Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

Én nem várok nagy fordulatot - és őszintén, nem is akarok. Ha a származásával kapcsolatban kiderül, hogy amúgy ő Skywalker, vagy valaki másnak a gyermeke/leszármazottja, akkor számomra nagyon lekicsinyítenék a Galaxist. Bár az anyját megismerhetjük egy flashback kapcsán, nem hiszem, hogy akkora dolog lenne. Olyannak tudom elképzelni Rey származását, mint Ezráét: neki se híres emberek voltak a szülei, mégis hihetetlen erős volt az Erőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bence1997 írta:

Igen, Rey valóban nagyon különleges, viszont lehet hasonló az eset nála is, mint az ifjú Bridgernél: nem fontosak a szülei. ;)

Én a származása alatt nem csak a szüleire gondolok. Azok lehet hogy nem lesznek fontosak. De sztem lesz valami magyarázat hogy ő miért ilyen különleges. Legalábbis kellene mert nekem az kevés hogy csak erős benne az erő és ezért olyan amilyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Fulcrum írta:

Én a származása alatt nem csak a szüleire gondolok. Azok lehet hogy nem lesznek fontosak. De sztem lesz valami magyarázat hogy ő miért ilyen különleges. Legalábbis kellene mert nekem az kevés hogy csak erős benne az erő és ezért olyan amilyen. 

Erre én is kíváncsi vagyok, úgy érzem, erre kapunk válaszokat majd. Legalábbis remélem J.J kiteríti a lánnyal kapcsolatban a kártyáit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Fulcrum írta:

Én a származása alatt nem csak a szüleire gondolok. Azok lehet hogy nem lesznek fontosak. De sztem lesz valami magyarázat hogy ő miért ilyen különleges. Legalábbis kellene mert nekem az kevés hogy csak erős benne az erő és ezért olyan amilyen. 

Ezt én is szeretném. Ha ő az alfa és az omega akkor annak kell valami magyarázat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kell megmagyarázni? Könyörgöm, miért kell minden mögé misztikus magyarázatot beerőltetni? Miért nem elég, hogy Rey, egy mezei átlagember, aki egyszerűen ezzel a tehetséggel született? Aki nem az ősei jogán vagy egy "istenségnek" hála, hanem saját jogán, saját tehetsége okán lett fontos ember. Aki olyan kisember, mint mi, aki nem egy királynő és egy szuperember gyereke, hanem csak egy átlagos, de zűrös család átlagon felüli tehetséggel megáldott sarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Miért kell megmagyarázni? 

Mert ahhoz túl nagy a tehetsége és mert nagyon rövid időn belül jutott el olyan szintre amire eddig még nem volt példa de még a közelébe se. Kb olyan mintha valaki még soha életebe se focizott volna és 10 perc után úgy játszik mint Messi vagy Ronaldo.  Ez nekem túl nagy kontraszt hogy csak elintézzük annyival hogy tehetséges. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak ésszerűen, logikusan és élvezhetően teljesen elképzelhetetlen.

 

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nekem nem kell megmagyarázni. Csak eljátszottam a gondolattal, ha a Lucasfilmnél úgy döntenének, hogy Rey legyen mégiscsak Skywlalker, akkor hogyan lehetne ezt megoldani.

Sztem nem elképzelhetetlen. Ebbe az univerzumban meglehetne oldani. Az erő sok lehetőséget hord magával. Most így hirtelen ami hasznos lehet egy teóriában az  Memory rubbing. De sztem számtalan dologgal ki lehetne hozni logikusan.  

 

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt tegyük hozzá, hogy Rey tudat alatt valószínűleg mindig is használta az Erőt. 

Ezt nem tudjuk, de ha igen is nagyon minimális szinten. Ha foci hasonlatnál maradunk, megpróbált egy egyeneset rúgni a labdába. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozart? Már kisgyerek korában csodákat művelt, mégsem voltak különlegesek a szülei. ;)

 

Egyébként meg az Erő nemcsak egyszer lehetett képes arra, amire Anakinnál. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy örülnék neki, ha Rey-t is közvetlenül az Erő teremtette volna, de ha már annyira kombinálni akarunk, akkor szerintem ez elég kézenfekvő lehet. Akkor nem kell neki másik különleges szülő meg semmi. Elvégre Shmi sem volt különleges, csak egy egyszerű ember.

 

De én most már sokkal inkább annak örülnék, ha Rey származását hagynák békén. Sokféleképp lehetett volna ez, de egyelőre az alkotók úgy fűzték a szálakat, hogy így legyen. Ne ez legyen a fordulat a 9-ben, lesz ott erre tér elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ha egy misztikus energiamezőben vagy fantasztikus tehetség, ott lehet több a háttérben. Nem a szülőkre gondolok, hanem valami másra. Valami spirituális dologra.

Lehet, de nem feltétlenül kell is. Emellett szerintem Rey még csak nem is az Erőben tehetséges, egyszerűen gyorsabban tanul, mint bárki, akit eddig láttunk (talán Sabine még ilyen, aki két nap alatt tanult meg úgy párbajozni fénykarddal, hogy az Erő használata nélkül legyőzte Kanant, akit még Jedi lovagok tanítottak párbajozni és az Erőt kellett használnia, hogy lásson). Mert Rey nem csak az Erőben ász, minden új dologhoz piszok gyorsan alkalmazkodik (ami összefüggésben lehet azzal, hogy egy vad, veszélyes világon nőtt fel, ahol a gyors tanulás és alkalmazkodás élet-halál kérdése volt). Ő nem egy misztikus energiamezőben fantasztikus tehetség, hanem a gyors észjárásban és alkalmazkodásban. Az ész viszont nem az Erő függvénye. Nyilvánvaló, hogy egy eszes, gyorsan tanuló ember az Erőben is gyorsabban fejlődik.

És eddig csak annyit láttunk Reytől, hogy gyorsan tanulja az Erőalkalmazásokat, de semmi olyat nem villantott, ami azt mutatná, hogy túlszárnyalná Yodát vagy Sidioust, vagy akárcsak Kylo Rent. Mit mutatott eddig Rey? Tárgyak mozgatása és elmetrükk. Hát ezzel nem tűnik ki úgy a sorból, mint az Erővillámokat puszta kézzel elnyelő Yoda, a magát más bolygókra kivetítő Luke, a Yoda elméjét fényévekről manipuláló Sidious, a Mortis Isteneket térdre kényszerítő Anakin, vagy a plazmanyalábot a levegőben megállító Kylo. Rey csak gyorsan megtanult olyan trükköket, amit a legbénább Jedik is tudtak.

És még abban sem lehetünk biztosak, hogy ebben átlagon felüli, elvégre nem tudjuk, Obi-Wan, Mace Windu, Yoda, Sidious vagy éppen Anakin mennyi idő alatt tanulta meg ugyanezt. Lehet, hogy Anakin három nappal a naboo-i csata után már simán lebegtetett tárgyakat. Annyit tudunk, hogy Luke-nak és Ezrának nehezen ment, de ez tízezer Jediből kettő. Ráadásul mindkét esetben elég jó magyarázattal szolgáltak: Luke képtelen volt elfeledni, amit addig tanult (ellentétben Rey-jel), Ezrának meg béna volt a mestere.

23 perccel korábban, Fulcrum írta:

Mert ahhoz túl nagy a tehetsége és mert nagyon rövid időn belül jutott el olyan szintre amire eddig még nem volt példa de még a közelébe se. Kb olyan mintha valaki még soha életebe se focizott volna és 10 perc után úgy játszik mint Messi vagy Ronaldo.  Ez nekem túl nagy kontraszt hogy csak elintézzük annyival hogy tehetséges. 

Csak, hogy Rey nem ezen a szinten van. Ő nem Messi vagy Ronaldo. Mint írtam, semmi olyat nem produkált még, ami ilyen szintre emelné. Messi és Ronaldo szintjén Yoda, Luke, Sidious, Anakin, Snoke és Kylo Ren áll. Hát hol van ezektől Rey? Az egyetlen, amit elmondhatunk róla, hogy gyorsabban tanult meg átlag Jedi kunsztokat, mint az a másik két Jedi (Ezra és Luke), akinek a tanulási folyamatába még belepillanthattunk. És azért na, tárgyak lebegtetésére a kis Wee Dunn is képes volt, pedig ő neki valószínűleg ekkortájt annyi fogalma sem volt az Erőről, mint Rey-nek, amikor először megláttuk. És nem mellesleg, az anyja nem tűnik Yoda szintű Jedi mesternek.

PGJNF12.png

1 perccel korábban, Fulcrum írta:

Sztem nem elképzelhetetlen.

Én sem azt írtam, hogy elképzelhetetlen. Ésszerűtlen, logikátlan és élvezhetetlen dolgokat simán el lehet képzelni, én is tudok párat, csak ha bármelyik mozivászonra kerül, számomra megölik Rey karakterét és ezzel nagyjából az új trilógiát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak, hogy Rey nem ezen a szinten van. Ő nem Messi vagy Ronaldo. Mint írtam, semmi olyat nem produkált még, ami ilyen szintre emelné. Messi és Ronaldo szintjén Yoda, Luke, Sidious, Anakin, Snoke és Kylo Ren áll. Hát hol van ezektől Rey?

Messit és Ronáldót képletesen mondtam hogy mindenki számára érthető legyen a példa. Az tény hogy nincs a csúcsok-csúcsán mint a két focista a futball világában. Ott a fent említett úriemberek vannak kivéve talán csak Kylo ő csak a tehetsége alapján lenne ott de tudása alapján nem. Ami bizonyítja is hogy Kylo kétszeri nekifutásból se tudta legyőzni Rey-t. Ami nézőpont kérdése is hogy Rey ennyire erős (kb 3 nap után :D) vagy Kylo nem elég erős. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én sem azt írtam, hogy elképzelhetetlen. Ésszerűtlen, logikátlan és élvezhetetlen dolgokat simán el lehet képzelni, én is tudok párat, csak ha bármelyik mozivászonra kerül, számomra megölik Rey karakterét és ezzel nagyjából az új trilógiát is.

És én sem azt írtam hogy ésszerűtlen, logikátlan és élvezhetetlen dolgokkal tartom elképzelhetőnek, ott volt a logikus szó de akkor kiegészítem másik két említett jelződdel is hogy tiszta legyen. Meglehetne oldani ésszerűen, logikusan, és élvezhetően. Nem mondom hogy egyszerű lenne és hogy szeretném is de ebbe a világban és az tény hogy még mindig nagyon keveset tudunk VI. - VII. közötti évekről megadja rá a lehetőséget.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a fordulatot most már én sem tartom valószínűnek, hogy Rey valakinek az eltitkolt gyermeke, vagy bármilyen titkos rokonság kerül a IX-ben felfedésre vele kapcsolatban. Azt viszont nagyon is el tudom képzelni, hogy kap egy csavart a szüleihez fűződő viszonya, és valamilyen szinten tisztázódik, hogy mégsem azok az alkoholista köcsögök, akiknek a VIII-ban Kylo lefesti őket. Mondjuk tény, hogy elég nehéz lenne megmagyarázni Unkar Platt gyámságát, de szerintem nem lehetetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

Egyébként meg az Erő nemcsak egyszer lehetett képes arra, amire Anakinnál. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy örülnék neki, ha Rey-t is közvetlenül az Erő teremtette volna, de ha már annyira kombinálni akarunk, akkor szerintem ez elég kézenfekvő lehet. Akkor nem kell neki másik különleges szülő meg semmi. Elvégre Shmi sem volt különleges, csak egy egyszerű ember.

 

Persze ez csak tipp, de ha mégis lenne fordulat a származását illetően erre voksolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, nagyon eltérő lehet, hogy ki miben mutatkozik kiemelkedően tehetségesnek. Anakin 8 évesen fogatversenyt és űrcsatát nyert, megérezte miket mutogat Windu, a kis rodiai meg tárgyakat lebegtetett. Ezra meg képes volt bármilyen böszme nagy jószágot manipulálni. Egyébként sok mindent meg lehet tanulni ösztönösen is. A fentiek közül csak Ezra-t tanították ténylegesen erre, de pl. hatalmasakat ugrani már tudatos Erőhasználat nélkül is tudott. Biztos voltak olyanok, akiknek meg az elmetrükk ment ösztönösen, miközben a telekinézis nem, és fordítva.

A másik, amiről korábban sok szó esett már, ill. most Dzséjt is újra kifejtette. A tanulás tempója is nagyon eltérhet. Ráadásul ennek is több aspektusa van. Luke pl. sok esetben szörnyen lassan tanult, mert nem volt nyitott az Erőre. Lövöldözött, koponyákat dobált, egyszerűen nem volt meg a készségszintű Erőhasználat, még évekkel azután se, hogy már aktív Erőhasználó volt. Viszont amikor megnyílt az Erőnek, akkor már elég gyorsan tanult. Ezra eleinte egy loth macskával nem bírt el, aztán nem sokkal később jött egy áttörés, ahonnan pedig már nem volt megállás, és a kapcsolatteremtésben lett a legkiemelkedőbb, lepipálva kb. bárki mást.

Rey ösztönösen már rég használhatta az Erőt, azzal, hogy Kylo és Maz felnyitotta a szemét, áttörtek egy gátat. Onnantól már sokkal koncentráltabban és tudatosabban járhatott el. Ráadásul nagyon tanulékony, de ez nemcsak az Erőhasználat terén látszik. Nem hiszem, hogy a Falcont azért tanulta meg pár perc alatt profin iránytani, mert Erőérzékeny volt. Vagy hogy nyelveket és technikai dolgokat is így sajátított el hatékonyan.

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt viszont nagyon is el tudom képzelni, hogy kap egy csavart a szüleihez fűződő viszonya, és valamilyen szinten tisztázódik, hogy mégsem azok az alkoholista köcsögök, akiknek a VIII-ban Kylo lefesti őket. Mondjuk tény, hogy elég nehéz lenne megmagyarázni Unkar Platt gyámságát, de szerintem nem lehetetlen.

Nagyon sok mindent el lehet képzelni, ezt is. Viszont őszintén szólva, én már abszolút nem látom ennek helyét a sztoriban. A 9-ben sokkal fontosabb kérdések lesznek soron, kis túlzással kit érdekel, hogy Rey honnan származik. Amilyen aspektusból ez fontos volt, azt már megkaptuk a 8-ban. És pont az volt az egész tanulsága, hogy valójában nem fontos. Ezek után már bármilyen szinten feleslegesnek érzem ebbe belepiszkálni. Rey is, a sztori is, mi is (többnyire) túllendült(ünk) már ezen, kár visszakozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt a fordulatot most már én sem tartom valószínűnek, hogy Rey valakinek az eltitkolt gyermeke, vagy bármilyen titkos rokonság kerül a IX-ben felfedésre vele kapcsolatban. Azt viszont nagyon is el tudom képzelni, hogy kap egy csavart a szüleihez fűződő viszonya, és valamilyen szinten tisztázódik, hogy mégsem azok az alkoholista köcsögök, akiknek a VIII-ban Kylo lefesti őket. Mondjuk tény, hogy elég nehéz lenne megmagyarázni Unkar Platt gyámságát, de szerintem nem lehetetlen. 

Ez elsősorban Rey lelke szempontjából, neki lenne jó, mert ha a szüleinek nincs köze az Erőhöz, akkor Rey képességei szempontjából nem releváns, kik voltak. Azt pedig én nem tartom valószínűnek, hogy a szüleinek köze lenne az Erőhöz, mert akkor erről már ki kellett volna derülnie valaminek, de még csak utalás sem volt rá, pl. a barlangban pedig lehetett volna, ahogy Luke-nak is megjelent Vader a Dagobán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Anakin 8 évesen fogatversenyt és űrcsatát nyert

Szőrszálhasogatás tűnhet, de mivel már sokadszor olvasom, kijavítanálak: Anakin 9 éves a Baljós árnyak idején. :) 

 

A témához is hozzászólva: én sem érzem kimagaslónak Rey eddig látott Erő-teljesítményét. A telekinézis, elmetrükk, elmeolvasás valóban mind olyan kunsztok, amit a Köztársaság idején egy átlag Jedi is tudott. Rey különlegességét én is a hihetetlen gyors tanulási képességében érzem, semmit a mutatványai egyediségében/hatalmasságában. A Kylóval vívott párbaja során láthattuk, miként és milyen hatékonyan képes átadni magát az Erőnek, hagyva, hogy bizonyos fokig irányítsa őt, így téve lehetővé a hihetetlennek tűnő mutatványok elsajátítására. Többek között ezért is tudta legyőzni a Rent, annak ellenére, hogy legjobb tudomásunk szerint nem tanították Jedi-mesterek a fénykardvívás művészetére a Jakkun. Mindezzel nem érzem úgy, hogy csorba esne Rey különlegességén. Főleg, ha igaz, hogy az Erő az egyensúlyra törekszik (amire Snoke is utalt), és a Sötétség dominanciájának idején igyekszik kiegyenlíteni a mérleget, az erőviszonyokat kiegyenlítendő világos oldali Erő-használót hozva az univerzumba. Rey nem véletlenül tett megjegyzést arra, hogy az Erő "felébredt" benne, ami lényegében a VII. epizód egyik központi eleme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Sky írta:

Rey nem véletlenül tett megjegyzést arra, hogy az Erő "felébredt" benne, ami lényegében a VII. epizód egyik központi eleme. 

Ezt anno Abrams is megerősítette. A film címe a Rey-ben (és részben Kyloban) felébredő Erőre utal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ez elsősorban Rey lelke szempontjából, neki lenne jó, mert ha a szüleinek nincs köze az Erőhöz, akkor Rey képességei szempontjából nem releváns, kik voltak. Azt pedig én nem tartom valószínűnek, hogy a szüleinek köze lenne az Erőhöz, mert akkor erről már ki kellett volna derülnie valaminek, de még csak utalás sem volt rá, pl. a barlangban pedig lehetett volna, ahogy Luke-nak is megjelent Vader a Dagobán.

Pontosan erre gondoltam én is. Rey karaktere szempontjából lehetne ez érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.