Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezzel akarja kifejezni, hogy összeszedte magát, vége a bizonytalanságának, erőt akar sugározni ismét, és nem utolsósorban megtalálta a célját: meg akarja ölni Palpatine-t, és fel akar ülni a Sith trónra. Ráadásul a  saját embereinek is meg akarja mutatni, hogy ő a főnök. A sisak sokkal félelmetesebbé teszi,  nem látszik így, hogy milyen fiatal, és az érzelmei sem látszanak. Eleinte Rey előtt is sisakban mutatkozik, de persze hiába, mert Rey átlát a sisakon, neki pl. a sisak azt jelenti, hogy Kylo Ren erősnek akar látszani, mert belül nem igazán az.

 

Egyébként az is érdekes, hogy itt ismét azt látjuk, hogy Rey előtt leveszi a sisakot, így teszi meg ismét az ajánlatát, hogy csatlakozzon hozzá, ekkor mondja el azt is, hogy diádot alkotnak. Ezzel egyértelműen kifejezi, hogy a lányt egyenrangúnak tartja magával, aki előtt nem kell semmit megjátszania. Asszem ezután már nem is kerül fel rá vissza a sisak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az árulkodó, hogy Kylo csak azután vette fel, hogy rátalált Palpatine-ra. Onnantól tért vissza a régebbi önmagához, aki még nem akart eltörölni a múltat. Inkább használta volna annak flottáját. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 19. - 22:08, Adrián írta:

Megkérdezhettem, hogy mire számítottál, érdekel?

Bocsi, valamiért elsiklottam a kérdésed felett.

 

Arra számítottam, hogy Kylo végig kitart a gonoszsága mellett, de az, hogy a film felénél gyakorlatilag megtér arra semmiképp nem gondoltam volna. Viszont annyira jól meg van csinálva, hogy teljesen reális az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo visszatérésével kapcsolatban zseniális Han és Leia beszélgetése a D'Qar-on. Leia ugye azt mondja Hannak, hogy van még jó a fiában, érzi, hogy nekik együtt kell visszaállítani a fiút a jó oldalra. Ez, még ha átvitt értelembe véve, de így is lett. Leia megidézte, majd Han "szelleme" befejezte a folyamatot. Persze ehhez kellett egy Rey is, aki már előtte azért puhította Bent. Mindenesetre nagyon szép jelenet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Eszembe jutott, hogy mennyire jól rímel mindaz amit Kylo a romboló hangárjában Rey-nek mond arra, amit a TLJ-ben is gondol. Nevezetesen, hogy el kell törölni a múltat. Továbbra is azt akarja, és a lánytól is ezt kéri. Ennek csak hangsúlyosabb jelentést ad Rey származása. Kylo ugyanis feladta a családját, szakított a múltjával és amennyiben ezt Rey is megteszi, akkor valóban tiszta lappal kezdhetnek valami új dologba, immár megtisztulva és átlépve minden régi kötöttségen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen múltja volt Kylo Rennek, nem csoda, hogy el akarja törölni és újat kezdene Rey mellett. Ahogy az Exegolon a halott Rey mellett is alig tudja kifejezni, mit érez iránta, az jól mutatja, mennyire el lett cseszve az egész fiatal kora. Persze, az ő felelőssége minden gyilkosság, amit elkövetett és amire parancsot adott, de ha normális körülmények között nőtt volna fel, lehet, normális felnőtt vált volna belőle. Eredendően senki sem születik gonosznak, mindenkiben van sötétség, amit meg kell tanulni kordában tartani. Ben Solonál ez félresiklot, amiben biztosan szerepe van annak, hogy egy igen érzékeny korban kerül el otthonról Luke keze alá és tudja meg, hogy a nagyapja Darth Vader. Gondolhatja azt, hogy a szülei nem szeretik eléggé (ezért küldték el maguktól), a sötétség benne van a vérében, vagyis csak a Sötét Oldalon van helye - amit Luke fénykard aktiválása végleg megerősít.

 

Kylo Ren jól érzi, hogy Rey mellett valami új és jó dolog indulhatna végre, csak a múltjára (és a szegényes érzelmi tapasztaltságára) tekintettel ezt csupán a Sötét Oldalon tudja elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nem kiverik a kezéből?

Itt van egy fura vágás, mert az egyik percben lelővi a sugárvetővel a két Sith követőt, majd a következő (Rey utáni) snittben már nincs a kezében a fegyver. (biztos pont kifogyott, ezért OFF-screen eldobta :P)

eff11e3c3997091f16a1d9faa053bdb5.png

 

Egyébként Ap'leknek pl. beskarból van a bárdja, amiről Mando után tudjuk, hogy jó kis védelmet nyújt a sugárnyalábok ellen. Sőt, Vicrul és Trudgen kézifegyverei is beskar-szálakkal vannak dúsítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De amikor kijönnek a Renek még Kylonál van a stukker. :) 

Ezért írtam, hogy fura a vágás. Mert miután Ben összefut a Renekkel, még nála van a fegyver, aztán váltunk Rey-re, majd vissza Benre, akinél eddigre már nincs ott a stukker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 03. - 15:16, Darth Sky írta:

Ezért írtam, hogy fura a vágás. Mert miután Ben összefut a Renekkel, még nála van a fegyver, aztán váltunk Rey-re, majd vissza Benre, akinél eddigre már nincs ott a stukker.

Eltűnő vágóeszközök, eltűnő sugárvetők, eltűnő Vader-páncél elemek... Meh... Hogy lehet ilyen trehányul összerakni filmeket? :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ep9-ben összeforrasztott sisak ezt jelképezi, Kylo Ren összeállt lelkét. Már nem tépelődik, nem próbál más lenni. Az ep7-8 lezúzó eseményei után újrateremtette önmagát, megtalálta identitását. Ezt még az is jól mutatja, hogy immár bárki előtt hajlandó levenni a sisakot, nem csak Rey, Han és Snoke előtt. Ezzel számára a maszk megszűnt rejtekhely lenni, már nem az identitásának része, csupán egy eszköz, amivel fenntarthatja a gonosz hadúr imázsát.

Az viszont érdekes, hogy majdnem egy évig nem volt rajta a sisak és azt csak a Sidioussal való találkozás után rakta össze. Vajon miért csak akkor?

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az viszont érdekes, hogy majdnem egy évig nem volt rajta a sisak és azt csak a Sidioussal való találkozás után rakta össze. Vajon miért csak akkor?

 

 

Én ezt úgy értelmeztem, hogy miután hirtelen visszacsúszott a tápláléklánc második helyére, hirtelen kellett neki a sisak, ami ismerős, és erőt sugároz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most érezte szükségét annak, hogy az amúgy semmibe vett Első Rend vezetőség előtt újra a hadúr imázsát öltse magára, elhitetve velük és Palpatine-nal, hogy az Első és a Végső Rend céljait, nem pedig sajátját szolgálja. Erre jó eszköz a Vader-fan küllem, ami Palpatine-nak nyilván tetszetős, az Első Rend fejesei meg így szokták meg. Plusz talán a Ren Lovagjai is jobban elfogadták így.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Han Solo megjelenést ti hogyan értelmezitek, magyarázzátok? Mert a film alapján ugye Ben Solo emléke, talán halucinációja..
De szerintem több ennél, habár a filmből nem derül ki. Szerintem Leia, amikor üzen a fiának az erőn keresztül, akkor Leia megjelenik Ben előtt Han Soloként manifesztálva. (Lényegében ugyanazt csinálta, mint Luke a 8. részben)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.