Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

21 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Erről a Rey meg az erő dologról mindig eszembe jut egy jelenet: Mikor Kylo mondja Reynek az Ébredő erőbe,hogy ''leszek a tanárod, és megtanulod használni az erőt'' Erre Rey meg szépen lerendezi mit nekem tanár alapon....

Én úgy gondolom, Rey valóban csak egy „senki” volt amíg a Jakkun élt, egy lány akit a nehéz körülmények tanítottak meg túlélni a spártai hétköznapokat. Benne szunnyadhatott már alapból az Erő, de addig nem is tudott róla, nem is használta amíg meg nem érintette Luke kardját, s a fénykard, mihelyst megérezte a kéz érintését, mellyel a sors összekovácsolja egy nap, felvillantott neki képeket Rey múltjából és jövőjéből.  Annyira meglepődött és megijedt ettől a látomástól, hogy nem is akart többet hozzá érni se a kardhoz.

Rey még ekkor is csak egy sima lány, viszont akkor ébred fel benne először az erő, amikor kapcsolatba került Kylo Rennel, legalábbis nekem így jött le a filmből. Amikor Kylo vallatja lekötözve a székben, és olvassa a gondolatait, ekkor ez a gondolatolvasó/kontrolláló képesség felébred Reyben is, és nem csak hogy most már elhárítja Kylo agyturkálását, hanem már Rey az, aki azt is kiolvassa mi Kylo Ren félelme. Így nem csoda, hogy ezek után Kylo szalad Snokehoz, hogy igaz képzetlenül, de a lányban is megvan az erő. Reynek pedig az új skillje harmadszori próbálkozásával sikerül manipulálnia egy rohamosztagost, hogy kiszabadítsa…

''leszek a tanárod, és megtanulod használni az erőt''

Na igen, ez egy fontos, kulcsfontosságú jelenet! Eddig a pillanatig Rey csak hátrálva védte magát Kylo Ren csapásai ellen. Csak annyira tudott küzdeni, amennyire az élet megtanította. Kylo nem akarta megölni (ha az lett volna a célja, gyorsan lerendezte volna), inkább csak ki akarta fárasztani, hogy elkapja, részben mert még mindig szüksége lett volna a térképre, másrészt már itt lehetőséget láthatott Reyben (Egy lány akiben benne van az erő csírája, de még nincs kitanítva? Jó lehetőség magad mellé állítani.). Nem véletlenül mondta neki ezt a mondatot, mert rögtön utána Kylo koncentrál Reyre, Reynek meg mintha valami katartikus élménye lenne ettől, ahogy árad szét benne az erő. Ha így nézzük, valóban Kylo Ren lett Rey tanára, és tuningolta fel harci képességét. Szegény Kylo talán abban bízott, hogy ezek után Reyt maga mellé állíthatja? Rey nem így gondolta, hiszen izzott a gyűlölettől, amúgy se kedvelte Kylot, főleg még amiért Han Solot is megölte. És így megerősödve nincs kegyelem alapon, egyből jól elverte, meg is ölte volna simán, ha nem szakad szét köztük a föld…

Rey nem erősebb vagy gyengébb Kylo Rennél, valószínűleg vele egyenértékű lett az ereje, azt hogy elporolta a srácot inkább azért történt, mert Kylo már több helyen sérült volt, nem volt top formában, még ha keménynek is akart tűnni, de megviselte az is amit az apjával tett… Meg Reyt amúgy sem akarta megölni.

Még előtte volt egy rész, mikor Kylo magához ragadta volna Luke kardját, de nem engedte valami magához, majd Rey kezébe landolt végül. Mindketten csodálkoztak a dolgon, Kylo Ren olyan „azta, nem semmi a csaj…” nézéssel, Rey meg azon csodálkozott, hogy a kard az ő kezébe kötött ki, holott valószínűleg csak gondolt arra, hogy „bárcsak megszerezhetném én inkább azt a kardot Kylo Ren helyett…”, és tényleg valóra vált a kívánsága.  Aztán nem sokkal később már gondolatban is tudnak beszélni egymással, mely kapcsolat Snoke állítása szerint az ő ténykedése végett valósul meg, hogy igaz-e nem tudni, lehet hogy csak kamuzott az öreg, mindenesetre a halála után is megmaradt köztük az erőkötelék. Mely egyre érdekesebbé válik az idő múlásával, először csak egymást látják, utána a környezetet is (Kylo látja-hallja Luke-ot is a háttérben), melynek végül fizikai kivetülése is lesz (vízcseppek Kylo kesztyűjén), vagy végül megérintik egymást fizikailag, holott valójában távol vannak egymástól).

Szóval érdekes dolog Rey ereje, és hogy összefüggésben van Kylo Rennel is, az is biztos. Én úgy képzelem el kettejük kapcsolatát, mint yin és yang, egymással ellentétesek, de egyformán erősek, egyensúlyban vannak és együtt alkotnak egészet.

 

Bocs a hosszadalmas írásért, előfordulhat még hogy eleresztem gondolataimat Rey szüleivel is kapcsolatban. :D

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, jez írta:

mint yin és yang, egymással ellentétesek, de egyformán erősek, egyensúlyban vannak és együtt alkotnak egészet.

Ez nem rossz gondolat és már bennem is felmerült, kicsit a TCW Mortis szálához hasonlóan. Örülnék ha ilyesmi megoldás felé mozdulnának el. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szüleiről amit megtudhatunk a filmekből, annyira homályos, semmi konkrétumot nem tudunk meg, csak apró morzsákból lehet találgatni.

Amit tudhatunk, hogy Reyt 3-4 éves kora körül ott hagyták a Jakkun Unkar Plutt gondjaira bízva. Kik lehettek a szülők? Lehet, hogy nem is a szülei tették le, hanem valaki más, aki addig nevelte? Nagyon régen volt, Rey sem emlékszik az arcukra, csak hiszi hogy egy nap visszajön érte a családja.

Rey visszatérő álmaiban lát egy szigetet, később kiderül ez az a sziget, ahová Luke félrevonult. Talán azért látta mindig ezt a helyet, mert ez volt a sorsa, hogy eljöjjön oda egy nap? Vagy lehet, hogy már kisgyerekként járt ott, de az emlékeket az idő halvány foszlányokká oszlatta?

Ki vagy kik tették le arra bolygóra?

-          Vannak akik állítják Luke/Han vagy akárki eltitkolt/elveszett gyereke, de miért tenne le bárki is egy ilyen kicsi lányt egy olyan lepusztult helyre, ami csak egy sivatagi roncstelep? Nem egy ideális hely gyerekneveléshez, hacsak nem az az illető célja, hogy olyan helyre adja le a gyerekét, ahol nem fogják keresni (mert pl. erő érzékeny hajlama van, és ez nem jó, ha kiderül). Én nem hiszem, hogy Lukenak vagy más „ismert személynek” lenne a gyereke, csak nem teszik le örökre egy ilyen helyre… Ha meg mégis, az elég gáz…

-          Vagy mert a szülőknek menekülniük kellett valahonnan, és „kölcsönbe adták” a gyereket, de már nem tudtak visszamenni érte. Vagy mert nem is akartak. Vagy mert nem tudtak, mert meghaltak/elfogták őket.

-          Erő érzékenyek lehettek-e a szülők?

-          Lehet, hogy Kylo Ren volt igaza, mikor azt mondta, hogy csak mocskos roncskereskedők voltak, akik eladták a lányukat hogy vedelhessenek, és most már csak jelöletlen sírban fekszenek a Jakkun. Lehet hogy tényleg csak erről van szó? Ez is teljesen életszerű egy ilyen bolygón.

-          De az is lehet, hogy Kylo Ren hazudott. Mikor megérintették Reyjel egymást, érezték egymás gondolatát és látták a jövőjüket, hogy egymás mellé állnak, most ebbe ne menjünk bele, de Kylo Ren ekkor simán láthatta Rey igazi szüleit a lány tudatalattijában, hiszen egyébként profi gondolatolvasóról van szó. Amikor a liftben említi a lánynak, hogy tudja, hogy kik voltak a szülei, ez teljesen őszinte kijelentésnek tűnik a részéről. Viszont a Pretoriánusok legyőzése után mikor felkínálja Reynek, hogy álljon mellé és uralkodjanak együtt, látja Rey hezitálását, aki legszívesebben máris fogná magát és menne vissza az ellenállókhoz. Vagy a Jakkura, hogy várja tovább a szüleit… És ekkor mondja neki Kylo az előbb leírtakat, hogy ne is gondoljon erre, mert hogy a szülei „senkik voltak”, és meghaltak, Rey is csak egy senki, viszont ha Kylo mellé áll, akkor lesz valaki. J  És lehet, hogy itt Kylo Ren füllentett az ügy érdekében.

 

Reyt amikor magába szippantja a sötétség, még a tükrös résznél is a szüleivel kapcsolatban keresi a választ.

A látomás is csak homályos alakokat mutat, semmit sem tud meg róluk. Egy férfi és egy nő közeleg, aki végül eggyé válik, Rey tükörképévé.  

Talán azért homályosak az alakok, mert tényleg csak senkik voltak, „névtelen” roncsvadászok, már rég meghaltak és elveszett az arcuk az idők folyamán.

Vagy azért homályosak, mert Rey nem emlékszik már rájuk, és ezért nem látja az arcukat.

Magam részéről én ezekből az alakokból Kylo Ren és Rey körvonalát sejtem, de ez már csak az én személyes őrült kis fantazmagóriám. :D (Van olyan teóriám is, hogy maga Kylo Ren teszi le a kis Reyt a Jakkun, egy afféle időhurokba, hogy ott nőjön fel, hogy be tudja teljesíteni a sorsát a jövőben – ez megmagyarázná, hogy miért van erőkötelék köztük. Jól van, ez már nagyon vad elképzelés. :D Bár ez megmagyarázná, miért maradnak mindig homályban a szülei - mert nincsenek is rendes szülei...?) 

Szóval nem bánnám én se, ha kiderülne Rey származása.

a.jpg

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, jez írta:

Van olyan teóriám is, hogy maga Kylo Ren teszi le a kis Reyt a Jakkun, egy afféle időhurokba, hogy ott nőjön fel, hogy be tudja teljesíteni a sorsát a jövőben

Végülis a Rebels óta ez nem lehetetlen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, jez írta:

Van olyan teóriám is, hogy maga Kylo Ren teszi le a kis Reyt a Jakkun, egy afféle időhurokba

(Magamat idézve, ez mondjuk sok mindent megmagyarázna, pl. hogy honnan volt ismerős neki a sziget, a hely ahol a Jedi írásokat őrzik, honnan tudta hogy kell vezetni a Falcont, meg ilyesmik... Illetve, hogy ilyen gyorsan kifejlődtek benne a különféle erő képességek.)

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, jez írta:

(Magamat idézve, ez mondjuk sok mindent megmagyarázna, pl. hogy honnan volt ismerős neki a sziget, a hely ahol a Jedi írásokat őrzik, honnan tudta hogy kell vezetni a Falcont, meg ilyesmik... Illetve, hogy ilyen gyorsan kifejlődtek benne a különféle erő képességek.)

Erre mindre van már magyarázat. Az ep5 és az ep7 is magyarázatot ad arra, miért ismerős a helyszín a lánynak. Yoda mondja az ep5-ben, hogy az Erő segítségével távoli világokat is lehet látni, amiken sosem járt. Az ep7-ben pedig, amikor Rey gondolatait szondázza Kylo, kiderül, hogy a lány álmában látja a szigetet, nyilván az Erő által. Pontosan azért ismerős neki Ahch-To, amiért Luke-nak ismerős volt a Dagobah az ep5-ben, holott egyik sem járt soha azelőtt a látott bolygón.

A Falcon vezetése is meg lett magyarázva: Plutt tulajdonában van, akárcsak Rey, nyilvánvalóan sokszor fellóghatott rá és mint roncsvadász, kiismerte az évek alatt. A quadjumperrel meg rengetegszer repült, hiszen eleve azon tanult repülni. Ezután nem lehet nehéz elvezetni a Falcont. (Megjegyzem, ez azért logikusabb, mint az, hogy egy kilenc éves gyerek röpköd minden előzetes tanulás nélkül fogatokkal és vadászgépekkel.)

Az Erőképességeket is csak gyorsan megtanulta, a legalapvetőbb Erőképességeket, amiket már a gyerek Jedik is tudnak használni.

Az Erőköteléket meg Snoke hozta létre, ezt maga mondja.

És persze, Kylónak egyáltalán mi oka lett volna letenni a Jakkun egy ismeretlen lányt, amikor minden ismert Erőérzékenyt vagy megölt, vagy átállított a Sötét Oldalra. Az előrelátás meg amúgy sem az erőssége. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Erre mindre van már magyarázat. Az ep5 és az ep7 is magyarázatot ad arra, miért ismerős a helyszín a lánynak. Yoda mondja az ep5-ben, hogy az Erő segítségével távoli világokat is lehet látni, amiken sosem járt. Az ep7-ben pedig, amikor Rey gondolatait szondázza Kylo, kiderül, hogy a lány álmában látja a szigetet, nyilván az Erő által. Pontosan azért ismerős neki Ahch-To, amiért Luke-nak ismerős volt a Dagobah az ep5-ben, holott egyik sem járt soha azelőtt a látott bolygón.

A Falcon vezetése is meg lett magyarázva: Plutt tulajdonában van, akárcsak Rey, nyilvánvalóan sokszor fellóghatott rá és mint roncsvadász, kiismerte az évek alatt. A quadjumperrel meg rengetegszer repült, hiszen eleve azon tanult repülni. Ezután nem lehet nehéz elvezetni a Falcont. (Megjegyzem, ez azért logikusabb, mint az, hogy egy kilenc éves gyerek röpköd minden előzetes tanulás nélkül fogatokkal és vadászgépekkel.)

Az Erőképességeket is csak gyorsan megtanulta, a legalapvetőbb Erőképességeket, amiket már a gyerek Jedik is tudnak használni.

Az Erőköteléket meg Snoke hozta létre, ezt maga mondja.

És persze, Kylónak egyáltalán mi oka lett volna letenni a Jakkun egy ismeretlen lányt, amikor minden ismert Erőérzékenyt vagy megölt, vagy átállított a Sötét Oldalra. Az előrelátás meg amúgy sem az erőssége. :) 

Köszi az infókat, akkor dobom az időutazásos elméletet, az ilyesmi amúgy is már túl sci-fi lenne a sci-fiben és rontaná a SW-saga reputációját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 01. 22. - 10:18, Ody Mandrell írta:

Ezt anno Abrams is megerősítette. A film címe a Rey-ben (és részben Kyloban) felébredő Erőre utal. 

Erre én a VII. rész első megtekintése után magamtól rájöttem... ezért hangoztatom mindig, ha előjön a téma, hogy elsősorban az Ébredő Erő maga Rey (és ahogy Ody írta, talán még részben Kylo). Persze az, hogy ezt én azonnal levettem nem azt jelenti, hogy mekkora nagy májer vagyok, egyszerűen csak annyira adta magát, hogy szinte bele üvöltötte a képembe. Különös, hogy ez nem lett mégsem sok sok embernek egyértelmű...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Erre én a VII. rész első megtekintése után magamtól rájöttem... ezért hangoztatom mindig, ha előjön a téma, hogy elsősorban az Ébredő Erő maga Rey (és ahogy Ody írta, talán még részben Kylo). Persze az, hogy ezt én azonnal levettem nem azt jelenti, hogy mekkora nagy májer vagyok, egyszerűen csak annyira adta magát, hogy szinte bele üvöltötte a képembe. Különös, hogy ez nem lett mégsem sok sok embernek egyértelmű...

Néha hajlamosak vagyunk túlbonyolítani a dolgokat, és nem is gondolunk arra, hogy a megoldás igazából egyszerű és kézenfekvő, mert már a film címe is megmondja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most vetítették TV-ben A Klónok Háborúja Yodás történet szálát, amiben Yoda meglátogatta az Erő-papok otthonát. Eszembe jutott, milyen jó lenne, ha Rey is összefutna velük, vagy eljutna egy hasonlóan misztikus helyre az Erő hívását követve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Rey-nek is egy instabil fénykardja lesz végül, miután megreparálta Anakin/Luke fénykardját? Egy promóciós pólón az Edge-ből eléggé úgy tűnik. Persze ez még nem jelent semmit de lehet, hogy neki is egy ilyen lesz. Mindenestre nagyon vagány lenne. 

31ivwb0kubj21.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
49 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nos, mivel azt reklámozzák, hogy ezzel vége a Skywalker sagának, akkor valószínűsíthető, hogy mi lesz a két utolsó Skywlaker sorsa....

El se hiszed máshol mennyire vérre menő viták folynak, hogy pl. Rey egy Skywalker. :D Ennek tükrében már egyszerű ésszel is felfogható, hogy nem lehet az, vagy akkor ő is kinyiffan meg Kylo is meg Leia is. 

 

jesus GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az is hihetetlen, hogy vannak, akik még mindig nem tudnak lemondani arról, hogy Rey egy Skywalker. Mindenféle szánalmas és erőltetett módon próbálják ezt belemagyarázni, aztán persze, amikor az ep9 megint nem igazolja őket, puff... szutyokazegészdisneystarwarstönkretetteanagyapámgyerekkorátis!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hihetetlen mik mennek. Olvass bele a TFN EPIX Rey fórumába. 

Természetesen nem csak ezek miatt - de ez is (TFN Rey topik hsz-ei, filmek elleni bojkott, ijesztően durva SJW mentalitás, stb...) vastagon benne van - egyre inkább az a véleményem, hogy az EMBER az univerzum legostobább teremtménye! 

Ja... egyébként a TFA után egy darabig én is erősen hittem abban, hogy esetleg Rey megéis Skywalker lehet... aztán sokat gondolkodtam a dolgon és már a TLJ megtekintése előtt elengedtem ezt az elképzelésemet. 

Alapvetően nincs baj azzal, ha az ember teorizálgat és saját elképzelései vannak, a gond ott van, mikor mindent és mindenkit (a kánon művet is, ami cáfolja az ő elképzelsét) engergiát és olykor még pénzt sem kímél, hogy másokat földbe döngölve mindenáron a maga elképzelését, a saját vélt igazát érvényre juttassa (pl: petíció a TLJ teljes újraforgatására, stb..)

 

Agyvérzés!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 A TFA után szinte minden elképzelhető volt. Akkoriban bennem is felmerült, hogy Han lánya... Pedig így utólag minden abba az irányba mutatott amit a TLJ-ben láttunk.

 

Az internet pedig sokszor torzít. Négy ember is tud olyan hangulatot csinálni, mintha mindenki utálná az SW-t, holott ez nem igaz egy cseppet sem. Majd nézd meg mi lesz a Celebration-on. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 A TFA után szinte minden elképzelhető volt. Akkoriban bennem is felmerült, hogy Han lánya... Pedig így utólag minden abba az irányba mutatott amit a TLJ-ben láttunk.

 

Az internet pedig sokszor torzít. Négy ember is tud olyan hangulatot csinálni, mintha mindenki utálná az SW-t, holott ez nem igaz egy cseppet sem. Majd nézd meg mi lesz a Celebration-on. 

Nézz meg egy Pride-ot, és aztán mondjad hogy nem mindenki meleg! Pedig De! Teljesen nyilvánvaló :-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.