Ugrás a kommentre

Bolygók


Ajánlott hozzászólás

Az MSW erre tippel + SWNN és még a kommentek között is vannak, akik erre asszociálnak, de Kaliforniánál az Endor mellett szóba jött Tatooine is. (ugye a Sarlacc gödört is ott forgatták)

 

(mondjuk ez nem a "sokan" kategória, de remélem értitek :lol:)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon remélem, hogy nem fogunk még a közelébe se menni. Mi lenne ott olyan fontos? Ewokok? :D

Semmi érdemleges indok nincs arra szerintem, hogy arra a helyre visszamenjünk. Yavin jöhet - templomok miatt, meg azért is, mert Poe otthona - de valami konkrétabb dologgal kössék már össze a Skywalker Sagát. Ne az legyen, hogy 3 bolygó 3 különböző korszakból, mert akkor én is t*k*n szúrom magam, komolyan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Endorra visszatérnek, akkor csak egyféleképpen bocsátom meg azt nekik: láthatjuk Warchief Kicsi Jub-Jubot. :D 

Viccet félretéve, sok bolygó visszatérését el tudom képzelni: Jakku, Tatooine, Coruscant, Jedha, Yavin IV, Corellia, Naboo... De nem tudok olyan értelmes dolgot elképzelni, ami az Endort hozná vissza. Legfeljebb azt, hogy ennyire vérszegény az alkotók fantáziája, és Abrams az ep4 után az ep6-ot is újragondolja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig minden készülő filmnél ha valami ismerős elem feltünik akkor az emberek rögtön valami olyasmire asszociálnak amit már láttunk. Lesz fekete főszereplő az ep.7-ben? Biztos Lando fia. Lesz sivatag bolygó? Akkor ez a Tatooine. És igy tovább. Igazából az eddigi filmeknél pont hogy kerülték a régi bolygók felbukkanását. A Yavin volt az egyetlen igazi visszatérő bolygó, emellett pár villanásra láttuk a Coruscantot meg a Mustafart. De igazán a Saga filmekben még nem volt visszatérő helyszin és a Solo-nál is kerülték azt ami egyébként adta volna magát (Jabba palotája). Nagyon meglepne ha pont most hirtelen beözönlenének a régi bolygók. Szerintem ezek a tippek inkább a rajongók fantáziájáról árulnak el sokat: valahogy senki nem tud elszakadni a régitől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Legfeljebb azt, hogy ennyire vérszegény az alkotók fantáziája, és Abrams az ep4 után az ep6-ot is újragondolja...

Viszont eddig ő úgy gondolt mindent újra, hogy a régi ötletnek megcsinálta az új verzióját. Még a copy-pastenek hivott ep.7-ben sincs Tatooine. Egy rekesz sörbe merek fogadni hogy nem lesz Endor a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hiszem, hogy az Endor lenne, inkább egy újabb erdős bolygó. Az is érthető, hogy az emberek nem szakadnak el a régitől. Egyrészt, sokaknak nincs annyi fantáziája, hogy valami újat képzeljen el, másrészt azért jó a régi dolgokat viszontlátni. Mert jó volt Mustafart, Yavin IV-et és Coruscantot is viszont látni. Nagyon jók az új bolygók többsége is, legalábbis én imádom Jakkut, Cantonicát, Ahch-Tót és Craitet is, ugyanakkor az már kevésbé tetszik, hogy Jakku, D'qar és Takodana akkor is Tatooine, Yavin IV és Endor klón. Tehát, ha most megint kapunk egy erdőbolygót, nehéz lesz elvonatkoztatni Endortól, ha csak oda nem tesznek valami gigászi települést vagy látványos tájbeli változást. Ezért imádom Cantonicát és Jedhát, sivatagos bolygók, de újszerűek, Canto Bight és Jedha City nagyon feldobják. De, ha lesz is ilyen változás, azt nem most tudjuk meg.

Ugyanakkor az ep7 erőteljes copy érzete után az ep9-ben talán nem kéne új sivatagbolygó és erdőbolygó, főleg nem főbb helyszínként, mert ugye az ember óhatatlanul az ep6-ra asszociál, amiben mi is volt  a két fő bolygó? Sivatagos és erdős. Tök mindegy, hogy az Tatooine vagy Endor vagy két új bolygó lesz, azért itt érződik újra a copy. Akkor inkább már tényleg térjenek vissza egy régi világra. Persze még ki tudja, mi lesz mindebből. Lehet, hogy azok a forgatási helyszínek két percig sem lesznek a filmben, lehet felhúznak díszleteket, amik után rájuk sem ismerünk, lehet csak háttér felvételek készülnek, vagy úgy átdolgozzák CG-vel, hogy ihaj. És persze semmi sem garantálja, hogy mindössze két bolygó lesz, akár rekordot is dönthetünk. Viszont, amit nagyon remélek, hogy legalább egy világ népes lesz, mint Cantonica, Jedha vagy Corellia. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Bomarr írta:

Lesz fekete főszereplő az ep.7-ben? Biztos Lando fia

Ebből is látszik, hogy nehéz elszakadni a sztereotípiáktól... teljesen egyetértek amúgy - attól, hogy látunk egy erdős forgatási helyszínt, még nem lesz automatikus következtetés, hogy visszamegyünk az Endorra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyből adná magát a kérdés, minek mennének az Endorra? Nincs ott semmi. 

 Dehogynem. Vader maradék öltözéke. Flashbackban el tudom képzelni hogy mutatják Kylo-t ahogy a nagyapó sisakját kiássa. Valahogy csak hozzákerült. Ráadásul e bolygó felett történt Vader "árulása". Kylonak lehet fontos.

5 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Mindig minden készülő filmnél ha valami ismerős elem feltünik akkor az emberek rögtön valami olyasmire asszociálnak amit már láttunk. Lesz fekete főszereplő az ep.7-ben? Biztos Lando fia. Lesz sivatag bolygó? Akkor ez a Tatooine. És igy tovább. Igazából az eddigi filmeknél pont hogy kerülték a régi bolygók felbukkanását. A Yavin volt az egyetlen igazi visszatérő bolygó, emellett pár villanásra láttuk a Coruscantot meg a Mustafart. De igazán a Saga filmekben még nem volt visszatérő helyszin és a Solo-nál is kerülték azt ami egyébként adta volna magát (Jabba palotája). Nagyon meglepne ha pont most hirtelen beözönlenének a régi bolygók. Szerintem ezek a tippek inkább a rajongók fantáziájáról árulnak el sokat: valahogy senki nem tud elszakadni a régitől.

 Ahogy ezen a fórumon is ez történik.  Minden az utóbbi időben készült SW filmnél ha jönnek a képek a forgatásról, oldalakon keresztül megy a találgatás hogy ez most melyik bolygó lehet, és ki melyiket nem szeretné újralátni.

Engem különben baromira nem érdekel ha akár az Endor akár a Tatooine visszatér, mert ha jó a story akkor számomra lényegetelen a bolgyó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Dehogynem. Vader maradék öltözéke. Flashbackban el tudom képzelni hogy mutatják Kylo-t ahogy a nagyapó sisakját kiássa. Valahogy csak hozzákerült. Ráadásul e bolygó felett történt Vader "árulása". Kylonak lehet fontos.

De ez a IX szempontjából miért fontos? Flashbackben ok, azt elfogadom. De itt komplett díszleteket láttunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ez a IX szempontjából miért fontos? Flashbackben ok, azt elfogadom. De itt komplett díszleteket láttunk. :) 

 Nem tudom most elképzelni én sem miért lehet fontos, de ha a készítők kitalálnal egy jó ötletet ami miatt működik miért ne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egy másik topikban már volt róla szó, hogy jöttek újabb képek és lehet, hogy rosszul gondoljuk de nem a leglelkesítőbb képek, ha olyanokat mondanak, hogy Starkiller 2-re hasonlít stb. Én is szeretnék régi bolygókat is látni majd, de nem egy újabb bolygópusztítót. Én bízom benne, hogy több kretivitás van Abramsékben. Pedig elég lenne csak a Földünk csodálatos helyeiből inspirálódni. :)

 

https://www.google.com/amp/s/www.cntraveler.com/galleries/2015-11-27/the-50-most-beautiful-places-in-the-world/amp

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes helyszínek és valóban, lehetne ezekből is válogatni, meríteni ötleteket. :)

 

Ami a IX -et illeti: jelenlegi tudomásunk szerint 3 bolygóról tudunk biztosan:

1. lesz egy sivatagos bolygó. Lehet Jakku - obszervatóriumok miatt lenne értelme - vagy Tatooine. Vagy egy másik, teljesen új bolygó. Miért nem Jedha? Mert szerintem ennyi év alatt az a bolygó nem csak hogy lakhatatlanná vált, de olyannyira szétesett darabjaira, hogy csak na. Már az, hogy 1 évvel a Yavini csata után így néz ki a bolygó... hát nem egy szép látvány.

image.jpeg

2. lesz egy dzsungeles bolygónk. Ha jól emlékszem volt régebben néhány kép, ahol Finn és Poe - aki nagyon földi szafari ruhát viselt - egy dombon mentek felfele és a domb tetején Chewie volt és néhány őshonos lószerű valamiken. Egy őshonos faj? :hmm:

3. ez egy saját gondolat, de régebben volt egy olyan hír, hogy ott forgatnak, ahol régen a Yavin IV -et is. Talán visszatérünk oda?

 

Továbbá régen olvastam a redditen, hogy a film valamennyire a Pocahontas c. rajzfilm történetét követi, ahol az őshonos indiánok és a betolakodók harcolnak egymással. Pont ez az infós mondta azt is, hogy a VIII a King Hearts(?) c. játékra hasonlít, a világos-sötét, jó-rossz szembenállással.

A Pocahontasos hasonlathoz: lehet van benne valami. Ha feltételezzük, hogy ezeknek a lovas pacákoknak segítség kell és az Ellenállás segít nekik és az ER jönni fog, mint hódító, akkor elég erősen merít a rajzfilmből. És félő, hogy másra is... :para: Remélem nem. De már a Starkiller2 -es képek is aggódalmat indítottak el bennem.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszene a dolog, csak most nehéz elképzelni, miért mehetnének vissza Tatooine-ra. Korábban azért jártunk ott annyiszor, mert a főszereplők kötődtek a bolygóhoz. Ott született Anakin, ott nőtt fel Luke, volt ott családjuk, és ott volt Han (ex-)főnöke. De Rey, Finn, Poe és Kylo már nem igazán kötődik a Tatooine-hoz, maximum Kylo Anakin által, de nem igazán érzem nyomós indoknak ezt ahhoz, hogy ott legyen a befejezés. A bolygó stratégiailag sem fontos, mert mindentől messze van. Nyersanyag sincs rajta... Plusz az ST-ben eddig látványosan kerülték a régi bolygók vissza hozatalát, inkább azok másolatait helyezték el.

Jelenleg én a Jakkura vagy egy új sivatagbolygóra inkább szavaznék. De ha Tatooine lesz, annak csak örülni fogok. Szép kör lenne, ha a Skywalker-vérvonal utolsó tagja ott lehelné ki a lelkét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szép kör lenne, ha a Skywalker-vérvonal utolsó tagja ott lehelné ki a lelkét.

A dédi mama sírjánál. :lol: Én Tatooine-ra vagy Jakkura tippelek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Coruscantot én is csípném, sőt nagyon-nagyon remélem, hogy megjelenik az utolsó epizódban.

Erről jut eszembe. Eddig melyik bolygón van az Első Rend központja? Azt tudjuk, hogy Snoke bázisa a Supermacy volt, de kétlem, hogy a hadiflottájuk évekig hazátlanul bolyongott volna az űrben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.