Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Vagy akár nézhetjük másik nézetből  a dolgot. Eddig csak az akart lenni Kylo Ren, de a gyötrődése, a megfelelési kényszer, az idegesség, a zavarodottság miatt eddig nem tudott az lenni aki akar. Most tegyük fel, ha igazak a hírek, és újra lesz egy sisakja ami ráadásul hasonlít a régihez legalábbis a pletykák szerint akkor ennyi erővel még azt is mondhatjuk, hogy itt már a folytatásba az igazi határozott Kylo Rent fogjuk látni aki már nem kapkod össze vissza, és megtanulta uralni saját erejét. Szerintem azért ezen is érdemes elgondolkodni.

 

Mint ahogy mondja Rey-nek felejtsd el a múltat lehet akkor már az igazi Kylo Ren beszélt, és nem valaki más lehet akkor tudatosult benne mi a célja, és mit akar. 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt is el is várnám. Kylo szintet lépett a TLJ-ben, ne lökjék vissza a lelki őrlődésébe. Ezért is félek kicsit ettől a sisak dologtól, de valószínűleg már mást fog jelképezni neki mint korábban. 

Persze én se akarok lelki drámát újra, Kylo valóban egy új szintre lépett a TLJ végén. Azonban valóban jó lenne látni azt, hogy vajon miért lett a neve Kylo Ren. A Ren lovagok vezére Kylo, gondolom ezért Ren. De ha JJ kiiktatja a lovagokat a IX -ben, akkor Kylo egyedül marad, így ha ez számára egy rang - hogy ő a vezető - akkor így ennek annyi. Remélem ezzel foglalkoznak majd a filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem hiszem, hogy Kylo Ren meghal az ep.9-ben. Két okból kifolyólag. Ő az (egyelőre) utolsó Skywalker, Darth Vader unokája, Han Solo fia, ráadásul még nagyon fiatal, csak nem fogják kinyírni a filmben, csak mert ez lesz az utolsó film, nem kell megszakadnia a vérvonalnak. Ez is elég ok lenne arra, hogy életben hagyják, de ott a 2-es pont, ami még erősebb indok: a SW-rajongók miatt. Mind a gyerekek, mind a felnőttek részéről ő a legnépszerűbb karakter az új triológiában, és a filmeknek a nézői a vásárlója, hogy adná az ki magát mondjuk a gyerekek számára, ha Kylo Rent megölik?

Meg miért ne lehetne a film egyik tanúsága a „tékozló fiú” hazatérése?

Én simán el tudom képzelni őt ilyen 10, 20 vagy 30 év múlva forgatandó SW film valamelyikében idősebb Ben vagy Renként, mellékszerepben. Csak azért, mert ep.7 és 8-ban a sötét oldalon áll, nem kell értelemszerűen azt gondolni, hogy akkor haljon meg, mert csak a jó győzhet. Ő meg feketében van ezért gonosz, hát vesszen?

Én nem tartom Kylo Rent velejéig romlott gonosznak, amit idáig láthattunk, hogy a sötét és fény oldala között egyensúlyozik, állandóan vívódik magában.

Fentebb ahogy Mestal tökéletesen megfogalmazta (ő itt már több jó dolgot leírt): „A sötét oldal felé nem a hatalomvágy és arrogancia tereli, hanem a düh amit a kudarcok miatt érez.”

Ezzel teljesen egyetértek. De mik voltak ezek a kudarcok? Leia mondta Han-nak, hogy akkor vesztették el a fiukat, amikor elküldték Luke-hoz. Benben már gyerekkorában megmutatkozott a sötét oldal (kíváncsi lennék, ez gyakorlatban mit jelentett, esetleg fojtogatta a többi gyereket az óvodában?) a szülei is a háta mögött szörnyetegnek nevezték, amit Ben is meghallott és rosszul esett neki, hogy ezt mondták róla. És hát így küldték el Luke nagybácsi gondjaira bízva, hogy embert neveljen belőle, Leilának is így lehetett kényelmesebb, mert neki ott volt a „politizálás”, Han meg mehetett csavarogni tovább. A kis Ben meg ebből annyit vonhatott le, hogy a szüleinek nincs is szükségük rá…

Érdekes az a mondat Kylo Ren részéről, mikor Rey kérdezi, hogy miért ölte meg az apját. „A szüleid eldobtak téged, mint a szemetet. És sóvárogsz utánuk. Ez a legfőbb gyengeséged.” Bár ezt Reynek mondja, de nekem teljesen lejön, hogy inkább a saját érzéseit fejezi ki ezzel a szülei irányába. Vagy amikor Rey elméjében olvasgat és látja, hogy Rey hogy viszonyul Han Solohoz (azt hiszem, így mondja) „azt kívánod, bárcsak az apád lenne. Csalódást okozott volna.” – ebből is látszik, hogy Kylo Rennek mi a véleménye a szüleiről, rossz szülőknek tartja őket, mintha őket tartaná bűnbaknak a saját sorsát illetően. A gyűlölet vezérli, amikor Lukeot akarja megkeresni, vagy mikor kiáll vele harcolni, vagy mikor meglátja ismét a Falcont és majd felrobban a méregtől – minden olyan dolgot, ami a fiatalkorára emlékezteti, el akar pusztítani. Nem véletlenül szajkózza mindig ezt a „töröld el a múltat” dolgot, felégetne maga mögött minden hidat, majd egymaga szállna szembe a világgal, revansot venni a vélt vagy valós sérelmeiért.

Kylo Ren karaktere elég életszerű, ha azt nézzük, hogy a mai emberi kapcsolatok nélküli világban Kylo Renek milliói élnek, sokuknál van úgy, hogy a szülőkkel nem tudnak kijönni, mert a szülő dolgozik, nincs ideje a gyerekre, nem érti meg a gyerekét, destruktív kritikával rombolja, ideges ha zavarják, üti-vágja, alkoholista, stb. A lényeg, hogy nem tud adni a gyereknek annyi törődést, szeretetet amennyire annak szüksége lenne, a gyerek meg nem tudja megosztani a szüleivel azt ami a szívét nyomja, csak magában tartogatja, ezért az ilyen gyerekek hajlamtól/környezettől függően elkanászodnak. Van persze, aki erős tartású és túlteszi magát a nehéz gyerekkoron, de van aki lelkileg gyenge, magába fordul, mások gyógyszerekkel, drogokkal, alkohollal ütik ki magukat, mások „bandáznak”, van aki öngyilkos lesz, van aki fegyvert fog és vérfürdőt rendez az iskolában.

Kylo is „gyökértelennek” érezvén magát, hajlott a rosszra, noha biztos jó volt a kapcsolata sokáig Luke-kal, de Snoke - a csábító kígyó – kihasználva a fiú érzelmi gyengeségét, katalizátorként hatott Benre, hogy inkább a sötét oldalon használja ki az erejét, és ne az ellenség Luke Skywalker oldalán. Így alakult át lassan benne a csalódottság kudarccá, majd haraggá, gyűlöletté. A neki ígért és megadott hatalom révén meg kiélheti a bosszúvágyát azok fölött is, akik miatt úgy érzi ide került. Snoke lelki rombolására mellett az volt olaj a tűzre, mikor Luke egy gyenge pillanatában megingott és lemondott Benről, és pont ez volt az a pillanat amit Ben félreértett, a váratlan helyzettől megijedhetett, ami elég volt arra, hogy elszabaduljon a szellem a palackból.

Tudok még egy példát felhozni arra, hogy megváltozhat valakinek a sorsa, ha szakadás történik a családban. Ráadásul igazi példa, gyerekkori barátnőmmel, egy házban laktunk, úgy 13-14 éves voltam, amikor megszakítottam vele a kapcsolatot, „rossz lány” lett, olyan baráti körbe kezdett járni, ami engem taszított, cigarettázott, utána keményen drogozott, nagyon lecsúszott, a nagyanyja meg az apja nevelte (az apjáról később kiderült, hogy nem is vérszerinti apja), a lényeg hogy kidobták otthonról, hajléktalan lett belőle. 38 éves, de már úgy néz ki, mint egy leroggyant állapotú öregasszony, kirohadt tőből az összes foga, pikkelysömörös, totál igénytelenül néz ki, vagy az erdőben lakik, vagy szállón. Mondom neki, mikor találkoztam vele, hogy miért nem vállal munkát, csak lenne valami élete, de a válasza, hogy nincs hol laknia, így munkát se vállalhat, meg hozzáteszi, hogy rosszul esik neki, hogy se a nagyanyja, se a nővére látni se akarja, és - próbálom idézni -, „jórészt a családomnak köszönhetem, hogy az utcára kerültem”. Szóval látható mondjuk közte és Kylo Ren között a hasonlóság. Mindkettő másokat okol a saját sorsa miatt, holott a gyengeségük által ők maguk nevelték ki magukban a szörnyet.

Kylo Ren talán sorstársat lát Reyben, hiszen ő is „gyökértelenül”, szülők nélkül nőtt fel, ráadásul erő érzékeny, ami elég sokat nyom a latban, hogy Kylo látókörében maradjon. És mivel az érzelmei a gyengéje, talán vágyik egy hozzá hasonló társra, aki a családja hiányát képező űrt bepótolná és visszaadná érzelmi stabilitását. Amúgy ha Rey nem, senki más nincs a filmben aki vissza tudná hívni a jó oldalára.

Érdekes a filmben, ahogy ábrázolják őket, mikor együtt vannak. Aki nem csak a történet nagyobb eseményeire figyel, hanem a részletekre is, elég nyilvánvaló dolgokat láthat. Kylo Ren és Rey első találkozása azzal végződött, hogy Ren a karjaiban viszi fel a hajójára a lányt. Ez elég beszédes jelenet, mint ahogy az alsó kép szintén. A galaxis fő gonosza letérdel az ellenség előtt. A lovagok már csak ilyenek, így fejezik ki a tiszteletüket a nők iránt, ez a filmben viszont szimbolikus jelentésű, akár az ep.8 végén, mikor Kylo ismét fejét lehajtva térdel Rey előtt. A sötétség ismét behódolt a fény előtt.

80230712310_1710458019034.jpg

Nem beszélve az ep.8-ban látható jelenetekről, ahogy egyre közelebb kerülnek egymáshoz, míg a végén már egymás oldalán harcolnak.

Többen írtátok itt, hogy Rey rácsapja Kylora az ajtót és ezzel vége mindennek köztük. Én azt gondolom, hogy nem hiszem. J Az ep.7-ben már megmozdult köztük valami, ami az ep.8-ban még jobban elmélyült. Nem hiszem, hogy hiába építették fel a köztük levő kapcsolatot, hogy aztán értelem nélkül a kukában landoljon minden, hiszem, hogy ha az előző epizód volt az A pont, a következő meg a B, lineárisan összekötve jutunk el a C ponthoz, ami egész pozitív dolgokban is megnyilvánulhat. Visszakanyarodni az A ponthoz? Mi annak az értelme? Rossz lenne, ha nem lenne a filmnek tanulsága. Ha egyszer elveszel a sötét oldalon, akkor örökre elvesztél, nincs megbocsátás, nincs remény? Mennyivel jobban mutatna, ha a tékozló fiú megjavulna és hazatérne. Mert így lenne a filmnek tanulsága.

 

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, jez írta:

Nem hiszem, hogy Kylo Ren meghal az ep.9-ben. Két okból kifolyólag. Ő az (egyelőre) utolsó Skywalker, Darth Vader unokája, Han Solo fia, ráadásul még nagyon fiatal, csak nem fogják kinyírni a filmben, csak mert ez lesz az utolsó film, nem kell megszakadnia a vérvonalnak. Ez is elég ok lenne arra, hogy életben hagyják, de ott a 2-es pont, ami még erősebb indok: a SW-rajongók miatt. Mind a gyerekek, mind a felnőttek részéről ő a legnépszerűbb karakter az új triológiában, és a filmeknek a nézői a vásárlója, hogy adná az ki magát mondjuk a gyerekek számára, ha Kylo Rent megölik?

Meg miért ne lehetne a film egyik tanúsága a „tékozló fiú” hazatérése?

Én simán el tudom képzelni őt ilyen 10, 20 vagy 30 év múlva forgatandó SW film valamelyikében idősebb Ben vagy Renként, mellékszerepben. Csak azért, mert ep.7 és 8-ban a sötét oldalon áll, nem kell értelemszerűen azt gondolni, hogy akkor haljon meg, mert csak a jó győzhet. Ő meg feketében van ezért gonosz, hát vesszen?

Nem ezért gondoljuk, hogy meghal hanem speciel azért mert a IX-ik résszel zárul a Skywalker SAGA. Vége lesz. Abba nem igazán fér bele, hogy a Skywalker vérvonal fennmaradjon. 

 

Egyébként sok érdekes dolgot írtál. A film nyilvánvalóan legnagyobb kérdése, hogy mi lesz Kylo Ren aka. Ben Solo sorsa. Eddig a tényekre alapozva elmondhatjuk, hogy velejéig romlott a fickó. Tudom, Te ezt nem osztod de ezt ő maga mondja ki, plusz a tettei is erre viszik a karaktert. A folyamatos vívódás a VII-ben jelen van de azután már nem találkozunk vele. Miután Snoke megássa saját sírját és lecseszi Kylot, onnantól már tisztán látja az útját. Kérdés mi történt az eltelt kb. egy évben. Milyen hatások érték Kylot. Remélem Abrams megtartja azt a mélységet amit lényegében Rian adott a karakternek. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem ezért gondoljuk, hogy meghal hanem speciel azért mert a IX-ik résszel zárul a Skywalker SAGA. Vége lesz. Abba nem igazán fér bele, hogy a Skywalker vérvonal fennmaradjon. 

 

Egyébként sok érdekes dolgot írtál. A film nyilvánvalóan legnagyobb kérdése, hogy mi lesz Kylo Ren aka. Ben Solo sorsa. Eddig a tényekre alapozva elmondhatjuk, hogy velejéig romlott a fickó. Tudom, Te ezt nem osztod de ezt ő maga mondja ki, plusz a tettei is erre viszik a karaktert. A folyamatos vívódás a VII-ben jelen van de azután már nem találkozunk vele. Miután Snoke megássa saját sírját és lecseszi Kylot, onnantól már tisztán látja az útját. Kérdés mi történt az eltelt kb. egy évben. Milyen hatások érték Kylot. Remélem Abrams megtartja azt a mélységet amit lényegében Rian adott a karakternek. 

 

Már nem él Skywalker. Az utolsó aki ezt a nevet viselte Luke volt. Persze, van még akinek Skywalker vér folyik az ereiben, de hacsak nem tér vissza Luke a IX részben és/vagy nem születik/született gyereke, a Sykwalker név kihal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2019. 01. 25. - 16:32, Ody Mandrell írta:

Nem ezért gondoljuk, hogy meghal hanem speciel azért mert a IX-ik résszel zárul a Skywalker SAGA. Vége lesz. Abba nem igazán fér bele, hogy a Skywalker vérvonal fennmaradjon.

 

2019. 01. 25. - 16:32, Ody Mandrell írta:

Eddig a tényekre alapozva elmondhatjuk, hogy velejéig romlott a fickó. Tudom, Te ezt nem osztod de ezt ő maga mondja ki, plusz a tettei is erre viszik a karaktert. A folyamatos vívódás a VII-ben jelen van de azután már nem találkozunk vele.

 

Én örülök mindig az enyémtől eltérő véleményeknek, mert ilyenkor lehet néha újat tanulni, vagy új aspektusból szemlélni a dolgokat, de ugyanakkor kibontakozik bennem az ördög ügyvédje is. Másrészt, ha nem úgy alakul a film végkifejlete, mint ahogy a legtöbben elvárnák, akkor jó munkát végeztek a filmkészítők, hisz nem tették kiszámíthatóvá a filmet. Az ep.7 zárójelenete után mire számított mindenki? Az ep.8 zárójelenete után szintén mire lehet számítani? Az, hogy mit látunk egy film végén, semmit nem jelent, és tök fölösleges erre építeni bármilyen teóriát is. Kellett egy jó végződés a film végére, gumicsont a nézőknek, hogy hadd izguljanak most 2 évig, hogy most akkor mindennek vége – vagy mégsem? Én speciel örülnék, ha Kylo Ren ep9-re megint igazi rossz fiú lenne, hisz a történet alapját mégis a jó-rossz küzdelme adja, de azt is szeretném, ha a végére megváltozna. Azért mert lezárul a Skywalker-saga, nem kell hogy ezt azt jelentse, hogy vesszen mindenki aki ennek a vérnek az örököse, máshogy is lezárulhat a történet. Ha az Első Rend fenyegetése megszűnik, az már jelentős lépés a béke felé. Megbonthatja az ER-t egy belső lázadás, vagy konkurencia kívülről, de szimplán a lázadók is lenyomhatják, ha elég cselesek. Kylo Ren úgy tudja, hogy Luke még mindig él, ahogy azt is gondolhatja, hogy az anyja meghalt, mikor szétlőtték a hajó fedélzetét. Fordulópont lehetne akár pl. az is, ha megtudja hogy anyja még mindig ott van az egyik hajón, amit támadnak és ekkor szembefordulna az övéivel, hogy megvédje.

Azt állítod, hogy velejéig romlott, én meg azért is azt, hogy nem. J Ha az lett volna, nem hezitált volna, amikor apjával találkozott, pláne nem gyötörte volna el utána a bűntudat. Anyját is lelőhette volna a vadászgéppel, de abból is visszahátrált. Na meg a másik, mikor kiderült, hogy Snoke meg akarja ölni a lányt, inkább megölte a sötétséget, hogy megmentse a fényt… Igazi velejéig romlott sötét erő használó. :D

Han Solo meggyilkolását is belső vívódása előzte meg. Amikor megérkezett a hidas csarnokba, lelassított pár méterre Hantól. A maszk miatt nem láthattuk az arcát, de simán észrevehette, hogy ott áll az apja, lehet remélte, hogy nem kell vele konfrontálódni, és inkább ment tovább. Emlékezzünk, amikor megérkezett a Sólyom a bolygóra, nem sokkal később megérezte Kylo Ren, hogy Han Solo is ott van a Starkilleren, tehát itt is érezhette a jelenlétét. Érdekes a jelenet rendezése, ahogy találkoznak és Kyloról lehull az álarc, és azt hisszük, hogy hazatér, ahogy a rájuk vetülő fény lassan kékké válik (a jó szimbólumaként), de ahogy elsötétül a nap, úgy Kylot a vörös borítja el, mintha megerősítené a sötétség, hogy vigye véghez gyalázatos tettét. Han még halálában is a fényben marad, Kylonak tettének viszont a bűntudat lett a zsoldja, elbukott, nem tudta elkötelezni magát a sötét oldal mellett bizonytalansága miatt.

Azt is írod, hogy ő maga mondja magáról, hogy rossz. Esetleg erre a jelentre gondolsz Kylo és Rey között?

-      Ugyanolyan a tekinteted, mint az erdőben. Szörnyetegnek neveztél.

-      (Rey dühösen) Azért, mert az is vagy.

-      Az vagyok.

Rövidsége ellenére is beszédes jelenet, noha elsőre úgy tűnik nincs sok értelme ennek a dialógusnak. Rey szörnyetegnek nevezte Kylo Rent, miután megölte az apját. Kylo valószínűleg büszke is arra, ha mindenki „szörnyetegnek” tartja, hiszen célja hogy mindenki tisztelje, félje és gonosznak tartsa. Az viszont lehet, hogy rosszul esett neki, hogy Rey is így vélekedett róla, azért is kérdezhetett rá, mert talán tudni akarta, hogy Rey még mindig szörnyetegnek tartja őt, de ezzel a válasszal nyilvánvaló Rey részéről, hogy utálja Kylo Rent. Bár Ren jóváhagyja Rey kijelentését, amikor csak annyit válaszol, hogy „Az vagyok.”, de egy egészen apró jelzés elárulja, hogy fájlalja, ezt a mondatot: röviddel utána kicsit megrándul az álla, olyan ez, mint mikor mielőtt elsírná magát valaki és az álla környékét kicsit megbiggyeszti. Csak egy leheletnyi pillanatra persze, de azért ott van az érzelmi instabilitás… (Adam Driver amúgy jó színész, megérdemelte az Oscar-jelölést is, hátha egyszer a szobrocska is befigyel neki a többi díja mellé.)

(Kylo Ren)  "Ő olyan valaki, aki nem gonosznak, hanem igaznak gondolja magát." (- Adam Driver)

 

Mestal: „Az új széria az ő személyiségével hoz kiemelkedőt. Egy olyan karakter akit az elvárások összeroppantottak és aki ennek a sérüléseit próbálja elrejteni. Ezért volt igazán megalázó Snoke-tól mikor arra kérte hogy vegye le a maszkot, mert ezzel megszégyenítette őt amikor kivillant az a seb, amit egy olyan lány ejtett rajta, aki még soha nem harcolt fénykarddal. Nem véletlenül zúzta porrá a maszkot utána...

 

Snoke elég pipa volt ebben a részben, hiszen elvesztette a Starkiller bázist, ami az ER legfontosabb fegyvere volt. Nem csoda, hogy kicsit morci lett és bealázta Kylot utána. Kylonak nem az esett neki rosszul, hogy Rey megvágta és így láthatóvá válik a sebe – szerintem éppen hogy cseppen se izgatja, hogy van-e rajta seb vagy nincs. Itt az bosszantotta igazán, hogy egyrészt Snoke „nevetségesnek” titulálta a sisakját. Lady Gaga ’I am my hair’ dala után szabadon, Kylo Ren is kijelentheti, hogy ’I am my helmet’, mert egy sisaknak több funkciója van, egyrészt a félelmetesség keltése a többiek között és az ellenségben. Másrészt eltakarja az arcot és így senki sem láthatja, hogy ha az arcán a helyzethez nem illő érzelmek dúlnak. Harmadrészt Darth Vader iránti tiszteletből viselte. Tehát amikor Snoke nevetségesnek nevezi Ren sisakját, ez Kylonak elég durva megalázás, mert mindazt ledegradálja ami képviselni akar. Főleg amiket még utána a fejére olvas Snoke: „Teljesen elgyötörte a lelkedet amit tettél, már nem vagy önmagad! Legyőzött egy lány aki még sohasem harcolt fénykarddal! Elbuktál!” (Ez az „elbuktál” jelző bosszantotta fel Ren a legjobban, szinte azonnal felpattant és nekirontott volna Snokenak. „Te nem Vader vagy, csupán egy gyermek, álarcban.” Szóval a mestere, akire idáig felnézett, teljesen megsemmisítette és bealázta. A lehulló palástja és a dühében széttört álarc szimbolizálja azt, hogy az eddigi Darth Vaderes sötét oldal utánzását felváltja az emberibb érzelgős oldala.

712maskkylo.jpg

"Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés. 
Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri balsorsa minden nyűgét s nyilait; 
Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen, s fegyvert ragadva véget vet neki?"

 

A dühtől vezérelve egyből neki indul, hogy harcba szálljon az ellenállók ellen, és ha bele is pusztul, de akkor is bebizonyítja Snokenak, hogy van helye a sötét oldalon, azért is megmutatja. De részsikerei ellenére, mihelyst megpillantotta Leiát -  ismét elbukott.

Szerkesztve: - jez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, jez írta:

Azt állítod, hogy velejéig romlott, én meg azért is azt, hogy nem. J Ha az lett volna, nem hezitált volna, amikor apjával találkozott, pláne nem gyötörte volna el utána a bűntudat. Anyját is lelőhette volna a vadászgéppel, de abból is visszahátrált. Na meg a másik, mikor kiderült, hogy Snoke meg akarja ölni a lányt, inkább megölte a sötétséget, hogy megmentse a fényt… Igazi velejéig romlott sötét erő használó

Nem én állítom, hanem ő mondja, plusz Luke is. :D Az apját csak oda csalta magához, legalábbis nekem úgy tűnt. Snoke pedig direkt piszkálta fel Kylot ezt később be is vallja. Lehet, hogy nem gyengült el az apja megölése után. A VII-ben nekem semmi ilyesmi nem jött le. Az igaz, hogy az anyját nem tudta megölni. Ezen az ösvényen el lehet indulni, meg azon, hogy Luke kicsit önmagának ellentmondva azt állítja, hogy senki nem tűnik el végleg. Meglátjuk mi lesz, ebbe lényegében bármilyen kimenetel benne van. 

 

8 perccel korábban, jez írta:

Azt is írod, hogy ő maga mondja magáról, hogy rossz. Esetleg erre a jelentre gondolsz Kylo és Rey között?

-      Ugyanolyan a tekinteted, mint az erdőben. Szörnyetegnek neveztél.

-      (Rey dühösen) Azért, mert az is vagy.

-      Az vagyok.

Igen, erre gondoltam.

 

10 perccel korábban, jez írta:

Bár Ren jóváhagyja Rey kijelentését, amikor csak annyit válaszol, hogy „Az vagyok.”, de egy egészen apró jelzés elárulja, hogy fájlalja, ezt a mondatot: röviddel utána kicsit megrándul az álla, olyan ez, mint mikor mielőtt elsírná magát valaki és az álla környékét kicsit megbiggyeszti. Csak egy leheletnyi pillanatra persze, de azért ott van az érzelmi instabilitás…

Ezt még nem vettem észre, de számomra ezt leszámítva is olyan érzést keltenek a szavai mint aki nem nagyon bán semmit. De ez benne a szép, hogy Te meglátod a szikrát én meg nem. :D Plusz egy dolog amire a film választ adhat majd: Kylo valóban velejéig romlott, vagy korántsem olyan sötét lelkű amilyennek lefesti magát, illetve amilyennek sokszor látszik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem én állítom, hanem ő mondja, plusz Luke is. :D

Nem csak te és Luke, de Yoda és Leia is úgy vélekedik róla (sőt kb. az egész ellenállás szintén), mint aki már örökre elveszett. Ők Kylo Rent csak a tettei alapján ítélik meg, csak azt látják, hogy az Első Rendet vezeti és gyapálja az ellenállókat, ill. megölte Han Solot.

Rey viszont erőkötelékben áll Kyloval, belelátott a fejébe és ezért hiszi, hogy még van remény, nem véletlenül indul önkéntesen a "farkasverembe" Luke tiltása ellenére.

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ez benne a szép, hogy Te meglátod a szikrát én meg nem. :D

Olyan vagyok, mint Rey, igyekszem bizakodónak lenni minden tekintetben, hinni abban hogy van remény és még a legrosszabb helyzetből is kimenteni a jót. Hogy egy példát hozzak fel, 2 hete szombaton Tyutyuka (akit stílusosan nevezhetnénk akár Kylo Hennek is) egyik pillanatról a másikra lebénult. Nem tudtuk mire vélni, hogy mi történt vele, talán a gyógyíthatatlan Marek betegség vagy valami más? Nem tudott lábra állni, csak vergődött a földön. Megszállta a sötét oldal. A legtöbb ember ilyenkor lemond róla és egyből ítél: kuktába vele! De mi hiszünk és remélünk, mindennap kapott vitaminokat, kézből etettem dióval, szotyival, túróval, meg minden földi jóval, sőt még a Cica is küldött neki pozitív energiákat.

900SAM_0065.jpg

Eltelt 3-4 nap, amikor megcsillant valami reménysugár, hogy már tudja mozgatni a lábát és 1 héttel a bénulás után, már újra tudott járkálni. Hittük, hogy van remény és az Erő is vele volt! Ha Kylo Hen le tudta győzni a sötét oldalt, lehet hogy Kylo Rennek is sikerülni fog. :D

450SAM_0071.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy lehetne Vadertől, amikor az ő kardja megsemmisült a Halálcsillag II-n? Amikor Luke lacsapta a kardot tartó kezét, az egész beleesett abba az aknába, amibe később Palpatine-t is leküldte a jó öreg Sith Nagyúr. ;) Hogy honnan van a kristály? Nos, lehet az eredeti kardja kristálya, amit kivéreztetett, csak mivel nem Sith, a folyamatban megsérült. Lehet Snoke adta neki, lehet a bizsuboltban találta, lehet, hogy a Birodalom gyűjteményéből való, elvégre a két Halálcsillaghoz felhalmoztak egy keveset.

De ami a legvalószínűbb, hogy onnan, ahonnan az Első Rend összes kybere, valamelyik bányájukból. Mert ugye az Első Rend már kybert használ a Resurgentek turbólézereihez is, a Csillagpusztító meg eleve egy kyberben gazdag világ. Csak talált ott egy kristályt magának Kylo.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Kylo fénykardjában a Kyber kristály honnan van vajon? Darth Vaderé lehet esetleg? Luke nyakában lógott egy piros kristály, ami ilyen törött volt, nem igaz? Vagy az nem Vadertől volt? 

 

Kylo Ren fénykardja: Kylo Ren szokatlan fénykardja egy ősi modell évezredekkel ezelőttről, a Malachor pusztulása körüli időkből. A keresztvaspengék vagy más néven szuronytüskék a főpenge mellékágai. Minden energia egy törött kiberkristályból származik, ez az oka a fogazott, instabil kinézetének. A kristályaktivátorok elrendezése egyenes energiavonalakká alakítja a kristály energiáját, létrehozva ezzel a vízszintes pengéket. A nyalábkibocsátók védőburkolata megvédi a féykardforgató kezét a kisebb pengéktől.

A keresztvaspengék nem sokkal a főpenge előbukkanása után jeleek meg, segítve ezzel megtartai Kylo Ren fénykardjának egyensúlyát.

 

Ami még nagyon érdekes, és ezen részen elsiklottam annak idején:

 

Adatfájl: Kylo fegyvere ősi hatást kelt , alkotóelemei azonban modernek. Nyers kialakítása arra utal, hogy tapasztalatlan kéz építette. 

A feszültséggel teli kristály éppen hogy visszatartja a fegyver erejét, így váltak szükségessé az oldalsó plazmanyílások , amelyek a keresztvasat alkotják.

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Gyerekek! Egy forrás szerint ezek a IX-hez a Concept artok! Wow! Végre valami! :clap2:

Remélem nem gond, hogy nem rejtem el végül is ez a spoileres topik. :)

 

 

dwnqtimkigf21.png

 

 

Ez a Kylo Ren maszkot visel megint dolog nekem egyáltalán nem tetszik... A Tlj-be láttuk a karakterfejlődéseket, Kylo ahogy széttörte a maszkot abszolút azt jelképezte, hogy szakít a vaderesdivel és a saját útját járja (let the past die) és egy kicsit nekem így olyan, mintha a karakter eljut A-ból B-be, aztán megint visszakanyarodunk A-ba...alapból nem bízok JJ-ben, ez most kicsit megerősíti a félelmeimet, de azért reménykedem benne, hogy pozitívan fogok csalódni végül benne. Viszont Rey fehér kosztümben tetszik. Ad egy jó kontrasztot Kylo feketéjével szemben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem viszont egyre jobban tetszik hogy újra maszkot visel. Amikor Kylo szétveri a maszkot akkor épp nem valami jól megfontolt alaposan átgondolt döntést hoz, amiben ügyel rá hogy olyat tegyen ami kihatással lesz a jövőjére. Egyszerüen rohadt ideges. Ideges mert legyőzték, ideges mert elbukott a saját és a mestere szemében és ideges mert nem tud Vader méltó utóda lenni.

Kyloban az állandó kissebbségi érzések -és a nagy álom hogy felnőjön Vaderhez- ettől nem haltak ki. Sőt ezek most jobban nyomasztják mint valaha. Most jobban kell az a maszk mint régen. Mert olyan szerepet játszik ami nem passzol rá teljesen: ő a Legfelsőbb Vezér. 

Ráadásul eleve láttuk hogy amikor Kylo ideges akkor kifejezetten hasznos dolgokat tör zúz szét. Biztos vagyok benne hogy az ep.7-ben szétvágott számitógép paneleket is helyre hozták utólag :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én itt Sztike véleményét osztom, Kylo a sisakkal együtt ledobta magáról a Vader majmolást, a saját útjára lépett. Bőven jelképes volt az a jelenet, és nem csak azért mert ideges volt. :)

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én itt Sztike véleményét osztom, Kylo a sisakkal együtt ledobta magáról a Vader majmolást, a saját útjára lépett. Bőven jelképes volt az a jelenet, és nem csak azért mert ideges volt. :)

 

Érdekes elképzelés amire megvolt az esély, de ha tényleg újra hordja akkor egyértelmű, hogy ez nem állja meg a helyét. Eleve túl komolyan veszi mindenki ezt a múltat eltörölni dolgot. Kylo például simán átveszi azt a pozíciót amiben Snoke volt. Az Első Rend úgy tűnik marad ahogy volt a nagy múlteltörlés mellett is. És ugye az egész Első Rend a Birodalom újraélesztéséről szól. Amin ugye úgy tűnik Kylo vezetése alatt is dolgoznak lásd a Korélia meghódításáról szóló infót. Kylo csak azt a múltat akarja eltörölni ami neki kellemetlen. Az, hogy Vader hirtelen teljesen érdektelen lett neki csak mert Snoke beszólt nem tűnik túl megalapozottnak. Ha pedig újra hordja a maszkot akkor egyértelmű, hogy erről szó sincs. Aminek kifejezetten örülnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak találgatni lehet, de meglátjuk mit hoiznak ki Kylo karakteréből. De ha tényleg úgy lesz ahogy a hírek szólnak, hogy az ismeretlen régióból előmászik valami harmadik frakció, azzal meg lehet majd kavarni a dolgokat. Ráadásul elég sok kérdést is felvet majd ha így lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom azzal, hogy visszakerül a maszk, pláne, ha a csuklya is visszakerül, mert úgy nézett ki a legmenőbben. És tartom, amit korábban írtam ezzel kapcsolatban: attól, hogy túllépet azon, amit a maszk képviselt - azaz Vader utánzását -, magának a maszknak lehet új jelentősége. Képviselheti a Renekkel való szorosabbá vált kapcsolatot, de az arctalan uralkodó képét is. De lehet eszköze annak, hogy elrejtse kétségeit, bizonytalanságát és lelki sérelmeit, amiért az Első Rend széthullik alatta, amiért Luke olyan könnyen kicseszett vele, amiért Rey és az Ellenállás lelépett előle, és még mindig nem sikerült legyőzni őket. Amiért bárkivel végez, a remélt hatalmat mégsem nyeri el. És ha már bizonytalanság, ami tényleg elég erősen jellemzi Kylót, képviselheti az összerakott maszk azt, hogy annyira erősen gyötrik a kétségeik, hogy már nem biztos benne, hogy a múlttal történő leszámolás olyan jó ötlet, hiszen, míg ezen az úton haladt, nagyjából semmi sem jött össze neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Biztos vagyok benne hogy az ep.7-ben szétvágott számitógép paneleket is helyre hozták utólag :P

Valószínűleg hasonlóan lett összeforrasztgatva, mint Kylo Ren sisakja. Illyen rosszul megy az Első Rendnek, hogy szegény Kylonak nem futotta új sisakra, hanem úgy kellett összehegeszteni? Lehet nem lesz egy tartós eredmény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Bomarr írta:

Itt ebben a topikban az esetleges spoilereket amik át lettek hozva nem kéne spoiler gomb mögé rejteni?

Nem mert csak a kifejezetten Kylo-ról szóló beszélgetést hoztam át, nem mellékesen a topik spoileres, ahogy a kiírás mutatja is. 

 

12 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én annyit elintéztem, hogy a gondolatmenet ne legyen megszakítva, és beszerkesztettem az első posztba azt, honnan indult ki a beszélgetés.

Pont azt nem kellett volna áthozni mindenesttől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.