Ugrás a kommentre

Star Wars: Galaxy of Adventures


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

November 30. -án új SW animációs sorozat fog érkezni, amely a Star Wars: Galaxy of Adventures címre fog hallgatni. Hasonló, mint a könyvek/képregények ifjúsági verziói: a filmek ikonikus jeleneteit fogja elmesélni a fiatal korosztálynak. Egészen a IX. részig fog érkezni a Star Wars Kids YT csatornájára. - a csatorna most indult. :)

 

Az előzetes és a plakát.

 

Poster

 

Csak egy kérdés: Mivan??? Az egy dolog, hogy már az előzetes jobban néz ki, mint az egész Forces of Destiny, de hogy már megint ilyet találnak ki. Ki gondolta volna. :D:P

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes koncepció. Én azt tudom elképzelni, hogy a nagyon fiatal korosztálynak így akarják behozni a filmek információit. Az animációs sorozatok erősen építenek a filmekre, önállóan nem feltétlenül lehet értelmezni őket, nem igazán működnek. Viszont a kisgyerekeknek lehet manapság nem pálya az, hogy SW szintű filmeket nézzenek, főképp az eredeti trilógiát. Vagy legalábbis kevésbé lehet jellemző, mint régen. Ehelyett kapnak egy ilyen furcsa betekintést, hogy képbe kerüljenek a filmek által felvázolt alapvilágról és az abban történő legfontosabb szerelőkről, eseményekről. Így az animációs sorozatokat már nagyobb élvezettel nézhetik, pár év múlva meg megnézhetik az eredeti filmeket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont az kérdés, hogy ha a filmek lényegét ilyetén ellövik, mennyire lesz érdekes számukra az egész. 

Na igen, ez valahol jogos. Bár azt hozzá kell tenni, hogy nem tudom mennyire reális elképzelés, hogy valaki aki a SW animációs sorozatait követi, amúgy ne legyen tisztában az univerzum főbb fordulataival is. A SW egy popkulturális alapmű, sok esetben az is ismeri az alapdolgokat, akit amúgy nem is érdekel az egész. Lehet úgy vannak vele a készítők, hogy az a kisgyerek, aki elkezd követni egy TCW-t, Rebels-t, Resistance-t, az akkor is megtudja valahonnan a filmek fő motívumait, ha nem is nézi meg azokat. Akkor meg már jobb, ha egy ilyen másik "lebutított" rajzfilmváltozatból tudja meg, nemcsak úgy hallomásból vagy valahol olvasva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 5-10 éves még nem feltétlen ismeri, teljesen reális, hogy ezzel a sorozattal fog először találkozni a Star Warsszal.

A mozifilmek meg így is maradandóak lehetnek. Én is ilyen idősen ismertem meg a filmeket (ami azért nem feltétlen ajánlott), és mire felfogtam a lényegét, már rég rajongó voltam. Ugyanis az ilyen fiataloknak nem az SW lényege, hanem a lézerkardok, lézerpuskák, űrhajók és űrcsaták, amik inkább számítanak, meg a különleges lények. Talán jobb is, hogy egy fiataloknak inkább szóló műben szívja magában, mint rancorok, dianogák, élve elégés és a többi közepette. Azt később is ráér megismerni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars: Galaxy of Adventures

Szerintem is. Jobb, mint a FoD. Meglátjuk, hogy milyen lesz. Belenézegetek. Mondjuk kérdéses, hogy milyen időközönként adnak le részeket és hogy mennyit. Lehet hétköznap minden nap leadnak 1 db 3-4 perces szösszenetet. Így jövő decemberig el is mesélhetik az első 8 részt a kis kölköknek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Érdekes koncepció. Én azt tudom elképzelni, hogy a nagyon fiatal korosztálynak így akarják behozni a filmek információit. Az animációs sorozatok erősen építenek a filmekre, önállóan nem feltétlenül lehet értelmezni őket, nem igazán működnek. Viszont a kisgyerekeknek lehet manapság nem pálya az, hogy SW szintű filmeket nézzenek, főképp az eredeti trilógiát. Vagy legalábbis kevésbé lehet jellemző, mint régen. Ehelyett kapnak egy ilyen furcsa betekintést, hogy képbe kerüljenek a filmek által felvázolt alapvilágról és az abban történő legfontosabb szerelőkről, eseményekről. Így az animációs sorozatokat már nagyobb élvezettel nézhetik, pár év múlva meg megnézhetik az eredeti filmeket is.

Jól megfogalmaztad. Erről van szó. Egy mai fiatal, illetve gyerek nem fog megnézni egy 41 éves filmet. Belegondolva abba hogy mikor én tizenéves voltam és az apám fiatalkorában(hatvanas évek) nagynak számító filmekbe belefutottam a halálunalom fogott el. Ősöregnek és unalmasnak találtam mindet(ma már persze nem így gondolom). Semmivel nem tudtak volna rávenni hogy megnézzem őket.

Ezt azért csinálták hogy a mai fiatalság igényeinek megfelelően( nekik már a mai felgyorsult világ a természetes, nem érnek rá hetekig előzményeket nézni) megismertessék és megszerettessék velük az univerzumot. Hisz ők a jövő. Mi első generációsok(és már a másodgenerációsok is) lassan kihalunk(remélem minél később), vagy sokan kiábrándulnak(A Disney tönkretette a gyerekkoromat-típus).

Szerintem ragyogó ötlet és ezzel valamilyen szinten biztosítva van az sw-t szerető emberek utánpótlása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önmagában nekem is tetszik az előzetes, aranyos dolognak néz ki. :)Csak attól félek, hogy aki ezen nő fel és ismeri meg az ikonikus jeleneteket, annak nem feltétlenül lesz türelme egy Ep4 ritmusú filmhez. Lehet, hogy megelégszik annak a zanzásított verziójával - és nagyon sokat veszít. :( Nekem ez olyan, mint a középiskolásoknak kiadott kötelező olvasmányok rövidített változata: meg lehet ismerni belőle a történetet, csak éppen a mű sava-borsa, az író stílusa és amiért szerintem klasszikusokat is érdemes olvasni, az marad ki belőle.

Lehet, hogy én is már kihalóban lévő ős-rajongó vagyok? :D Talán tényleg ez a jövő generációjának igénye: minél gyorsabban képbe kerülni, és ezt el kell fogadni, ha valaki tömegekben gondolkodik. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez jó arra, hogy röviditett formában átéljék az emberek (de főleg a gyerekek) az ismert történetet kicsit lazább, felszinesebb, de jópofa formában. Eddig is készült mindenféle adaptáció a filmekhez. Már rögtön ahogy megjelent 1977-ben az első Star Wars film volt hozzá képregény verzió is. Ami sokkal könnyebben átfutható volt mint a nagy film, de azért nem ölte meg az SW film iránti rajongást. Aki tényleg szereti az SW-t, annak nyilván nem lesz elég egy pár perces kis animációs film. Ráadásul a klasszikus jelenetek ilyen rajzos átértelmezése szerintem kifejezetten jópofa is lehet. Az SW valahol olyan mint valami friss legenda és a legendák egyik velejárója hogy újra és újra elmesélik őket különböző formában. Eddig is volt regény, képregény, filmes album hozzájuk vagy ott volt az a LEGO videojáték ahol végig lehetett játszani a teljes SAGA-t és még lehetne sorolni. Egész addig amig nem a reprodukálás a cél, tehát nem akarják az eredetit kukázni mondjuk egy remake kedvéért, hanem tényleg csak jópofa újragondolásoktól és újramesélésekről van szó addig ezek szerintem csak hozzátesznek a legenda-épitéshez. Nem a hagyományos formában, tehát nem kánonépitéssel, hanem azzal hogy új eszközökkel mesélik el azt a nagy történetet, ami mára klasszikussá érett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, ez így teljesen rendben van. :) Remélem, tényleg nem helyettesíti majd az igazi "komoly" műveket, hanem kedvet csinál hozzájuk. Bár ez már a még készülő filmeken múlik, ha azok lesznek olyan jók, mint az eddigiek (és ebben azért nincs okunk most kételkedni), akkor szinte kizárt, hogy akit azok megérintenek, az ne legyen kíváncsi az eredeti előzményekre. Ebben én is tudok bízni.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.