Jump to content
Donát

Star Wars Mozaik

Recommended Posts

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel. Nem akarom (újra, sokadjára) elmesélni, miért imádom ezt a pillanatot, legyen elég annyi, hogy itt kiderül, hogy Yoda tényleg nagy harcos is, és nem csak egy bölcselkedő manó. Ja, és szimuláns, ezt azért tegyük hozzá. :) 

CTvSaxU.jpg

• Like 2
  • Tetszik 5

Sose gondoltam volna, hogy látom Yodát harcolni. Ez akkoriban kb. olyan volt mint manapság a hiszti Luke karakterével kapcsolatban. :D 

Nekem ez volt a film egyik nagy meglepetése, pozitív értelemben. :) 

Kiderült egyébként valaha valahonnan, hogy miért sántikál botra támaszkodva, ha ugrálni is tud? :D Vagy a sántikálás a saját lehetőségei eredménye, míg az ugrálásban az Erő segíti? :)

Én ezt így értelmeztem, hogy amikor ugrál, akkor az Erőt használja.

Azt hiszem, a RotS-ban már egy egészségesebb szintre lett visszavéve az ugrálás, a Yoda-Palpatine párbajnál máig kiráz a hideg, és a kedvenc prequel pillanataim egyike. Ahogy a TCW-ben is azok a kedvenc részeim, amikben Yoda áll a középpontban. Örülök azért, hogy a TLJ visszatért a a báb Yodához, mert Frank Oz bábszínészként zseni. Nem a practical effekteken lovagoló rajongó vagyok, mert van olyan figura, amit meg practical módon nem tudok elképzelni. Pl. röhejesnek tartottam, hogy Snoke kapcsán felmerült, hogy a TLJ-ben báb lesz. Azt meg úgy nem tudtam volna elképzelni, elvégre ő egy CGI karakterként lett bevezetve, és hozzá Andy Serkist, a világ legjobb CGI színészét szerődtették le.

Én szinte azóta reménykedtem Yoda harctudásának bemutatásában mióta először láttam az ötödik részben Luke és a kis zöldség első találkozását. Úgy voltam a nagy harcossal hogy valami ütős különleges dolgot is tudnia kell a bölcselkedésen és a tanításon kívül produkálni.

Végül is Obi nem küldte volna el heccból valami gyorstalpaló tanfolyam miatt egy nem éppen bizalomgerjesztő bolygóra a srácot. :D

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel.

Nálam is érik már valamennyi ideje egy ANH-s mozaik berakása csak épp sajna nem tudom a megfelelő alanyt kiválasztani.

Posted (edited )
2019. 05. 16. - 15:00, Dzséjt írta:

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel. Nem akarom (újra, sokadjára) elmesélni, miért imádom ezt a pillanatot, legyen elég annyi, hogy itt kiderül, hogy Yoda tényleg nagy harcos is, és nem csak egy bölcselkedő manó. Ja, és szimuláns, ezt azért tegyük hozzá. :) 

Mekkorát ámultam a kis (az Erőben nagy :D ) mesteren anno :)  Nekem is óriási meglepetés volt. Sose értettem a nyavalygást akörül, hogy a PT-ben ugrabugrál, és azt se, hogy ez miért lenne karakteridegen tőle... Valahogy nekem adta, hogy harcban a méretét gyorsasággal és pattogással kompenzálja. Jaaa, hogy harcol ez a fura,  zöld manó? Hát szörnyű. Azért az is abszurd elképzelés, hogy veszélyes időkben ne tudja védeni magát, vagy nem tudom, hogy képzelték el az OT-puristák ezt, hogy odaáll a Sith elé, és hegyibeszédet tart? :D 

Edited by Dzséjt

A TESB fényében valóban karakter idegen volt. :) Senki nem nézte volna ki belőle. Ma már tudjuk miért kellett ez a mutatvány. Felvezették a ROTS előadását. 

Legújabb választásom a negyedik rész egyik fontos jelenetére, vagyis Leia kiszabadításának epizódjára esett.

Érdekes mód ezt a részt elsősorban nem a pazarul megkomponált akció nagy jelentősége, hanem Han egyik sziporkázása miatt néztem ki magamnak.
Sokak által ismert tény hogy a reaktor szivárgós szöveg Fordi improvizálása eredményeképpen került be a muviba. A filmekbe marasztalt frankó imprózásokat pedig nagyon csípem.

Plusz eme jelenetecske már az ANH első megnézésekor egyebek mellett szintén nagy kedvencemmé vált.

FMRX21F.jpg

Ennek a jelenetnek azért is van már pikantériája mert mint tudjuk Han egy dezertőr aki a Birodalmi seregben szolgált. Szóval elvileg tudja miről kellene hadoválni. :) 

Ez a jelenet nekem is egyik kedvencem. :) Valahogy itt érződik először, hogy ugyan Han a pénzért csinálja, de innentől ténylegesen a csapat tagjává válik. 

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek a jelenetnek azért is van már pikantériája mert mint tudjuk Han egy dezertőr aki a Birodalmi seregben szolgált. Szóval elvileg tudja miről kellene hadoválni. :) 

Ebbe így még bele sem gondoltam, de igaz. Mekkora plusz! :clap:

A másik, ami nekem erről a jelenetről beugrik, az az, amikor az ep7-ben visszaszól Chewie-nak, hogy mindig ki tudja magát dumálni. Szerintem Chewie-nak is ez az eset ugrik be egyből, amikor a vén Han előáll az ötlettel. :lol:

A RotJ is rendelkezik Han egyéb ötletelős akciójával. Ott van  például az Endor-ról küldött üzenete. Csak akkor nem kidumálta magát hanem bedumálta magukat a pajzsgenerátoros bunkerba. :D

Mi a legegyszerübb módja hogy egy filmből kiszedjek egy képet? Sok módszer van a legegyszerübb érdekelne.

Posted (edited )
1 órával korábban, Frenkie írta:

Mi a legegyszerübb módja hogy egy filmből kiszedjek egy képet? Sok módszer van a legegyszerübb érdekelne.

Megállítod az adott pillanatban fullscreenben, nyomsz egy (vagy több biztos ami biztos :D )Print Screen-t a billentyűzeten, megnyitod a Paintet és nyomsz egy Ctrl+V-t, onnan meg elmented amilyen formátumba szeretnéd.

Edited by Darth Cupsy

A BsPlayeren is van ilyen. Sőt, valahol minden videolejátszó programban van, én még nem találkoztam olyannal, ami ezzel a funkcióval nem bírt.

Frenkie, ezzel pont így vagyok én is. :)

Filmtörténeti pillanat és a sokk nálam is megvolt. Soha azelőtt ilyet még nem láttam. Mintha kimentek volna az űrbe és ott forgatták volna - gondoltam.