ellenére Maul még szerepelni fog Star Wars művekben, hiszen azért akadt néhány kérdőjel a múltjában (azt persze én sem hittem, hogy mozifilmben):

1) Sidious karmából hogyan került vissza Mandalore élére?

2) Onnan hová vezetett az útja?

3) Hogyan került Malachorra?

Nos, úgy tűnik, elkezdik megválaszolni ezeket a kérdéseket, és ennek a Solo a belépőpontja. Máris tudjuk, hogy Mandalore elvesztése után kilenc évvel már újra vagy még mindig bűnlord, de immár csak az árnyékban. Az is egyértelműnek tűnik, hogy Mault már üldözik az inkvizítorok, legalábbis a Rebelsben használt kardja megvolt (ha másért nem, ezért érdemes volt megmutatni), ami nagyon valószínű, hogy egy inkvizítortól lett "elkérve", hiszen a fegyver nagyon hasonlít a jedivadászok kardjára. Érdekes az is, hogy Ben tudta, hogy Maul vadászik rá, ezt konkrétan közli Ezrával. Ennek is lehet valami előzménye, hiszen pusztán a Tatooine-on ücsörögve a jó Kenobi aligha botolhatott volna bele olyan dologba, ami ezt ennyire egyértelművé tenné, miközben azt sem tudhatta, hogy Maul még él.

 

Nem lennék meglepne, ha kiderülne, hogy az Obi-Wan film egyik mozgatórugója az lesz, hogy Kenobit keresteti Maul a bűnszervezeteivel (akár magával Boba Fett-tel), és kénytelen kimozdulni a Tatooine-ról és kockára tenni az életét, hogy levakarja magáról az utána kutatókat, mielőtt azok eljutnak hozzá vagy Luke-hoz, esetleg felkeltik a Sith-ek figyelmét. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az is látszik abból a fénykardból, hogy Sidious tud róla, és vadásztat rá. Én most már nagyon remélem, hogy egy későbbi spin off filmben feltűnik. Eleve úgy tűnt a film végén, hogy ezek csak megkezdett szálak. Maul tudna jó fő gonosz lenni akármelyik alvilági filmben. Ugye nem kell ecsetelnem mire képes? Egy jó kis fénykardozásért pedig nem kell a szomszédba menni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Maul főszereplésével nem fogunk filmet kapni, ugyanakkor mint főgonosz még tényleg visszatérhet. A hírek alapján a következő spin-off az Obi-Wannal foglalkozó lesz. Ha csak nem az ep1 előtt játszódik, akkor baromira adja magát, hogy Maul belekerüljön, de akár még Vader is. Az ep3 és 4 között csak úgy tudom elképzelni Obi-Wan akcióba lendülését, ha Luke-ot fenyegeti komoly veszély. Olyan veszély, aminek elhárítására súlyos kockázatot kell neki vállalnia - akár azt a kockázatot, hogy belehal.

 

Erre tökéletes lenne Maul, aki - mivel nem tudja, hogy él-e még - keresteti az alvilággal. Itt máris képbe kerülhet Qi'ra és Fett. Mault meg keresik az inkvizítorok, akiknek a feje Vader. Na most, ha az inkvizítorok valamelyike valahogy megtudja, hogy az Árnyék Obi-Wan Kenobit keresi, és ezt leközlik Vadernek, a Sith biztos nem marad a hátsóján, maga indul Maul után, hogy kipofozza belőle Obi-Wan lelőhelyét. Ha meg Obi-Wan megtudná mondjuk Mos Eisley-ben a Cantinában, hogy a Vörös Hajnal baromi sok pénzt fizetne Obi-Wan Kenobi megtalálásáért, és aztán valahogy tudomást szerezne Maulról és Vaderről, hát azt hiszem, ez elég nagy veszélyt jelentene még Luke-ra nézve is ahhoz, hogy a vénülő Jedi mester még egyszer akcióba lendüljön.

Persze azért arra figyelni kéne, hogy Vader és Maul ne találkozzon Obi-Wannal - előbbi ugye az ep4-ben úgy beszél, mint akik nagyon régen nem találkoztak egymással, Maul pedig egyértelműen a Rebelsben szerzett arról bizonyosságot, hogy Kenobi él. Esetleg Maul részéről még el lehetne játszani azzal, hogy Obi-Wan eljátssza a halálát, de az ex-Sith-et nem sikerül teljesen meggyőzni, gyötrik a kétségek, és esetleg ezért akar Ezrán át betekintést nyerni a holokronokba. A bizonyosságért.

Szóval lehetne ezt csűrni, csavarni.

 

Ami biztos:

- Mault üldözik az inkvizítorok, tehát a Sith-ek tudják, hogy él.

- Árnéyknak hívják az inkvizítorok, ami tökéletes leírása annak, amit a Solóban láttuk.

- Ben Kenobi is tudja, hogy Maul keresi. Biztosan tudja, pedig utolsó (ismert) találkozásuk alapján abban sem lehetne biztos, hogy még él. Ez sokat sejtet.

- Maul elég magabiztos azzal kapcsolatban, hogy képtelen lenne legyőzni Vadert.

- Maul valamiért elment Malachorra, ugyanakkor dathomiri búvóhelyét nem fedezték fel, és valahonnét arra is volt forrása, hogy viszonylag gyorsan (fél év alatt) előkerítse a Ghostot, szerezzen hajót, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul cameója fantasztikus volt! Az pedig, hogy Ray Park játszotta külön plusz. :) Annyira badass volt majd' 20 év után újra a mozivásznon látni! A Disney nagyon tökös. Hihetetlenül jó kezekben van a SAGA. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 26. - 14:14, Dzséjt írta:

Ahogy a pársoros véleményezésemben már írtam, Maul visszahozása a mozivászonra a Disney-Lucasfilm páros egyik legbátrabb húzása volt, legalább olyan bátor és meglepő, mint Snoke ketté hasítása az ep8-ban. Egyrészt ezzel végérvényesen és megkérdőjelezhetetlenül bizonyították, hogy a kánon minden eleme ugyanazon a szinten van, másrészt tudták, hogy akik nem követik a sorozatokat, azok ezen fenn fognak akadni, harmadrészt még rajongói körökben is vegyes a megítélése annak, hogy Maul túlélte az ep1-et.

Ezzel egyetértek, szerintem is egy bátor húzás volt őt betenni a filmbe. Mondjuk én azon igencsak csodálkozom, hogy sokan vannak olyanok, akik nem tudták hova tenni Mault a filmben, még annak ellenére is, hogy nem követték sem a The Clone Warst, sem a Rebelst. Hogy miért csodálkozom? Mert szerintem az ő feltámasztása elég nagy visszhangot keltett, legalábbis én így vettem észre. Én személy szerint nem egy olyan embert ismerek a környezetemben, aki nem követte egyik animációs sorozatot sem, mégis hallott Darth Maul felélesztéséről innen-onnan (médiából például).

2018. 05. 26. - 14:14, Dzséjt írta:

Nem lennék meglepne, ha kiderülne, hogy az Obi-Wan film egyik mozgatórugója az lesz, hogy Kenobit keresteti Maul a bűnszervezeteivel (akár magával Boba Fett-tel), és kénytelen kimozdulni a Tatooine-ról és kockára tenni az életét, hogy levakarja magáról az utána kutatókat, mielőtt azok eljutnak hozzá vagy Luke-hoz, esetleg felkeltik a Sith-ek figyelmét. 

Igen, ez alapvetően nem lenne rossz. De! Egyrészt én egy ilyen szálnak akkor látnám igazán értelmét, ha Mault nem nyírta volna ki Obi a Lázadókban. És akkor a filmvásznon lerendezhetné. Oltári lenne ismét a moziban látni, amint Kenobi ledöfi a zabrakot!

A másik meg, hogy már kicsit úgymond "túladagolást" kapnánk a 3. és 4. rész között játszódó mozgóképes művektől, hisz a Rebels, a Rogue One, valamint a Solo  mind ebben az időben játszódik. Habár, ha jobban belegondolok, nagyon más időszakot nem tudnék elképzelni Ewan McGregorral, szóval azt mondom, egye fene, még egy 3-4 közti mozgóképes anyag jöhet. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ezzel egyetértek, szerintem is egy bátor húzás volt őt betenni a filmbe. Mondjuk én azon igencsak csodálkozom, hogy sokan vannak olyanok, akik nem tudták hova tenni Mault a filmben, még annak ellenére is, hogy nem követték sem a The Clone Warst, sem a Rebelst. Hogy miért csodálkozom? Mert szerintem az ő feltámasztása elég nagy visszhangot keltett, legalábbis én így vettem észre. Én személy szerint nem egy olyan embert ismerek a környezetemben, aki nem követte egyik animációs sorozatot sem, mégis hallott Darth Maul felélesztéséről innen-onnan (médiából például).

A saját környezet sajnos kevés egy ilyen dolog felméréséhez. Nekem például még a húgom sem tudta tavalyig, pedig aztán még a szörny-robotlábú Maulról is van lego figurám (ráadásul azt a legót ő vette nekem ajándékba :) ), és párszor már néztem odakint a TCW-t és a Rebelst. Igazából a dolgot nem nehéz elkerülni még rajongóként sem, ha csak a filmekre, pláne ha csak az új filmekre összpontosítasz.

 

12 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Habár, ha jobban belegondolok, nagyon más időszakot nem tudnék elképzelni Ewan McGregorral, szóval azt mondom, egye fene, még egy 3-4 közti mozgóképes anyag jöhet.

Hát igen, Obi-Wan személye meglehetősen korlátozza a lehetőségeket. Ahogy a Boba Fett film, ez sem játszódhat nagyon máshol. Esetleg még az ep1-2 között, vagy az ep1 előtt. Előbbi még nem is lenne rossz, csak valami ütős sztorit találjanak ki, meg akkor kéne oda Christensen is, vagy egy új színész, aki eljátssza a Jake Lloyd és Christensen közti Anakint - ez meg szerintem gáz lenne. Már így is rekord mennyiségű ember játszotta el Anakint. Ugyanez a helyzet az ep1 előtti időszakkal is, McGregor nyilván nem játszhatná el a még fiatalabb Obi-Want (pedig nagyon sokan pont miatta szeretnének ilyen filmet, szóval ez már csalódást keltene), új színész kéne.

Viszont nagy előnye lenne mindkét filmnek, hogy olyan prominens személyek is visszatérhetnének, mint Windu, Yoda, Ki-Adi, de az ep1 előtti filmben Qui-Gon is (mondjuk ő egy ep4 utáni filmben is megjelenhetne).

Maul megölésére már valóban nem lenne lehetőség a filmben, ugyanakkor ez még nem zár ki egy párbajt köztük. Mint írtam, Ben tudja, hogy Maul a nyomában van. Ha sikerül úgy összemérni az erejüket, hogy abból (látszólag) Obi-Wan jön ki vesztesen, azaz eljátssza a halálát, máris minden a helyén van. Bár szerintem egy mozifilmben egy Darth Maul vs. Darth Vader meccs lenne az igazán nyerő. Azzal kiválthatnának egy Ben vs. Mault.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Maul megölésére már valóban nem lenne lehetőség a filmben, ugyanakkor ez még nem zár ki egy párbajt köztük. Mint írtam, Ben tudja, hogy Maul a nyomában van.

Igen, tudja mert Chopper elmondta neki, miközben Ezra kábult állapotban volt. Illetve gondolom megérezte, hogy Maul a Tatooine -on bóklászik. Nem hülye a vén lókötő, simán kikövetkeztethette, hogy az öreg tüsifejű érte jött.

 

Alapvetően én is egy Darth Vader vs. Maul harcnak örülnék, ha már a Rebelsben ez nem jöhetett létre kettejük között, a nagyvásznon simán. Valahogy el kell mesélni, hogy miért került a Malachorra, illetve miért tart Vadertől. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, tudja mert Chopper elmondta neki, miközben Ezra kábult állapotban volt. Illetve gondolom megérezte, hogy Maul a Tatooine -on bóklászik. Nem hülye a vén lókötő, simán kikövetkeztethette, hogy az öreg tüsifejű érte jött.

Amikor Ezra rákérdez, nem ezeket adja válaszul. ;) Egy szóval sem mondja, hogy megérezte vagy azt, hogy Chopper elmondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 @Dzséjt Amikor Ezra rákérdez, nem is mond választ arra, hogy honnan tudja, hanem annyit mond, hogy nem fog sokáig élni, ergo kerülő választ adott. ;) Könnyen kilehet következtetni, hogy miközben Ezra nincs ébren, Ben elbeszélgetett kicsit a droiddal - Chopper pedig tudhatott egysmást - illetve egy jediről beszélünk, akik általában megérzik a sötét oldal jelenlétét, nem? Ha megérezte, akkor csak rájöhetett arra, hogy Maul érte jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Bence1997 írta:

Amikor Ezra rákérdez, nem is mond választ arra, hogy honnan tudja, hanem annyit mond, hogy nem fog sokáig élni, ergo kerülő választ adott.

Mi van? :o Semmi ilyesmit nem mond! Azt mondja, hogy nem élte volna ilyen sokáig túl, ha ostoba lenne vagy nem készült volna fel. Egy szóval sem mond olyat Ben, hogy nem fog sokáig élni. És pont ez az, hogy nem konkrét választ ad, hanem olyat, ami azt sugallja, már rég készült Maul eljövetelére. Szerinted, ha öt perce hallotta volna Choppertő, nem azt feleli, hogy "az előbb mondta a droidod"? Vagy azt, hogy "már megéreztem a jelenlétét"? Miért válaszolna homályosan, arra célozva, hogy erre ő már rég felkészült, ha egyszer ilyen konkrét válaszai lehetnek, ami ráadásul logikus is? (Megjegyzem, azért az Erő nem ilyen varázsütésre működő radar. Vader ott volt a bolygó fölött, mégsem érezte Bent. Sőt Obi-Wan azelőtt a Mandalore-on sem érezte meg Maul jelenlétét, pedig egyazon városban voltak. Akkor most miért érezné meg hirtelen?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

(Megjegyzem, azért az Erő nem ilyen varázsütésre működő radar. Vader ott volt a bolygó fölött, mégsem érezte Bent. Sőt Obi-Wan azelőtt a Mandalore-on sem érezte meg Maul jelenlétét, pedig egyazon városban voltak. Akkor most miért érezné meg hirtelen?)

Szerintem ez attól is függ, hogy valaki álcázza-e magát az Erőben. Mert a HCS-n Vader egyből megérezte, hogy Obi-Wan ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Ben nem álcázta magát a Halálcsillagon, ahol mindennél több oka lett volna rá, mint bárhol bármikor? Pedig nyilván ő is érezte Vadert.

A filmek, a TCW és a Rebels alapján akkor éreznek meg Erőhasználók más Erőhasználókat, ha

1) célzottan keresik magát a személyt (ekkor kell elrejtőzni),

2) azok használják az Erőt

3) vagy kialakul közöttük egy Erőkapcsolat - de még az utóbbi sem feltétlen jelent megérzést, hiszen hiába voltak közel egymáshoz, Vader és Ahsoka csak akkor érezték meg egymást, amikor Ahsoka már aktívan használta az Erőt. Pedig Anakin és Ahsoka között is ott az Erőkapcsolat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ben a HCS-n már tudta, hogy Vader és közte le kell zárni a dolgot, így vagy úgy, így nem álcázta magát, plusz amíg Vader őt kajtatja addig sem lel Luke-ékra.

 

Vader és Ashoka esetében azért lehetett úgy, mert mindkettejük sokat változott Ashoka letért a Jedi ösvényről, Vader ugye meg oldalt váltott ami miatt megváltozhatott az Erőben hagyott lenyomatuk, amit így egyikük sem ismert fel azonnal.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem Ben a HCS-n már tudta, hogy Vader és közte le kell zárni a dolgot, így vagy úgy, így nem álcázta magát, plusz amíg Vader őt kajtatja addig sem lel Luke-ékra.

És ezért kockáztatta, hogy Vader akár már a Millennium Falconon elkaphatja őket. Ez itt azért egy erős logikai bukfenc.

 

14 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Vader és Ashoka esetében azért lehetett úgy, mert mindkettejük sokat változott Ashoka letért a Jedi ösvényről, Vader ugye meg oldalt váltott ami miatt megváltozhatott az Erőben hagyott lenyomatuk, amit így egyikük sem ismert fel azonnal.

A két fél változása valóban okozhatta azt, hogy a kapcsolatukat nem érezték meg (bár maga a lenyomat nekem meredek, mert arról még nem volt szó, hogy bárkinek egyedi lenyomata lenne az Erőben). De Ahsoka és Vader nem nem ismerték fel egymást vagy a köztük lévő kapcsolatot, hanem abszolút nem tudták, hogy egyazon csatatéren vannak. Egyedül Ezra fogott fel valamennyit, a másik két Jedi azt sem sejtette, hogy Erőhasználó ül a TIE-ban, mint ahogy Vadernek sem volt fogalma arról, hogy a Ghoston három Jedi van. Egészen addig, amíg Ahsoka és Kanan nem kezdett trükközni. Ez is csak azt bizonyítja, hogy az Erő nem egy mágikus radar, ami jelzi az ellenség jelenlétét a bolygón. Nem csak a bolygón, akkor sem, ha hat méterre repül tőle.

 

De még egy példa: se Ezra, se Kanan nem érezte meg Maul jelenlétét az Atollonon. Még azt sem, hogy ott áll mögöttük, Bendu szólt nekik. Nehogy már azt mondjátok, hogy Mault nagyobb eséllyel érzi meg valahol a Tatooine-on az, aki azt sem tudhatja, hogy él, mint azok, akik pontosan tudják, hogy él, éppen az egyikük fejéve játszadozik (vagyis nem rejtőzik) és ott áll tőlük pár lépésre (vagyis nagyon nem rejtőzik).

 

És rengeteg példa van, amikor a Jedik nem érezték meg nemhogy valahol egy bolygón, de a közvetlen közelükben lévő Sith-et sem, olyankor, amikor annak nem volt különösebb oka rejtőzni. És ezek közül nem egyszer Darth Maul maga az, aki a példát szolgáltatja (ep1, Mandalore, Malachor).

 

Ha Ben nem tudott volna arról már korábban, hogy Maul él és vadászik rá, akkor nem érzi meg a Tatooine-ra érkezését (eleve, Maul ugyanúgy rejtőzhetett volna, hiszen neki is legalább annyi oka volt erre, mint Bennek). Ha meg Choppertől tudná, akkor azt mondja, amikor Ezra kérdezi. De mivel nem ad konkrét választ, ez remek lehetőséget biztosít arra, hogy Maul szerepeljen egy Kenobi filmben, mert abba a válaszba minden gond nélkül bele lehet látni azt is, hogy ő már évekkel korábban tudott mindarról, amire Ezra most figyelmeztetni akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

És ezért kockáztatta, hogy Vader akár már a Millennium Falconon elkaphatja őket. Ez itt azért egy erős logikai bukfenc.

Jó akkor mivel magyarázod, hogy Vader a Tatooine-on nem érzi meg Bent a HCS-n meg igen?

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

A két fél változása valóban okozhatta azt, hogy a kapcsolatukat nem érezték meg (bár maga a lenyomat nekem meredek, mert arról még nem volt szó, hogy bárkinek egyedi lenyomata lenne az Erőben). 

Akkor miután felismerték egymást az mi alapján történt, ha nincs semmi egyedi a jelenlétükben?

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

De még egy példa: se Ezra, se Kanan nem érezte meg Maul jelenlétét az Atollonon. Még azt sem, hogy ott áll mögöttük, Bendu szólt nekik. Nehogy már azt mondjátok, hogy Mault nagyobb eséllyel érzi meg valahol a Tatooine-on az, aki azt sem tudhatja, hogy él, mint azok, akik pontosan tudják, hogy él, éppen az egyikük fejéve játszadozik (vagyis nem rejtőzik) és ott áll tőlük pár lépésre (vagyis nagyon nem rejtőzik).

Sidious is ott állt Yoda mellett ő mégse érzékelte.

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha Ben nem tudott volna arról már korábban, hogy Maul él és vadászik rá, akkor nem érzi meg a Tatooine-ra érkezését (eleve, Maul ugyanúgy rejtőzhetett volna, hiszen neki is legalább annyi oka volt erre, mint Bennek). Ha meg Choppertől tudná, akkor azt mondja, amikor Ezra kérdezi. De mivel nem ad konkrét választ, ez remek lehetőséget biztosít arra, hogy Maul szerepeljen egy Kenobi filmben, mert abba a válaszba minden gond nélkül bele lehet látni azt is, hogy ő már évekkel korábban tudott mindarról, amire Ezra most figyelmeztetni akarja.

Egyébként én nem azt mondom, hogy Ben nem tudott Maulról korábbról, ebbe a részbe nem akartam belefolyni, csupán azt írtam, hogy az érzékelést befolyásolhatja, hogy elrejti-e magát valaki az Erőben vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha Ben nem tudott volna arról már korábban, hogy Maul él és vadászik rá, akkor nem érzi meg a Tatooine-ra érkezését (eleve, Maul ugyanúgy rejtőzhetett volna, hiszen neki is legalább annyi oka volt erre, mint Bennek). Ha meg Choppertől tudná, akkor azt mondja, amikor Ezra kérdezi. De mivel nem ad konkrét választ, ez remek lehetőséget biztosít arra, hogy Maul szerepeljen egy Kenobi filmben, mert abba a válaszba minden gond nélkül bele lehet látni azt is, hogy ő már évekkel korábban tudott mindarról, amire Ezra most figyelmeztetni akarja.

Maul egy Kenobi filmben? Szerintem kizárt. Miért? Mert ez szerintem ledegradálná azt a találkozást, amit a Rebelsben láttunk. Ha meg a felvázolt történet lenne megadva - Maul Kenobit keresi, Vader megtudja ezt, ezért az inqvikkel a nyomába ered stb. - eléggé fura lenne a Rebels és az EpIV fényében.

Maul a Rebelsben egyértelműen a reményt keresi - kiutat, egy valamit amely célt ad még a haszontalan életének. Azt gondolta a holokronos esetig, hogy Kenobi meghalt a 66 -os parancs következtében, így persze hogy nagyon megörült, csak ugye azt nem tudta, hogy hol van Obi-wan. De ha régebben kutatott utána, akkor egy idő után miért adta fel? 

 

Persze lehetne azt mondani, hogy régen volt egy bűnszövetkezete, ami remek segítséget jelentett a zabraknak, így míg ő az árnyékban tevékenykedett, kerestetni tudta a jedi-lovagot. Vader megjelenésével pedig ez a dolog füstbe ment. Ez még rendben is lenne, de Maul sehogysem juthatott volna el a Tatooine -ra, mert miután megtudja, hogy Kenobi él, miért nem ment egyből oda? De Kenobi sem hagyhatta el a bolygót, mert Luke -ra kellett vigyáznia. Az pedig, hogy Kenobi kimozduljon Tatooine -ról, nem tudnék elképzelni. Remeteségbe vonult, hiszen vigyázott a kis Skywalkerre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Elég merész a Disney, bevállalós, friss, dögös, stb. Már simán el tudom képzelni azt is, hogy Kenobi filmben is lejátsszák azt a tűz melletti Maul halált, stb. Meglepne, de mért ne? Egy ilyen "két helyen is látható" jelenet nem szabálytalan, csak kirívó lenne... nálam. Bejönne)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Maul megölésére már valóban nem lenne lehetőség a filmben, ugyanakkor ez még nem zár ki egy párbajt köztük. Mint írtam, Ben tudja, hogy Maul a nyomában van. Ha sikerül úgy összemérni az erejüket, hogy abból (látszólag) Obi-Wan jön ki vesztesen, azaz eljátssza a halálát, máris minden a helyén van. Bár szerintem egy mozifilmben egy Darth Maul vs. Darth Vader meccs lenne az igazán nyerő. Azzal kiválthatnának egy Ben vs. Mault.

De nem lenne kicsit ellentmondásos, ha Maul és Obi találkoznának a Kenobi-filmben? Elvégre korábban azt írtad ebben a topicban, hogy Maul a Lázadókban döbben rá arra, hogy Kenobi még életben van. Én mondjuk nem emlékszem ennyire pontosan arra a részre, csak az rémlik, hogy összefutnak, és Obi leszúrja őt.

 

Szerk.: ja jó, figyelmesebben átolvastam, amit írtál. Ha Obi-wan eljátszaná a halálát a filmben, akkor tényleg nem lenne ellentmondásos azzal kapcsolatban, hogy Maul a Rebelsben döbben rá, hogy a Jedi mégis életben van. :D 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sajátos megoldás lenne,de mi lenne ha a filmben is látnánk a Rebelsben megtörtént Kenobi-Maul 'harcot'...?
Mondjuk Maul szemszögéből,hogy hogyan jut el hozzá,viszont kihagyva a holocronos,Twin-Suns részt.
Persze az az 5mp ami alatt lerendezi az öreg kevés lenne fő harcnak,de nekem pl ez a rövid csata esszenciálisabb volt mint a Naboo-n történt első felvonás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.