Ugrás a kommentre

1x01 - The Recruit


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Aranyos sorozat lesz, nekem tetszeni fog, már látom. :)

Az animáció teljesen bejött, a szereplőknél a részletgazdagság hiányát karakteres vonások pótolják, szerintem sikeresen. A környezet pedig csodás, Colossus nagyon tetszik, a hangulata és a megvalósítása is, és örülök a lakói sokféleségének, akik közül már elsőre van egy pár jó arc. Azt már tudom, hogy Neeku lesz az egyik kedvencem, a másik meg Yeager. :D Pont két ellentétes karakter, de úgy érzem, mindkettő sokat fog segíteni Kaznak, hogy jobb emberré váljon, előbbi az ártatlan jóindulatával, a másik a tapasztalatával és bölcsességével.

Várom a kémkedés komolyra fordulását, mert ha nem csak vicces, de izgalmas is lesz egy idő után, akkor lesz az igazi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte nem igazán hozott lázba ez a sorozat, de aztán csak úgy döntöttem, hogy megnézem és összességében pozitívan csalódtam.

 

Mondjuk rögtön a kezdés nem volt valami erőteljes, de ahogy egyre jobban megismerhettük a karaktereket, már lehetett hozzájuk kapcsolódni. Kaz engem elsőre a fiatal útkereső Ezrára emlékeztetett, de ezzel együtt azért más élethelyzetből indul, így az ő útja is érdekes lehet. Mondjuk ez a  nagyzolás és magabiztosság inkább csak egy álcának tűnik, amivel a sebezhetőséget próbálja elfedni. Az apjával való kapcsolata körül lehetnek majd érdekes konfliktusok, főleg úgy, hogy itt Yeager is egyfajta apaszerepben tűnt fel sokszor. 
Az elején mondjuk furcsálltam, hogy Kaz ilyen gyorsan elkötelezte magát a küldetés mellett, de az jó volt, hogy a régi, már bejáratott szereplők is feltűntek, így az elején is voltak már ismerős arcok, akiket el lehetett helyezni a történetben. BB-8 szereplésének különösképpen örülök az új trilógia szinfoltja volt ő és úgy néz ki itt a sorozatban is sokat találkozhatunk majd vele, így, hogy Kaz társául szegődött.

 

A Colossus nagyon jó kis helyszínnek ígérkezik, tényleg mindenféle fajba tartozó lény megtalálható itt és az egész helynek a hangulat nagyon illeszkedik a SW-hoz. Igazából mikor megérkeztünk ide, itt éreztem azt, hogy ez igazán egy SW sorozat (még, ha mondjuk már Leia is feltűnt korábban). A háttérben meghúzódó főszáll annyira még nem keltette fel az érdeklődésemet, de mindenképpen örülök annak, hogy minél többet megtudhatunk erről a korszakról. A verseny része engem annyira nem nyűgözött le, elég kiszámítható volt, hogy miként fog végződni, de az animációk, a stílus és az egész megalkotása egyrészt baromi jól nézett ki, másrészt egyáltalán nem volt zavaró az az éles váltás, ami a TCW, vagy a Rebelshez képest látható a képeken. A hajók is nagyon jól néztek és az egész koncepció abszolút rendben volt.

 

A hangvételt tekintve sokkal könnyedebbre volt véve, mint az elődök, de ez összességében jól állt neki. Neeku nagyon jó comic relief karakter volt, néha fárasztó volt, de sosem volt kifejezetten zavaró, vagy erőltetett. A Yeager - Poe viszonyról remélem majd többet is megtudhatunk, kíváncsi lennék, mi volt az a tartozás konkrétan, amit Poe irányában emlegetett. Doza kapitányt nagyon jól felvezették, itt még a homályban tartva, hogy pontosan ki is ő és milyen karakterre számítsunk, de majd kíváncsi leszek rá is. Mindenesetre a lánya esetében tartok tőle (semmilyen előzetes infóim nincsenek a sorozatról, nem követtem a híreket), hogy itt valami szerelmi szál is kilátásba van helyezve, vagy legalábbis számomra furcsa odaadással viszonyult Kaz felé. 
 

Nem volt rossz kezdés, azt mindenképpen elérte, hogy előzetes ellenérzéseimet félretéve elkezdjen érdekelni a sorozat és várom a folytatást, van benne potenciál! :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg az. Gyakorlatilag ki tudja, jelenleg hogyan ítéli meg a köztársasági hadsereg az Ellenállás katonáit. Láthatóan együtt működnek, Kor Sella az ep7-ben a kancellár társaságában hal meg (mondjuk ő nem volt katona, így nem számít dezertőrnek, ugyanakkor egy törvényen kívüli szervezet tagja), és Poe is az ep8-ban a Köztársaság katonájaként mutatkozik be. Szerintem jelenleg az a helyzet, hogy bár hivatalosan ezek az emberek dezertőrök, ha köztársasági katonába futnak, az akkor éppen megvakul és megsüketül, és ha kitörne a háború, akkor az összes ellenük felhozható vád kámforrá válna. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre megsasoltam én is. Pozitívan csalódtam. Ahogy többen is írtátok: lassan indult, eléggé unalmas volt az eleje, de aztán ahogy mentünk előre, úgy lett egyre jobb. Az animációt nekem helyenként továbbra is szoknom kell, sokszor kifejezetten fura gesztusokat és intenzív testbeszédet nyomnak a karakterek. Viszont a humor meglepő módon többnyire bejött. :D A zene meg kb. szódával elmegy. A rész végi látvány nagyon jó volt, és Kazt is szimpatikusnak találtam, ahogy a szerelő és a  dörmögő hangú pacák is jó lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Megnéztem én is(ennyire vagyok szavahihető:D). Megmondom őszintén tetszett. Kazuda még marhára idegesít hogy ennyire szerencsétlen, de gondolom majd összeszedi magát. Azt én sem értem hogy Poe mit látott a srácban. Mindenre alkalmas eddig csak kémnek nem.

A kocsmáros öregasszony hatalmas.:D Jelenleg nagy kedvenc. Az a nagydarab állat akibe Kazuda beledobta a darts nyilat az nem olyan fajú akit az EP7-ben láttunk Maz kastélyában? Egy nő ült az ölében.

Az animáció sem rossz kicsit fura a 2D 3D vegyítése, de nem rossz.

A Collosus viszont iszonyúan tetszik. Nagyon jó hangulatot áraszt annak ellenére hogy nem épp becsületes lények élnek rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Yegar vagy hogy kell írni. Felirat nélkül néztem, még szokom a neveket. :)

Én elsőnek Neekura gondoltam, hogy rá gondolsz, de aztán elhessegettem a gondolatot, hiszen inkább nem éppen dörmögősen beszél, sőt! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

 Az a nagydarab állat akibe Kazuda beledobta a darts nyilat az nem olyan fajú akit az EP7-ben láttunk Maz kastélyában? Egy nő ült az ölében.

Bolza Grool elvileg klatooini, Luke annak idején ilyeneket hajigált bele a sarlakk vermébe.

 

A 7. részben az ominózus pöffeszkedő dagadék neve Grummgar, ő a dowutin fajba tartozik. Bár kétségkívül van hasonlóság a két faj között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra megnézve a részt azt kell mondjam, ez talán eddig a legjobban kidolgozott sorozat látvány terén. Oké, a TCW utolsó pár évadát talán nem múlja felül, de az első évadait, a Rebelst meg nagyjából egészében képes felülmúlni. Valószínűleg az alkalmazott technika is hozzásegíti, hogy részletgazdag világot hozhassanak végre, de itt nincsenek egyenfigurák, arcukat rejtő vagy éppen nem is rejtő "klónok", több karakterből összeollózott karakterek. De más módon is imádnivaló a látvány, és az újfent a háttér. Néhány apróság, amit kiszúrtam.

 

Z néni kocsmájának falán látható egy kowakiai majomgyík képe, amint egy bombát szorongat.

JfNs0BD.jpg

 

Ha ez ismerős kép, az nem véletlen, ugyanis Obi-Wan Kenobi parancsnoksága alatt szolgált egy Crumb Bomber nevű LAAT/i csatahajó, aminek pontosan ez a festmény díszelgett az orrán. Már a Shadow of Malevolence-ben is láthattuk, de a legjobban a Innocents of Ryloth-ban figyelhető meg, az invázió kezdetén ugyanis beúszik a kamera elé.

hIu1pqX.jpg

 

Ha már Z néni kocsmája, akárcsak a Rebelsben Öreg Jhónak, Z néninek is van egy csimbi sisakgyűjteménye, csak ő nem a klón háborúkból, hanem a polgárháborúból gyűjtögetett. A felső polc bal oldalán egy TIE vadászpilóta sisak, egy A-szárnyú pilótasisak (ilyet viselt Hera minden esetben, amikor vadászgépet vezetett a Ghost helyett), illetve a jobb sarokban egy olyan sityak látható, amit a noname "egyenlázadók" használtak a Rebelsben. Az alsó polcon pedig egy mandalore-i sisak van, illetve egy olyan sisak, amit az Y-szárnyú pilóták használtak az ep6-ban, de ezt Z feje éppen kitakarja.

l2uF1dE.jpg

 

Bolza karján már többen is kiszúrták a Fekete Nap tetkóját, de a többi tetoválása is érdekes. A bal karján elől egy rathtar látható, oldalt pedig egy exogorth (alias űrcsiga). A bal karja hátulján is van valami, de azt még nem tudtam kivenni. Valamiféle állati koponya lehet. Érdekesség, hogy a rathtarral és az exogorth-tal is Hannak és Chewie-nak gyűlt meg a baja. :) (A pólójára nyomott cuki gorg meg hab a keményfiús tortán. :lol: )

9xCYTMa.jpg

 

SaQaTQo.jpg

 

És végül itt van Al.

NMPzjSm.jpg

 

Nem tudom, ki ez a csávó, de tősgyökeres kocsmatöltelék lehet, mert már nyitáskor ott várakozik Z néni kocsmája előtt. :lol2:

 

ZEECuFk.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatnánk erre, hogy csak a szokásos sw színvonal. De épp ezért (is) szeretjük. :)

 

Egyébként Al az SW első hivatalosan is megismert alkoholistája címre is pályázhat, mert eddig minden kocsmai jelenetben ott ivott a krimóban. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.