Jump to content

Recommended Posts

Szerintem ezzel akarja kifejezni, hogy összeszedte magát, vége a bizonytalanságának, erőt akar sugározni ismét, és nem utolsósorban megtalálta a célját: meg akarja ölni Palpatine-t, és fel akar ülni a Sith trónra. Ráadásul a  saját embereinek is meg akarja mutatni, hogy ő a főnök. A sisak sokkal félelmetesebbé teszi,  nem látszik így, hogy milyen fiatal, és az érzelmei sem látszanak. Eleinte Rey előtt is sisakban mutatkozik, de persze hiába, mert Rey átlát a sisakon, neki pl. a sisak azt jelenti, hogy Kylo Ren erősnek akar látszani, mert belül nem igazán az.

Egyébként az is érdekes, hogy itt ismét azt látjuk, hogy Rey előtt leveszi a sisakot, így teszi meg ismét az ajánlatát, hogy csatlakozzon hozzá, ekkor mondja el azt is, hogy diádot alkotnak. Ezzel egyértelműen kifejezi, hogy a lányt egyenrangúnak tartja magával, aki előtt nem kell semmit megjátszania. Asszem ezután már nem is kerül fel rá vissza a sisak.

• Like 2
  • Tetszik 3

Gyönyörűen leírtad. Nekem olyan, mintha Kylo a Palpatine-nal való találkozás után kicsit visszalépne korábbi, EPVII-es önmagához. 

Próbál visszalépni, de nem tud, mert elég sok dolog történt azóta, ami formálta a lelkét, és nem pont a Sötét Oldal felé vitte, bármennyire is azt szerette volna.

Ez magyarázza azt is, miért van csak rövid ideig rajta a sisak. Ráadásul törött is, ami a korábbi magabiztosságának oppozíciós megjelenése. 

Mondjuk a töröttség az újrakezdés jelképe is, azt mutatja, hogy ami törött, azt meg lehet forrasztani, ami kudarcba fulladt (az Ellenállás leverése), azt mégis véghez lehet vinni. Ez az üzenete az Első Renden belül.

Azért az árulkodó, hogy Kylo csak azután vette fel, hogy rátalált Palpatine-ra. Onnantól tért vissza a régebbi önmagához, aki még nem akart eltörölni a múltat. Inkább használta volna annak flottáját. :D 

2019. 12. 19. - 22:08, Adrián írta:

Megkérdezhettem, hogy mire számítottál, érdekel?

Bocsi, valamiért elsiklottam a kérdésed felett.

Arra számítottam, hogy Kylo végig kitart a gonoszsága mellett, de az, hogy a film felénél gyakorlatilag megtér arra semmiképp nem gondoltam volna. Viszont annyira jól meg van csinálva, hogy teljesen reális az egész. 

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bocsi, valamiért elsiklottam a kérdésed felett.

Jé és tényleg kérdeztem ilyet. (én is elfejtettem.) :D

Kylo visszatérésével kapcsolatban zseniális Han és Leia beszélgetése a D'Qar-on. Leia ugye azt mondja Hannak, hogy van még jó a fiában, érzi, hogy nekik együtt kell visszaállítani a fiút a jó oldalra. Ez, még ha átvitt értelembe véve, de így is lett. Leia megidézte, majd Han "szelleme" befejezte a folyamatot. Persze ehhez kellett egy Rey is, aki már előtte azért puhította Bent. Mindenesetre nagyon szép jelenet volt.