Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

magának a maszknak lehet új jelentősége. Képviselheti a Renekkel való szorosabbá vált kapcsolatot, de az arctalan uralkodó képét is. De lehet eszköze annak, hogy elrejtse kétségeit, bizonytalanságát és lelki sérelmeit, amiért az Első Rend széthullik alatta, amiért Luke olyan könnyen kicseszett vele, amiért Rey és az Ellenállás lelépett előle, és még mindig nem sikerült legyőzni őket. Amiért bárkivel végez, a remélt hatalmat mégsem nyeri el. És ha már bizonytalanság, ami tényleg elég erősen jellemzi Kylót, képviselheti az összerakott maszk azt, hogy annyira erősen gyötrik a kétségeik, hogy már nem biztos benne, hogy a múlttal történő leszámolás olyan jó ötlet, hiszen, míg ezen az úton haladt, nagyjából semmi sem jött össze neki.

Annyira semmi, hogy ez indokolhatja, miért veszi ismét fel a maszkot. Korábban számított rá, hogy Rey majd mellé áll (mert nincs senkije és magányos, mint ő), és ez adott egy céltudatosságot, eltökéltséget, de amint ez meghiúsult, a korábbi bizonytalanság visszatérhetett. Igen, ő a Legfőbb vezér, számtalan erőforrás felett uralkodik, de mégsem képes elpusztítani az Ellenállást, és nem tud végezni Luke Skywalkerrel. Ő a Legfőbb Vezér, de magányosabb, mint valaha, és ez neki probléma, én úgy érzem. Hux fél az erejétől, de nem veszi igazán komolyan. Rey hite, hogy megmentheti őt, és az ezen hiten alapuló támogatása adott olyan lelki erőt, ami nélkül talán nem próbálta volna meg Snoke megölését, legalábbis most még nem - és Reyt elvesztette végleg. Ez mind épp elég lehet arra, hogy ismét csak maszkban érezze biztonságban és erősnek magát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Viszont anélkül meg piszkosul érthetetlen, hogy miért kezdtük el nagy hirtelen kész tényként kezelni, hogy Kylo Rennek újra lesz sisakja. ;) 

Nyilván leesik neki, ha máshonnan nem, hát a fő spoileres topikból. ;) De lényegében mindegy mert ez is spoileres, szóval ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Nyilván leesik neki, ha máshonnan nem, hát a fő spoileres topikból. ;)

Most igen, de később? Nem mindenki olvassa aznap a dolgokat, és a beszélgetéseink hamar túl tudnak pörögni egy témán. Vagy direkt nem is megy be a spoileres topikba (attól függetlenül, hogy ezek a jelmezek nem nagy spoilerek, valószínűleg a trailer és a poszter mindet el is puffogtatja). Ezért kell a folytonosság fenntartása, ha máshogy nem, hát úgy, hogy idézetet csatolunk a hozzászóláshoz, mert úgy egy kattintással vissza is lehet követni. Én ezt már sokszor hasznos dolognak találtam visszaolvasáskor. Ha már agyba-főbe tematizálunk, legalább annak a lehetőségét ne vegyük el, hogy könnyen vissza lehessen követni egy szétszórt beszélgetés láncát. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha már agyba-főbe tematizálunk, legalább annak a lehetőségét ne vegyük el, hogy könnyen vissza lehessen követni egy szétszórt beszélgetés láncát. ;) 

Még szép, hogy tematizálunk, különben minden egy topikban lenne, ami a borzalmas kategóriát felülről súrolja. Amúgy ezen nem tudom mi a szétszórt beszélgetés: Kylo karakteréről volt szó csak. Semmi olyan nem került át ami nem ide való, és semmi olyanról nem beszélünk itt ami off.

 

El kellene engedni a dolgot és nem tovább pörgetni a semmit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ki lehet jönni abból, hogy Kylora visszakerül a maszk. A VIII. után elárulta Snoke-ot, és magához ragadta a hatalmat. De Snoke halálának a körülményeit nem igen fedheti fel, mert az Kylo legitimációját is alááshatná... szóval valószínűleg marad az, hogy Rey megölte Snoke-ot, így viszont Kylo ölébe hullott az ER vezetése. Ráadásul rögtön utána az ER és Kylo renoméját igencsak megcincálja Luke és az Ellenállás a Craiten. Mindezt összerakva Legfőbb Vezér titulus ide, vagyo da, Kylot könnyen lehet, hogy alapból nem övezi olyan mértékű tisztelet, amit ő szeretne. Mindenkit meg nyilván nem végezhet ki, aki szembeszegül vele, vagy nem úgy viselkedik, ahogy elvárná. Ilyen szempontból nagyon is beleillik a sztoriba, hogy ismét a maszkhoz nyúl segítségért.

 

Ráadásul az, hogy nem tisztelik eléggé, simán jöhet Kylo karakteréből is, a jellemhibájából, mondjuk túl vad, saját maga irányában is kétségei vannak, tipródik, hívogatja a fény. Az, hogy visszaveszi a maszkot, sokkal inkább előrevetít egy továbbra is vívódó, a sötét oldalon a számításait nem megtaláló Kylot, mint egy badass új legfőbb vezért, aki megkérdőjelezhetetlenül megtalálta a helyét a gonoszok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén én már ennyi spoilernek se örülök, hogy megtudtam. Ezért is kerülöm az itteni spoileres topicot mert türelmesen várok, és azt szeretném,hogy élmény legyen mikor bemegyek a moziba, és,megnézema filmet vagy akár ugye csalódás,de legalább úgy megyek be,hogy nem tudok kisebb infókat mert számomra így az élvezetes. De hát olykor elkerülhetetlenek ezek mert ugye több más oldalak vagy akára fészbuk mindig van valaki aki elhint valamit. Ne netezzek addig tudom :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Itt ami spoileres topik az ki van írva elé. Veszélyes ilyen topikokba belépned. :)

 

Igen csak elég pici betűvel így észre se vettem megmondom frankón csak most tűnt fel. Eddig ugye a fő topicot nem látogattam, de úgy látom van még itt nem egy. Mostantól kerülni fogom. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen hosszú palástot csak az ep8 óta visel, viszont abban a részben végig sebes volt az arca (így az akkori promo képeken is vágott az arca), itt meg tényleg olyan, mintha nem lenne semmi vágás az arcán. Vagy a fotó túl gyenge minőség és azért nem lehet észrevenni. Vagy túltolták a Photoshopot, mert az anyajegyeket, és a szem alatti karikákat is mind eltüntették és így Kylo Ren nem néz ki többnek 20 évesnél...

A ruházatában valószínű hogy nem lesz nagy változtatás. Hacsak nem találja meg Luke gúnyáját az Ahch-To-n és nem dönt úgy, hogy beöltözik Jedinek.

Viszont nekem úgy tűnik, nincs nagy időbeli eltérés az előző epizódhoz képest, ez ebből a képből levonható.

155Rey_sebe.jpg

Rey sebe még mindig túl "nyers", hogy kötözni kelljen. Kylo vágása is csak meg kell hogy maradjon, még ha rendelkezésére is áll az ER hyper-modern orvosi technológiája. (Hacsak nem gyógyult be az arcán a seb ep9-re mégis.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én nem tudok róla, hogy hivatalosan is megerősítették volna az egy évet. Jez észrevétele a képpel kapcsolatban nagyon jó. Ez alapján azt is lehetne következtetni, hogy talán a VIII. és IX. között még csak egy év sem fog eltelni, talán pár hét vagy pár hónap mindössze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én biztos vagyok benne, hogy Kylo Renre utal az új epizód címe.

Luke nem hiszem, ha fel is tűnik force ghostként párszor, nem hiszem, hogy e végett lenne ez a cím.

Rey szintén nem, ő nem Skywalker. Meg neki nincs szüksége "rise"-olni, ő már alapból a fény oldalán van. :)

Anakin szintén nem valószínű, bár érdekes lenne őt force ghostként is látni. Ha a pletykák igazak a fehér teremről Kylo Ren és Darth Vader sisakját illetően, érdekes lenne, ha Anakin meglátogatná az unokáját és szemtanúi lehetnénk egy érdekes lelkizős beszélgetésnek. Lehet épp egy ilyesmi segítene Kylo Rennek felgyújtani a kislámpát.

Marad Kylo Ren, aki a sötét oldalon van, ott van értelme a "rise" szót használni, vagyis a megvilágosodást. Meg ő legalább Skywalker leszármazott. (Ha visszatérne a családi nevéhez, azzal visszatérne a fény oldalára, a sötét oldalon meg ismét feltűnne Palpi?)

 

Érdekes még a teaser két utolsó mondata.

Mindig is melletted voltunk. (Mármint mi, a családod.)

Senki nem vész el örökre.  (Ez utóbbit Luke mondta Leiának, mikor Leia azt mondta, hogy a fia örökre elveszett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.