Jump to content
luke19

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith

Recommended Posts

Igen, az első 12 füzetben érezhető, hogy Vader nehezen barátkozik új testével.

Ki is olvastam az egyik legújabb képregényt, a Lángoló tengereket. Továbbra is tartom, hogy eddig ez a legjobb SW képregény sorozat. Már csak egy megjelenés van hátra a sorból, elő is rendeltem a 4. részt. Belekezdtem a Lázadás a Mon Calán-ba is. Jó hogy egyszerre sikerült kiadni ezeket, ugyanis vannak visszautalások. A Vader kötet sztorijában is nagy szerepet játszik a Mon Cala és annak népe.

• Like 1
  • Tetszik 1

2019. 06. 25. - 22:23, Ody Mandrell írta:

Én egyelőre a felénél járok de tetszik. Jó volt látni Le-chaart és Raddust. 

Érdemes a Lázadás Mon Calát is elolvasni, ha további érdekes és megdöbbentő dolgokra vagy kíváncsi Mon Calával kapcsolatban.

Posted (edited )
2019. 06. 25. - 18:29, mui-ruy írta:

Ki is olvastam az egyik legújabb képregényt, a Lángoló tengereket. Továbbra is tartom, hogy eddig ez a legjobb SW képregény sorozat. Már csak egy megjelenés van hátra a sorból, elő is rendeltem a 4. részt. Belekezdtem a Lázadás a Mon Calán-ba is. Jó hogy egyszerre sikerült kiadni ezeket, ugyanis vannak visszautalások. A Vader kötet sztorijában is nagy szerepet játszik a Mon Cala és annak népe.

Én is kivégeztem. Valóban jó volt a Mon Cala sztori, érdekes volt látni Lee-Chart és Raddust na és persze Ackbart is. A különszám is remek.

Spoiler

Vajon ki küldte Lyrának azt a robotot?

Edited by Ody Mandrell

Ha jól emlékszem az nem derült ki. De lehet, hogy a Katalizátor regényben benne van. Csak azt sajnos már rég olvastam.

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én is kivégeztem. Valóban jó volt a Mon Cala sztori, érdekes volt látni Lee-Chart és Raddust na és persze Ackbart is. A különszám is remek.

Spoiler elrejtése

Vajon ki küldte Lyrának azt a robotot?

Nos, kedves Chuck barátunk jól bekavart a kánonba a különszámával. Vagyis tkp. a történet vége, ami ellentmond a Katalizátornak.

Spoiler

Míg a különszámban valószínűleg Vader küldi a robotot, ezzel is meghiúsítani a HCS megszületését, addig a könyvben Lyra és barátai maguktól jönnek rá, miközben áskálódnak a bolygón. :)

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith #1-6 - Birodalmi gépezet

Azonnal beszippantott ez a sorozat, talán eddig ez tetszik a legjobban az új canon éra képregényei közül. A másik Vader-képregényhez képest eddig egyértelműen jobb. Itt tényleg a Birodalom első napjaiba csatlakozunk be, a készítők merészek voltak és folytatták az EP3 végének jelenetét, amelyben Vader megismeri Padmé sorsát. Az első kötet legfontosabb világépítő mozzanata, hogy a fénykard vörös színét a fájdalommal és haraggal átitatott kyber-kristály vérzése okozza (vagy ez az infó már szerepelt korábban is? kicsit ismerősnek tűnt, de lehet, hogy csak itt a fórumon olvastam korábban). Vader egyelőre azzal van elfoglalva, hogy tombolását kiélje, ennek szerencsétlen Am'balaar City látja kárát, annak ártatlan lakosaival együtt, a Brighthome-on állomásozó klónokról már nem is beszélve. Eközben persze legyőz egy kiváló harcos, ám stratégiai érzékkel egyáltalán nem rendelkező remete-Jedit, Kirak Infil'a mestert. Aztán megépíti első Sith-fénykardját, miközben egy látomás erejéig azt is láthatjuk, hogy milyen alternatíva állt Vader előtt. Kedvencem volt az inkvizítorok első felbukkanása, vagy ahogy Vader a bacta-tartályban újjáépíti páncélját az Erő segítségével, illetve amikor Mas Amedda nyilvánosan, ceremoniális esemény közepette semmisíti meg a megölt Jedik összegyűjtött fénykardjait. 

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Az első kötet legfontosabb világépítő mozzanata, hogy a fénykard vörös színét a fájdalommal és haraggal átitatott kyber-kristály vérzése okozza (vagy ez az infó már szerepelt korábban is? kicsit ismerősnek tűnt, de lehet, hogy csak itt a fórumon olvastam korábban).

Először az Ahsoka regényben említették, hogy készül a vörös fénykardkristály. Illetve kiderült, hogy ennek a fordítottja is lehetséges, vagyis egy "kivéreztetett", vörös kristályt megtisztítani, hogy újra Jedi-fegyverbe kerülhessen.

Igen, most már emlékszem. :) Köszi. Rég olvastam már azt a regényt.

Most már a következő kötetbe is bele kezdtem.

Spoiler

Szegény Jocasta Nu és Fox. :(

Star Wars: Darth Vader: Dark Lord of the Sith #7-12 - A Jedik hagyatéka

Annak idején Stover ragadta meg legjobban a tépelődő Anakin, majd a megszülető Darth Vader lelkivilágát. A leírások mellett ezt most vizuális szinten is megkapjuk. Lélekben Anakin a Mustafaron maradt, meditálása közben láthatjuk, ahogy megcsonkított, fortyogó teste lebeg egy füstös, komor világ lávafolyama felett, miközben az egyre inkább ritkuló számban repkedő, apró fénylő pillangók jelzik a maradék jóságot bensőjében. A képi világra tehát ismét nem lehet panasz.

A kötet első része jobban tetszett, amely elrendezi Jocasta Nu sorsát. Bár annak örültem volna, ha egy-két mondatban kitérnek rá, hogy úszhatta meg a nagy tisztogatást (a Jedi-templom állapotán láthatóan elszörnyedt, tehát nem volt jelen a támadáskor). És bár a visszatérése a könyvtárba érthető (nem tudott tétlen maradni, miközben a Galaxist felemészti a sötétség), az már nagy botorság volt, hogy a Főinkvizítor előtt felfedte kilétét, pedig ahogy Ody is írja, megléphetett volna (persze már az is felelőtlenség volt, hogy a Coruscantra a Jedi-rend szimbólumával jelzett hajóval érkezett...) Egyébként itt még látszik, hogy a birodalmi bürokrácia egyelőre nem illesztette be Vader-t a hierarchiába, alakja még nincs köztudatban. Erről árulkodik a nyomozótiszt szabadszájúsága vagy az igencsak elbénázott merényletkísérletek vele szemben, de akár a Kilencedik Nővér alig leplezett megvetését irányába is ide sorolhatjuk. Persze aztán Vader szépen-lassan megmutatja, hogy milyen új rendszer lesz itt. Tetszett Palpatine higgadt logikájának bemutatása is, miszerint Vader állítsa le féktelen és öncélú tombolási vágyát, mert nem akar a holtak galaxisában uralkodni. És bár itt Vader annak tűnik, ami sokszor, egyszerű végrehajtónak, aki ennél fogva soha nem is lehet az uralkodó egyenrangú társa, és inkább inkvizitorként viselkedik, mint Sith-ként, azért Palpatine-nel szemben ő is megcsillogtatja egy pillanatra hatalmi machinációs képességeit, amely később már sokkal inkább jellemzőbb lesz rá (lásd a másik Vader-képregényt pl.): amikor megöli Jocastát és megsemmisíti az adatkristályt, azzal egyértelműen keresztül húzza mesterének számításait. Vader elfogadja sorsát, Palpatine jobbkeze lesz, de ezen a poszton senkivel sem hajlandó osztozkodni. Palpatine hosszú éveket szentelt arra, hogy Anakint maga mellé állítsa, de nem vagyok biztos benne, hogy a végeredmény tekintetében maradéktalanul elégedett lehetett. 

Megrendelted az eddigi 3 kötetet Nute?

42 perccel korábban, Nute Gunray írta:

az már nagy botorság volt, hogy a Főinkvizítor előtt felfedte kilétét, pedig ahogy Ody is írja, megléphetett volna (persze már az is felelőtlenség volt, hogy a Coruscantra a Jedi-rend szimbólumával jelzett hajóval érkezett...)

Ez annyira illik Jocasta karakteréhez. Ő aztán tényleg az öntelt jedik mintaképe. 

26 perccel korábban, Iqvi írta:

Megrendelted az eddigi 3 kötetet Nute?

A harmadikat még nem. Nekem van 50%-os kedvezményem a Libri csoportnál, de oda sajnos mindig később érkeznek a Szukits kiadványai, így egyelőre várok. 

Azt csak később vettem észre, hogy Mas Amedda utolsóként Yoda fénykardját hajítja bele az égetőbe.

47 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mikor fog megjelenni az utolsó kötet? 

Szeptember 4

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy már volt is szó róla? :D 

Revan biztos leírta anno hogy melyik hónapban lehet számítani rá.

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre. Az utolsó kötet szinte megkoronázza ezt a szériát. És milyen jó diskurzust lehet nyomatni pláne, amiket boncolgat. :)

Kivégeztem a Vader erődje kötetet is!

Spoiler

Ez roppant érdekes volt Mominnal. Természetesen úgy is néztem mint a TROS lehetséges egyik kimenetelét. Kicsit hasonlítottak a dolgok a WbW-hez de ez a sötét oldali verzió. Vader amúgy nem először játssza el a vereségét, hogy aztán a úgy a falhoz kenje az ellent, hogy annak kampeca. Most éppen Momin volt az áldozat. :D Amúgy nem akarok nagyon spoilerezni a TROS-al kapcsolatban, azt megtehetjük a spoiler topikban odaát is a másik topikban.