Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

4 perccel korábban, pb69 írta:

Vagy a 8-nál volt róla szó, már nem is emlékszem, de tudom, hogy ezt boncolgattuk már itt a fórumon régebben is.

A TLJ-nél volt róla szó, hogy milyen könnyen túllépett a Kylo által okozott sokkon (tróntermes jelenet után).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 29. - 16:08, Pildi írta:

Szerintem túl sok magyarázni való nincs ezen. :)

Komolyan irigyellek, hogy Neked ennyire egyszerű befogadni egy olyan sok rétegű, varázslatos világban mint a Star Wars egy (szerintem) ennyire színtelen, sótlan, előregyártott, idealizált főszereplőt mint Rey. Nem azt mondom, hogy ez a viszonyulás ne lenne elfogadható, hiszen sok millió gyerek is készre gyártott, mindenkinél jobb, szebb, tehetségesebb főhőst vár egy mesétől (mielőtt félreértenél nem azt akarom mondani hogy gyerek vagy hisz nem is ismerlek), csupán megfejteni szerettem volna mi az ami miatt ezt gondolod. Nem miattad, hanem magam miatt. Pont ezért kérdeztelek, hogy hátha kiderül számomra is hogy mi a karakter titka, hátha én is észreveszem mi felett siklottam el, vagy rájövök mennyire vakon tekintettem eddig rá. Azonban szerencsétlenségemre amiket leírtál, azok csak azt erősítik bennem, hogy nem Rey-ről van itt szó, hanem a Star Wars iránti kötődésedről. Olyan ez mint a szerelem, ahol előfordul, hogy a szemedbe hazudik, aláz, megcsal vagy hülyének néz életed értelme, de az érzelmeid miatt, féltésből vagy büszkeségből erről nem veszel tudomást. Nem akarod észrevenni akármennyire is változik az adott férfi vagy nő, mert hiába érzed legbelül a változást, ragaszkodásból, a befektetett érzések miatt mégsem fogod ezt magadnak sem beismerni. Hiszen ha megtennéd olyan lenne mintha szembeköpnéd magad. Simán elképzelhető hogy nálad ez nem így van, de sokan túl büszkék ahhoz hogy ezt a kapaszkodást bármikor is elengedjék.

Idézet

Reyt attól a pillanattól kedvelem, amióta megjelent a TFA-ban. Minden oka meg lett volna, hogy egy reményvesztett emberré váljon, hiszen egy isten háta mögötti bolygón napi szinten küzdött az életben maradásért, a napi betevőért, és mégis, tele van reménnyel.

Mármint milyen reménnyel? Elvileg Rey a legértelmesebb és legtalpraesettebb ember közel-távol. Miben reménykedett? Hogy érte jönnek a szülei? 20 év után? Vajon milyen új minőséget hoznak majd az életében? Hogy beállít 2 mára már közel idegen ember és szülőkként fognak funkcionálni? Ők fogják elkészíteni az instant kenyeret neki, kimossák a ruháit, vagy hogy lefekvés előtt mesét mondanak neki és megsimogatják a buksiját? Egy felnőtt nőnek? Vagy szeretetre vágyik? Nem volt a környezetében egyetlen ember sem, akit felemelhetett volna maga mellé érzelmi társnak, barátnak, partnernek? Vagy hogy nem kell ezentúl kacatokat guberálnia? Azt most sem kellene. Egyáltalán mi az a hatalmas küzdelem az életben maradásért? Könyörgök, egy 20 éves szuper-tálentum nőről beszélünk, aki mindenben IS jó. Észvesztő manővereket nyom a Falconnal bár még sosem ült benne, beszél vukiul, robotnyelveken, műszaki zseni, megkerüli a Falcon vezérlő áramköreit, egy bottal elintézi a helyi gengszterfőnök legjobb verőembereit, nem sorolom. Egy ilyen emberrel (ha napi szinten kell küzdenie az életben maradásért) valami nagyon nincs rendben. Már rég a helyi menők jobbkezének kellett volna lennie, vagy neki futtatnia az egész telepet, nem pedig csavar alátéteket gyűjtögetnie. Szóval mi az a remény amivel tele van?

Idézet

Vele született erkölcsi érzéke segítségével tudja, mi a jó, mi a helyes döntés. Eltökélt és nem hátrál meg a nehézségek elől, nem tér le a helyes útról... mindenki kedveli...

És még sorolhatnánk: elsőre tud mindent, ezer nyelven beszél, szuper pilóta, elképesztő műszaki zseni, fantasztikus harcos, egy csettintésre engedelmeskedik neki az erő, mindenben jobb, blablabla... És mindezt bármiféle erőfeszítés nélkül. Konkrétan ezeket az embereket nem hogy mindenki kedvelné, hanem mindenki utálja, mert már a saját létével degradálja, kiüresíti, értéktelenné teszi mindazt, mindazokat amik, akik körülveszik. Lehet erre azt mondani hogy ez egy rosszmájú nézőpont, de akármennyire is meséről van szó, emberekről beszélünk és nem egy tündérkirályságba megérkezett pixie királylányról. A Rouge One árnyalt karakterei után miért kellett egy egydimenziós Mary Sue? Ez már önmagában értelmetlenné, de legalábbis egyoldalúvá teszi a karakterek közti viszonyokat.

Idézet

...mindeközben végig megmarad barátnak, bajtársnak, aki nem a saját érdekeit nézi.

Ez a legnagyobb probléma. Rey nem egy szinten mozog a társaival, ő egy szál pongyolában egyedül megmássza a halálcsillag oldalát ha kell.. Gyakorlatilag neki NINCS szüksége a bajtársaira. Ha a film végén úgy döntene, hogy besegít a nagyapónak az univerzum méretű flotta elpusztításába akkor most Végső Rend lenne mindenhol. A paradigmaváltás lényege az volt, hogy nem a "nagy és különleges emberek" uralnak le mindent, hanem az új generáció söprűs senkijei hoznak új minőséget a világba. Ezért szar hogy kisöpörték a TLJ üzenetét, és értelmetlenné tették Vader áldozatát, mert az egész film üzenete azt hordozza hogy a paradigmaváltás nem számít, ha lesznek ilyen vérvonalból kinőtt félistenek, akik a képességeikkel mindent megváltoztathatnak. Ilyen értelemben a Star Wars világa csak színpad a titánok harcában, nincs szükség jedikre sem, ha valaki autodidakta módon demigoddá tud válni mert az "egyensúly" úgy kívánja.

Idézet

Williams is olyan szép zenei témát írt, ami már önmagában elárulja, hogy kivel is állunk szemben.

Tényleg szuper amit az öreg komponált Reyre, de azért Vader témája most is köröket ver rá.

Idézet

Mindezt remekül tolmácsolja Daisy megnyerő alakítása, kedves mosolya, gyermeki ártatlansággal csillogó tekintete.

Sajnálom Daisy-t, mert szimpatikus csaj, de láthatóan nem értette a saját karakterét amikor azt mondta egy interjúban, hogy "kikéri magának azt hogy Rey-t Mary Sue-nak gondolják, mert az annyira szexista". 

 

PEACE! :love:

Szerkesztve: - Mestal
  • Nem értek egyet 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig én is úgy vagyok ezzel, mint Pildi! :)
 
Meg lehet állapodni abban, hogy valaki így érzi, más meg úgy, mint te? És hogy igazából egyik oldal sem birtokolja a Bölcsek Kövét? (Az egyébként is az Elric fivéreknek kell egy igencsak fontos ügy miatt! ... aki érti, érti!) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Komolyan irigyellek, hogy Neked ennyire egyszerű befogadni egy olyan sok rétegű, varázslatos világban mint a Star Wars egy (szerintem) ennyire színtelen, sótlan, előregyártott, idealizált főszereplőt mint Rey.

Mondjuk, ha valahol, akkor pont a SW-ban nem értem miért lenne ez probléma. A PT alapján még megérteném, de az OT tele van ilyen szereplőkkel. Luke a párakertész, akivel csak úgy megtörténnek a dolgok és a végén ő lesz mindenki megmentője, a sith-ek a kegyeiért esedeznek, a jedik minden reményüket benne látják. Az első perctől kezdve ő a jófiú, a kis herceg, aki felkerekedik világot látni és megmenteni azt. Ha Rey színtelen, sótlan idealizált, akkor Luke milyen volt? Mert szerintem még inkább ilyen. Hálát adok az égnek (és Riannek), hogy a 8-ban úgy nyúlt a karakterhez, ahogy, mert amúgy egy szörnyen jellegtelen főhős lett volna, aki alig tud bármi érdekeset felmutatni. Szerintem legalábbis, ha már SW-mérce. ;) 

Vagy Vader, akiről csak úgy el kell hinni, hogy ő a galaxis legrohadtabb gazembere, aztán ennyi. Ő nem előregyártott készen kapott karakter? Hogy aztán kitalálják, hogy mégsem olyan gonosz ám ő, bezzeg az Uralkodó, na ő aztán már csak igazán velejéig romlott. De őt is csak előhúzzák a kalapból. De Leia is hasonló. Az az igazság, hogy ha az árnyaltságot nézzük, a kidolgozott, összetett, színes-szagos karaktereket, akkor szerintem az "eredeti" SW elég mostohán szerepel. Persze nem annyira baj ez, így szeretjük, csak pont ezt felróni a ST-nak vagy annak valamely karakterének, erősen visszás. :) 

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Elvileg Rey a legértelmesebb és legtalpraesettebb ember közel-távol. Miben reménykedett? Hogy érte jönnek a szülei? 20 év után? Vajon milyen új minőséget hoznak majd az életében? Hogy beállít 2 mára már közel idegen ember és szülőkként fognak funkcionálni? Ők fogják elkészíteni az instant kenyeret neki, kimossák a ruháit, vagy hogy lefekvés előtt mesét mondanak neki és megsimogatják a buksiját? Egy felnőtt nőnek?

Pont ez a lényeg és a szín a karakterében, ez a vágyakozás. Amiről ő maga is tudja és érzi, hogy reménytelen és értelmetlen várakozás, de azért lélekben mégis megvan benne. Ez még az a kislányos énje, ami csodára vár, ami hisz, ami reménykedik. Ez pedig nagyom emberivé teszi. Lehet, hogy szerinted ez csak idegesítő ostobaság, de a mi világunkban is rengeteg ilyen felnőtt ember van.

Nincs ebben semmi rossz vagy támadni való, sőt szerintem jó koncepció. Sőt, ez pont egyfajta gyengesége, hiányossága, amivel indul a sztoriban, illetve pont ez színesíti a karakterét. Amiket fentebb annyira hiányoltál, azok az elemek itt megvannak. Az már ízlés kérdése, hogy tetszik-e, de azt nem lehet mondani, hogy ne lennének meg.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Vagy szeretetre vágyik? Nem volt a környezetében egyetlen ember sem, akit felemelhetett volna maga mellé érzelmi társnak, barátnak, partnernek?

Úgy nézett ki az a környezet, mint ahol van ilyen?

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Vagy hogy nem kell ezentúl kacatokat guberálnia? Azt most sem kellene. Egyáltalán mi az a hatalmas küzdelem az életben maradásért? Könyörgök, egy 20 éves szuper-tálentum nőről beszélünk, aki mindenben IS jó.

Na de ezt nem tudta, nem tudhatta. Rey egy egyszerű ember, aki egyszerű életet él, és egyszerűen próbál boldogulni. Eszébe nem jutott, hogy ő majd csak úgy elvezeti a Falcont, meg elmetrükköket nyom le Kylo Ren szintű figurák ellen, bármi ilyesmi. Ahogyan Luke sem tudta, hogy mi szunnyad benne, az volt a legnagyobb problémája, hogy mehet-e az akadémiára. Ott nem volt bagatell, hogy a termény betakarítása miatt meg droidok suvickolása miatt évekig parlagon volt tartva a Kiválasztott fia, a galaxis egyik leginkább Erőérzékeny embere?

Pont arról szólnak ezek a filmek, hogy a főhősök felismerik a lehetőségeiket, az erejüket. Ez nem úgy működik, hogy tudják magukról, hogy szinte bármire képesek, aztán már gyerekként elindulnak megmenteni a világot.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

A Rouge One árnyalt karakterei után miért kellett egy egydimenziós Mary Sue?

Aha, Jyn mennyivel volt megalapozottabb karakter? Vagy összetettebb? Kiszabadítják egy rabszállítóról, aztán fél nap múlva, már inasba teszi a Lázadók Szövetségének vezetését, önálló öngyilkos osztagot verbuvál maga köré, aztán lenyomják a küldetést. Anakin anno 8 évesen megnyert egy űrcsatát. Vagy ott van Luke. Oké, nem csinál elsőre olyan mutatványokat, mint Rey, de amúgy ugyanaz az archetípus. 20 éves koráig ki sem tette a lábát a Tatooine-tól, sőt kb. a Lars-farmról se, de ahogy először beül egy X-szárnyúba, felrobbantja a Halálcsillagot.

Ez egy ilyen világ az a SW, itt így működnek a dolgok. Nem baj, ha nem tetszik, csak akkor ne legyen kettős mérce. ;) Nem tudom követed-e pl. a Mandaloriant, ha igen, tetszik-e, de ott is van egy igencsak érdekes képességeket csillogtató fazon.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Ez a legnagyobb probléma. Rey nem egy szinten mozog a társaival, ő egy szál pongyolában egyedül megmássza a halálcsillag oldalát ha kell.. Gyakorlatilag neki NINCS szüksége a bajtársaira.

Leginkább más dimenziókban is harcol, más eszközökkel. Ahogyan Luke is tette anno. Vannak közös kalandozásai másokkal, de alapvetően az ő sorsa nem erről szól. Az ilyen "op" hősöknek egyébként soha nem azért van szükségük bajtársakra, barátokra és szerettekre, hogy fizikailag megmentsék őket bármitől vagy vigyázzanak rájuk, hanem hogy lelkileg és mentálisan segítség, támaszt sújtsanak. Eleve rossz helyen keresgélsz, ha a SW-ban olyan főhősöket szeretnél, akik egy szinten mozognak a társaikkal, ilyen értelemben rászorulnának a másikra.

10 órával ezelőtt, Mestal írta:

Sajnálom Daisy-t, mert szimpatikus csaj, de láthatóan nem értette a saját karakterét amikor azt mondta egy interjúban, hogy "kikéri magának azt hogy Rey-t Mary Sue-nak gondolják

Hát ez is lehet. De az is lehet, hogy ő értette a saját karakterét, csak sokan másoknak nem sikerült megérteniük azt, beleértve azokat is, akiknek nagyon nem tetszik és támadják. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rávilágítottál a lényegre. az a kettős mérce ugye: "A PT-OT legfőbb hibájának olyanokat hoznak fel, amit az OT-ben istenítettek" :D Ez most csak úgy eszembe jutott, szerintem Mestal nem ilyen, bár tudnék mondani olyat akire ez itt illik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@pb69, leírtad, amit én is írtam volna. :)

@Mestal, csak annyit tennék hozzá, hogy mindenkinek, még a legszuperebb, legtehetségesebb, leg-leg-leg embernek is szüksége van reményre és vágyakozásra, no és mindenek felett barátokra, különben céltalan, lélektelen és magányos az élete. Palpatine-nak lehet, hogy nem kellett ezek közül egyik sem, pedig róla is mindig szuperlatívuszokban szoktunk beszélni, és ő a tipikus példája annak, milyen ha valaki nagyon tehetséges, de megragad a saját önző szintjén. Hál'Isten, Rey nem hasonlít rá, és pont ez az, ami miatt (is), annyira szerethető. Amikor már tudja, milyen különleges, akkor is az ezzel járó feladatokat nézi, a felelősségét érzi, de nem tekinti kiváltságnak. A lehetőséget látja a képességeiben, hogy azokkal többet tehet, mint mások, de nem érzi ettől magát felsőbbrendűnek. Pont hogy nem papírmasé katakter. 

 

De nyilván ez nézőpont kérdése, én így látom, Te meg nem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

 

@Mestal, csak annyit tennék hozzá, hogy mindenkinek, még a legszuperebb, legtehetségesebb, leg-leg-leg embernek is szüksége van reményre és vágyakozásra, no és mindenek felett barátokra, különben céltalan, lélektelen és magányos az élete. Palpatine-nak lehet, hogy nem kellett ezek közül egyik sem, pedig róla is mindig szuperlatívuszokban szoktunk beszélni, és ő a tipikus példája annak, milyen ha valaki nagyon tehetséges, de megragad a saját önző szintjén. Hál'Isten, Rey nem hasonlít rá, és pont ez az, ami miatt (is), annyira szerethető. Amikor már tudja, milyen különleges, akkor is az ezzel járó feladatokat nézi, a felelősségét érzi, de nem tekinti kiváltságnak. A lehetőséget látja a képességeiben, hogy azokkal többet tehet, mint mások, de nem érzi ettől magát felsőbbrendűnek. Pont hogy nem papírmasé katakter. 

Elég ránézni az arcára amikor megjön a végén a bázisra. Az a gyermekien ártatlan tekintet, főleg azok után amiken keresztülment... Végig megmaradt annak a szerény és kedves lánynak aki mindig is volt. Szerintem ez a legnagyobb erőssége. Luke belebukott az új Jedi rend építésébe, kíváncsi vagyok Rey milyen úton indul el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked mindig muszáj b@sztatnod valakit, Mestal? Enélkül nem megy? Pedig amikor nem épp Indyre szállsz rá, vagy Pb-t cseszegeted, vagy Csolinak szólsz be, vagy... Na akkor jókat is szoktál írni, de aki ilyen szinten antiszociális, annak itt nincs helye. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Mestal írta:

Teljesen jogos. Nincs értelme olyasmit felhozni mint pl. valós párbeszéd. Már beláttam, légyszi töröld az előző posztomat. THX

Hát pb elég sok valós párbeszédet folytatott itt. Ami mondjuk nem sértegetésbe torkollott, úgyhogy szerintem példát vehetnél. :) Amúgy a hsz-ed eleje klasszikus Mestal, jön a szokásos fordulat, azaz, "az eddigi hozzászólásaid alapján okosabbnak hittelek" - mindezt ugye azért írod neki, mert nem ért veled egyet. :D Velem 2 éve ugyanezt csináltad, azóta sikerült kirakni innen, egyszer már összejött, összejön másodjára is remélhetőleg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Donát írta:

 Velem 2 éve ugyanezt csináltad, azóta sikerült kirakni innen, egyszer már összejött, összejön másodjára is remélhetőleg. 

A próféta beszéljen belőled. Nagyon kellett tűrtöztetnem nekem is magamat hogy ne írjak valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahelyett hogy itt trollkodsz és agyonspameled a topicot töröld ki végre amire kértelek, meg az egész spam flow-t. A véleményed rólam offtopic, a fenyegetőzésed meg tartsd meg magadnak vagy küld el privátban. Nem hiszem hogy beleszakadnál a moderátorkodásba, légyszíves erősködés helyett inkább arra használd amire való...

 

---> EDDIG

 

LÉGYSZÍVES EGY NORMÁLIS MODERÁTOR TÖRÖLJE EZT A DONÁTOS OFFTOPIC SPAM FOLYAMOT!

 

EZ REY TOPICJA!

 

THX

 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem töröltem mert már amúgy is szerkesztetted, és szeretném ha nyoma maradna, hogy már megint bekötöttél valakibe. Ha törlöm, akkor a reagálásom értelmét veszti, azaz törölhetném az egész chaint. De akkor megint olcsón megúsznád. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey Palpatine származását illetően van egy elméletem, Luke miért nem tudta. Mert elzárta magát az Erőtől. Később emlékszünk mi volt az első amikor rákapcsolódott? Elküldte Rey-t a szigetről, még ellenségesebb lett vele. Szerintem ahogy visszatért az Erőbe már tudta ki ez a lány. Szerintetek is lehetséges ez? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey Palpatine származását illetően van egy elméletem, Luke miért nem tudta. Mert elzárta magát az Erőtől. Később emlékszünk mi volt az első amikor rákapcsolódott? Elküldte Rey-t a szigetről, még ellenségesebb lett vele. Szerintem ahogy visszatért az Erőbe már tudta ki ez a lány. Szerintetek is lehetséges ez? 

A legutóbbi megtekintésnél pont ez jutott nekem is eszembe. Jó magyarázat arra, miért nem tudta egyből (kétszer is rákérdez, kicsoda a lány), és arra is, miért borult ki annyira, amikor pont ezután megpillantotta Reyt Kylo Rennel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey Palpatine származását illetően van egy elméletem, Luke miért nem tudta. Mert elzárta magát az Erőtől. Később emlékszünk mi volt az első amikor rákapcsolódott? Elküldte Rey-t a szigetről, még ellenségesebb lett vele. Szerintem ahogy visszatért az Erőbe már tudta ki ez a lány. Szerintetek is lehetséges ez? 

Nekem tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey Palpatine származását illetően van egy elméletem, Luke miért nem tudta. Mert elzárta magát az Erőtől. Később emlékszünk mi volt az első amikor rákapcsolódott? Elküldte Rey-t a szigetről, még ellenségesebb lett vele. Szerintem ahogy visszatért az Erőbe már tudta ki ez a lány. Szerintetek is lehetséges ez? 

Tetszetős elmélet. Viszont ebben az esetben Leia honnan tudta? Hiszen össz-vissz 1-2 jelenete volt Rey -el. Azért ennyiből leszűrte? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Bence1997 írta:

Tetszetős elmélet. Viszont ebben az esetben Leia honnan tudta? Hiszen össz-vissz 1-2 jelenete volt Rey -el. Azért ennyiből leszűrte? :hmm:

A IX elején látott training nem egyedi eset volt. A film előtti időszakban aktívan edzette szerintem Reyt. Legkésőbb akkor leesett neki, de akár már a D'qaron is, megérezhette az Erőben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont nem voltam gépnél, úgyhogy az ominózus diskurzusról sajna lemaradtam. Szóval nem tudom mi volt az érdemi tartalma Mestal hozzászólásának Rey kapcsán.

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Később emlékszünk mi volt az első amikor rákapcsolódott? Elküldte Rey-t a szigetről, még ellenségesebb lett vele. Szerintem ahogy visszatért az Erőbe már tudta ki ez a lány.

Érdekes egyébként, mert ez is Luke jellemfejlődésének, újabb "megtérésnek" fontos állomása. Először kattog azon, kicsoda is Rey, felháborodik, hogy Kyloval van kontaktban, ha igaz a fenti megközelítés, akkor azon is kiakad, hogy Rey egy Palpatine. Pedig, ha valaki, akkor ő tudhatná igazán, hogy ezek a dolgok nem számítanak. Ő maga is ugyanezt az utat járta Vaderrel. Csak ott minden motívuma ennek egyetlen személyben koncentrálódott, Rey-nél meg kettéesik.

De itt is az a helyzet, hogy Rey egy nagyhatalmú gonosz leszármazottja. Ahogy Luke-ot nem determinálta ez a dolog, úgy Rey-t sem. Illetve Luke-nál is az volt a helyzet, hogy ő érezte a jót az apjában, akiről már mindenki lemondott, de a fiú szövetkezett vele, kereste a "társaságát", egyáltalán nem kezelte negatív figurának, mindazok ellenére sem, amiket tett. Rey dettó, csak ő Kyloval játssza ezt. Akiről már szóban (mert aztán láttuk, hogy Leia és Han sem mondott le róla tényleg végleg) még a saját szülei vagy korábbi mestere is lemondott. Rey viszont hitt benne, meg akarta váltani.

Szóval sok közös van Rey és Luke sorsában és legfőképp a hozzáállásukban, az öreg remete mégis gyalázta ezért a lányt. Aztán ugye a 8 végén a "jedi újra visszatér", Luke visszatalál a helyes útra. Ez pedig merőben megváltoztatja a Rey-hez való hozzáállását is. A 9-ben már teljesen másképp beszél hozzá, és most nem elzavarja a szigetről, hanem kvázi a főküldetésre motiválja és ehhez állítja irányba. Elküldi Sidious-hoz, mint hősnőt, mert tudja, hogy hiába az unokája, rá lehet bízni a feladatot, mert morálisan rendben van és erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.