Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Nagyon cool csapat, én is várom a megfejtést. Nagy pillanat ez, éjszaka, eső, zord környezet, sisakos alakok, vörös penge... hmmm. Vizuális orgazmus, imádom. ;) Komoly harc lesz a IX-ben, nyilván. De legalább ennyire várom a nyugis jeleneteiket. Milyen hangok, mit mondanak? :) stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No igen én még nem jelentkeztem egy képpel se, de ugye mint ahogy szokták mondani ami késik nem múlik.  Mondhatnám azt is,hogy a kép nem igényel véleményt mert elég ránézni minden átjön, de azért mégis nem árthat egy két mondat.  Tucatszor néztem vissza annak idején az előzmény trilógiát, és ezen jelenetsort főleg az itteni harcot soha nem fogom elfelejteni bele égett az agyamba retinámba nevezzük ahogy akarjuk szó szerint kitörölhetetlen.  Kezdve azzal a mosollyal amit Sidious elenged miközben Luke megtámadja, de ő csak mozdulatlanul ül a székébe elenged egy mosolyt mint aki teljesen tudatában van, hogy mindent ő irányít.  Ian McDiarmid játéka mellett nem lehet elmenni szó nélkül egyszerűen zseniális, pazar ahogy megteremtette a karaktert pedig ugye itt láthatjuk igazán  szerepelni, de neki ennyi is elég volt,hogy valami igazán emlékezeteset adjon elő.

Ami még eszembe jut erről a képről a két fénykard találkozása.  A piros amely a sötét oldalt szimbolizálja a zöld pedig a világost. Olyan ez mint egy örök harc a jó, és a rossz között csak ami igazán megspékeli az egészet az,hogy apa fia szál szembe egymással ami nem várt érzelmi hullámvasutat enged el.  Remélem nem leszek egyedül, és másnak is emlékezetes ezen jelenet.   

Emperor-and-Crossed-Lightsabers.jpg

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ebbe a jelenetbe azt is belelátom hogy Vader fater a hárítással Palpin kívül Luke-ot is védeni akarta. Ha nem suhintott volna oda akkor az öreg valszeg adott volna a skacnak aki abban az esetben nem járt volna jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Rog írta:

Én ebbe a jelenetbe azt is belelátom hogy Vader fater a hárítással Palpin kívül Luke-ot is védeni akarta. Ha nem suhintott volna oda akkor az öreg valszeg adott volna a skacnak aki abban az esetben nem járt volna jól.

Ezt én is belelátom. :) Tudom, még korai, mert még Vader vívódása csak ezután jön (amit ráadásul le is tagad, még saját maga előtt is, nemcsak Luke-nak), de valahol mélyen már ez is benne volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következő kiszemeltem az első rész fogadás jelenete lett. Qui-Gon bátya elérkezettnek látta az időt hogy a prófécia beteljesülésének elősegítése miatt mozgásba lendítse a dolgokat. Rövid diskurálás után Watto unszolására egy kis hazárdjátékba kezdett és egy kockajáték megnyerésével elnyerte Ani szabadságát. A simlis mester mindenképp biztosra akart menni és egy kis trükkel megbundázta a meccset. Jól tette mert a szárnyas-orrmányos rabszolgatartóból a csalást simán ki lehetett nézni. Nem kizárt hogy cinkelt kockát használt. Gondolom Qui-Gon is gondolt erre. Ezt a jelenetet a játék lezavarásának módja miatt bírom nagyon. Plusz még amiatt hogy Watto később koppanni fog. Jól megkapta ami neki járt. A kocka el van vetve.

 

SMV02fg.jpg

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 7
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Rog írta:

Jól tette mert a szárnyas-orrmányos rabszolgatartóból a csalást simán ki lehetett nézni. Nem kizárt hogy cinkelt kockát használt.

Szerintem a hat oldalából öt piros volt. Az elég előny. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amikor előveszi nem sokat látni, max. egy kék oldalát. Amikor eldobja akkor lehet sejteni, hogy még legalább egy kék oldala van.

Mindhárom piros oldala látható, Kockázd ki. Én megtettem, pont mielőtt a posztot megírtam. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Watto-fan vagyok, majdnem ugyanazt élem át ha látom mint első alkalommal. :lol2: Legnagyobb karakterek egyike, szinkronja is pazar. A jelenet zseniál, cinkelt kocka, alap, Watto arca odaver akkor is... :) Qui-Gon meg itt is zseniál, mint bármelyik jelenetében, végig. Wattoval együtt meg... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorsvető kockának alapvetően 3 piros és 3 kék oldala van, ezt több helyen is írják. Meg persze így is logikus. Az nyilván nem kizárt, sőt Wattot ismerve elég valószínű, hogy cinkelt a kockája, de nyilván nem úgy, hogy több oldala piros, az még egy hülyének is feltűnne. A mi világunk dobókockáit se úgy szokták furfangosítani, hogy mondjuk 3 oldalán is 6 pötty van.  :D 

 

Amúgy azért az nagyon jól látszik, hogy Qui-Gon elég szabadosan fogja fel és értelmezi a jedi eszméket. A gunganeknél is bedobja az elmetrükköt, Wattonál is bepróbálkozik ezzel, majd miután nem sikerül, az Erővel manipulálja a fogadást. Az egyébként érdekes, hogy Watto ezt nem veszi észre, miközben az elmetrükköt lefüleli. Azért az se lehetett annyira feltűnésmentes, ahogy Qui-Gon a kezével kísérte a kockát. De lehet a repkedő barátunk annyira csak a kockát figyelte, hogy nem esett le neki. Vagy igen, de nem akart beszólni miatta, mert tudta, hogy ő sem játszik becsületesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerencsejáték a vesztesek sportja... azért itt a kockadobásnál a mester biztosra ment, hogy nehogy a vesztesek oldalára kerüljön. Azt szokták mondani, úriember biztosra nem fogad, de hát Qui-Gon itt csak az Erő akaratát követte. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maradjunk még egy kicsit a vesztesek sportjánál és a becsületes játéknál. Amekkora pofára esés volt Wattónak, hogy Qui-Gon oldalára állt a "szerencse", legalább olyan nagy pofára esés volt Landónak, hogy Hannak is "szerencsés" volt a lapjárása. Hiába no, a Star Warsban mindenki "annak rendje és módja" szerint játszik szerencsejátékot. :)

 

Qk5D523.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Hú de régen volt itt már esemény. :D

Na akkor be is tennék gyorsan egy mozaikot, ami az egyik kedvenc jelenetem a Sagá-ból. 

 

Az asztalnál Han a vagány csempész, Csuvi a másodpilóta, Kenobi a hóbortos öreg és Luke az ifjú párafarmer. Számomra azért volt jó jelenet, mert már itt is megmutatkoztak mindegyik szereplőnek a sajátos karakterjegyei. Han a magabiztos, ki ha én nem, vagány Űrcowboy. Ben a bölcs mester. Luke a türelmetlen és Csuvi, nos Ő csak Csuvi. :D . A legjobban azonban az a rész tetszett, amikor Han a Falconról beszél. Értetlenkedve kérdezi, hogy hogyhogy nem hallottak még a Sólyomról? Amely rekordidő alatt teljesítette a Kessel-futamot. Viszont, amikor a fizetségre terelődik a szó, akkor már egyből máshogy áll a dologhoz. :)

 

Az, ez előtti jelenetek is természetesen nagyon jók, de az összes Cantina jelenet közül, ez a rész volt és marad a kedvencem. 

1351634589_star wars.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ezúttal jöjjön a Köztársaság sírjának megásása. A szenátus egyik napirendi pontja az időközben leamortizálódott helyzet normalizálásának elősegítése volt. A legjobb megoldásnak a hatalom átadása tűnt. A hatalom pedig Jar Jar közreműködésével Palpi apónál kötött ki. A sors ironikus fintora hogy egy békepárti passzolta le rossz kézbe a stafétát. Amúgy kicsit Padmé is ludas mert ő küldte Jar Jar-t a parlamentbe. Persze ha nem Jar Jar akkor valaki más intézkedett volna helyette. Ha tudták volna hogy minek örültek a teremben annyira. Örömködni azonban a legtutibb oka Palpinak lett. Ebben a jelenetben egyebek mellett az öreg reakcióját bírom nagyon. Muris hogy a Köztársaság nagy barátja (na ja :P) unott képpel intézett beszédet a politikusokhoz. Mint aki csak egy újabb szokványos feladatnak tartja az egészet. Mekkora egy álszent.

 

Yh4AS1D.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar bekerült a memórokba ezzel a beszédével. Valahol tragikus az ő sorsa is, mert mindig jót akart de csak ritkán tudott olyat csinálni ami tényleg hasznos lett volna. Palpatine unott szövege pedig tényleg zseniális. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre a személye később tökéletes bűnbak volt azok számára, akik szintén bármiféle ellenállás nélkül végigasszisztálták Palpatine hatalmának fokozatos kiterjesztését az évek során (az öregnek már az EP2 során sem szabadott volna kancellárnak lennie a hatályos törvények értelmében).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tragikus sorsáról már nem is beszélve. Palpatine kihasználta, birodalmának bukása után pedig kirekesztetté vált, és az utcán tengődött. Amennyire nem volt a kedvenc szereplőm az EP1-ben annyira megsajnáltam a sorsát a Birodalom Végében.:(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Igen,

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Hogyan? Amennyire emlékszem hogy összeáll az egyik árvával. Ez is jelent mondjuk valamit de másról nem tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.