Ugrás a kommentre

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith


luke19

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ez mondjuk úgy konkrétan az EpIII-mal sincs összhangban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Ez mondjuk úgy konkrétan az EpIII-mal sincs összhangban...

Igen, és ezért volt furcsa annak idején ez a kérés Lucastól. Az írók se értették, de hát akkoriban azt kellett leírni és úgy, ahogy a nagymester megparancsolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre elolvastam. Egyhuzamban. :D Ha bár angolul már megvoltak ezek a részek, mégis nagyon tetszettek magyarul is. Sőt, így még jobban átérezhetőek voltak az események. Jó volt a fiatal Vadert látni, ahogy a gyűlölet viszi előre. A mustafari jelentek azon a helyen játszódtak amire később Vader felhúzta a kastélyát igaz? Kellemes meglepetés volt még az inkvizítorok megjelenése, ami a Rebelshez tesz hozzá egy adagot. Mindent összevetve remek Star Wars munka, sok kapcsolódási ponttal. Jöhet az újabb adag, amiket viszont már nem olvastam angolul se. Kár, hogy sokat kell várni rá. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre elolvastam. Egyhuzamban. :D 

 

Ha bár angolul már megvoltak ezek a részek, mégis nagyon tetszettek magyarul is. Sőt, így még jobban átérezhetőek voltak az események. Jó volt a fiatal Vadert látni, ahogy a gyűlölet viszi előre. A mustafari jelentek azon a helyen játszódtak amire később Vader felhúzta a kastélyát igaz? Kellemes meglepetés volt még az inkvizítorok megjelenése, ami a Rebelshez tesz hozzá egy adagot. Mindent összevetve remek Star Wars munka, sok kapcsolódási ponttal.

 

Jöhet az újabb adag, amiket viszont már nem olvastam angolul se. Kár, hogy sokat kell várni rá. :( 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Időben meddig tart a sorozat? 

25 szám + egy különszám. Szóval a 2. kötet mellett még számolhatunk plusz két kötettel, amik tippre a 13-18. szám + különszámot foglalja magába illetve a 19-25. számot. :)

 

Ha időrendet kérded, akkor a válasz: nem tudni, mert annyira kaotikus az egész. :D A 13. számban pl. 3 évvel vagyunk a 3 után, de közben meg ellentmond az Ahsoka könyvnek + a Tarkin könyvnek. Ezt később korrigálták 1 évre. Az utolsó, Fortress Vader c. történet pedig egyelőre ismeretlen az idővonalon, valahol 17 és 5 év között a Yavini csatától. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Előjegyeztem. Nem tudod Revan kb. mikor jön? Időben meddig tart a sorozat? 

A második kötet (7-12. szám) olyan április-május között jön. Vele együtt a Mace Windu képregény is. A Windu képregénnyel van a sorozatnak egy kapcsolódási pontja is. A harmadik kötet (13-18. szám + különszám) nyáron jelenhet meg leghamarabb, ez a Star Wars 8. kötetével együtt jön, ugyanis mindkét sztori a Mon Calán játszódik. Csak a Vader sztori kb. 1 évvel A Sithek bosszúja után, a Star Wars-os 1 évvel Yavin után és itt is lesz kapcsolódási pont.  A negyedik kötetre (19-25. szám) még nincs szerződés, tavaly még nem tudtak erre leszerződni. A mostani képregény csomag a Star Wars 9. és a Doktor Aphra 3. kötetével ér véget, ezek valószínűleg ősszel jönnek. Még tavasszal előkészítik, és megindítják a leszerződési folyamatot a 2019 vége és a 2020 vége közötti ciklusra. Itt még hivatalosan nem lehet tudni, hogy mely kötetek jönnek - bár én már fejben kikalkuláltam, - de borítékolható, hogy a második Vader negyedik kötete, ebben a csomagban lesz, tehát 2019 vége és 2020 vége közé tenném a megjelenés várható időpontját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, a negyedik kötet a Fortress Vader történetszál (19-25. szám), ezek az utolsó füzetek ebben a sorozatban. Én sajnáltam, hogy ilyen hamar véget ér.

Én is sajnálom hogy befejezték ezt a sorozatot is, de mége egy marvel/dc szuperhős képregény sorozatról van szó, ami 500 részen is túlvan. Ezek a történetek legalább alkotnak egy kerek ívet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Sith Sötét Nagyura második kötetében lesz egy olyan jelenet, melyben a Főinkvizítor megmutatja Vadernek a túlélők listáját. Viszont a holoképen csak olyan betűk vannak, melyek a Star Wars univerzum nyelvezetén vannak, angolul nincs kiírva sehol a nevek listája. Viszont a Történeti Csoport felsorolt egy rakás Jedit itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Sith Sötét Nagyura második kötetében lesz egy olyan jelenet, melyben a Főinkvizítor megmutatja Vadernek a túlélők listáját. Viszont a holoképen csak olyan betűk vannak, melyek a Star Wars univerzum nyelvezetén vannak, angolul nincs kiírva sehol a nevek listája. Viszont a Történeti Csoport felsorolt egy rakás Jedit itt.

Ezt a fordítást találtam a listáról. Sajnos néhány név nem látszik rendesen a szövegbuborékok miatt, de valószínűleg eddig nem ismert Jedik.

 

jedi-survivors.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik jelenetben a 7. számban Jocasta rámond egy holokronra egy üzenetet. Ugyanez az üzenet elhangzott már a Star Wars 9. számában (2. kötet: Leszámolás a Csempészek Holdján). Ott is az egyik holokron ugyanezt a szöveget mondja. De az ezutáni képen, ami a következő oldalon van már Shaak Ti mondja a szöveget. Most nem teljesen értem mi a helyzet. Tudtommal megerősítették, hogy az új Vader sorozatban Jocsasta elkészíti az egyik holokront, melyet később Luke kinyit. Viszont a Star Wars 9. számában ott van Shaak Ti azon a képen.

Két dolgot tartok lehetségesnek.

1. Jocasta Shaak Ti holokronját fejezte be, és később mikor megnyitják az eszközt már Ti hangján szólal meg.

2. A Star Wars 9. számában tényleg Jocasta holokronja kerül kinyitásra Jocasta hangján. A következő oldalon szereplő kép már egy másik holokron, Shaak Tié.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A lángoló tengerekben hivatkoznak Lee-Char megkoronázására a klónháború idejéből. Ez mikor történt pontosan? A Mon Calán zajló csatározások előtt, vagy utána? Én úgy emlékszem Lee-Char azokban az epizódokban még csak herceg volt és csak a Mon Calás történetszál végén, tehát a Mon Cala-i csaták után lett király.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó nagy fordítási bakit szúrtam ki. Az egyik jelenetben Barr, a Jedi az adott jelenetben szereplő klónokra úgy hivatkozik, mint akiket a tisztogatás után gyártottak, holott az eredeti szövegben csak arra utalnak, hogy a tisztogatás után állították őket birodalmi szolgálatba. Szerencsére javítottam.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.