Ugrás a kommentre

A nagy visszatérő, Maul


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Maul visszahozása a filmekbe nagyon tetszik rengeteg lehetőség van benne, de még mindig azt mondom hiba volt megölni a rebelsben. Nagyon jól nézett ki itt a Soloban is, félelmetes volt meg minden. Ráadásul itt van nekünk Ewan McGregor is. Erre egy gyenge animációjú sorozatban kell meghalnia, egy olyan részben ahol jó ha 4 percet szerepelt összesen. Míg Ezra többet szerepelt mint Kenobi és Maul együttvéve, mikor semmi keresni valója nem volt a részben.

100% hogy nem tudták előre hogy szerepelni fog a filmekben. Ez meg hiba mert azt bizonyítja hogy nem terveznek eléggé előre. Itt az első alkalom amikor egy animációs sorozat korlátozza a filmeket. De persze rengeteg ötletet is adnak ez tény. De aztmeg nem várhatjuk el senkitől hogy ha nem tetszik neki egy sorozat akkor is nézze végig mert különben nem fogja érteni a filmeket. 

Szerintem is az lenne a jó megoldás ha leforgatnák a halálát élőszereplősben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom ez most merész lesz, de mi van, ha viszont látjuk a jelenetet az Obi filmben? Castingolni kellene egy Ezrát és őt valahogy beilleszteni a külső nézők számára, de az egész mehetne valahogy Obi perspektívájából. Anno kizártnak gondoltam ezt, de a Solo-s Maul cameo után már nem vagyok biztos benne. A Rebelst nem nézőknek (ők vannnak többen) totál újdonság lenne az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt úgy lehetne megoldani ha onnantól indul a jelenet hogy Ezra elment. Ott ugye Maul utána szól, hogy viszlát nemsokára. Majd kezdődik az Obi Maul párbeszéd. Na ha onnantól leforgatnák teljesen ugyanazt akkor meg lehetne oldani ellentmondás nélkül. És akkor Ezra se kellene bele. Még persze bele tehetnék a rész eleji sivatos bolyongását még egy kis buckalakó mészárlást. :D

És akkor a film is végződhetnek ugyanúgy hogy Kenobi nézi a Lars birtokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez abszolút nem működne. Egyrészt minek csináljanak meg újra egy majdnem teljes Rebels részt? Nem az volt, hogy a kánon egyenrangú? Ráadásul maga a "párbaj" annyira rövid, hogy azért nem is érné meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Jó akkor mivel magyarázod, hogy Vader a Tatooine-on nem érzi meg Bent a HCS-n meg igen?

Azzal, hogy az erő nem varázsradar. ;) 

19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Akkor miután felismerték egymást az mi alapján történt, ha nincs semmi egyedi a jelenlétükben?

Mint mondtam, nem lenyomatnak mondanám az Erőben, mert ilyen nincs. Viszont sok minden van egy emberben, ami alapján az felismerhető. Eleve ott az Ahsoka és Vader közötti Erőkapcsolat, felismerhetők érzelmi minták, aurák, gondolatok, stb. De ezeket nem az Erőben, hanem az emberben találod meg.

 

19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Sidious is ott állt Yoda mellett ő mégse érzékelte.

Hát ez az! Mit írtam korábban? Hogy szerintem csak három módon lehet megtalálni valakit az Erővel. Konkrétan keresik (ebben az esetben elrejtőzhet), használja az Erőt vagy Erőkapcsolat van a kereső és a keresett között. Sidious nem kapcsolódik egy Jedihez sem, nem használta a jelenlétükben az Erőt és konkrétan őt magát, Sheev Palpatine-t nem keresték, hiszen ott volt előttük.

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Maul egy Kenobi filmben? Szerintem kizárt. Miért? Mert ez szerintem ledegradálná azt a találkozást, amit a Rebelsben láttunk. Ha meg a felvázolt történet lenne megadva - Maul Kenobit keresi, Vader megtudja ezt, ezért az inqvikkel a nyomába ered stb. - eléggé fura lenne a Rebels és az EpIV fényében.

Miért lenne ledegradálva?

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Maul a Rebelsben egyértelműen a reményt keresi - kiutat, egy valamit amely célt ad még a haszontalan életének. Azt gondolta a holokronos esetig, hogy Kenobi meghalt a 66 -os parancs következtében, így persze hogy nagyon megörült, csak ugye azt nem tudta, hogy hol van Obi-wan. De ha régebben kutatott utána, akkor egy idő után miért adta fel? 

Miért, feladta? Nekem a Rebelsben nagyon úgy tűnt, hogy egy percre sem. Hiszen erről szól a Rebelsben a sztorija. Lehet, hogy eleve azért ment Malachorra.

Eleve azt sem tudjuk, miért ment a Malachorra. A fegyvert akarta használni? Miért csak másfél évtized után ette oda a fene? Vagy eleve csak a Holokron kellett neki, hogy megtaláljon egy bizonyos illetőt?

Meg azért a Galaxisban egyetlen embert megtalálni nem egyszerű mutatvány. A Birodalomnak még egy kisebb hadsereget sem sikerült gyorsan előkerítenie. ;) Naná, hogy közben azért mással is foglalkozik, például a hatalommal és a mindennapi megélhetéssel.

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Persze lehetne azt mondani, hogy régen volt egy bűnszövetkezete, ami remek segítséget jelentett a zabraknak, így míg ő az árnyékban tevékenykedett, kerestetni tudta a jedi-lovagot. Vader megjelenésével pedig ez a dolog füstbe ment. Ez még rendben is lenne, de Maul sehogysem juthatott volna el a Tatooine -ra, mert miután megtudja, hogy Kenobi él, miért nem ment egyből oda? De Kenobi sem hagyhatta el a bolygót, mert Luke -ra kellett vigyáznia. Az pedig, hogy Kenobi kimozduljon Tatooine -ról, nem tudnék elképzelni. Remeteségbe vonult, hiszen vigyázott a kis Skywalkerre. 

Miért? Miért van ez kőbe vésve nálatok, hogy Kenobi semmilyen körülmények között nem hagyhatja el a Tatooine-t? Szerintem ezt felejtsétek el már most, mert ha lesz Kenobi film, szinte biztos, hogy nem csak a Tatooine-on fog játszódni. És mi erre az oka? Nos, egyszerű: veszély leselkedik Luke-ra. Ha Luke-ot valami olyan veszély fenyegeti, ami miatt Bennek ki kell mozdulnia a bolygóról, ki fog mozdulni. Csak nézzük meg a Twin Sunst. Maul két perce sincs ott Kenobi mellett, de már megneszeli, hogy Ben vigyáz valakire. Két perc! Ben pusztán azzal, hogy ott él a Tatooine-on két perc alatt életveszélybe sodorta Luke-ot.

Pontosan amiatt hagyhatja el ideiglenesen Kenobi a Tatooine-t, hogy vigyáz Luke-ra. Egy bűnlord Darth Maul, akinek a nyomában az inkvizítorok és Vader is liheg, elég komoly veszélyt jelenthet Luke-ra.

 

14 órával ezelőtt, Lizardking írta:

Elég sajátos megoldás lenne,de mi lenne ha a filmben is látnánk a Rebelsben megtörtént Kenobi-Maul 'harcot'...?

Solo után ez sem kizárt. Én még úgy is el tudnám képzelni, hogy mondjuk Ben Maul sírja fölött áll, és az egész film afféle flashback lenne, köztük ezzel a jelenettel. De azért kevés esélyt látok most erre (aztán majd jól rám cáfol a Lucasfilm :D ), mert most úgy fest, hogy nem keverik, nem magyarázzák a többi műben történteket. Ha a néző tudni akar valamit, nézze meg vagy olvassa el, ami ehhez kapcsolódik.

Pláne most, hogy Maul feltűnt, szerintem nagyon sokan nézik meg a TCW és a Rebels részeit. Ha pedig kiderülne, hogy egy újabb filmben is feltűnik, és ezt már a marketingbe is beépítik, az még jó pár embert rávehet arra, hogy megnézze azokat a részeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Pláne most, hogy Maul feltűnt, szerintem nagyon sokan nézik meg a TCW és a Rebels részeit. Ha pedig kiderülne, hogy egy újabb filmben is feltűnik, és ezt már a marketingbe is beépítik, az még jó pár embert rávehet arra, hogy megnézze azokat a részeket.

Egy ember már mindenképp rá lett véve.Ugye mondtam,hogy tesómmal néztem aki csak a filmeket látta és a hétvégén egyik este megnéztük a TCW-t attól az évadtól amiben feltűnik Maul.
Meg külön azt az egyet ami a Tatooine-on ér véget,csak hogy kisebb kitérővel de helyreállítsam benne a tényt,hogy Kenobi ölte meg Darth Mault. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul kameója komoly volt és egyben nagyon bátor lépés az alkotóktól. Ezek után én már semmi akadályát nem látom akár pl. egy önálló Ahsoka-filmnek. Másik topikban írtam már erről részletesebben. Amiatt van a legnagyobb kétség, hogy egy "idegenre" nem lehet alapozni egy filmet, márpedig akik nem követik az animációs sorozatokat, azoknak Ahsoka nem létezik és hogyan mutatnák be kicsoda.

Na most itt egy félperces szerepért visszahoztak egy olyan szereplőt, aki konkrétan halott azoknak, akik csak a filmeket követik. Az Ep.1-ben a saját szemünkkel láttuk megkérdőjelezhetetlenül meghalni, itt pedig visszatér úgy a semmiből, hogy közben eltelt ~30 év. Ha ezen nem akadnak fenn és működhet, akkor bármi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Előzetesen tudtad, hogy visszatér Maul? Ha nem, milyen hatással volt rád a feltűnése? :) 

Sajnos igen, mert pont itt (egy amúgy nem közvetlen solos topikban) belefutottam egy ezzel kapcsolatos spoilerbe. Ettől függetlenül ütött a feltűnése. Nekem az volt benne a furcsa, hogy mintha vaskosabb lenne a külseje, mint ahogy eddig láttuk. Már az 1-ben se tűnt ennyire marconának, az animációs sorozatokban pedig kifejezetten vékony figura volt, itt pedig erőteljesebbnek láttam. Kicsit inkább Savage-ra hajazott a testalkata.

 

Illetve nem értettem miért kellett elővenni, pláne aktiválni a fénykardját. Mármint out-universe értem, hogy masszív fan-service, de nem tudtam hova tenni azt a mozdulatsort. Nem tudom Qi'ra mennyire ismerte, lehet előtte akart vagizni, de gondolom azért tudta a lány kiről is van szó. Amúgy nekem az is megfordult a fejemben, hogy a kudarc után az Erővel megfojtja Qi'rát. Kemény lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Maul visszahozását a további filmekben úgy is el tudom képzelni, hogy a storyline-ja úgy záródik le, hogy mondjuk - miután elbukta a vezető pozícióját a Crimson Dawn-ban - Palpatine v. Vader bezárja/ledobja őt Malachor-ra (ugye a zárt alsó szinten volt Maul), és akkor lehet egy ilyen száműzetésszerű lezárása, és akkor abból a helyzetéből Ezráék juttatják majd ki.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader és Palpatine inkább megölné. Veszélyes volt életben hagyni.
Én inkább azt tudnám elképzelni, hogy Vader kicsinálja az egész Vörös Hajnalt, és Maul egyfajta önkéntes száműzetésként elvonul a Malachorra.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondoltam, hogy mi lenne, ha Qi'ra miatt kötött volna ki Maul a Malachoron? A következő Solo film azzal zárul, hogy a khaleesi becsapja Mault és magára hagyja egyedül a halott bolygón, amíg ő átveszi a hatalmat a Crimson Dawn fölött. Ezzel jól össze tudnák fűzni a Solo eseményeit és a Rebels történéseit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én már kicsit erősnek tartanám, ha Qi'ra Mault is ilyen szinten megfirkálná. Maul szerintem a saját motivációi miatt ragad a malachori szituációba, nem veri át senki. Neki a bűnszervezetek csak eszközök a magasabb céljai elérésében. Ha ezek más utakra vonzzák, akkor szerintem nemigen ragaszkodik a vezető szerepéhez, hanem hamar továbblép.

 

Egyébként ezt több helyről hallottam már, hogy Maul a Vörös Hajnal vezetője. Nekem úgy tűnt a film alapján, hogy Maul nem a VH első embere, hanem több bűnszövetkezetet tart a kezében, beleértve a VH-t is. A rész végén Qi'ra lesz ennek a vezetője, viszont az egész szervezet Maul vezeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Illetve nem értettem miért kellett elővenni, pláne aktiválni a fénykardját. Mármint out-universe értem, hogy masszív fan-service, de nem tudtam hova tenni azt a mozdulatsort. Nem tudom Qi'ra mennyire ismerte, lehet előtte akart vagizni, de gondolom azért tudta a lány kiről is van szó. Amúgy nekem az is megfordult a fejemben, hogy a kudarc után az Erővel megfojtja Qi'rát. Kemény lett volna.

A napokban olvastam Howarddal egy interjút és szerinte így volt igazi a jelenet és így volt igazán jelenléte is Maulnak...merthogy első verzióban nem suhogtatott még semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha nagyobb nyomatékot akartak adni Maulnak, akkor inkább az Erővel csinált volna valamit. Ha meg attól tartottak, hogy esetleg nem esik le mindenkinek, hogy ő tényleg Maul, akkor elhangozhatott volna a neve. Nyilván ez csak egy apróság, de ez a céltalan mozzanat nálam inkább elvett a jelenet értékéből, mintsem hozzáadott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Maul karakterébe bőven belefér a "kardrántás". Ő egy "sértett" figura, vesztes, akárhogy is nézzük. Az ilyenek mutogatják-fitogtatják a kocsikulcsot is, kb. :) Szeret szerepelni adott helyzetben, ahol és amikor csak lehet. Kicsit B -kategóriás megoldás ez, de illik hozzá. Pozőr. Villantgat. Erősnek, hatalmasnak mutatja magát. Obi előtt is ilyen volt, utána nyilván még jobban. De tökre értem, hogy sokan nem szeretik a kard aktiválást itt...

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Qirával még nem találkoztak személyesen, csak így, skype-on. :) Gondolta megmutatja picit, hogy van neki olyan, amit a csaj valszeg sosem látott: fénykard bazzzegh, tudd, hogy ki vagyok és hol a helyed... :)  (és persze a Bélák is tudják meg a moziban ugyanezt, hehe)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 03. - 14:30, Darth Porg írta:

van neki olyan, amit a csaj valszeg sosem látott: fénykard

Az a helyzet, hogy száz százalék, hogy Qi'ra már látott legalább négy fénykardot, akárhányszor Vos szobájában járt. Merthogy a csíkosfejűnek van egy csinos fénykard-gyűjteménye, szépen felsorakoztatva egy méretesebb Sith holokron alatt. Hétvégén láttam az art bookban, tegnap pedig direkt lestem, és tényleg ott voltak a holokron alatt. Akkor láthatóak a legjobban, amikor Han a film végén a coaxium doboz mellett ácsorog és pakol. Vos barátunk nem aprózta el a gyűjtögetést. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az a helyzet, hogy száz százalék, hogy Qi'ra már látott legalább négy fénykardot, akárhányszor Vos szobájában járt. Merthogy a csíkosfejűnek van egy csinos fénykard-gyűjteménye, szépen felsorakoztatva egy méretesebb Sith holokron alatt.

Mekkora lett volna már, ha amikor Maul elkezd vagizni a fénykardjával, akkor Qi'ra is előkap vagy kettőt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.