Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Én nem vagyok túl lelkes egyelőre. Persze sok minden beleférhet, ami nagyon bejövőssé teheti. Örvendeztessenek meg egy ep1-2 közti sorozattal, vagy egy Old Republic témával. Vagy egy Republic Commando is kaphatna 10 db 45 perces epizódot. Azt hiszem azt üdvrivalgás fogadná széles e világon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Viszont a mellékszereplők közül többen feltűnhetnek, mint pl. Draven. ;)

Mármint milyen ökörségekre gondolsz?

Nagy kérdés mi lesz a Soloban nyitva maradt dolgokkal, mert ezek egyértelműen folytatásért kiáltanak, viszont a film sikere megkérdőjelezhető. Ha ezzel a sorozattal össze tudják kötni valahogy, akkor az jó lehet, bár egyelőre a lázadók ügye és az alvilág kicsit távolinak tűnnek nekem egymáshoz képest. A Rebels ilyen téren sokkal közelebb áll témában, onnan több motívumra számítok, mint a Solo kapcsán.

 

Nekem már az ökörség, hogy Maul nem halt meg. De ott vannak mondjuk a hiperűrbálnák - bár az szvsz túl drága CGI lenne. Ami még hülyeség, hogy az EP4 előtti években is vannak életbenmarat aktív jedik ill. kvázi jedik. ill. kb, az összes ökörség, ami nem passzol az Ep16 filmek viláéágba hanem 10 év körüli gyerekek intelligenciájának találták ki.

 

Igen, ezeket a dolgokat esetleg érdemes lehet megválaszolni.

 

 

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És Te honnan tudod, milyen ökörségek vannak azokban a rajzfilmekben, amelyeket elmondásod szerint SOHA nem is láttál? :P;) 

 

Soha nem írtam, hogyegy részt sem láttam belőlük, bár teljes részt talán csak 2-3-at, de már csak a youtube ajánlókon keresztül elég sok jelenetet volt szerencsém megnézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Tarzaan írta:

Nekem már az ökörség, hogy Maul nem halt meg.

Hát igen, ez azért nagyrészt jogos.

1 perccel korábban, Tarzaan írta:

De ott vannak mondjuk a hiperűrbálnák

Nekem sem a kedvenc motívumom, de nem érzem, hogy baj lenne velük. Azért a filmekben is voltak igencsak fura lények, amik szerintem semmivel nem különbek, mint az űrbálnák.

2 perccel korábban, Tarzaan írta:

Ami még hülyeség, hogy az EP4 előtti években is vannak életbenmarat aktív jedik ill. kvázi jedik

Ebben nem látom mi lenne ökörség. Szerintem teljesen reális, hogy a Birodalomnak nem sikerült kiirtani az összes túlélő jedit. Ahogyan az is, hogy nem mindegyikük vonult totális remeteségbe, hanem vannak, akik aktívabban részt vettek a galaxis életében.

4 perccel korábban, Tarzaan írta:

kb, az összes ökörség, ami nem passzol az Ep16 filmek viláéágba hanem 10 év körüli gyerekek intelligenciájának találták ki

Ez meg már bullshit, ne haragudj. Az nem egy egzakt dolog, hogy "nem passzol a filmek világába". Az meg pláne elég egyszerű hozzáállás, hogy ami nekem nem tetszik, az nyilván csak 10 év körüli gyerekeknek lehet kitalálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Tarzaan írta:

Soha nem írtam, hogyegy részt sem láttam belőlük, bár teljes részt talán csak 2-3-at, de már csak a youtube ajánlókon keresztül elég sok jelenetet volt szerencsém megnézni...

És ebből aztán le lehet szűrni, hogy milyen egy sorozat... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, pb69 írta:

Hát igen, ez azért nagyrészt jogos.

Nekem sem a kedvenc motívumom, de nem érzem, hogy baj lenne velük. Azért a filmekben is voltak igencsak fura lények, amik szerintem semmivel nem különbek, mint az űrbálnák.

Ebben nem látom mi lenne ökörség. Szerintem teljesen reális, hogy a Birodalomnak nem sikerült kiirtani az összes túlélő jedit. Ahogyan az is, hogy nem mindegyikük vonult totális remeteségbe, hanem vannak, akik aktívabban részt vettek a galaxis életében.

Ez meg már bullshit, ne haragudj. Az nem egy egzakt dolog, hogy "nem passzol a filmek világába". Az meg pláne elég egyszerű hozzáállás, hogy ami nekem nem tetszik, az nyilván csak 10 év körüli gyerekeknek lehet kitalálva.

 

Ugye az Ep4-ben mondja Tarkin Vadernek, hogy a fajtájuknak ő az utolsó hírmondója, mert már rég eltűntek.

 

Ettől persze lehet még pár bújkáló jedi itt-ott, de ugye a rajzfilmekben többen elég aktív részesei a lázadásnak + ott vannak az inkvizítorok is.

 

Őket - ha használják az erőt - akár a galaxis túloldaláról is érezni kellene. Nem véletlenóül bújkált Yoda ott ahol.

 

Szerintem nem bullshit. Az Ep3-6 ill. az Ep1-6 azért leffektetett egy olyan SW univerzumot, amit nem illik nagyon felrúgni.

 

Pl. ha valakit kettévágnak, az meghal. A jedik nem teremnek csak úgy a bokorban, még az állítólagos kiválasztottnak is éveken át kell tanulnia a dolgokat, hogy profin használja az erőt.

 

A rajzfilmek a maguk erőboszorkányaival meg hasonlóival jók voltak, amíg kiterjesztett Univerzum részei voltak, így aki akarta komoylan vette, aki ne maz nem. A hiba az volt, hogy egyfelől bemelték ezeket a kánonba és még be is hozták a filmbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Tarzaan írta:

Ugye az Ep4-ben mondja Tarkin Vadernek, hogy a fajtájuknak ő az utolsó hírmondója, mert már rég eltűntek.

Igen, Vader az utolsó olyan, aki fennmaradt, viszont soha nem is mondta Tarkin, hogy régen eltűntek. Mint Jedi Rend, igen, közel 20 éve, de maguk a jedik megmaradtak, már akik túlélték a 66 -os parancsot. És azért nagyon nagy a Galaxis, évekbe is telhet Vadernek és az inqviknek, hogy megtaláljanak egy jedit. :)

24 perccel korábban, Tarzaan írta:

Ettől persze lehet még pár bújkáló jedi itt-ott, de ugye a rajzfilmekben többen elég aktív részesei a lázadásnak + ott vannak az inkvizítorok is.

Ja az a több jedi összvissz 3, ami még így is kevés egy mondjuk 10-20 fős bagázshoz is akár. ;)

Az inqvik meg - most spoilerezek neked ;) - kb. 3 évvel az EPIV előtt eltűntek. Meg amúgy is, voltak vagy 10 -en, de már a Rebels idejére lecsökkentek szerintem a felére. Akkor vannak 5 -en vagy 6 -an. Jaj de sokan vannak. :D

24 perccel korábban, Tarzaan írta:

A rajzfilmek a maguk erőboszorkányaival meg hasonlóival jók voltak, amíg kiterjesztett Univerzum részei voltak, így aki akarta komoylan vette, aki ne maz nem. A hiba az volt, hogy egyfelől bemelték ezeket a kánonba és még be is hozták a filmbe.

Mit is hoztak be a filmekbe? Ja igen, Saw Gerrerát, a Ghost hajót, amire most emlékszem. De szentségtörés ez. :D

 

Én örülök, hogy bevették őket a kánonba. Hiszen a TCW Lucas szerzeménye, ő akarta elmesélni a történeteit. A Rebels is remekül kiegészíti az univerzumot. Persze szabad világban élünk, ha neked nem tetszik ez, nem baj, nem szerethet mindent az ember. Én a Forces of Destiny -vel vagyok így. Sz*rnak gondolom, mégis a kánon része. :P

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Tarzaan írta:

Őket - ha használják az erőt - akár a galaxis túloldaláról is érezni kellene. Nem véletlenóül bújkált Yoda ott ahol.

 

Obi-Wan a Tatooine-on többször is használja az Erőt (a buckalakók elüldözésénél meg a rohamosztagosok megtévesztésénél), de senki nem érzi meg a dolgot. A filmek soha nem állitották, hogy az Erőhasználatot rendszerekre meglehet érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Ugye az Ep4-ben mondja Tarkin Vadernek, hogy a fajtájuknak ő az utolsó hírmondója, mert már rég eltűntek.

Amit egyébként már csak azért sem lehet ugye szó szerint értelmezni, mert Vader már rég nem jedi. Egyébként még ott van Yoda és Obi-Wan is, akik a filmekben szerepelnek. Ha ők ketten nem számítanak, akkor miért kéne számítson még az a 2, aki a sorozatokban feltűnt?

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Ettől persze lehet még pár bújkáló jedi itt-ott, de ugye a rajzfilmekben többen elég aktív részesei a lázadásnak + ott vannak az inkvizítorok is.

Az inkvizítorok meg nem jedik, szóval semmi közük ahhoz, amit Tarkin mondott. Ahsoka részese volt, de eltűnt, Kanan meg meghalt. Ráadásul Ahsoka-t anno ki is csapták a Rendből. Nem érzem, hogy ez feloldhatatlan ellentmondás lenne, amin fel kéne háborodni mennyire szembemegy a filmekkel. Ennél nagyobb ellentmondások (vagy inkább furcsaságok) voltak még maguk a filmek között is.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Őket - ha használják az erőt - akár a galaxis túloldaláról is érezni kellene. Nem véletlenóül bújkált Yoda ott ahol.

Már miért kéne? Obi-Wanról (a filmekből) tudjuk, hogy az Erőn keresztül kommunikált Qui-Gonnal, mégsem érezték meg. Meg sok más példát is lehetne mondani, ahol az Erőhasználatot nem érezték meg távolról.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Szerintem nem bullshit. Az Ep3-6 ill. az Ep1-6 azért leffektetett egy olyan SW univerzumot, amit nem illik nagyon felrúgni.

Ebben egyetértünk, de azért bullshit, mert ki hol húzza meg a határokat. A filmek is sokszor nagymértékben hoztak be olyan újításokat, amik az addigi filmek által lefektetett keretekből kimutattak. Most akkor ez is mind baromság volt? Ez nagyon szubjektív dolog.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

A jedik nem teremnek csak úgy a bokorban, még az állítólagos kiválasztottnak is éveken át kell tanulnia a dolgokat, hogy profin használja az erőt.

A sorozatokban sem teremnek csak úgy jedik a bokrokban. Mi számít profi Erőhasználatnak. Anakin 8 évesen megnyert egy híres fogatversenyt és megnyert egy űrcsatát úgy, hogy életében először ült vadászgépben, ill. aznap járt először az űrben. Vagy Luke alig hallott az Erőről, de már egy Halálcsillagot felrobbantott.

1 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

De ez nem is meglepő, hiszen egy gyerekeknek készült sorozatról van szó.

Elvégre minden animációs sorozat csak gyerekeknek készülhet, nemde? A SW is egy mese, a filmek is mesék, akkor azok is gyerekeknek szólnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin annyit mondott, hogy Vader a Jedi-vallás utolsó hírmondója, utalva arra, hogy korábban Jedi volt. Ilyen értelemben ez ugyanúgy igaz Ahsokára, vagy az Inkvizítorokra (akik mindannyian Jedik voltak egykor). Mondjuk a felháborodást én se értem (már a szokásos figyelemkeresésen túl), Tarkin szavai szerintem szimplán azt sugallják, hogy a Jedik kihaltak az Ep4-re, amivel nem áll messze a valóságtól. Kanan halálánál személyesen volt érintett. Azt, hogy nem tudott Ezráról vagy Ahsokáról, nem érzem ellentmondásnak, hiszen ugyanígy nem tudott Obi Wanról vagy Yodáról. Ez utóbbi kettő 19 éve tartó rejtőzködése valószínűleg megerősítette abban a hitében, hogy halottak. Ahsokát szintén halottnak hihette a többség a Malachor óta, hogy a kámforrá vált Ezrát ne is említsem. Egyébként a Lázadásban résztvevő Jedik száma az Ep4 idejére nulla. Hogy ennek értékéből mit von le az, hogy évekkel korábban voltak ketten (Ahsokával együtt hárman), azt nem tudom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2018. 11. 11. - 20:45, Bomarr írta:

Obi-Wan a Tatooine-on többször is használja az Erőt (a buckalakók elüldözésénél meg a rohamosztagosok megtévesztésénél), de senki nem érzi meg a dolgot. A filmek soha nem állitották, hogy az Erőhasználatot rendszerekre meglehet érezni.

 

A BV-ben az Uralkodó külön mondja Vadernek, hogy hatalmas zavar van az erőben, amit Luke megjelenése okoz.

 

Nyilván ahol ilyen kevés az aktív erőhasználó már kis dolgokat is meg lehet érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Tarzaan írta:

A BV-ben az Uralkodó külön mondja Vadernek, hogy hatalmas zavar van az erőben, amit Luke megjelenése okoz.

Luke megjelenése és az, hogy Yodát megtalálta, ami azért eredményezhet egy kisebbfajta zavart az Erőben. Ugyanez volt a TCW -ben is, amikor Savage Maulhoz egyre közelebb került, akkor Dooku, Anakin és még Ventress is megérezték, hogy valami baj van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 11. - 21:53, pb69 írta:

Amit egyébként már csak azért sem lehet ugye szó szerint értelmezni, mert Vader már rég nem jedi. Egyébként még ott van Yoda és Obi-Wan is, akik a filmekben szerepelnek. Ha ők ketten nem számítanak, akkor miért kéne számítson még az a 2, aki a sorozatokban feltűnt?

Az inkvizítorok meg nem jedik, szóval semmi közük ahhoz, amit Tarkin mondott. Ahsoka részese volt, de eltűnt, Kanan meg meghalt. Ráadásul Ahsoka-t anno ki is csapták a Rendből. Nem érzem, hogy ez feloldhatatlan ellentmondás lenne, amin fel kéne háborodni mennyire szembemegy a filmekkel. Ennél nagyobb ellentmondások (vagy inkább furcsaságok) voltak még maguk a filmek között is.

Már miért kéne? Obi-Wanról (a filmekből) tudjuk, hogy az Erőn keresztül kommunikált Qui-Gonnal, mégsem érezték meg. Meg sok más példát is lehetne mondani, ahol az Erőhasználatot nem érezték meg távolról.

Ebben egyetértünk, de azért bullshit, mert ki hol húzza meg a határokat. A filmek is sokszor nagymértékben hoztak be olyan újításokat, amik az addigi filmek által lefektetett keretekből kimutattak. Most akkor ez is mind baromság volt? Ez nagyon szubjektív dolog.

A sorozatokban sem teremnek csak úgy jedik a bokrokban. Mi számít profi Erőhasználatnak. Anakin 8 évesen megnyert egy híres fogatversenyt és megnyert egy űrcsatát úgy, hogy életében először ült vadászgépben, ill. aznap járt először az űrben. Vagy Luke alig hallott az Erőről, de már egy Halálcsillagot felrobbantott.

Elvégre minden animációs sorozat csak gyerekeknek készülhet, nemde? A SW is egy mese, a filmek is mesék, akkor azok is gyerekeknek szólnak?

 

A sorozatba nszereplők  aktív lázadók voltak. Yoda és Ob1 viszontelvileg 20 évük remeteként éltek.

 

Nem hinném, hogy Tarkint érdekelnék az olyan dolgok, hogy valaki hivatalsoan része-e a rendnek, vagy sem.

 

On1 és Neeson gondolom halkan beszéltek.

 

Melyik filmre gondolsz még ami nagy újdonságot hozott be?  Egyedül a midichloriános ***ságot gondolom ilyennek.

 

Luke egy jó pilóta volt, és segített nek iaz Erő. Meg keleltt oda egy Han Solo is. De amit Rey művel az durva túlzás.

 

South Park, Family Guy

 

 

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Luke megjelenése és az, hogy Yodát megtalálta, ami azért eredményezhet egy kisebbfajta zavart az Erőben. Ugyanez volt a TCW -ben is, amikor Savage Maulhoz egyre közelebb került, akkor Dooku, Anakin és még Ventress is megérezték, hogy valami baj van. :)

 

Vagyis megérzik, ha komoly dolgot csinálnak.

 

2018. 11. 12. - 9:27, Ody Mandrell írta:

Ez a beszélgetés már meglehetősen OFF irányba ment el. Ne ebben a topikban folytassátok. 

 

OK.

 

Ez a Cassian sorozat még jó is lehet.

 

Picit félek, hogy hogy sikerül megjeleníten az SW világot sorozatként. Nyilván a helyszíneket limitálják ill. újrahasználnak amit lehet. Vagy amolyan Stargate módra minden világ olyan lesz, mint Kanada.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Tarzaan írta:

Vagyis megérzik, ha komoly dolgot csinálnak.

Igen, meghát Luke mégiscsak egy Skywalker. És hát tudjuk, hogy a Skywalkerek nem kispályások, ha az Erőről van szó. :)

 

A sorozatról:

Én eltudom képzelni, hogy akár a Coruscantot is látni fogjuk, esetleg a régi Jedi templomot - ami mostmár Birodalmi palotaként üzemel. Milyen lenne, ha Cassian egyik feladata lenne valamilyen titkos információt kinyerni a palotából. :yes:

K-2SO feltűnhet majd a sorozatban? :hmm: Mivel úgy van bejelentve a sorozat, hogy a lázadás korai éveibe nyerünk betekintést így úgy sejtem, hogy nem, de hátha egy gonosz K-2SO cameozik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

A sorozatba nszereplők  aktív lázadók voltak. Yoda és Ob1 viszontelvileg 20 évük remeteként éltek.

És, akkor már nem is jedik? Vagy akkor már nem számítanak?

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Nem hinném, hogy Tarkint érdekelnék az olyan dolgok, hogy valaki hivatalsoan része-e a rendnek, vagy sem.

Azért olyan tekintetben csak érdekli, hogy pl. az inkvizítorokat nem nevezné jedinek.

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

On1 és Neeson gondolom halkan beszéltek.

Értem, ez egy komoly érv. :D

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Melyik filmre gondolsz még ami nagy újdonságot hozott be?  Egyedül a midichloriános ***ságot gondolom ilyennek.

Persze, meg valójában az egész Sith és Jedi Rend, a Köztársaság, a CIS, a droidsereg, a harcoló és ugráló Yoda, a Kiválasztott-mítosz, a nagy machináor Sidious és még napestig lehetne sorolni. Ezek ugyanúgy nem szerepeltek az OT-ban, és nem is feltétlenül következtek belőle, pláne ilyen formájukban. Kismillióféleképpen lehetett volna máshogy, csak ma már mindenki alapvetésnek gondolja ezeket.

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

Luke egy jó pilóta volt, és segített nek iaz Erő. Meg keleltt oda egy Han Solo is. De amit Rey művel az durva túlzás.

Rey nem lehetett jó pilóta vagy harcos? Neki nem segíthetett az Erő?

9 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

South Park, Family Guy

Ez meg nem tudom hogy jött ide...

10 órával ezelőtt, Tarzaan írta:

A BV-ben az Uralkodó külön mondja Vadernek, hogy hatalmas zavar van az erőben, amit Luke megjelenése okoz.

Nyilván ahol ilyen kevés az aktív erőhasználó már kis dolgokat is meg lehet érezni.

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Luke megjelenése és az, hogy Yodát megtalálta, ami azért eredményezhet egy kisebbfajta zavart az Erőben.

Meg az, hogy Luke csatlakozott a lázadókhoz és felrobbantotta a Halálcsillagot. Kooperált Bennel, majd Yodával is. Ráadásul Vader már a 4 végén megérezte a csatában. Azért mindezek után még szép, hogy Sidious is érezte, hogy zavarog az Erő. Az lett volna szép, ha csak a 6-ban lepődik meg, amikor Luke belép a trónterembe, hogy "ki ez a szőke gyerek???". :D

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én eltudom képzelni, hogy akár a Coruscantot is látni fogjuk, esetleg a régi Jedi templomot - ami mostmár Birodalmi palotaként üzemel. Milyen lenne, ha Cassian egyik feladata lenne valamilyen titkos információt kinyerni a palotából. :yes:

K-2SO feltűnhet majd a sorozatban? :hmm: Mivel úgy van bejelentve a sorozat, hogy a lázadás korai éveibe nyerünk betekintést így úgy sejtem, hogy nem, de hátha egy gonosz K-2SO cameozik. :D

Ja, ezek nagyon jók lennének. K2 feltűnésére én is számítok valamilyen formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Meg az, hogy Luke csatlakozott a lázadókhoz és felrobbantotta a Halálcsillagot. Kooperált Bennel, majd Yodával is. Ráadásul Vader már a 4 végén megérezte a csatában. Azért mindezek után még szép, hogy Sidious is érezte, hogy zavarog az Erő. Az lett volna szép, ha csak a 6-ban lepődik meg, amikor Luke belép a trónterembe, hogy "ki ez a szőke gyerek???". :D

Meg még tegyük hozzá, hogy Kanant és Ezrát is érezték az Erőben, hiszen az inkvizítorok rendre követték őket, plusz Sidious azt is megérezte, hogy Kanan meghalt. De persze ez olyan információ, amit csak akkor tudsz meg, ha nézed a sorozatot, nem csak ostoba papagáj módjára ugatod a máshol olvasott f*szságokat saját vélemény hiányában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő az egyik készítője az The Americans (magyarul: Foglalkozásuk: Amerikai) sorozatnak, amit még jó magam nem láttam de nagyon jókat lehet hallani róla, közönségileg és kritikailag is nagyon elismert, most lett vége. A története pedig elég hasonló ahhoz amire számíthatunk ezzel a sorozattal kapcsolatban, hidegháborús kémdráma két, magát tipikus amerikai házaspárnak álcázó KGB-ügynök működését mutatja be Amerikában az 1980-as évek első felében. Ezek alapján tényleg nagyon jó választásnak tűnik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.