Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Érdekesség, hogy Leia is az Ajan Klosson tanulta a Jediséget Luke-tól (a flashback-ben is ezt látjuk). Azok amiket látunk Rey edzésén mind azokból az időkből származik amikor Leia padawan volt.

 

Rey egyébként gyógyító technikákat is tanult egy bizonyos Brus-Bu krónikából, mellyel a fénykard kristályt javította meg. Nem vilkágos, hogy ez a tudás kiterjed-e pl. arra a technikára amit pl. a Pasaanai kígyó esetében láttunk. 

A leírás szerint Luke a Jedi könyveeket az egész galaxisból gyűjtötte össze, így kicsit ellentmond annak amit a TLJ-ben állított a Jedi fáról, miszerint azt a könyvek tárolására emelték. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A leírás szerint Luke a Jedi könyveeket az egész galaxisból gyűjtötte össze, így kicsit ellentmond annak amit a TLJ-ben állított a Jedi fáról, miszerint azt a könyvek tárolására emelték. 

Az nem lehet, hogy valóban tényleg ott tárolták, csak aztán valahogy széthordták a galaxisban és Luke újra összeszedte őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez mikor volt konkrétan? Tudsz adni linket? 

Na kikerestem, mert bosszantott lehet olvasgatni:

  

2018. 04. 06. - 10:46, Donát írta:

Egy Erő-érzékeny karakter állít valamit a trilógia kezdetén a karakter származásával kapcsolatban. Valahogy ismerősnek tűnik így elsőre.

 

200w.webp

 

Az irány szerintem is evidens, de főleg a VIII-cal vált azzá. És én személy szerint egyáltalán nem lennék 100%-ig biztos abban, hogy Abrams nem fogja egy másik útra terelni ezt a szálat.

A Maz által keltett ellentmondást pedig akár maga Maz is feloldhatja, ahogy tette azt Obi a Jedi Visszatérben.

2018. 04. 06. - 17:58, Donát írta:

 

Olyan aranyosak vagytok. Csak azért, mert Ti a saját elképzeléseitekből kiindulva nem láttok olyan megoldást, amivel Abrams adhat ennek egy csavart ami jól is sülhet el, már ki is jelentitek, hogy ha megpróbálja, nyilván jó nagy marhaság lesz a vége. Szerintem ez arrogancia. :) Én erre csak azt tudom mondani, hogy valószínűleg ÉN nem tudnám jól megoldani. Csak hogy a sztorit nem én írom, hanem dollár százezreket kereső szakemberek. Úgyhogy részemről érdeklődve várom, mivel állnak elő.

2018. 04. 06. - 18:16, Dzséjt írta:

Olyan aranyos vagy olyankor, amikor kifogysz az érvekből, már csak ez az arrogancia marad a zsebedben, de azt azért rendre bedobod. :roll:

2018. 04. 06. - 19:11, Donát írta:

Hát de nem tudok mást mondani arra, amikor valaki kijelenti látatlanba, hogy ha ezt meglépik, akkor az tuti marhaság lesz. Ez mi?

 

Hogy téged idézzelek, 10 évvel ezelőtt biztosak voltunk abban, hogy Darth Maul meghalt. 7 évvel ezelőtt biztosak voltunk abban, hogy nem lesz új trilógia. Tavaly biztosak voltunk benne, hogy nincs időutazás a Star Warsban. Ma biztosak vagyunk benne, hogy ha Abrams ezt meglépné az tuti marhaság lenne. Ki tudja miben leszünk biztosak 1 év múlva? 

 

Én értem, hogy szerintetek ez kizárt. Szerintem viszont marhaságot kiáltani látatlanban nem fair, mivel simán benne van, hogy mások, azok, akiknek ez a dolga, meg tudják jól oldani. Ha megkérdezlek 10 éve Darth Maul feltámasztásáról, azt mondod marhaság. Ha megkérdezlek 1 éve az időutazásról, nagy eséllyel azt mondod, hogy marhaság. Most meg? 

 

Igazából ebben benne van minden. Arrogánsan előre kijelentjük, hogy valami marhaság lesz, vagy valamire nincs esély, aztán mégis tetszik nekünk a film úgy és mégsem úgy lesz a dolog, ahogy előtte nagy magabiztossággal kijelentjük. Én ezzel sosem fogok tudni azonosulni. 

 

 

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Donát a Te elrejtős felvetésed nem találtam. 

 

Tükörbarlang topik:

2018. 07. 22. - 7:59, Donát írta:

Békeidő ide vagy oda, azért el lehet képzelni olyan szitut, amiben vészhelyzeti megoldásként le kellett adniuk Reyt Pluttnál, hogy aztán majd rövid idő elteltével visszamenjenek érte. Csak sz@r került a palkóba. Nem kéne ettől az eshetőségtől elzárkózni. 

 

Dzséjt! Nekem az a bajom a Kylo jelenettel, hogy olyan, mintha K próbálná beleszuggerálni egy emlékezetes hiányos R-be, hogy mi volt. Rey emlékszik VALAMIre. De ha egyértelműsíteni akarták volna a szitut, akkor Kylo szavainak alátámasztására gyors felvillanásnyi egyértelműsítő emléket be kellett volna nyomni, ami feltör Reyben. Az, hogy Rey hogy reagál, nem egyértelmű. Foszlányokra emlékszik, ami most kapott egy interpretálást Kylo által. Akinek ráadásul érdeke is, hogy elszigetelje Reyt mindentől és mindenkitől. 

 

Ha nem lesz csavar itt, fine. De amilyen kreatívak vagytok Bomarral, ne mondjátok már, hogy itt nincs írói tér csavarni egyet a szülők tulajdonságán! :o Ez szelektív vakság. 

Rey topik:

2018. 01. 08. - 19:38, Donát írta:

Itt még lehet egy csavar esetleg a IX-ben. 

Ezt csak úgy itt hagyom, érdekes gondolat, és örültem volna, ha tényleg ez lesz:

2018. 01. 10. - 20:20, Ody Mandrell írta:

Nem véletlen nyírták ki Snoke-ot. Jelenpillanatban Rey és Kylo az abszolút csúcs karakterek az SW-ben. Mindenki meghal(t) már akik tompítani tudnák őket. Nagyon kíváncsi leszek milyen új irányt fog venni a sorsuk.

 

Ezt meg akkor lehet olvasgatni:

  

2018. 04. 05. - 3:10, Yoda József írta:

Nagy rá az esély, hogy Abrams még belekavar ebbe a "Rey egy senki" dologba. Nekem ezzel nem lenne problémám. Az se baj, ha senki, de az se baj, ha mondjuk Kenobi-unoka...

 

 

2018. 04. 05. - 11:19, Bomarr írta:

Ennek az ellenkezője az igaz. Szinte biztos hogy nem kavar be. Elég csak megnézni a nyilatkozatait. Eleve a Simon Pegg interjúból kiderül hogy Simon Peggnek fogalma sincs arról, hogy Abrams mit akart. Szerinte másképp akarta, de igazából nem tudja. Abrams viszont megerősítette hogy ő pont igy akarta Rey múltját rendezni, sőt Daisy is elmondta hogy ezügyben nem volt változás: már az ep.7-nél is pont erről volt szó mint amit az ep.8-ban láttunk. A netes sajtó megint felfújta a nagy semmit.

 

2018. 04. 05. - 9:05, Donát írta:

Bármi lesz is, Abrams szerintem megoldja, hogy jó legyen. Én emiatt nem aggódnék. Ahogy a VII. után többen közülünk elengedtük a "Rey VALAKI kell legyen" témát és tudtuk élvezni a VIII-at, úgy fogjátok ti is a IX-et, ha esetleg kiderül, hogy az egész csak Kylo féle porhintés volt a VIII-ban.

 

2018. 04. 05. - 9:36, Ody Mandrell írta:

Ok, csak a származását tekintve ne legyen belőle megint valaki, mert akkor az inkonzisztens. 

 

2018. 04. 05. - 14:29, Ody Mandrell írta:

Vagy nem rendezi meg a folytatást. Ami eleve a TLJ-re is épül. 

 

2018. 04. 05. - 14:48, Donát írta:

Vagy megrendezi és visszatereli abba az irányba ahova eredetileg szánta. :lol:

 

Én személy szerint nem hinném, hogy szembemenne a VIII-cal, de majd kiderül a vásznon.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Donát írta:

Igazából ebben benne van minden. Arrogánsan előre kijelentjük, hogy valami marhaság lesz, vagy valamire nincs esély, aztán mégis tetszik nekünk a film úgy és mégsem úgy lesz a dolog, ahogy előtte nagy magabiztossággal kijelentjük. Én ezzel sosem fogok tudni azonosulni. 

Pedig ilyen van. Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, de nekem anno nagyon tetszett a Rey senki vonal. Annyira, hogy nem igazán akartam mást látni helyette.

 

Aztán látva a TROS-t bevallom tévedtem. Mert lehetett jobb így is, hogy Rey egy Palpatine. Ezt pár éve nem tudtam volna elképzelni, még a gondolatától is irtóztam. De mos tetszik mert a TROS ezzel működik, és beleillik. Szégyen nem szégyen ez van. Rey ha senki akkor ez a film nem ütött volna ekkorát. Mert igazad volt abban, hogy meg lehet írni erre alapozva még úgy is, hogy nem megy szembe a TLJ-vel.

 

Az szerintem sokkal rosszabb ha az ember mereven ragaszkodik ahhoz amit elképzelt, és csak azért nem fogad el valami egyébként jó dolgot, mert korábban nem tetszett neki az ötlet, ami abból jött, hogy nem ismerte azt a keretet amiben majd megkapja. Rey-re nagyon sok réteget pakolt rá az, hogy Palpatine lett. Ezt korábban nem gondoltam volna, most viszont gondolom, mert amit láttam erről győzött meg.

 

Az arroganciáról pedig.... Az van. Sajnos nálad is. Mert ezekről a jelzőkről, mint: "Szerintem ez arrogancia." "Ez szelektív vakság. " - nem jut más eszembe. 

 

 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Fogod még "hallgatni", az biztos.

Ugye ez nem komoly? Most akkor keressünk valamit egymásról amit az orra alá lehet dörgölni a másiknak mert sértve érezzük magunkat? Ez milyen szint gyerekek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Donát írta:

Igazából ebben benne van minden. Arrogánsan előre kijelentjük, hogy valami marhaság lesz, vagy valamire nincs esély, aztán mégis tetszik nekünk a film úgy és mégsem úgy lesz a dolog, ahogy előtte nagy magabiztossággal kijelentjük. Én ezzel sosem fogok tudni azonosulni. 

Csak jelezni szeretném, hogy az álláspontomon egy hangyányit sem változtatott a TROS. Szerintem semmi tér nem volt ahhoz, hogy Rey származását megváltoztassák és az hogy megváltoztatták nekem az egész Disney-éra legkinosabb pillanatát eredményezte. Amikor elhangzott, hogy egy Palpatine kínomban a plafont néztem. Nagyon örülnék ha tudnám, úgy nézni hogy tetszedjen a dolog, de sajnos egyáltalán nem tetszik.

Külön kiemelted azt az érvet, amikor anno azt mondtad, hogy majd úgy tekintünk az egész ep.8 magyarázatra mint egy Kylo-féle porhintésre: nem tudok rá úgy tekinteni, mert nem Kylo mondja ki Rey származását, hanem maga Rey.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem semmi tér nem volt ahhoz, hogy Rey származását megváltoztassák

Csak annyi mint anno ahhoz, hogy Vader Luke apja. 

 

Akkor amikor Snoke termében beszélgettek se Rey-nek se Kylo-nak halvány lila gőze nem volt semmiről. Kylo csak beleerőltette a lányt abba a helyzetbe. Rey szerintem a lelke mélyén azt gondolhatta, hogy bár várja vissza a szüleit, de ha azok tizen-valahány éve nem jöttek, sok jót nem remélhet tőlük. Erre nem mondanám, hogy nem volt tér. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz Rey mondja ki, hogy a szülei egy senkik voltak, de egy pár éves kislány honnan is tudhatná kicsodák, ha soha nem mondják neki, érthető okokból, ő maga meg csak azt látja, hogy a szülei a Jakkun guberálnak. Plusz ha ezek az emlékei a szüleiről akkor Kylo se tud mást kiolvasni belőle csak ami ott van.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Igazából ebben benne van minden. Arrogánsan előre kijelentjük, hogy valami marhaság lesz, vagy valamire nincs esély, aztán mégis tetszik nekünk a film úgy és mégsem úgy lesz a dolog, ahogy előtte nagy magabiztossággal kijelentjük. Én ezzel sosem fogok tudni azonosulni. 

Ilyen van, mert a Star Wars ilyen, és épp ez is szép benne, hogy vannak benne rejtélyek, ki nem fejtett dolgok, amelyek abban a stádiumban, amikor megismerjük, jórészt még értelmezési kérdések. Nem tudjuk, mi van a hátterükben, ezért vélünk róla valamit, aztán hogy ki mit alakít ki a fejében, az beállítottság kérdése is. Később kiderülhet, hogy kinek a teóriája igaz, de van, hogy ez nem történik meg. Azt szerintem senki sem gondolja komolyan, @Dzséjt és @Ody Mandrell sem, hogy amit ő hisz, az a megcáfolhatatlan igazság, még ha ezt is sugallja az írása, ez csupán erős meggyőződésükből ered. Ezt ennyi év barátság után tudnod kell. Olyan ez kicsit, mint Frenkie shotie-ja, amit pont Te magyaráztál meg nemrég annak, aki nem értette.

 

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Aztán látva a TROS-t bevallom tévedtem. Mert lehetett jobb így is, hogy Rey egy Palpatine. Ezt pár éve nem tudtam volna elképzelni, még a gondolatától is irtóztam. De mos tetszik mert a TROS ezzel működik, és beleillik. Szégyen nem szégyen ez van. Rey ha senki akkor ez a film nem ütött volna ekkorát. Mert igazad volt abban, hogy meg lehet írni erre alapozva még úgy is, hogy nem megy szembe a TLJ-vel.

 

Én is így vagyok ezzel, és egy percig sem érzem kínosan magam, hogy tévedtem. Az a pillanat, amikor kiderült, tényleg kínos volt, de csak első megnézésre, aztán olyan jól szőtték bele a sztoriba, hogy elfogadtam, többszöri nézésnél már fenn sem akadok rajta, s ma már csak annyi a problémám, hogy nem volt semmi előzménye a TLJ-ben, amit sajnálok, de ezzel együtt a film végét fenomenálisnak tartom.

 

8 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igaz Rey mondja ki, hogy a szülei egy senkik voltak, de egy pár éves kislány honnan is tudhatná kicsodák, ha soha nem mondják neki, érthető okokból, ő maga meg csak azt látja, hogy a szülei a Jakkun guberálnak. Plusz ha ezek az emlékei a szüleiről akkor Kylo se tud mást kiolvasni belőle csak ami ott van.

Így van, nem tudtunk eleget, csak annyit tudtunk, amit a két főszereplő is tudott. Velük együtt tudtuk meg mi is, mi az igazság, mondhatjuk szándékosan lettünk félrevezetve, hogy nagyobb legyen a meglepetés a végén, ha elhisszük azt, amit a készítők rendre nyilatkoznak, hogy nem tettek keresztbe egymásnak a TLJ-vel és a TROS-sal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt mindenféle találgatás kinek a leszármazottja Rey. Ha Kenobi vagy Luke leszármazottja lett volna, az jobban karakteridegen lett volna, vagyis a Jedi útba nehezebben fér bele, nekem, olyan szerzetesfélék, a Sith útba inkább. Ez esetben is jobban el tudok képzelni szándékos erő vagy egyéb manipulációt, mint egy valódi kapcsolatot mögötte. :roll: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Igaz Rey mondja ki, hogy a szülei egy senkik voltak, de egy pár éves kislány honnan is tudhatná kicsodák, ha soha nem mondják neki, érthető okokból, ő maga meg csak azt látja, hogy a szülei a Jakkun guberálnak. Plusz ha ezek az emlékei a szüleiről akkor Kylo se tud mást kiolvasni belőle csak ami ott van.

Egy történetnek jó esetben van egy ive. Vezet valahonnan valahova. Nekem az hogy elkezdik felépiteni, hogy Rey egy "senki" aztán a zárórészben kiderül, hogy Palpatine-nak, az egész történet főgonoszának a Saga alatt off-screen született egy gyereke, aki menetközben meg is halt, de előtte összejött valakivel és a közös gyerekük lett Rey, erről a származásról pedig többen is tudtak igy Luke aki ennek valami rejtélyes okból semmi jelét nem adta.... hát ez nekem nem kerek. Egy csattanó szerintem akkor jó ha szépen belesimul mindabba amit korábban tudtunk. Rian Johnson pedig kerek perec megmondta hogy neki senki semmit nem mondott Rey származásáról. Ami az ep.8-ban van azt ő találta ki. Még azt is elmagyarázta hogy találta ki:

 

“I went through all the possibilities of who her parents could be. I made a list, with the upsides and downsides,” “There were two things about this option that made it feel right to me. Firstly, I like the idea that we’re breaking out from the notion that the force is this genetic thing that you have to be tied to somebody to have. It’s the ‘anybody can be president’ idea.” “For me, if Rey had gotten the answer that she’s related to so-and-so, had learned her place in the story, that would be the easiest thing she can hear,” “The hardest thing to hear is, ‘nope, this is not going to define you.’

 

Úgyhogy a kérdésnek hogy Luke miért nem adja egészen pici jelét sem annak hogy tudja, hogy Rey egy Palpatine a válasza nagyon egyszerü. Szegény Rian-nek gőze se volt róla. Kennedy vagy bárki más nyilván azért nem beszélték le erről Riant mert ekkor úgy gondolták, hogy ez az irány teljesen oké, de aztán valamiért -a fan reakciók miatt vagy egyszerüen maguktól meggondolták magukat- egy másik irányba mentek. Persze mindez nem szokatlan a Star Wars történetében: jól dokumentált az is, hogy Leia és Luke rokoni kapcsolata csak az ep.5 után lett kitalálva. Nekem önmagában azzal, hogy a végén jutott eszükbe hogy Rey-t valakivel rokoni kapcsolatba hozzák nem zavarna. Szinte minden epikus történet például a Gyűrűk Ura is menetközben lett kitalálva. Az hogy egy ötlet mikor ötlik fel az nem érdekes. Engem az zavar hogy eddig nem ebbe az irányba mentünk. Túlságosan egyértelműnek érzem hogy tettünk egy hajtűkanyart és hirtelen behozunk valamit ami zéró érdemi utalást és felvezetést kapott.

Annyira a semmiből jött, hogy Rey származásához hirtelen a főgonoszról is ki kellett deriteni néhány elsőre finoman szólva is fura dolgot. Például hogy volt egy fia, aki a Birodalom fennállása alatt született. És aki akkor ezek szerint ellene fordult. Ez persze rögtön szül egy rakás kérdést: Palpatine-nak viszonya volt valakivel? Vagy megerőszakolt egy nőt? Vagy a fia úgy volt a fia mint Boba Jangonak és klónozva volt? Annak ellenére, hogy a tény, hogy Palpatine-nak fia van, elég fontosnak tűnik, hisz mégiscsak az egyik leghatalmasabb Erőhasználó sarjáról beszélünk, mégis átlépünk a karakter felett hisz a Saga-ban Palpatine fiának az egyetlen funkciója, hogy Rey-t össze lehessen kapcsolni Palpatine-al. És szerintem ez jó példa rá, hogy miért nem elegáns ez a fordulat. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy azt a szép mondanivalót, amit Rian fejteget, kidobtuk a kukába...

 

Igazából aminek örülök azaz, hogy az ep.9 túlnyomórésze, mondjuk úgy a 90-95 százaléka olyan eszeveszett mód tetszett, hogy önmagában az hogy néhány ötlet kifejezetten nincs az inyemre, nem tették tönkre a szórakozásomat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentebbiekkel nehezen lehetne vitatkozni... 

 

Leia egyébként nem lehet, hogy a TLJ utáni egy évben tudta meg, hogy kicsoda Rey? Mondjuk a testvérétől? Luke pedig akkor szerzett tudomást róla amikor visszatért az Erőbe. Mert azt ne feledjük, hogy Luke teljesen el volt zárva tőle. Viszont miután visszatért, egyből rohant Rey-hez hogy elzavarja a szigetről. Ebbe beleférne, hogy miért változott meg hirtelen.

 

Az SW-nek szokása, hogy lakonikus, de most tényleg nem tolták az arcunkba a válaszokat. Mintha azt mondták volna a rajongóknak, hogy itt egy váz, alkossatok köré történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint mondtam, én már megbékéltem ezzel, de azért én is annak örülnék a legjobban, ha még egyszer nem lenne kavar a rendezők és a koncepciók váltásával ilyen szinten és a következő film fenntartások nélkül is tetszene. Az OK, hogy a filmek végső verziója forgatás és vágás közben is formálódik, de az ív hiánya sokak szájízét megrontotta most is, amit alapvetően megértek, és csak sajnálni tudom, hogy még itt a fórumon is megosztó lett. Pedig ez egy nagyon hatásos, érzelmes és szerethető film, több kapcsolódási ponttal a korábbi filmekhez és korszakokhoz, megérdemelte volna, hogy legalább mi nagyjából egyformán értékeljük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok igazság van abban, amit @Bomarr írt, egy dologgal viszont nem értek egyet.

 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem az hogy elkezdik felépiteni, hogy Rey egy "senki"

Ez szerintem csak a teljes igazságnak a fele. Az ep7 után az egész világ azt találgatta, hogy vajon kik Rey szülei (és ki Snoke). Mivel több jelenet is utalt arra, hogy ekörül van valami rejtély.

Ennyire nem érthette félre egyszerre mindenki. 

Az ep7-tel nem a "senki" felépítése kezdődött, éppen ellenkezőleg. 

Teljesen világos, hogy nem volt rá a válasz kitalálva, de lett nyitva egy út a következő (két) rendezőnek, hogy ezzel a misztikummal valamit kezdhetnek.

 

Rian Johnson meg úgy döntött, hogy ebben ne legyen rejtély. Nekem ez nem tetszett, de attól még a film igen.

A beleerőltetett Palpatine szál leírással viszont teljesen egyetértek.

Hozzáteszem a Luke-Leia testvérség nálam pont ugyanígy sántít.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 7 után én teljesen biztos voltam benne, hogy Rey származásának nemcsak jelentősége lesz, de híres/hírhedt család sarja. Furcsállottam is, amerre ezt a 8 elvitte, de aztán egyre jobban megtetszett a dolog, ahogy túltettem magam rajta, hogy a 7-ben át lettünk verve a dramaturgiával. Aztán a 9-ben meg megkaptam, hogy mégis a 7-ben volt jól érezhető, a 8 volt átverés. Hát érdekes kis hullámvasút. :D

Engem az csak kicsit zavar, hogy nem ismerjük milyen körülmények között hozott össze Sidious gyereket, de igazából ez az egész ST-ra jellemző felállás. A 7-nél is azt mondtam, hogy sokkal érdekesebb dolgok történtek a kieső 30 évben, mint amit ott látunk. Szóval Sidious gyerekénél fajsúlyosabb dolgok is képernyőn kívül történtek meg. Az fura, hogy Rey apja miért nem volt Erőérzékeny, vagy ha az is volt, miért nem tudott vele mit kezdeni az öreg. Hogyan került el tőle, ha volt anyja, lehet ő vitte el, franc se tudja.

Ami engem zavar, az Kylo 8-ban elővezetett beszélgetése Rey-jel. Ott ugye azt mondja, hogy Rey szülei mocskos roncskereskedők voltak, alkeszek, akik eladták a vedelésért. Ez elő is kerül a 9-ben, de rövidre zárják annyival, hogy Kylo nem hazudott Rey-nek, hisz tényleg senkik voltak a szülei. Csakhogy ez egy újabb hazugság, hiszen nemcsak ezt mondta a 8-ban, hanem mást is, ami viszont nem volt igaz. Ez az egész pedig nem illik a kapcsolatukba, a viszonyuk felépítésébe, megtöri annak dinamikáját.

 

Ellenben az jutott most eszembe, hogy mi van, ha Kylo nem hazudott, csak félre lett tájékoztatva? Ha Snoke-nak volt önálló tudata, akkor átverhette a fiút, amúgy meg az is lehet, hogy ő sem tudta az igazságot. Vagy tévhitben élt, vagy őt magát is félrevezették. Ezért is vált volna meg olyan könnyen Rey-től, mert valójában nem tudta ki ő. Vagy épp azért, mert tudta, de ez már inkább Snoke-kérdéskör. A lényeg, hogy Kylo előtt ez lehetett homály.

Ugye azt mondja Rey-nek, hogy töröljenek el mindent, ami a múlt, álljanak össze, mint egy teljesen új irány. Persze lehet csupán manipuláció, de nem tűnik valószínűnek. Egyrészt, ha Kylo el akarja törölni a múltat, kicsit fura összeállni Sidious unokájával, még úgy is, hogy ő maga is Skywalker. Másrészt, Rey lelki összetöréséhez és reménytelen helyzetbe hozásához még durvább eszköz lett volna, ha elmondja neki, hogy Palpatine, mintsem az, hogy egy senki.

Szóval ezek alapján valószínű, hogy Kylo sem tudta az igazságot. Az már más kérdés, hogy rosszul tudta-e, és azért mondta a lánynak, amit, vagy pedig egyáltalán nem tudta, csak bekamuzott valamit. Az biztos, hogy már a 7-ben is fennakadt a lányon, aztán pláne közel kerültek egymáshoz, szóval nagyon érdekelhette az eredete is. Ebből fakadóan simán lehet, hogy Sidious ekkor még fals infókat adott le neki, hogy ne tudja meg ki is a lány valójában, ezzel védve a vérvonalát.

 

Látom, megint felmerült miért Unkar Plutthoz került Rey. Majd megpróbálom visszakeresni, mert tudom, hogy írtam erre anno elképzeléseket. Nem igazán értettem már akkor sem, miért kéne ezen fennakadni. Szerintem ezer és egy oka lehetett annak, hogy végül ott kötött ki. Nyilván nem úgy adták oda a szülei, hogy gazembernek tudták a fazont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csak jelezni szeretném, hogy az álláspontomon egy hangyányit sem változtatott a TROS. Szerintem semmi tér nem volt ahhoz, hogy Rey származását megváltoztassák és az hogy megváltoztatták nekem az egész Disney-éra legkinosabb pillanatát eredményezte. Amikor elhangzott, hogy egy Palpatine kínomban a plafont néztem. Nagyon örülnék ha tudnám, úgy nézni hogy tetszedjen a dolog, de sajnos egyáltalán nem tetszik.

Külön kiemelted azt az érvet, amikor anno azt mondtad, hogy majd úgy tekintünk az egész ep.8 magyarázatra mint egy Kylo-féle porhintésre: nem tudok rá úgy tekinteni, mert nem Kylo mondja ki Rey származását, hanem maga Rey.

Szerintem ez teljesen korrekt. Én is így lennék a dologgal: ha előre azt mondom, hogy nem fog tetszeni, meg baromság, akkor a nézés után sem írom felül, csak azért, mert végül ezen az úton mentek végig. 

 

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugye ez nem komoly? Most akkor keressünk valamit egymásról amit az orra alá lehet dörgölni a másiknak mert sértve érezzük magunkat? Ez milyen szint gyerekek?

Arra gondoltam, hogy amikor teoriázgatunk, tehát nem tényekről hanem értelmezésekről vitatkozunk, akkor sokkal megengedőbbnek érdemes lenni a másikkal szemben. Erre ez a példa kiváló emlékeztető, és ilyen minőségben tuti fogom még emlegetni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szóval ezek alapján valószínű, hogy Kylo sem tudta az igazságot.

Jó, csak akkor a IX-ben is ezzel kellett volna mentegetőznie. Azt mondtam, hogy senki vagy, mert így tudtam. Ehelyett ugye jött az újabb hazugság. 

 

Plusz a VIII-ban mondta Kylo Reynek, hogy látta Rey származását és onnan szedte az infókat. Nekem ez mindig azt sugallta, hogy az erőbeni összekapcsolódásuk révén látta meg Kylo a választ. Ergo nem Snoke-tól közvetlenül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Donát írta:

Jó, csak akkor a IX-ben is ezzel kellett volna mentegetőznie. Azt mondtam, hogy senki vagy, mert így tudtam. Ehelyett ugye jött az újabb hazugság.

Na igen, ebben van igazság. Lehet, hogy Kylo nem volt még azért azon a morális szinten, hogy mentegetőzzön, ezzel kvázi elismerve azt, hogy tévúton járt. Inkább beblöffölte ezt, hogy végül is nem hazudott, Rey meg aztán nem is firtatta a dolgot, hanem elfogadta a választ. Lehet a piás részre már ő sem emlékezett annyira, amilyen felfokozott hangulatban volt anno is. De tény, hogy ez továbbra is sántító motívum azért. Ezért nem is tetszik ez a dolog.

16 perccel korábban, Donát írta:

Plusz a VIII-ban mondta Kylo Reynek, hogy látta Rey származását és onnan szedte az infókat. Nekem ez mindig azt sugallta, hogy az erőbeni összekapcsolódásuk révén látta meg Kylo a választ. Ergo nem Snoke-tól közvetlenül.

És azt is mondta hol/honnan látta a származását? Ugye Rey-ben csak azt láthatta Kylo, ami a lány fejében volt, hisz csak azt tudja kiolvasni, ami ott van. Rey viszont elvileg nem tudta a származását, azt érezhette, hogy nem voltak rossz emberek a szülei, nem azért hagyták ott. Emiatt is bízott úgy a visszatértükben. De az kérdés, hogy ezt mennyire érezte Kylo, vagy mennyire tulajdonított ennek jelentőséget. Azért egy ilyen Erőn keresztüli gondolatolvasás közben szerintem elég nehéz lehet elkülöníteni, hogy mi az, amit a másik tud, már megtapasztalt, illetve mi az, amire csak vágyik, amiben reménykedik.

Amit még ki lehet olvasni a másikból, az a jövő. Úgy értem, hogy egy Erőérzékeny nemcsak saját maga érezhet meg a jövőből lehetséges szeleteket, hanem ha beleolvas más Erőhasználó gondolataiba, aki ezt a jövőbelátást már szintén megtette, akkor ezt kvázi emlékként már szintén kiolvashatja. Így történhetett ez a szigettel is, amit Kylo még azelőtt látott Rey fejében, hogy a lány ténylegesen ott járt volna. Viszont ez a lány eredete kapcsán nem játszik, hiszen nem láthatta már korábban, hogy Palpatine, hiszen akkor nem kutatta volna úgy az eredetét, meg nem lepődött volna meg rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egy történetnek jó esetben van egy ive. Vezet valahonnan valahova. Nekem az hogy elkezdik felépiteni, hogy Rey egy "senki" aztán a zárórészben kiderül, hogy Palpatine-nak, az egész történet főgonoszának a Saga alatt off-screen született egy gyereke, aki menetközben meg is halt, de előtte összejött valakivel és a közös gyerekük lett Rey, erről a származásról pedig többen is tudtak igy Luke aki ennek valami rejtélyes okból semmi jelét nem adta.... hát ez nekem nem kerek. Egy csattanó szerintem akkor jó ha szépen belesimul mindabba amit korábban tudtunk. Rian Johnson pedig kerek perec megmondta hogy neki senki semmit nem mondott Rey származásáról. Ami az ep.8-ban van azt ő találta ki. Még azt is elmagyarázta hogy találta ki:

 

“I went through all the possibilities of who her parents could be. I made a list, with the upsides and downsides,” “There were two things about this option that made it feel right to me. Firstly, I like the idea that we’re breaking out from the notion that the force is this genetic thing that you have to be tied to somebody to have. It’s the ‘anybody can be president’ idea.” “For me, if Rey had gotten the answer that she’s related to so-and-so, had learned her place in the story, that would be the easiest thing she can hear,” “The hardest thing to hear is, ‘nope, this is not going to define you.’

 

Úgyhogy a kérdésnek hogy Luke miért nem adja egészen pici jelét sem annak hogy tudja, hogy Rey egy Palpatine a válasza nagyon egyszerü. Szegény Rian-nek gőze se volt róla. Kennedy vagy bárki más nyilván azért nem beszélték le erről Riant mert ekkor úgy gondolták, hogy ez az irány teljesen oké, de aztán valamiért -a fan reakciók miatt vagy egyszerüen maguktól meggondolták magukat- egy másik irányba mentek. Persze mindez nem szokatlan a Star Wars történetében: jól dokumentált az is, hogy Leia és Luke rokoni kapcsolata csak az ep.5 után lett kitalálva. Nekem önmagában azzal, hogy a végén jutott eszükbe hogy Rey-t valakivel rokoni kapcsolatba hozzák nem zavarna. Szinte minden epikus történet például a Gyűrűk Ura is menetközben lett kitalálva. Az hogy egy ötlet mikor ötlik fel az nem érdekes. Engem az zavar hogy eddig nem ebbe az irányba mentünk. Túlságosan egyértelműnek érzem hogy tettünk egy hajtűkanyart és hirtelen behozunk valamit ami zéró érdemi utalást és felvezetést kapott.

Annyira a semmiből jött, hogy Rey származásához hirtelen a főgonoszról is ki kellett deriteni néhány elsőre finoman szólva is fura dolgot. Például hogy volt egy fia, aki a Birodalom fennállása alatt született. És aki akkor ezek szerint ellene fordult. Ez persze rögtön szül egy rakás kérdést: Palpatine-nak viszonya volt valakivel? Vagy megerőszakolt egy nőt? Vagy a fia úgy volt a fia mint Boba Jangonak és klónozva volt? Annak ellenére, hogy a tény, hogy Palpatine-nak fia van, elég fontosnak tűnik, hisz mégiscsak az egyik leghatalmasabb Erőhasználó sarjáról beszélünk, mégis átlépünk a karakter felett hisz a Saga-ban Palpatine fiának az egyetlen funkciója, hogy Rey-t össze lehessen kapcsolni Palpatine-al. És szerintem ez jó példa rá, hogy miért nem elegáns ez a fordulat. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy azt a szép mondanivalót, amit Rian fejteget, kidobtuk a kukába...

 

Igazából aminek örülök azaz, hogy az ep.9 túlnyomórésze, mondjuk úgy a 90-95 százaléka olyan eszeveszett mód tetszett, hogy önmagában az hogy néhány ötlet kifejezetten nincs az inyemre, nem tették tönkre a szórakozásomat.

EZt az ív vezetés problémát már simán a TLJ-nek is fel lehet róni, sőt ha jól emlékszem anno a podcastben volt is erről szó, hogy láthatóan nincs egy központi íve a trilógiának, mert ahogy @Brodie is írta az EP 7 igencsak abba az irányba tartott, hogy Rey valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár engem a kutya nem kérdezett, nekem a csók kínosabb volt, mint, hogy Palpatin. :D

 

Kylo manipulálni akarta, a gyenge pontját kereste Reynek, azt akarta, hogy senkinek érezze magát. Az volt a mániája akkoriban, hogy töröljék el a múltat, vagyis nem számít ki kinek a borja, mindenki senki, bárki lehet valaki. Reynek Palpatin egy senki, Kylo is egy senki volt, mert gyáva volt. Reyt csak Ben érdekelte. Nem sérült az üzenet. Nem attól lett Rey valaki mert Palpatin, a döntései miatt. Közben meg valóban erőltetett ez a vonal, meg kellett magyarázni mitől olyan op a csaj, mitől olyan erős Kyloval az erőkapcsolata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

És azt is mondta hol/honnan látta a származását? Ugye Rey-ben csak azt láthatta Kylo, ami a lány fejében volt, hisz csak azt tudja kiolvasni, ami ott van. Rey viszont elvileg nem tudta a származását, azt érezhette, hogy nem voltak rossz emberek a szülei, nem azért hagyták ott. Emiatt is bízott úgy a visszatértükben. De az kérdés, hogy ezt mennyire érezte Kylo, vagy mennyire tulajdonított ennek jelentőséget. Azért egy ilyen Erőn keresztüli gondolatolvasás közben szerintem elég nehéz lehet elkülöníteni, hogy mi az, amit a másik tud, már megtapasztalt, illetve mi az, amire csak vágyik, amiben reménykedik.

Ugye folyamatosan nyomja Reynek, hogy "De már te is tudod, nem?"

Nekem úgy jött le a VIII-ban, hogy Rey tudatalattijából / elnyomott emlékeiből olvasta ki, hogy ki a lány valójában és azért "hergeli" a fenti szöveggel, mert mivel tudja, hogy ez az infó Rey fejében van és azt is tudja, hogy ennek ellenére Rey kutatja a választ, ezért az egyetlen lehetséges magyarázat, hogy Rey elnyomja magában az igazságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Nem attól lett Rey valaki mert Palpatin, a döntései miatt. Közben meg valóban erőltetett ez a vonal, meg kellett magyarázni mitől olyan op a csaj, mitől olyan erős Kyloval az erőkapcsolata.

Mondjuk az vicces, hogy az öreg Sidious papa még rá is erősített az Erőkapcsolatukra. Már ha hinni lehet annak, amit Snoke mond, ha nyilván nem is ők alakították ki köztük, de talán segítettek Kylonak és Rey-nek felismerni a dolgot. Sidious átállított egy Skywalkert, egy másikkal befürdött, aminek örömére az előző elárulta. Aztán próbálkozott megint egynél, aki aztán szintén elárulta. De ami a legszebb, hogy nemhogy nem sikerült Bent végleg magához láncolni, még az unokája is alaposan elbánt vele, inkább ő csatlakozott a Skywalkerekhez.

25 perccel korábban, Donát írta:

Ugye folyamatosan nyomja Reynek, hogy "De már te is tudod, nem?"

Nekem ez a része inkább tűnt pszichikai hadviselésnek. 

26 perccel korábban, Donát írta:

tudja, hogy ez az infó Rey fejében van és azt is tudja, hogy ennek ellenére Rey kutatja a választ, ezért az egyetlen lehetséges magyarázat, hogy Rey elnyomja magában az igazságot.

Ha elnyomná magában az igazságot, akkor próbálna nem tudomást venni róla, kerülni a témát stb.. Annak semmi értelme, hogy tudja az igazságot, de úgy kutat utána, mintha nem tudná. Pl., ha bunkó voltam vkivel, akkor próbálhatok úgy tenni, mintha nem történt volna meg, kerülöm a találkozást, terelem a témát, ha összefutunk és hasonlók. De nem kezdem el feszegetni, hogy mi is történt abban a bizonyos buliban X hete, tuti nem bolygatom a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Donát írta:

Ugye folyamatosan nyomja Reynek, hogy "De már te is tudod, nem?"

Nekem úgy jött le a VIII-ban, hogy Rey tudatalattijából / elnyomott emlékeiből olvasta ki, hogy ki a lány valójában és azért "hergeli" a fenti szöveggel, mert mivel tudja, hogy ez az infó Rey fejében van és azt is tudja, hogy ennek ellenére Rey kutatja a választ, ezért az egyetlen lehetséges magyarázat, hogy Rey elnyomja magában az igazságot.

De a tudatalattidban is csak az van amit felfogtál már valaha, megint csak azt tudom mondani, hogy ha a szülei úgy éltek, mint egy átlagos roncsvadász és már miért ne tették volna ezt, ha rejtőzködni akartak, akkor ennél többet a tudatalattija se tudott közölni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs felépítve, hogy Rey Palpatin. Na igen. Egyféleképp tudom elképzelni, hogy egy apa ne tudjon a gyerekéről. Az anya titokban tartja. Talán Palpi nem is tudott a fiáról sokáig, de az ő esetében ez elég nyakatekert elképzelés. A korábbi sztori szepontjából nem releváns a létezése, mert a Sithek és a hatalom  szempontjából egy senki volt Rey apja.

Nekem sem áll ez így össze, de arra rájöttem már, hogy gyerekként mindent könnyebb elhinni és befogadni, a legabszurdabb dolgokat is. Most meg mindent logikusan össze kell legózni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ellenben az jutott most eszembe, hogy mi van, ha Kylo nem hazudott, csak félre lett tájékoztatva? Ha Snoke-nak volt önálló tudata, akkor átverhette a fiút, amúgy meg az is lehet, hogy ő sem tudta az igazságot. Vagy tévhitben élt, vagy őt magát is félrevezették. Ezért is vált volna meg olyan könnyen Rey-től, mert valójában nem tudta ki ő. Vagy épp azért, mert tudta, de ez már inkább Snoke-kérdéskör. A lényeg, hogy Kylo előtt ez lehetett homály.

Kylo akkor tudta meg Rey-ről az infóit amikor összeérintették a kezüket. Van az a beszélgetés a liftben amikor mennek Snoke-hoz, abból kiderül. Rey azt mondja látta, hogy majd mellé áll a fiú. Erre Kylo kontrázik, hogy ő meg látta kik Rey szülei. Itt jön be a képbe Cupsy fentebbi ötlete, hogy Rey-nek emlékei a szüleiről csak a korai időkről lehettek.

 

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ugye azt mondja Rey-nek, hogy töröljenek el mindent, ami a múlt, álljanak össze, mint egy teljesen új irány.

Lényegében ezt is akarta Kylo. A film elején azért keresi Palpatine-t hogy kinyírja. Aztán persze megkapja a nagy sereget és a hatalom ígéretét, amit a kis kobakjában egyből a Rey-el való közös uralkodásuk alapjaként könyvel el. "Nem akarlak megölni, átállítalak a sötét oldalara..." Szóval kicsit olyan mint Anakin, aki ugyanezt Padméval képzelte. :) 

 

2020. 01. 11. - 18:01, pb69 írta:

Látom, megint felmerült miért Unkar Plutthoz került Rey. Majd megpróbálom visszakeresni, mert tudom, hogy írtam erre anno elképzeléseket. Nem igazán értettem már akkor sem, miért kéne ezen fennakadni. Szerintem ezer és egy oka lehetett annak, hogy végül ott kötött ki. Nyilván nem úgy adták oda a szülei, hogy gazembernek tudták a fazont.

A flashback-ből egyértelműen kiderül, hogy sietniük kellett mert szorult a hurok. Így szerintem mindegy volt kinek hagyják ott, még mindig jobb mintha Rey-t elvitte volna Oochi Palpatine-nak...

 

22 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem ez teljesen korrekt. Én is így lennék a dologgal: ha előre azt mondom, hogy nem fog tetszeni, meg baromság, akkor a nézés után sem írom felül, csak azért, mert végül ezen az úton mentek végig. 

De az elképzelhetetlen, hogy a filmben már tetsszen? A másik véglet pedig az, hogy ha az ember csak azért is ragaszkodik egy korábbi véleményéhez, hogy ne lehessen felróni neki a véleményváltoztatást, így bizonyítva "erkölcsi nagyságát". Én nem fogok semmit letagadni csak azért mert pl. szerinted ez gáz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De az elképzelhetetlen, hogy a filmben már tetsszen? A másik véglet pedig az, hogy ha az ember csak azért is ragaszkodik egy korábbi véleményéhez, hogy ne lehessen felróni neki a véleményváltoztatást, így bizonyítva "erkölcsi nagyságát". Én nem fogok semmit letagadni csak azért mert pl. szerinted ez gáz.

Nem. Én ugye pont ezt mondtam 2 éve is. Olvasd vissza. Abrams megoldja. Te meg sarkosan kijelentetted, hogy ez így inkonzisztens lenne. Ebből kéne tanulni: nem előre kijelenteni valamit, amikor JÓ ESÉLLYEL úgy is tetszeni fog neked, ha majd a filmben látod. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.