Ugrás a kommentre

Solo DVD/BD kiadás


Ody Mandrell

Solo videó megjelenés.   

18 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik kiadást veszed meg a filmből?



Ajánlott hozzászólás

Meg is vagyok az extrákkal! Nagyon informatív tartalmas extrákat kaptunk. Az ep 8-hoz képest persze kicsit lejjebb van a színvonal, a A rendező és a Jedi felülmúlhatatlan, de a forgatási körülményeket ismerve nem lehetett egyszerű összehozni a még a werk filmeket sem szóval le a kalappal. Meg is jöttünk itt valamihez, amire kitérnék. Említés sem esik a rendezőcseréről, ez nyilván tudatos és érthető is, nyilván nem lehetett volna az extra lemezt kiadni a fejét fogó alkotógárdával. Egyetlen utalás van, és az pont szerintem az egyik legjobb extrában van; a kerekasztal beszélgetésben: Alden megköszöni a többiek nevében is Ronnak, hogy "beugrott" és megtapsolják együtt. Persze értelmezhető ez másképp is.

Mindent összevetve a lemez alapján úgy tűnik, hogy nagyon jó volt együtt a gárda, kedvelik egymást a szereplők, és mindenkinek mélyebb kapcsolata is van a karakterével szimplán az eljátszásánál.

A star wars szeretete ahogy olyan emberekből is kinyilvánul, akikről ezt nem tudtuk ráadásul családilag is pl.: Paul Bettany és Woody Harrelson, hát enyhén szólva meglepődtem.

Nagyon tetszettek a hangeffektek és beszerzésük, főleg a majd felrobbanó koaxium hangjának valódi forrása! (nem árulom el :))

A legjobb kimaradt jelenet valóban a birodalmi kadét. Elfért volna!

Amit nagyon hiányoltam az Maul jelenetének magyarázata, szívesen meghallgattam volna az ifjú Kasdan tolmácsolásában mondjuk, az ötlet születését, létjogosultságának elbírálását, a jelenet saga-beli szerepeltetésének indoklását. Persze én nyilván tudom, de talán megérdemelték volna a TCW és Rebels mentes rajongók,-már csak szurinak is, hogy tessék nézni ezt a két sorozatot, mert aki lemarad az kimarad!

A film később jön a családdal! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerikában az első napokban egyébként több helyen is rögtön kifogyott. Volt ahol másnap ugyan lehetett kapni de kiirták hogy egy ember egyszerre csak két Solo Blu-rayt vehet. Kiváncsi vagyok hogy ezek egyedi esetek vagy tényleg kifejezetten jól futnak majd a lemezes eladások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól fog fogyni. Szerintem nem sokkal fog elmaradni a többi Disney sw-től. A mozi más világ. De akinek otthonra kellett pl.: az ep8 meg a zsivány, annak ez is fog. Azt hiszem nem luxus most, ha magamból indulok ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én ebédidőben ugrok ki érte. :D

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Bakker, képzeljétek, a Westend MM-be nem érkezett meg. :shocked:

 

Aki ide pályázott érte, az menjen a Duna Plazába, Arénába vagy a Mammutba, ott van minden verzió az információ szerint.

Sajnálom, hogy nem tudtad megvenni a Westendben. Nekem ebédidőben a Duna Plazában sikerült, hozzám most az van a legközelebb. Nem a fémdobozos BD-t vettem, hanem csak a "simát", és meg sem néztem, hogy kapható-e más csomagolásban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Meg is vagyok az extrákkal! Nagyon informatív tartalmas extrákat kaptunk. Az ep 8-hoz képest persze kicsit lejjebb van a színvonal, a A rendező és a Jedi felülmúlhatatlan, de a forgatási körülményeket ismerve nem lehetett egyszerű összehozni a még a werk filmeket sem szóval le a kalappal. Meg is jöttünk itt valamihez, amire kitérnék. Említés sem esik a rendezőcseréről, ez nyilván tudatos és érthető is, nyilván nem lehetett volna az extra lemezt kiadni a fejét fogó alkotógárdával. Egyetlen utalás van, és az pont szerintem az egyik legjobb extrában van; a kerekasztal beszélgetésben: Alden megköszöni a többiek nevében is Ronnak, hogy "beugrott" és megtapsolják együtt. Persze értelmezhető ez másképp is.

Mindent összevetve a lemez alapján úgy tűnik, hogy nagyon jó volt együtt a gárda, kedvelik egymást a szereplők, és mindenkinek mélyebb kapcsolata is van a karakterével szimplán az eljátszásánál.

A star wars szeretete ahogy olyan emberekből is kinyilvánul, akikről ezt nem tudtuk ráadásul családilag is pl.: Paul Bettany és Woody Harrelson, hát enyhén szólva meglepődtem.

Nagyon tetszettek a hangeffektek és beszerzésük, főleg a majd felrobbanó koaxium hangjának valódi forrása! (nem árulom el :))

A legjobb kimaradt jelenet valóban a birodalmi kadét. Elfért volna!

Amit nagyon hiányoltam az Maul jelenetének magyarázata, szívesen meghallgattam volna az ifjú Kasdan tolmácsolásában mondjuk, az ötlet születését, létjogosultságának elbírálását, a jelenet saga-beli szerepeltetésének indoklását. Persze én nyilván tudom, de talán megérdemelték volna a TCW és Rebels mentes rajongók,-már csak szurinak is, hogy tessék nézni ezt a két sorozatot, mert aki lemarad az kimarad!

A film később jön a családdal! :)

Pécsen,az MM-ben 14 óra körül még híre - hamva nem volt a filmnek. Szomorú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

 

Sajnálom, hogy nem tudtad megvenni a Westendben. Nekem ebédidőben a Duna Plazában sikerült, hozzám most az van a legközelebb. Nem a fémdobozos BD-t vettem, hanem csak a "simát", és meg sem néztem, hogy kapható-e más csomagolásban. 

Sajnos a DP-be átmenni most nem volt időm. :( Talán holnap eljutok az Arénába, mert ha nem, akkor marad a hétfő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem ma én is. A Duna Plazaban. Meg is ijedtem mert sehol nem találtam az újdonságok között. De aztán a többi film között ott volt. Viszont a durva az hogy én vettem meg az utolsót. Rendesen ki volt fogyva délután negyed 3-kor. Tényleg jól fogy. A sima verziót vettem meg, a fémdobozosból volt még. A másik amin meglepődtem hogy csak 5000 ft volt. Vadiúj BD-t még nem vettem ilyen olcsón. Mindig olyan 7000 ft környékén mozogtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt a film is! Itthon volt az igazi, modern kifejezés, de így jött át igazán. Nagyon tetszett most nekem. Tényleg jobban mint a moziban! 

Sajnálom, akiknél akadozik a beszerzés, remélem mielőbb megoldjátok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronról ejtenék pár szót. Tudom, hogy nem feltétlenül népszerű, de átnézve az iszdb-t elmondható, hogy igenis igyekeztek!

Beckett Rátóti Zoltán, Stohl András helyett, ami azért jó mert utóbbi Luke ugye.

Qi'ra Gyöngy Zsuzsa, Molnár Ilona helyett, aki Ahsoka mindig.

Maul pedig A baljós árnyak után ismét Zágoni Zsolt. Nagy piros pont ez, mert szerintem sokkal jobb, mint Rajkai Zoltán, vagy Galambos Péter akik a sorozatokban voltak.

Akinél lehetett persze megkapta a szokott hangját, mint Thandie Newton és Paul Bettany is, sőt még Warwick Davies is, pedig torzítás nélkül 1 vagy 2 mondata van.

Szerintem dícséretesek a fentiek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Megvettem ma én is. A Duna Plazaban. Meg is ijedtem mert sehol nem találtam az újdonságok között. De aztán a többi film között ott volt. Viszont a durva az hogy én vettem meg az utolsót. 

Amikor én voltam fél 1 körül, még volt a simából is jó néhány példány. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek az xpress fórumon valaki csúnyának tartja a steel-t. Konkrétan a hátulját kifogásolta, hogy elmosódott.

Felvilágosítottam, hogy véleményem szerint egy festményszerű effektet kapott a kiválasztott kép -ha nem egy az egyben valóban festmény..-  és hogy Ralph McQuarrie munkáit hivatott megidézni szerintem.

Csak amiatt írom ide, hogy milyen érdekes, hogy még egy ilyen ötletes és jól eltalált gesztus is hogy mellémehet egyeseknél.

Amúgy szvsz nagyon szép is így az is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan kivégzem az extra lemezt is. Amit elsőre el tudok mondani róla, hogy sokkal jobb mint a RO extra lemeze. Megint rácsodálkoztam, hogy ebbe a filmbe is mennyi innováció, ötlet és munka van. Persze ezt mindig sejti az ember, de amikor így összeszedve látja a koncepciókat, a látvány létrehozását mindig elámul. Semmivel sem igénytelenebb munka a többi filmnél. Mi se mutatja ezt jobban, hogy pl. képesek voltak felmenni a dolomitok csúcsaira leforgatni pár jelenetet. :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szép és nagyon illik a RO mellé. :P 

Igen, matt és logómentes! Tökéletes! Nálam is egymás mellé kerültek!

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lassan kivégzem az extra lemezt is. Amit elsőre el tudok mondani róla, hogy sokkal jobb mint a RO extra lemeze. Megint rácsodálkoztam, hogy ebbe a filmbe is mennyi innováció, ötlet és munka van. Persze ezt mindig sejti az ember, de amikor így összeszedve látja a koncepciókat, a látvány létrehozását mindig elámul. Semmivel sem igénytelenebb munka a többi filmnél. Mi se mutatja ezt jobban, hogy pl. képesek voltak felmenni a dolomitok csúcsaira leforgatni pár jelenetet. :clap: 

Így van, és a részletekben lakik az ördög! És itt is nagyon adtak a részletekre. Semmi sem volt koncepciótlan. Még az is ihletett dolog volt, hogy hogyan és mik ülnek a kártyaasztal köré!

És ez tényleg csak egy apróság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megvettem természetesen, a film szép és jó még mindig, az extrákkal is meg vagyok elégedve, az is kiderült belőlük számomra, hogy Jonathan Kasdan nagyon jó fej és még remélem, hogy lesz köze a Star Wars-hoz a jövőben. (Korábban a kis Kasdan már megosztotta a gondolatait a filmről twitteren, előtte Chris Milleren és Phil Lordon vertem el kizárólag a port, de most már úgy látom, hogy tök jó ötleteik is voltak, csak még nem voltak megérve a film elkészítéséhez.)

Azt azonban nagyon sajnálom, hogy angol hangból csak 5.1-et kaptunk, a DTS-HD lemaradt, de amitől most főleg keserű szájízzel írok: Ez a film moziban még nem tűnt ilyen sötétnek. Az ep1-2-3 után néztem, így különösen feltűnő a sötétség és a színek élettelensége vagy még inkább a hiánya. Kicsit olyan, mint ha energiatakarékos izzókkal világítottak volna, sok jelenetben szinte alig látszik, hogy mi történik. Most megnéztem a bluray.com-on, hogy az én szememmel van-e baj, ott is csak 3,5/5-öt kapott a képminőség. Gondolom tudatos koncepció volt az operatőr részéről, de szerintem a film hangulata pont az ellenkezőjét diktálta volna. 

 

Egyébként eddig is úgy voltam vele, hogy mozis maratonnál túl nagy váltás lesz az ep3 után, (nem a hangulata, inkább a tartalma miatt), ez nem változott, viszont a vége onnantól, hogy Enfys Nest valódi kilétét megismerjük, tökéletesen megágyaz a Rogue One-nak, ami meg a lehető legjobb filmes kapocs az ep4-hez, szóval boldogság van... :) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éjjel megnéztem a filmet és az extrákat is, bejött nagyon. Nekem kevésbé tűnt sötétnek/homályosnak mint a moziban, ott már zavarta a szemem, itthon nem. Létezik, hogy belenyúltak a BD-re, vagy csak a mozis sajátosságok miatt láttam anno nagyon setétnek az első 10 percet? :)  Kíváncsi leszek a projektorral milyen a kép, a héten megnézem a fiammal a pinyóban is.

Havas Jon SW-re pályázik... hmm. :)  Lucast jó volt látni, a kerekasztal is tetszett, de vannak ott érdekes pillanatok ahogy reagálnak egymás szavaira... műmosolyok, stb. 

Fülessel néztem a filmet és nem ájultam el a hangsávtól, de ez majd a pincében dől el... :) Továbbra is van egy-két érthetetlen pillanat Alden játékában számomra: Vos hajóján Qira megérinti a vállát, és utána valami egészen béna fejet vág, amatőr színpadi szint, és ilyesmiből van még, engem nagyon zavar... ennek ellenére jó választás volt, bírom, és Han-t látom benne. A film most húzott be igazán, pedig láttam már 5x kb. :) 

 

Több olyan jelenet van a filmben, ami nálam 5*-ös: az egész koréliai menekülés, főleg a becsekkolós helyszín minden pillanata, Mimban, Vos hajója, vonatrablás, Kessel-cucc, robot lázadás és még van... jó kis film lett ez, hmmm. A hangulat végig baromi erős, nagyon leköt, és minden helyszín hihetetlenül aprólékosan-megunhatatlanul látványos, az egész film naaagy univerzum építő, sajnálom, hogy nem várható 2. rész... :(

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.